Σελίδα 1 από 27 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 398

Θέμα: για το τροχαίο με θύμα μοτοσυκλετιστή στην βουλή

  1. #1
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362

    για το τροχαίο με θύμα μοτοσυκλετιστή στην βουλή

    με αφορμή αυτό το ποστ : " Δεν καταλαβαίνω γιατί ένα τέτοιο θέμα (ναι, για το τροχαίο στη βουλή λεώ) είναι απλά μια κουβεντούλα στο καφενείο.. " από vanda , ανοίγω ξεχωριστό θέμα που αφορά το τροχαίο με θύμα μοτοσυκλετιστή μπροστά στην βουλή, ώστε να μπορούμε να το σχολιάσουμε και να παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του , εκτός του " καφενέ "

    επίσης με αφορμή αυτό το ποστ : " Συνδρομή της ΛΕΜΟΤ στην οικογένεια του θύματος του τροχαίου στην Βουλή. " από giorgosb , προτείνω αν βέβαια είναι σύμφωνη και η διαχείριση και αν συμφωνείτε και εσείς να συγκεντρώσουμε ένα ελάχιστο έστω συμβολικό ποσό σαν moto.gr που θα το προσφέρουμε στην οικογένεια του θύματος για να βοηθήσει σε όποια έξοδα θα προκύψουν μετά από αυτό το τραγικό συμβάν. Επίσης προτείνω αν συμφωνείτε εννοείται , να στηρίξουμε ηθικά και ψυχολογικά την οικογένεια του θύματος , εκφράζοντας την αλληλεγγύη μας έμπρακτα ως κομμάτι της κοινωνίας και πολύ περισσότερο μέσα από τον κόσμο της μοτοσυκλέτας , με την διακριτική μας παρουσία , τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας για τον κορονωιό , μάσκες , αποστάσεις ασφαλείας και εννοείται κράνος , με την αντιπροσωπευτική συμμετοχή του moto.gr πχ 5 , 10 μοτοσυκλετών στην κηδεία του παιδιού όταν γίνει και αν αυτό βέβαια καταστεί εφικτό και η σκέψη είναι για μια έστω ολιγόλεπτη παρουσία με τις μοτοσυκλέτες στον χώρο του νεκροταφείου και να επικοινωνήσουμε αυτή την συμμετοχή μας, πριν χρόνια ως kawasaki bikers είχαμε παρευρεθεί σε κηδεία συμφορουμίτη και είχαμε συνδράμει με κάποιο ποσό που συλλέξαμε την οικογένεια. Ακούγεται ίσως μακάβριο όλο αυτό αλλά θεωρώ μετά και από την τροπή που πήραν τα πράγματα με την απαράδεκτη στάση της αστυνομίας , η οικογένεια αυτή σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αισθάνεται μόνη και να γνωρίζει ότι σε αυτές τις πολύ δύσκολες στιγμές υπάρχει μία μερίδα της κοινωνίας που είναι στο πλευρό της έστω και με έναν συμβολικό τρόπο και πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ανθρώπους μέσα από των χώρο της μοτοσυκλέτας.

    Προσωπικά ως μοτοσυκλετιστής, πολίτης και άνθρωπος θεωρώ ότι είναι το ελάχιστο που μπορώ να προσφέρω όταν γνωρίζω πολύ καλά ότι εκτός από τον πόνο που έχει αυτή η οικογένεια για την απώλεια του δικού της ανθρώπου έχει να αντιμετωπίσει έναν ολόκληρο κρατικό μηχανισμό που σε καμία περίπτωση δεν δείχνει να έχει διάθεση ώστε το μόνο και βέβαιο αποτέλεσμα να είναι η από κάθε άποψη δικαίωση και η αποζημίωση του θύματος και της οικογένειας. Στην θέση αυτού του μοτοσυκλετιστή θα μπορούσε να είναι ο κάθε ένας/μία από εμάς.
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  2. #2
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.642
    φίλε αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση αλλά παραβλέπεις την πραγματικότητα του σήμερα.
    Τέλη Νόεμβρη έχασα παιδικό μου φίλο, μοτοσυκλετιστή (ήταν και μέλος εδώ αλλά δεν εγραφε) και μετά το χαστούκι μεγατόνων που ήταν το τηλεφώνημα για την ειδοποίηση του κακού, το δεύτερο ράπισμα ήταν το γεγονός ότι δεν επιτρεπόταν να πάω να πω αντίο στον αδερφό μου στο τελευταίο του ταξίδι! Ο αδερφός του με ενημέρωσε ότι τους είπαν απο το κοιμητήριο ότι μόνο λιγα ατομα (δε θυμάμαι αριθμό) και μόνο κοντινοί συγγενείς.
    Μπορείς να καταλάβεις πόσο παραπάνω πόνεσε αυτό το γεγονός.
    Δυο μέρες με έτρωγε και τελικά την μέρα της κηδείας τους έγραψα στο γκιώνη μου και πήγα. Συνειδητοποιημένος ότι ρισκάρω.
    Δε μπορούμε να κάνουμε τέτοια κίνηση πιο μαζικά, νομίζω.

    Στο να προσφέρουμε τώρα όποιος θέλει ένα ποσό.
    Ίσως ήταν προτιμότερο, αφού το θέτεις ως ιδέα, να έρθεις σε επαφή με την οικογένεια και να δεις αν ενδεχομένως διαθέτουν κάποιο λογαριασμό για το σκοπό αυτό.
    Να μη χρειαστεί δηλαδή να στείλει ο α, ο β, ο γ κλπ στον τάδε του μοτο.γρ και εκείνος να αναλάβει να τα δώσει στην οικογένεια.
    Αν διατεθεί λογαριασμός, ευχαρίστως να τον ανακοινώσουμε εδώ και όποιος θέλει, στην κατάθεση μπορεί να αναφέρει και το φόρουμ.
    Θεωρώ οτι τετοια ζητήματα χρήζουν διακριτικότητας και δεν θα ήθελα επουδενί να φανεί οτι πάμε να "καπελώσουμε" ή να "αναδείξουμε" το τσαρδί μας μέσω ενός τόσο θλιβερού γεγονότος. Να ξέρεις ότι οι καλοθελητάδες, τα πάντα μπορεί να σκεφτούν. Ας μην τους ταΐζουμε.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #3
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    τραγικό...μεγάλη θλίψη.......τι να πες....συλλυπητήρια στους οικείους τους..



    ενα σχόλιο μονο, το νέο παράπτωμα της αστυνομίας με τον τροχαίο υπάλληλο να κατσαδιάζει και να διώχνει τον μοναδικό αυτόπτη μάρτυρα του τροχαίου, ενώ δε περιφρουρούσε την ώρα του τροχαίου, το αμπερ αλερτ του οδηγού του αμαξιού και του ίδιου αυτοκινήτου μετά το συμβάν και την σιωπή παρά το περας τον 60 ωρών ενώ το σημείο έχει τις περισσότερες κάμερες απο κάθε άλλο σημείο στην αθήνα, δείχνει ένα πράγμα και μονο. Συγκάλυψη.
    Και όλο αυτό προστίθεται δυστυχώς με την τραγική κατάληξη του παιδιού στην βία και αλαζονεία αυτής της αστυνομίας που καλύπτει ένα πράγμα καλά, την τοξικότητα.

    Προσέξτε εκεί εξω
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #4
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.642
    για την υπουργάρα του προπο (της τυχης δηλαδή) όμως σήμερα είναι απλά τρίτη και όλα βαίνουν καλώς με τους υφιστάμενους του και εμείς το πόπολο τους χαιρόμαστε τους λεβέντες και τους χειροκροτάμε...
    Η οποία υπουργάρα, αυτό το ανθρώπινο σκουπίδι, άγεται και φέρεται με τον τρόπο αυτό υπό την ανοχή του εκάστοτε προϊσταμένου του...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.190
    Θα συμφωνήσω με KAWAMANRIDER σε ολόκληρο το ποστ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ...Ίσως ήταν προτιμότερο, αφού το θέτεις ως ιδέα, να έρθεις σε επαφή με την οικογένεια και να δεις αν ενδεχομένως διαθέτουν κάποιο λογαριασμό για το σκοπό αυτό.
    Να μη χρειαστεί δηλαδή να στείλει ο α, ο β, ο γ κλπ στον τάδε του μοτο.γρ και εκείνος να αναλάβει να τα δώσει στην οικογένεια.
    Αν διατεθεί λογαριασμός, ευχαρίστως να τον ανακοινώσουμε εδώ και όποιος θέλει, στην κατάθεση μπορεί να αναφέρει και το φόρουμ...
    Θα συμφωνήσω με το γαύρο σε αυτό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ...Θεωρώ οτι τετοια ζητήματα χρήζουν διακριτικότητας και δεν θα ήθελα επουδενί να φανεί οτι πάμε να "καπελώσουμε" ή να "αναδείξουμε" το τσαρδί μας μέσω ενός τόσο θλιβερού γεγονότος. Να ξέρεις ότι οι καλοθελητάδες, τα πάντα μπορεί να σκεφτούν. Ας μην τους ταΐζουμε.
    Εδώ όμως θα συμφωνήσω εν μέρη.
    Πρέπει να είμαστε διακριτικοί, δεν είμαστε και καμία πολιτική οργάνωση. Αλλά μπορούμε συμμετέχουμε σαν άτομα εφόσον το έχουμε συζητήσει, σε μια κατάσταση που μας αφορά τόσο ως μοτοσικλετιστές όσο και ως άνθρωποι.

    Τέλος, το πως θα παρευρεθεί ο καθένας εκεί είναι δικό του πρόβλημα. Άλλο μπορεί να μένει δίπλα, άλλος να χρησιμοποιήσει κάποιο δικαιολογητικό, άλλος να νιώθει την ανάγκη να ρισκάρει για κάτι τέτοιο.

    Δεν ξέρω που βρίσκετε το σημείο ταφής και πότε είναι, αλλά είμαι μέσα.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  6. #6
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    φίλε αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση αλλά παραβλέπεις την πραγματικότητα του σήμερα.
    Τέλη Νόεμβρη έχασα παιδικό μου φίλο, μοτοσυκλετιστή (ήταν και μέλος εδώ αλλά δεν εγραφε) και μετά το χαστούκι μεγατόνων που ήταν το τηλεφώνημα για την ειδοποίηση του κακού, το δεύτερο ράπισμα ήταν το γεγονός ότι δεν επιτρεπόταν να πάω να πω αντίο στον αδερφό μου στο τελευταίο του ταξίδι! Ο αδερφός του με ενημέρωσε ότι τους είπαν απο το κοιμητήριο ότι μόνο λιγα ατομα (δε θυμάμαι αριθμό) και μόνο κοντινοί συγγενείς.
    Μπορείς να καταλάβεις πόσο παραπάνω πόνεσε αυτό το γεγονός.
    Δυο μέρες με έτρωγε και τελικά την μέρα της κηδείας τους έγραψα στο γκιώνη μου και πήγα. Συνειδητοποιημένος ότι ρισκάρω.
    Δε μπορούμε να κάνουμε τέτοια κίνηση πιο μαζικά, νομίζω.

    Στο να προσφέρουμε τώρα όποιος θέλει ένα ποσό.
    Ίσως ήταν προτιμότερο, αφού το θέτεις ως ιδέα, να έρθεις σε επαφή με την οικογένεια και να δεις αν ενδεχομένως διαθέτουν κάποιο λογαριασμό για το σκοπό αυτό.
    Να μη χρειαστεί δηλαδή να στείλει ο α, ο β, ο γ κλπ στον τάδε του μοτο.γρ και εκείνος να αναλάβει να τα δώσει στην οικογένεια.
    Αν διατεθεί λογαριασμός, ευχαρίστως να τον ανακοινώσουμε εδώ και όποιος θέλει, στην κατάθεση μπορεί να αναφέρει και το φόρουμ.
    Θεωρώ οτι τετοια ζητήματα χρήζουν διακριτικότητας και δεν θα ήθελα επουδενί να φανεί οτι πάμε να "καπελώσουμε" ή να "αναδείξουμε" το τσαρδί μας μέσω ενός τόσο θλιβερού γεγονότος. Να ξέρεις ότι οι καλοθελητάδες, τα πάντα μπορεί να σκεφτούν. Ας μην τους ταΐζουμε.
    φίλε μου πολλά συλλυπητήρια για τον φίλο σου και συμφορουμίτη μας , πάντως δεν παραβλέπω την πραγματικότητα και για αυτό τον λόγο έγραψα : "με την διακριτική μας παρουσία" , "τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας για τον κορονωιό , μάσκες , αποστάσεις ασφαλείας και εννοείται κράνος , με την αντιπροσωπευτική συμμετοχή του moto.gr πχ 5 , 10 μοτοσυκλετών στην κηδεία του παιδιού όταν γίνει και αν αυτό βέβαια καταστεί εφικτό" , σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να ρισκάρουμε το moto να στοχοποιηθεί και να έχει συνέπειες η πράξη μας στο φόρουμ και στους συμφορουμίτες , όσο για το καπέλωμα εννοείται ότι δεν υπάρχει τέτοια πρόθεση ούτε θα μου πέρναγε ποτέ από το μυαλό και ναι βέβαια οι καλοθελητές μπορούν να πουν το οτιδήποτε θέλουν αλλά αυτοί πάντα θα υπάρχουν, αλλά σκέφτομαι σαν στήριξη ψυχολογική προς την οικογένεια είναι ότι το moto δεν είναι ένας άνθρωπος αλλά είμαστε τόσα γραμμένα μέλη και όλοι αυτοί οι άνθρωποι είναι στο πλευρό της , τώρα σε ότι αφορά το χρηματικό ποσό προφανώς μπορούμε να έρθουμε σε επαφή με την οικογένεια και να κάνουμε κατάθεση έκαστος σε λογαριασμό τους εφόσον βέβαια συμφωνούν οι άνθρωποι , την οικογένεια εννοώ , απλά θεώρησα πιο σωστό να γίνει έτσι διαδικαστικά , σε αυτό η διαχείριση γνωρίζει καλύτερα και αν τελικά η διαχείριση και οι υπόλοιποι δεν συμφωνούν πάω πάσο , γι' αυτό το πρότεινα εδώ για να το συζητήσουμε και να πάρουμε την σύμφωνη γνώμη και εννοείται την βοήθεια της διαχείρισης

    πάντως και από αυτό το γεγονός και δεν εννοώ το τροχαίο ως τροχαίο αλλά όλη την στάση αστυνομίας και κυβέρνησης προκύπτει ότι πλέον γυρνάμε ολοταχώς πενήντα χρόνια πίσω
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #8
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    αυτό το βίντεο τι νόημα έχει ?
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    ...με την αντιπροσωπευτική συμμετοχή του moto.gr πχ 5 , 10 μοτοσυκλετών στην κηδεία του παιδιού
    Δε νιώθω την ανάγκη να αντιπροσωπευθώ ή να αντιπροσωπεύσω.
    Αν μαζευτούμε ένα παρεάκι από εδώ μέσα, ο καθένας για τον εαυτό του, και όλοι για τους παρόμοιους λόγους μου είναι αρκετό.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Του δε πόιντ!!!!!!
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    επίσης με αφορμή αυτό το ποστ : " Συνδρομή της ΛΕΜΟΤ στην οικογένεια του θύματος του τροχαίου στην Βουλή. " από giorgosb , προτείνω αν βέβαια είναι σύμφωνη και η διαχείριση και αν συμφωνείτε και εσείς να συγκεντρώσουμε ένα ελάχιστο έστω συμβολικό ποσό σαν moto.gr που θα το προσφέρουμε στην οικογένεια του θύματος για να βοηθήσει σε όποια έξοδα θα προκύψουν μετά από αυτό το τραγικό συμβάν.
    Ταυτόχρονα αν βρει κάποιος, έκκληση για οικονομική ενίσχυση, ας ανεβάσει την πληροφορία. Σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα, δεν βρήκα κάτι.
    Και με πρακτικό τρόπο (όπως βοήθησε η ΛΕΜΟΤ) δε νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει το φόρουμ.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.074
    Ενα θεμα πρακτικο που προκυπτει ,ειναι και η χρηση των τροχονομων σε ταυτοχρονη χρηση των φαναριων της τροχαιας.
    Στο συγκεκριμμενο ατυχημα ελεχθει,οτι την στροφη αριστερα ο οδηγος του υπηρεσιακου την εκανε κατοπιν υποδειξεως τροχονομου της βουλης,ταυτοχρονα με το αναμμα του πρασινου σηματοδοτη για τον μοτοσυκλεττιστη με το γνωστο αποτελεσμα.
    Ποσες φορες δεν το εχουμε αντιμετωπισει στη Αθηνα ,και εξ αιτιας αυτου ,οσες φορες εχουμε δει τροχονομο να ρυθμιζει την κυκλοφορια,αντι να βελτιωνεται η κατασταση ,χειροτερευει.
    Απ οτι μου εχουν πει στις σοβαρες χωρες του εξωτερικου,οταν για καποιο λογο ,χρησιμοποιηται τροχονομος για τον ελεγχο της κυκλοφοριας,απενεργοποιουνται οι σηματοδοτες στην συγκεκριμμενη διασταυρωση.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 16/03/2021 στις 23:36.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #12
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Δε νιώθω την ανάγκη να αντιπροσωπευθώ ή να αντιπροσωπεύσω.
    Αν μαζευτούμε ένα παρεάκι από εδώ μέσα, ο καθένας για τον εαυτό του, και όλοι για τους παρόμοιους λόγους μου είναι αρκετό.




    Του δε πόιντ!!!!!!


    ο λόγος που προτείνω "την αντιπροσωπευτική συμμετοχή του moto.gr" είναι προφανώς γιατί αυτό θα γινόταν αν αποφασίζαμε συλλογικά να κάνουμε κάτι σαν moto και το έθεσα προς συζήτηση μεταξύ μας, όπως είπε και ο συμφορούμιτης νωρίτερα δεν είμαστε πολιτική ομάδα με το οποίο συμφωνώ και λόγω των συνθηκών πρότεινα μια μικρή συμβολική συμμετοχή μελών του φόρουμ , επίσης δεν με χαλάει και η ιδέα μια μικρής παρέας μετά από συνεννόηση με την οποία συμφωνώ , εγώ όμως ζω επαρχία οπότε είτε σαν moto είτε σαν παρέα των μελών που θα συμμετείχαν θα είχε μια συμβολική σημασία για εμένα που δεν μπορώ να παραβρεθώ άλλα θέλω να εκφράσω την αλληλεγγύη μου στην οικογένεια , όπως και να ' χει καθόλου δεν με ενοχλεί το φόρουμ σαν moto να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες και να κάνει πράγματα γύρω από θέματα μοτοσυκλέτας σε αυτό συμμετέχω , πόσο μάλλον όταν σε αυτά εμπλέκονται και θέματα που αφορούν την κοινωνία που ζούμε , όσο για το βίντεο το οποίο δεν είναι καθόλου του δε ποιντ , αλλά είναι εκτός θέματος, υπερβολικότατο και τραβηγμένο από τα μαλλιά και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που πρότεινα εγώ, όποιος θέλει να το δει έτσι προφανώς δεν θέλει να δει την ουσία του πράγματος που είναι η αλληλεγγύη προς τους συνανθρώπους μας και προφανώς δεν θέλει να συμμετέχει βρίσκοντας κάτι στραβό να πει , δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί μας χαλάει τόσο πολύ να έχουμε φωνή και να κάνουμε πράγματα σαν moto αφού σε αυτό συμμετέχουμε , ούτε διαφήμιση κάνουμε , ούτε καπελώνουμε , ούτε στην βουλή πρόκειται να μπούμε
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.190
    Νομίζω θα περάσουμε σε κουβέντες που πολλής κόσμος έχει αναλώσει ώρες και ώρες σε παρόμοια θέματα.
    Δεν έχω συμμετέχει αλλά έχω διαβάσει σεντόνια που αν τα ενώσεις δε σου φτάνει ένα τεπόζιτο.

    Ας δούμε αν ψήνεται κανείς να στηρίξουμε της οικογένεια όμως, και ας κρατήσουμε το θέμα εκεί.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  14. #14
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ενα θεμα πρακτικο που προκυπτει ,ειναι και η χρηση των τροχονομων σε ταυτοχρονη χρηση των φαναριων της τροχαιας.
    Στο συγκεκριμμενο ατυχημα ελεχθει,οτι την στροφη αριστερα ο οδηγος του υπηρεσιακου την εκανε κατοπιν υποδειξεως τροχονομου της βουλης,ταυτοχρονα με το αναμμα του πρασινου σηματοδοτη για τον μοτοσυκλεττιστη με το γνωστο αποτελεσμα.
    Ποσες φορες δεν το εχουμε αντιμετωπισει στη Αθηνα ,και εξ αιτιας αυτου ,οσες φορες εχουμε δει τροχονομο να ρυθμιζει την κυκλοφορια,αντι να βελτιωνεται η κατασταση ,χειροτερευει.
    Απ οτι μου εχουν πει στις σοβαρες χωρες του εξωτερικου,οταν για καποιο λογο ,χρησιμοποιηται τροχονομος για τον ελεγχο της κυκλοφοριας,απενεργοποιουνται οι σηματοδοτες στην συγκεκριμμενη διασταυρωση.


    σε αυτό που σωστά επισημαίνεις , μήπως είχε και ευθύνη ο τροχονόμος εφόσον δεν είχε σταματήσει την κυκλοφορία στον δρόμο που βρισκόταν η μοτοσυκλέτα ? ερώτηση κάνω δεν ξέρω , δεν θα έπρεπε λοιπόν να συλλέξουν όλα αυτά τα στοιχεία και τις πληροφορίες και να μην τραμπουκίσουν και τον αυτόπτη μάρτυρα , επίσης κάτι άλλο , το παλικάρι κράνος φόραγε ?
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ενα θεμα πρακτικο που προκυπτει ,ειναι και η χρηση των τροχονομων σε ταυτοχρονη χρηση των φαναριων της τροχαιας.
    Στο συγκεκριμμενο ατυχημα ελεχθει,οτι την στροφη αριστερα ο οδηγος του υπηρεσιακου την εκανε κατοπιν υποδειξεως τροχονομου της βουλης,ταυτοχρονα με το αναμμα του πρασινου σηματοδοτη για τον μοτοσυκλεττιστη με το γνωστο αποτελεσμα.
    Ποσες φορες δεν το εχουμε αντιμετωπισει στη Αθηνα ,και εξ αιτιας αυτου ,οσες φορες εχουμε δει τροχονομο να ρυθμιζει την κυκλοφορια,αντι να βελτιωνεται η κατασταση ,χειροτερευει.
    Απ οτι μου εχουν πει στις σοβαρες χωρες του εξωτερικου,οταν για καποιο λογο ,χρησιμοποιηται τροχονομος για τον ελεγχο της κυκλοφοριας,απενεργοποιουνται οι σηματοδοτες στην συγκεκριμμενη διασταυρωση.
    οταν τροχονομος ρυθμιζει την κυκλοφορια αυτον πρεπει να υπακουμε και τιποτα αλλο.ΑΝ οντως τροχονομος εδωσε προτεραιοτητα στο αυτοκινητο και ο μοτοσυκλετιστης περασε με πρασινο ΑΛΛΑ αδιαφορησε για τις εντολες του τροχονομου τοτε δυστυχως το θεμα ειναι ξεκαθαρο.οι απειρες καμερες περιμετρικα του σημειου σιγουρα θα ριξουν φως στην υποθεση.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Σελίδα 1 από 27 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2016, 15:17
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2010, 03:05
  3. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2009, 12:19
  4. Τροχαίο με ένα νεκρό στην Κύμης
    από kaps στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 13:24
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2004, 19:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF