Σελίδα 2 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 173

Θέμα: Μοτοπορεία για το τροχαίο έξω από τη Βουλή ?

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Είδατε το είδωλο σας στον καθρέφτη και δεν σας άρεσε;

    Αυτή είναι η αλήθεια είτε θέλετε να την παραδεχτείτε είτε όχι.

    Όλα τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για αρκούδες.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    Πραγματικά....υποχωρώ.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Μπορείς, αν έχεις, να παραθέσεις επιχειρήματα με βάση τα οποία θα έπρεπε να είναι διαφορετικό το κατηγορητήριο. Και να μας πεις και ποιο έπρεπε να είναι αυτό.

    Αλλά επειδή δεν ξέρεις να απαντήσεις σε τίποτα από τα παραπάνω, δέον είναι να αποχωρήσεις.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    Σε βαριέμαι.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Οι επιθέσεις επί προσωπικού είναι χαρακτηριστικό ατόμων που στερούνται επιχειρημάτων για να στηρίξουν τον λόγο τους ή να αντικρούσουν τον συνομιλητή τους.

  6. #21
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    617
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Οι επιθέσεις επί προσωπικού είναι χαρακτηριστικό ατόμων που στερούνται επιχειρημάτων για να στηρίξουν τον λόγο τους ή να αντικρούσουν τον συνομιλητή τους.
    Βλέπε post 16


    Κοίτα να δεις, όσο και να σου φαίνεται απίστευτο, δεν λυσσανε όλοι να γλείφουν και να φιλάνε κατουρημενες/χεσμενες/χυσμένες ποδιές για να αποκτησουν το δικαίωμα να παριστάνουν το παιδί για τα θελήματα οποιουδήποτε.Υπαρχει βλέπεις ένα πράγμα που λέγεται αξιοπρέπεια.
    Μπορεί αυτό να ήταν το δικό σου όνειρο κάποτε, και είναι απολύτως σεβαστό, αλλά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι σαν κι εσένα.
    Άλλοι γίνανε κάτι καλύτερο, άλλοι κάτι χειρότερο, ΟΛΟΙ όμως γίνανε κάτι πιο αξιοπρεπές από αυτό που περιγράφεις.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Το ποστ 16 παραπέμπει στην φράση μου, την οποία παραθέτεις.

    Εγώ βλέπω ένα μένος εναντίον ενός συγκεκριμένου ανθρώπου, λόγω της θέσης την οποία κατέχει. Τα περί ζήλειας κλπ είναι δικά μου συμπεράσματα τα οποία αν κάποιος θέλει μπορεί να τα δεχτεί, μπορεί να τα απορρίψει ή να παραθέσει τα δικά του.

    Και λέω ξανά ότι αν στον τίτλο δεν υπήρχαν οι λέξεις προσωπικός φρουρός και Μπακογιάννη δεν θα ασχολιόταν κανένας.

    Αυτό που καταλαβαίνω λοιπόν από αυτά που γράφεις, είναι ότι επειδή ΕΣΥ δεν θεωρείς αξιοπρεπή μια συγκεκριμένη δουλειά, πρέπει αυτός που την ασκεί να δικαστεί υπό διαφορετικούς όρους.

    Και επειδή δεν με ξέρεις προσωπικά πέραν του nickname μου, της φωτογραφίας με το σήμα της Yamaha και ότι γράφω εδώ ή δίπλα κατά καιρούς, σου εύχομαι ειλικρινά να μην βρεθείς στο δίλημμα για τον αν μια δουλειά είναι αξιοπρεπής ή όχι την στιγμή που κάποιος που εξαρτάται από εσένα θα πεθαίνει ή θα πεινάει.

  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Οι επιθέσεις επί προσωπικού είναι χαρακτηριστικό ατόμων που στερούνται επιχειρημάτων για να στηρίξουν τον λόγο τους ή να αντικρούσουν τον συνομιλητή τους.
    Κανείς δεν σου επιτέθηκε ρε παίχτη, μη βλέπεις φαντάσματα.
    Ανταυτου εσύ μπήκες κι άρχισες να χώνεις αδιακρίτως.
    Κουλαρετε τώρα ολοι λίγο.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Ξεκίνησα μια συζήτηση, είπα κάποια πράγματα, ζήτησα από τον συνομιλητή μου να πει τα δικά του και η απάντηση του ήταν "σε βαριέμαι". Να το πω talk to my hand?
    Να το πω "απαξιω να απαντήσω;"

    Εν πάση περιπτώσει, εγώ διέκρινα μια προσπάθεια απαξίωσης προς το πρόσωπο μου. Μπορεί να κάνω και λάθος.

    Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή και την επισήμανση!

  10. #25
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    617
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Το ποστ 16 παραπέμπει στην φράση μου, την οποία παραθέτεις.

    Εγώ βλέπω ένα μένος εναντίον ενός συγκεκριμένου ανθρώπου, λόγω της θέσης την οποία κατέχει. Τα περί ζήλειας κλπ είναι δικά μου συμπεράσματα τα οποία αν κάποιος θέλει μπορεί να τα δεχτεί, μπορεί να τα απορρίψει ή να παραθέσει τα δικά του.

    Και λέω ξανά ότι αν στον τίτλο δεν υπήρχαν οι λέξεις προσωπικός φρουρός και Μπακογιάννη δεν θα ασχολιόταν κανένας.

    Αυτό που καταλαβαίνω λοιπόν από αυτά που γράφεις, είναι ότι επειδή ΕΣΥ δεν θεωρείς αξιοπρεπή μια συγκεκριμένη δουλειά, πρέπει αυτός που την ασκεί να δικαστεί υπό διαφορετικούς όρους.

    Να δικαστεί και να καταδικαστει/αθωωθεί με τους ίδιους όρους όπως όλοι μας.
    Η μέχρι τώρα πορεία της υπόθεσης ωστόσο δείχνει ότι τυγχάνει "διαφορετικης"μεταχειρησης.
    Δεν είπε κανείς ότι ο οδηγός τον είδε τον Ιάσωνα και τον χτύπησε σκόπιμα, ειναι προφανές οτι πρόκειται περί ατυχήματος.

    Αν ομως ο οδηγός ήταν ο πατέρας μου με το αγροτικό του, θα μπορουσε να μετακινήσει το όχημα?
    Οι αστυνομικοί θα τραμπουκιζαν και θα έδιωχναν τους αυτόπτες μάρτυρες? Θα έφευγε έτσι κυριος και ανενόχλητος από τον τόπο του ατυχήματος?
    Η απάντηση είναι όχι,όχι, και όχι.



    Και επειδή δεν με ξέρεις προσωπικά πέραν του nickname μου, της φωτογραφίας με το σήμα της Yamaha και ότι γράφω εδώ ή δίπλα κατά καιρούς, σου εύχομαι ειλικρινά να μην βρεθείς στο δίλημμα για τον αν μια δουλειά είναι αξιοπρεπής ή όχι την στιγμή που κάποιος που εξαρτάται από εσένα θα πεθαίνει ή θα πεινάει.
    Τέλος από εμένα.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Μα δεν έγινε τίποτα από αυτά που περιγράφεις πλην της μετακίνησης του οχήματος, που δεν είναι ποινικό αδίκημα.

    Ο λόγος που δεν έγινε σύλληψη είναι ότι αφενός ο οδηγός δεν ήταν υπό την επήρεια αλκοόλ, αφετέρου το θύμα ζούσε όταν έφυγε από τον τόπο του ατυχήματος.

    Τα περί τραμπουκισμων νομίζω ότι τα υπέρ αναλύσαμε στο άλλο θέμα.


    Το αρχικό ερώτημα μου παρέμεινε αναπάντητο. Ποια πρέπει να είναι κατά την γνώμη σας το σωστό κατηγορητήριο, από την στιγμή που αυτό που έχει απαγγέλθει δεν σας βρίσκει σύμφωνους;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Μα δεν έγινε τίποτα από αυτά που περιγράφεις πλην της μετακίνησης του οχήματος, που δεν είναι ποινικό αδίκημα.

    Ο λόγος που δεν έγινε σύλληψη είναι ότι αφενός ο οδηγός δεν ήταν υπό την επήρεια αλκοόλ, αφετέρου το θύμα ζούσε όταν έφυγε από τον τόπο του ατυχήματος.

    Τα περί τραμπουκισμων νομίζω ότι τα υπέρ αναλύσαμε στο άλλο θέμα.


    Το αρχικό ερώτημα μου παρέμεινε αναπάντητο. Ποια πρέπει να είναι κατά την γνώμη σας το σωστό κατηγορητήριο, από την στιγμή που αυτό που έχει απαγγέλθει δεν σας βρίσκει σύμφωνους;

    --------
    Ωστόσο, με βάση τις διαδικασίες που έχουν οριστεί από την ΕΛ.ΑΣ. και την Τροχαία η συγκεκριμένη είσοδος χρησιμοποιείται αποκλειστικά από οχήματα που φέρουν υπουργούς ή βουλευτές. Με δεδομένο, ότι η κυρία Μπακογιάννη εκείνη την ημέρα δεν επέβαινε στο όχημα ο οδηγός όφειλε να εισέλθει στη Βουλή από την είσοδο της Λ. Αμαλίας. Το υπηρεσιακό όχημα έστριψε αριστερά, διασχίζοντας κάθετα το αντίθετο ρεύμα χωρίς ηχητικό σήμα και δίχως να υπάρχει τροχονόμος να ρυθμίσει την κυκλοφορία.------

    Κατα την γνωμη μου αυτο που δεν απαγγελθηκε στο κατηγορητηριο ειναι το της ενσυνειδητης αμελειας που αποτελει το ισοδυναμο αναλογο του ενδεχομενου δολου στις ανθρωποκτονιες εξ αμελειας το οποιο δεν ισχυει ομως στα τροχαια ατυχηματα.Με τον νεο σωφρονιστικο κωδικα το θανατηφορο τροχαιο που διαπραττει ο υπαιτιος εχοντας συνειδηση του θανατηφορου αποτελεσματος που θα μπορει να επελθει (ενσυνειδητη αμελεια) https://kl-news.com/poiniki-antimeto...ron-trochaion/ εν τουτοις το κανει και οποιον παρει ο χαρος.Με βαση αυτο το χαρακτηριστικο η αποζημιωση που θα επρεπε να καταβαλει το κρατος στους συγγενεις του θυματος ειναι πολυ μεγαλη,ενω με την απλη αμελεια δεν θα παρουν ουτε τα λεφτα απο το μηχανακι..
    κουκουρουκουκου

  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Για να αποσιωπηθεί το γεγονός, όπως έχει γίνει τόσο καιρό, λογικά θα τσιμπήσουν ένα αξιοπρεπέστατο ποσό από το μητσοτακέικο, αν δεν έχει συμβεί ήδη.

    Τίποτα "εξ αμελείας" δεν υπήρχε στο συμβάν. Ήξερε πολύ καλά τι έκανε και τις πιθανές συνέπειες.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.988
    ο ορισμος της εγκατάλειψης δεν ήταν. ο ορισμός της συγκάληψης ήταν. δεν κρύβεσαι μεσα στη βουλη πίσω απο άλλους μπα..εεεεενστολους ήθελα να πω για να κρυφτείς. προφανώς δεν θα του κάνουν τιποτα, ουτε καν αποταξη. κλαιν.

  15. #30
    Παλικαρια οτι και να λετε
    οτι συνωμοσια και να νομιζετε οτι υπαρχει
    ισχυει αυτο που "φωναζει" στα ποστ του
    ο ΓιωργοςΤΤ
    Ακομα και αναποδα να ηταν
    δλδ οδηγος στο οχημα το παιδι που δυστυχως σκοτωθηκε και το μηχανακι να το καβαλουσε η Ντορα,ο οδηγος του οχηματος θα κατηγορουνταν
    για ανθρωποκτονια απο ΑΜΕΛΕΙΑ

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. για το τροχαίο με θύμα μοτοσυκλετιστή στην βουλή
    από KAWAMANRIDER στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 397
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2021, 21:42
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2010, 03:05
  3. Για το γλυκό αγόρι από την Πάτρα που θέλει
    από SF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2008, 21:24
  4. Προς ενδιαφερομενους για το Orange Tour απο Δ.Ελλαδα
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2006, 00:11
  5. ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ ΜΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕ...
    από NAKANO-1100 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2006, 17:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF