Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Enduro tools!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Έβαλα μαζί με τα βασικά εργαλεία και μια μονωτική, 2 ασφάλειες,ένα καλώδιο, λίγο σύρμα και ένα σακουλάκι με βίδες παξιμάδια και ασφάλειες

    Μου λείπει ένα μπουζί και μπουζοκλειδο
    2 alen και μερικά δεματικα

    Μόλις τα συγκεντρώσω όλα θα μπούνε σε υφασμάτινη θήκη ρόλο να βάλω μέσα στην τσάντα


    Έτσι για μην πάμε αμαχητί σε καμία ψιλοαβαρια
    Βάλε και μια μικρή σκύλα μέσα.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Τουλάχιστον για ελαστικό εγω πιστέυω σε μικρή βόλτα δεν υπάρχει θέμα έχει χρειαστεί να κάνουμε πάνω απο 20 χλμ με σκασμένο λάστιχο και παραπάνω απο τα μισά σε άσφαλτο για να επιστρέψουμε και το λάστιχο δέν είχε καμία φθορά είναι τόσο σκληρά τα πλαινά τους που δεν πιστέυω οτι θα έχουν θέμα. Σίγουρα αν είχαμε εργαλεία δεν θα χάναμε την βόλτα αλλά πιο το νόημα σε μια 2ωρη βόλτα να καθίσεις να αλλάξεις λάστιχο.
    Εργαλεία μπουζόκλειδο, μικρό γαλλικό διπλό κατσαβίδι μαζί με πλαστικά και μεταλλικά δεματικά νομίζω οτι είναι αρκετά.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Τουλάχιστον για ελαστικό εγω πιστέυω σε μικρή βόλτα δεν υπάρχει θέμα έχει χρειαστεί να κάνουμε πάνω απο 20 χλμ με σκασμένο λάστιχο και παραπάνω απο τα μισά σε άσφαλτο για να επιστρέψουμε και το λάστιχο δέν είχε καμία φθορά είναι τόσο σκληρά τα πλαινά τους που δεν πιστέυω οτι θα έχουν θέμα.
    Παρόμοιες καταστάσεις μου έχουν τύχει και με το XR που δεν το λες και ελαφρύ 160+ κιλά και 85 εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα. Βέβαια επειδή αυτές οι εργαλειοθήκες φτιάχνονται μια φορά και δεν ανοίγουν ποτέ καλό είναι να έχουν
    τα απαραίτητα χωρίς να προσθέτουμε ή να αφαιρούμε ανάλογα με τη βόλτα. Προσωπικά τα κουβάλαγα σε ένα τσαντάκι μέσης https://www.moto-accessories.gr/prod...ke_colori_2832 μαζί με τσιγάρα πορτοφόλια κλπ. γιατί το μηχανάκι δεν είχε χώρο για τίποτα.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    268
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Η μύτη με αυτόν τον αντάπτορα δε χωράει σε πολλά σημεία λόγο πάχους του αντάπτορα. Έχει η μηχανή σου τέτοια?
    Να θυμίσω σε όσους φτιάχνουν σετ με μύτες 1/4, ότι εκτός από τις συνηθισμένες κοντές μύτες υπάρχουν και μύτες με μήκη 5, 10, 15, 20 εκατοστά για να φτάνεις στα στενά σημεία. Βλέπεις τι σε βολεύει για την μηχανή σου και παίρνεις το ανάλογο μήκος.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	μύτες.jpg 
Προβολές:	227 
Μέγεθος:	29,1 KB 
ID:	433921

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Πέρα από τα εργαλεία μια καλή ιδέα για όσους ζούνε στα βουνά και τα λαγκάδια...https://www.youtube.com/watch?v=NG-dwIiHxY0

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Εγω τα χαρτία, το γαλλικό που μου ξεβιδώνει και μπουζί ένα μικρό ίσιο κατσαβίδι, μπούζι και δεματικά τα έχω μέσα στο φιλτροκούτι σφηνωμένα κάτω απο το φίλτρο δεν πάνε πουθενά άμεσα προσβάσιμα.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    724
    καλημέρα

    έχω βάλει 2-3 κομμάτια ακόμα και είναι μόνιμα μέσα στο τσαντάκι στην μπροστά θήκη
    ακόμα δεν έχουν χρειαστεί και μακάρι να μην χρειαστούν στο μέλλον

    αυτό που θα προσθέσω είναι ένας ιμάντας


    πριν από ένα μήνα περίπου σε βόλτα που έκανα στο βουνό μου έκανε κάτι σβησίματα στην διαδρομή και μετά την στάση για διάλειμμα δεν ξαναπήρε ....για καλή μου τύχη 2 παιδιά που βρήκα στο βουνό με βοήθησαν και έκανα ένα μεγάλο μέρος της διαδρομής πατάκι (βράδυ πλέον)
    να είναι καλά τα παιδιά γιατί έφτασα ξεθεωμένος και μάλλον θα είχα πεθάνει από κούραση αν την έβγαζα όλη την διαδρομή σπρώχνοντας
    ευχαριστώ Νόντα και Φανούρη ....
    στο συνεργείο το πήγα με ιμάντα τραβώντας με το TTR και σκεφτόμουν πόσο εύκολη θα ήταν η ζωή μου αν είχα τον ιμάντα όταν έμεινα...

    για την ιστορία ήταν κομμένο καλώδιο εσωτερικά στην πλεξούδα (δεν φαινόταν κομμένο ) και το βρήκε ο Άγγελος (gmx works) μετά από πολύ ψάξιμο.....

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    268
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    αυτό που θα προσθέσω είναι ένας ιμάντας
    Εγώ αντί για ιμάντα έχω ένα σκοινάκι 4mm dyneema ή αλλιώς Spectra, αντοχής κοντά ενός τόνου, που κάνει την ίδια δουλειά με τον ιμάντα και έχει τον 1/3 του όγκου και το 1/4 του βάρους για το ίδιο μήκος.
    Με μειονέκτημα ότι αν θέλεις να τραβήξεις με τα χέρια, το dyneema γλιστράει και επειδή έχει μικρή διάμετρο σου κόβει τα χέρια αν δεν φοράς γάντια.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    724
    Ανανέωση τακτοποίηση τσάντας (έχει μέσα και τα εργαλεία)


    Βασικά εργαλεία
    Κάνω τεράστια προσπάθεια να μην το φορτώσω
    Εργαλεία υπάρχουν άλλα θα γίνει βαρίδι

    Στην βόλτα των βετεράνων έκοψε η knipex ακτίνα του drz και υπάρχει μόνο ένας αποχρωματισμός στην κόψη

    Ιμάντας και μπαλακλαβα γιατί πολλές φορές σταματάω για διάλειμμα μούσκεμα στον ιδρώτα και φυσάει

    Ένα υποτυπώδες φαρμακείο με τα στοιχειώδη και μια αλουμινοκουβερτα, αδιάβροχο κλπ
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG-9f299da989f742419b9f096110f37852-V.jpg‎   IMG-f02c58f18a3d655ce9c4554bbc5948d5-V.jpg‎   IMG-fdfa78060ccdc03ccf3a45e33e617812-V.jpg‎   IMG-c8eaa055aadfedcdd2b76ccea9850f36-V.jpg‎  

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    268
    Αφού έχεις μαζί σου τόσα, έπρεπε να έχεις και μία ντίζα συμπλέκτη.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 13:21
  2. 14η Συναντηση Enduro 3,4,5/9/2004
    από SaraMaritis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2004, 15:32
  3. Χρονια Πολλα στους Tatoo23 και Tool
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2004, 17:06
  4. Boh8eia gia agora enduro! (confused)
    από xalaros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 19:44
  5. Pls Help 4 Enduro
    από CyBeRseXX στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 11:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF