Σελίδα 3 από 27 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 398

Θέμα: για το τροχαίο με θύμα μοτοσυκλετιστή στην βουλή

  1. #31
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Θα σταθώ στο ταξικό χαρακτήρα που πας να δώσεις. Διάβαζε καλά αυτά που σου γράφουμε.

    Η ερώτηση είναι απλή: Θα ήταν ίδια η εικόνα ενός ανθρώπου.... ακόμη περισσότερο.... θα ήταν ίδια η εικόνα ενός αστυνομικού ο οποίος στο πρώτο μπαμ, σταματάει, ανοίγει τη πόρτα, είναι κοντά στο θύμα του τροχαίου και καλή βοήθεια; Καμία σημασία σε αυτή τη χρονική στιγμή δεν έχει το ποιος φταίει. Αναφέρθηκες στο κλίμα των ημερών. Οπότε ξαναρωτάω με βάση το κλίμα των ημερών.... οι κάμερες των κινητών, της βουλής, των κτιρίων "γράφουν".... θα ήταν ίδια η εικόνα ενός "ανθρώπινου" αστυνομικού;

    Σε καμία δημόσια αναφορά δε προκύπτει ότι ο αστυνομικός (ο οδηγός) έμεινε στο τόπο του δυστυχήματος για να δώσει τα στοιχεία του και τη κατάθεση του. Εκτός αν προσπαθείς να επικαλεστείς τα συνήθη μαγειρέματα που θα ακολουθήσουν σε παρόμοια περιστατικά της χώρας μας. Δεν είναι ανάγκη να είσαι "κομμουνιστής" ή "κεντρώος" ή "δεξιός" για να αισθάνεσαι έτσι. Αισθάνεσαι έτσι γιατί η καθημερινότητα σου είναι αυτή.

    Αν κάτι έχω "χάσει" σε παρακαλώ ενημέρωσε με. Που έχει προκύψει ότι ο οδηγός έμεινε στο τόπο του δυστυχήματος, τη δήλωση στοιχείων και ότι προσήλθε και στο νοσοκομείο για τις απαραίτητες τοξικολογικές... έχει σημασία ξέρεις και το πότε. Αν εννοείς τις 48 ώρες μετά.... ΟΚ, δεν έχει νόημα να συζητάμε το οτιδήποτε.
    Σε προτρέπω να δεις τα δημοσιογραφικά βίντεο ξανά. Εκεί ήταν και αυτός κάλεσε το ασθενοφόρο. Στο βίντεο φαίνεται ότι ήταν 2 άνθρωποι από πάνω του. μάντεψε. Ηταν οι οδηγοί.
    ''α σταθώ στο ταξικό χαρακτήρα που πας να δώσεις. Διάβαζε καλά αυτά που σου γράφουμε.'' Μα εγώ αντιτίθεμαι σε αυτό. Εσύ συνυπολογίζεις το τι ήταν και ποιου ήταν όχι εγώ.
    Αν κάτι έχω "χάσει" σε παρακαλώ ενημέρωσε με. Που έχει προκύψει ότι ο οδηγός έμεινε στο τόπο του δυστυχήματος, τη δήλωση στοιχείων και ότι προσήλθε και στο νοσοκομείο για τις απαραίτητες τοξικολογικές... έχει σημασία ξέρεις και το πότε. Κοντρα τσανελ 15-3-2021 ψάξε το .
    Όπως και να έχει ''Σε καμία δημόσια αναφορά δε προκύπτει ότι ο αστυνομικός (ο οδηγός) έμεινε στο τόπο του δυστυχήματος για να δώσει τα στοιχεία του και τη κατάθεση του. Εκτός αν προσπαθείς να επικαλεστείς τα συνήθη μαγειρέματα που θα ακολουθήσουν σε παρόμοια περιστατικά της χώρας μας. Δεν είναι ανάγκη να είσαι "κομμουνιστής" ή "κεντρώος" ή "δεξιός" για να αισθάνεσαι έτσι. Αισθάνεσαι έτσι γιατί η καθημερινότητα σου είναι αυτή.'' βάσει της παραπάνω λογικής τα πάντα δεν ισχύουν και τα παντά ισχύουν ανάλογα με το αν συμφωνείς ή όχι. Ο ορισμός της υποκειμενικότητας κατα την άποψη μου. Δεν μπορείς να λες για μαγειρέματα σε κάθε πράγμα που διαφωνείς και ταυτόχρονα να εμπιστεύεσαι του θεσμούς όταν αυτοί πράττουν με τρόπο που συμφωνείς.

  2. #32
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Πιθανό είναι να μην έχεις καταλάβει που έγινε το ατύχημα. Το ατύχημα δεν έγινε σε διασταύρωση αλλά μετά τα λουλουδάδικα στην άνοδο της βασ. σοφίας.
    Ψάξε το λίγο παραπάνω.
    Δεν το έιδα, στις μαρτυρίες στηρίζομαι.
    Υπέρβαση ορίου προκύπτει από τις μαρτυρίες επίσης. Έφυγε 10 μέτρα και τινάχτηκε στον αέρα όπως ανέφερε ο αυτόπτης. + παραμόρφωση οχημάτων.
    Εγω εχω καταλαβει που εχει γινει το δυστυχημα. Τον δρομο αυτον τον εχω περασει χιλιαδες φορες. Αν εισαι απο Αθηνα θα ξερεις...
    Τα λουλουδαδικα ειναι αρκετα πιο πισω απο την εισοδο της βουλης.
    Για να γινει το δυστυχημα το αμαξι ηθελε να μπει μεσα στη βουλη οπου αυτο το σημειο ειναι μετα το φαναρι που απο μια λωριδα γινονται 2+1.
    Η μοτοσυκλετα κ το παιδι βρισκοντουσαν στην διαβαση μετα την εισοδο της βουλης...
    Ride(s) the wind of change...

  3. #33
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Εδώ φαίνεται καθαρά πού έγινε. Αυτό που δεν είναι καθαρό είναι τι ισχύει με τις λωρίδες εκεί, αφού δεν υπάρχουν λωρίδες. Πριν είναι μία, μετά γίνονται δύο. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία στο συγκεκριμένο συμβάν, αν το μηχανάκι ήταν στη δεξιά λωρίδα εξ αρχής, όπως μάλλον φαίνεται.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	troxaio_vouli_23.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	87,4 KB 
ID:	426377

    Σε κάθε περίπτωση, και πέρα από όλες τις άλλες μαλακίες που έγιναν, δε γίνεται να επιτρέπεται να μπαίνουν τα αυτοκίνητα στη βουλή από το ΑΝΤΙΘΕΤΟ ρεύμα, κόβοντας κάθετα την κυκλοφορία. Να κάνουν τον γαμημένο κύκλο οι αργόσχολοι και να μπαίνουν από τη σωστή λωρίδα.
    Life begins at 45°.

  4. #34
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εγω εχω καταλαβει που εχει γινει το δυστυχημα. Τον δρομο αυτον τον εχω περασει χιλιαδες φορες. Αν εισαι απο Αθηνα θα ξερεις...
    Τα λουλουδαδικα ειναι αρκετα πιο πισω απο την εισοδο της βουλης.
    Για να γινει το δυστυχημα το αμαξι ηθελε να μπει μεσα στη βουλη οπου αυτο το σημειο ειναι μετα το φαναρι που απο μια λωριδα γινονται 2+1.
    Η μοτοσυκλετα κ το παιδι βρισκοντουσαν στην διαβαση μετα την εισοδο της βουλης...
    Το παιδί ανέβαινε προς Χίλτον και το αμάξι κατέβαινε προς σύνταγμα . Αφού το αμάξι έστριψε αριστερά για να μπει στην βουλή η μηχανή πως συγκρούστηκε μέτα την είσοδο στην βουλή?

  5. #35
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εδώ φαίνεται καθαρά πού έγινε. Αυτό που δεν είναι καθαρό είναι τι ισχύει με τις λωρίδες εκεί, αφού δεν υπάρχουν λωρίδες. Πριν είναι μία, μετά γίνονται δύο. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία στο συγκεκριμένο συμβάν, αν το μηχανάκι ήταν στη δεξιά λωρίδα εξ αρχής, όπως μάλλον φαίνεται.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	troxaio_vouli_23.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	87,4 KB 
ID:	426377

    Σε κάθε περίπτωση, και πέρα από όλες τις άλλες μαλακίες που έγιναν, δε γίνεται να επιτρέπεται να μπαίνουν τα αυτοκίνητα στη βουλή από το ΑΝΤΙΘΕΤΟ ρεύμα, κόβοντας κάθετα την κυκλοφορία. Να κάνουν τον γαμημένο κύκλο οι αργόσχολοι και να μπαίνουν από τη σωστή λωρίδα.
    Στο σημείο δεν υπάρχει διπλή γιατί είναι η είσοδος. Πρέπει να μπει φανάρι ΧΘΕΣ. Τρελό ότι δεν υπήρχε μέχρι τώρα.

  6. #36
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Μαλλον δεν εχεις ιδεα απο τον δρομο...κατσε κ ξαναδες/διαβασε μπας κ καταλαβεις.
    Δες φωτο απο πανω προς κατανοηση ολης της καταστασης γιατι καπου εχεις μπερδευτει.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #37
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μαλλον δεν εχεις ιδεα απο τον δρομο...κατσε κ ξαναδες/διαβασε μπας κ καταλαβεις.
    Δες φωτο απο πανω προς κατανοηση ολης της καταστασης γιατι καπου εχεις μπερδευτει.
    Προφανώς εγώ είμαι ο μπερδεμένος στην κουβέντα αυτή. Καλημέρα.

  8. #38
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Προφανώς εγώ είμαι ο μπερδεμένος στην κουβέντα αυτή. Καλημέρα.
    Αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Το οτι μπορει να εισαι ασφαλιστης δεν σε κανει να νομιζεις πως γνωριζεις την κατασταση.
    Εδω εσυ το θεωρεις ακομα ατυχημα...καληνυχτα.
    Ride(s) the wind of change...

  9. #39
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να μπει φανάρι ΧΘΕΣ. Τρελό ότι δεν υπήρχε μέχρι τώρα.
    Ναι, επειδή θα περιμένουν στο φανάρι οι πριγκίπισσες.
    Life begins at 45°.

  10. #40
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εδώ φαίνεται καθαρά πού έγινε. Αυτό που δεν είναι καθαρό είναι τι ισχύει με τις λωρίδες εκεί, αφού δεν υπάρχουν λωρίδες. Πριν είναι μία, μετά γίνονται δύο. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία στο συγκεκριμένο συμβάν, αν το μηχανάκι ήταν στη δεξιά λωρίδα εξ αρχής, όπως μάλλον φαίνεται.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	troxaio_vouli_23.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	87,4 KB 
ID:	426377

    Σε κάθε περίπτωση, και πέρα από όλες τις άλλες μαλακίες που έγιναν, δε γίνεται να επιτρέπεται να μπαίνουν τα αυτοκίνητα στη βουλή από το ΑΝΤΙΘΕΤΟ ρεύμα, κόβοντας κάθετα την κυκλοφορία. Να κάνουν τον γαμημένο κύκλο οι αργόσχολοι και να μπαίνουν από τη σωστή λωρίδα.
    Που να κανουνε τα παιδια ολοκληρη διαδρομη ρε...Οπου να ναι κ οπως να ναι.
    Αφου ειπαμε εφταιγε κ ο μοτοσυκλετιστης.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #41
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Το οτι μπορει να εισαι ασφαλιστης δεν σε κανει να νομιζεις πως γνωριζεις την κατασταση.
    Εδω εσυ το θεωρεις ακομα ατυχημα...καληνυχτα.
    Δεν ειμαι ασφαλιστής. Αλλά φαντάζομαι ότι ήταν εκ προ μελέτης φόνος γιατί το λέει ο Δοκτορ Κ6 στο Moto.gr .
    Μια ερώτηση , τα εμβόλια έχουν τσιπάκια και ο μπιλ ο γκειτς με ελέγχει ?

  12. #42
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν ειμαι ασφαλιστής. Αλλά φαντάζομαι ότι ήταν εκ προ μελέτης φόνος γιατί το λέει ο Δοκτορ Κ6 στο Moto.gr .
    Μια ερώτηση , τα εμβόλια έχουν τσιπάκια και ο μπιλ ο γκειτς με ελέγχει ?
    Εγω παντως ενα τσιπακι μπορει να στο εβαζα για να μην σε χασουμε...
    Ανθρωποκτονια απο αμελεια θες να το πεις? Πες το. Εγω ξερω οτι το παιδι δεν ζει κ εσυ καθεσαι κ μας λες ενα καρο ''αρλουμπες''.
    Εισαι κ γνωστης...
    Ride(s) the wind of change...

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εδώ φαίνεται καθαρά πού έγινε. Αυτό που δεν είναι καθαρό είναι τι ισχύει με τις λωρίδες εκεί, αφού δεν υπάρχουν λωρίδες. Πριν είναι μία, μετά γίνονται δύο. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία στο συγκεκριμένο συμβάν, αν το μηχανάκι ήταν στη δεξιά λωρίδα εξ αρχής, όπως μάλλον φαίνεται.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	troxaio_vouli_23.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	87,4 KB 
ID:	426377

    Σε κάθε περίπτωση, και πέρα από όλες τις άλλες μαλακίες που έγιναν, δε γίνεται να επιτρέπεται να μπαίνουν τα αυτοκίνητα στη βουλή από το ΑΝΤΙΘΕΤΟ ρεύμα, κόβοντας κάθετα την κυκλοφορία. Να κάνουν τον γαμημένο κύκλο οι αργόσχολοι και να μπαίνουν από τη σωστή λωρίδα.
    Η διάβαση πεζων που διακρίνεται ορίζει και το τέλος της διπλής διαχωριστικης η οποία ξεκινά ξανά στο τέλος της Ακαδημίας. Είναι διασταυρωση και εκεί δεν υπάρχουν διαγραμμισεις.
    Η είσοδος του Κοινοβουλίου είναι απέναντι από τις δύο αριστερές λωρίδες της οδού Ακαδημίας.
    Παλιότερα υπήρχε πινακίδα που απαγόρευε την αριστερή στροφή στο φαναρι της Β. Σοφίας για είσοδο στην Βουλή.
    Εκτός από πρωθυπουργό, υπουργους, κλπ όλα τα υπόλοιπα αυτοκίνητα έκαναν τον γυρο και έμπαιναν από Ακαδημίας.

  14. #44
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Ξέρω πολύ καλά τι γίνεται εκεί, γι'αυτό έγραψα ότι δεν είναι ξεκάθαρο τι ισχύει με τις λωρίδες. Ναι, δεν υπάρχει διαγράμμιση στο συγκεκριμένο σημείο, αλλά πριν από αυτό έχει μια λωρίδα και μετά από αυτό έχει δύο λωρίδες. Οπότε αν σε εκείνο το σημείο είσαι στον χώρο που σε νοητή ευθεία συνεχίζει στη 2η λωρίδα, αλλά πριν ανήκει στην αντίθετη κατεύθυνση, είσαι νόμιμος ή στο αντίθετο ρεύμα;

    Όπως ανέφερα, δεν έχει σημασία στη συγκεκριμένη περίπτωση. Θα είχε αν ο μοτοσικλετιστής ήταν αριστερά. Κουβέντα να γίνεται.
    Life begins at 45°.

  15. #45
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    ΕΚΕΙ οπως βλεπουμε την φωτο στην ανοδο προς χιλτον,εχει δυο λωριδες κυκλοφορειας.
    Ο ταξιτζης ηταν στην δεξια λωριδα και ο μοτοσυκλετιστης τον περασε απο δεξια ΣΥΡΙΖΑ στο πεζοδρομιο,ή ο ταξιτζης ηταν στην αριστερη λωριδα της ανοδου,και ο μοτοσυκλεττιστης τον προσπερασε απο δεξια μεν ,αλλα ευρισκομενος στην δικια του λωριδα?
    Επισης ο οδηγος του υπηρεσιακου οχηματος ,περασε βασιζομενος στην ενεργεια του οδηγου ταξι να του δωσει προτεραιοτητα,και δεν ειδε τον μοτοσυκλεττιστη που ανεβαινε στην λωριδα του, ή δεν τον ειδε γιατι τον καλυπτε το ταξι αφου πηγε να προσπερασει συριζα δεξια στο πεζοδρομιο?.
    Καπου ελεχθη οτι ο οδηγος του υπηρεσιακου υπακουσε σε σημα τροχονομου της βουλης.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 3 από 27 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2016, 15:17
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2010, 03:05
  3. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2009, 12:19
  4. Τροχαίο με ένα νεκρό στην Κύμης
    από kaps στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 13:24
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2004, 19:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF