Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Αποστολη δεματων εξωτερικο

  1. #1
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450

    Αποστολη δεματων εξωτερικο

    Λοιπον παιδια επειδη θα μετακομισω στο εξωτερικο (εντος Ε.Ε) και χρειαστηκα να στειλω καποια πραγματα μου και το εψαξα λιγακι το θεμα,ανοιγω αυτο το θεμα για οποιον αλλον χρειαστει/ζεται να κανει το ιδιο. Αφου ψαχτηκα λιγακι με γνωστες εγχωριες ταχυμεταφορικες εταιρειες και ελληνικες και μη,βρηκα ενα site το οποιο το ειχε αναφερει παλαιοτερα ενα μελος του moto "metafores-online.gr" εγραψα την αγγελια μου και τι ακριβως ζηταω και εχω μεχρι στιγμης 2 προσφορες απο μεταφορικες εταιρειες (ιδιωτες) με οδικη μεταφορα,σε πολυ καλυτερη τιμη απο τις εγχωριες courier μεταφορικες.

    Εννοειται μπορεις να στειλεις και μηχανη κατοπιν συννενοησης τιμης βεβαια και βλεποντας αν σε συμφερει ειδαλως την καβαλας και γεια σας.

    Αυτα τα ολιγα ελπιζω να βοηθησα.
    Τελευταία τροποποίηση από Akalestos; 16/03/2021 στις 14:15.

  2. #2
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Κούριερ με την καμμία.

    Ανάλογα με την χώρα που θα πας βρίσκεις αντίστοιχη μεταφορική ή ιδιώτη.Η διαφορά τους είναι ότι η μεταφορική θα παραδώσει στο τοπικό της γραφείο(οπότε πρέπει να διασφαλίσεις ότι θα έχει γραφείο παράδοσης στην πόλη που θα μετακομίσεις) και οι ιδιώτες συνήθως παραδίδουν στην διεύθυνσή σου.

    Συμφέρει να παλετάρεις όμορφα την πραμάτεια σου και να τα στείλεις μαζεμένα και σε τάξη.

    Εμένα η παλέτα μου περιμένει στην μεταφορική μέχρι να τους δώσω σήμα να μου την στείλουνε επάνω.Περιμένω πού θα κατασταλάξει το θέμα δουλειάς και σφυράω να αναχωρήσει η παλέτα.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #3
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Ακριβως ετσι ειναι @Vstrommer71 με ιδιωτη συμφερει καλυτερα και στα παει εκει οπου τα θες κιολας,στην διευθυνση που θα του πεις.Και η τιμη πολυ καλυτερη απο courier και αερομεταφορα.
    Κατεληξα σε ιδιωτη μεταφορεα και οδικη μεταφορα για χωρα εντος Ε.Ε. Εγω δεν εχω παλετα αλλα 5-6 δεματα (κουτες).

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παιδια την κουριερ την χρησιμοποιουμε οταν θελουμε ταχυτητα.Οταν δεν συντρεχει λογως ταχυτητας δεν επιλεγουμε κουριερ,ενας φακελος με κουριερ εχει απο 9 μεχρι 12 ευρω..

  5. #5
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    @billyka οταν θες ομως αερομεταφορα σου ζητανε να βαλεις εταιρεια γιατι - αν δε κανω λαθος - το αεροπλανο δε τα παιρνει ασυνοδευτα,χρειαζεται εταιρεια.Συνηθως οι εταιρειες που κανουν αερομεταφορες ειναι οι ταχυμεταφορικες οποτε ΝΑΙ δεν συμφερει γι αυτο επελεξα ιδιωτη και οδικη μεταφορα. ΕΚΤΟΣ αν τα βιαζεσαι πολυ.

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw απο εξωτερικο?
    από Lonely στο forum BMW
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 14:12
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 13:16
  3. Πηγαίνοντας εξωτερικό με μηχανή
    από Tigas στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2005, 08:46
  4. ΕΧει Παει Κανεισ Εξωτερικο Με Την ΜηΧανη Του;
    από latris mixanis στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2005, 18:01
  5. εγω αποστολη μου....
    από CHRISTINE στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 06:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF