Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 173

Θέμα: Μοτοπορεία για το τροχαίο έξω από τη Βουλή ?

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Κακα τα ψεμματα οτι μαλακια και να κανει καποιος αλλος που βρισκεται στο δρομο(εκτος αν πχ ερθει απο το απεναντι ρευμα πανω σου μετωπικη) εαν εσυ τηρεις τον Κ.Ο.Κ. δλδ κρατας αποστασεις,δεν τρεχεις και γενικα οδηγας αμυντικα και οπως πρεπει,εισαι σε θεση να αποφυγεις το οτιδηποτε.Αν πχ πηγαινε με 40-50 που ειναι το οριο για μες την πολη οτι και να γινοταν το παιδι θα ηταν ζωντανο.

  2. #47
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Κακα τα ψεμματα οτι μαλακια και να κανει καποιος αλλος που βρισκεται στο δρομο(εκτος αν πχ ερθει απο το απεναντι ρευμα πανω σου μετωπικη) εαν εσυ τηρεις τον Κ.Ο.Κ. δλδ κρατας αποστασεις,δεν τρεχεις και γενικα οδηγας αμυντικα και οπως πρεπει,εισαι σε θεση να αποφυγεις το οτιδηποτε.Αν πχ πηγαινε με 40-50 που ειναι το οριο για μες την πολη οτι και να γινοταν το παιδι θα ηταν ζωντανο.
    Ξέρεις σε ποια άλλη περίπτωση θα ήταν ζωντανό; Αν ακόμα ένα παρασιτικό βυσματοκομματόσκυλο, που θεωρεί ότι έχει περισσότερα δικαιώματα από τον καθένα μας και οι νόμοι δεν τον αγγίζουν, δεν έκλεινε κάθετα όλες τις λωρίδες μιας Λεωφόρου επειδή βαριόταν.
    Life begins at 45°.

  3. #48
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.804
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις σε ποια άλλη περίπτωση θα ήταν ζωντανό; Αν ακόμα ένα παρασιτικό βυσματοκομματόσκυλο, που θεωρεί ότι έχει περισσότερα δικαιώματα από τον καθένα μας και οι νόμοι δεν τον αγγίζουν, δεν έκλεινε κάθετα όλες τις λωρίδες μιας Λεωφόρου επειδή βαριόταν.
    Μίλησες καθαρά ακομμάτιστα !
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  4. #49
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.109
    Παράθεση γεγονότων μόνο.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    BLITzER συμφωνω,επειδη ομως δεν μπορουμε να ξερουμε τι προκειται να κανει ο αλλος,προσεχουμε εμεις.Να δωσω παραδειγμα ασχετο με το περιστατικο,φτανω σε διασταυρωση οπου εχω προτεραιοτητα και οι αριστερα-δεξια μου εχουν στοπ.Σχεδον σταματαω,δεν με ενδιαφερει να εχω δικιο,αλλα να μεινω ζωντανος.Δλδ δεν περιμενω απο τον αλλο να ειναι σωστος και να σταματησει στο στοπ,αλλα οδηγαω παντα περιμενοντας του αλλουνου την μαλακια..Αμυντικη οδηγηση.Εδω δεν σταματανε στα κοκκινα τι να λεμε.Επισης υπαρχουν πρασινα φαναρια οπου ειναι σε τυφλη διασταυρωση,δλδ δεν εχω ορατοτητα στην δεξια μου καθετο λογω κτηριου,παλι κοβω,τι να το κανω το δικιο οταν ο αλλος περασει το κοκκινο και με παρει παραζωμα?

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις σε ποια άλλη περίπτωση θα ήταν ζωντανό; Αν ακόμα ένα παρασιτικό βυσματοκομματόσκυλο, που θεωρεί ότι έχει περισσότερα δικαιώματα από τον καθένα μας και οι νόμοι δεν τον αγγίζουν, δεν έκλεινε κάθετα όλες τις λωρίδες μιας Λεωφόρου επειδή βαριόταν.
    Ναι,αλλα τον ζηλευουμε.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Το να προσάπτουμε μερίδιο ευθύνης στο παιδί μπορεί να γίνει εάν και μόνο θεωρούμε ότι το κύριο φταίξιμο είναι του οδηγού του αυτοκινήτου. Όπως είπαν και κάποια παιδιά παραπάνω, αν δεν παρανομούσε ο οδηγός του αυτοκινήτου, και με 200 να πήγαινε ο Ιάσονας δεν θα πάθαινε κάτι. Αυξάνονται οι πιθανότητες να πάθει κάτι στο επόμενο στενό; Φυσικά. Θα μπορούσε να πάθει κάτι πραγματικά από αμέλεια άλλου οδηγού επειδή έτρεχε τόσο; Φυσικά. Στο συγκεκριμένο σημείο του δρόμου όμως, δεν θα πάθαινε τίποτα. Έτσι αποδεικνύεται κατά την άποψή μου η ενσυνείδητη αμέλεια.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Τσάμπα προσπαθείτε να συναντηθείτε. Πρόκειται για σύγκρουση αξιών, πρόκειται για το πως έχει μεγαλώσει ο καθένας. Κάποιοι θεωρούν πως ότι είναι νόμιμο -ή ότι μπορεί να δικαιολογηθεί νομικά- είναι και ηθικό. Οπότε οποιοδήποτε επιχείρημα στέκεται στα απλά τα ανθρώπινα, απλά πάει περίπατο ως μη υπάρχον.

    Το εκπληκτικό είναι πως συζητάμε για περίπτωση όπου οι κάμερες έχουν καταγράψει την απουσία του οδηγού μετά τη σύγκρουση, έχει καταγράψει τον "συνάδελφο" που παίρνει τη κατάσταση στα χέρια του τρομοκρατώντας τον μοναδικό μάρτυρα που τοποθετείται ενεργά στο περιστατικό και παρ' όλα αυτά τα ρίχνουμε στην υποτιθέμενη συνωμοσιολογία που αναπτύσσεται για "άλλη μια φορά".

    Φυσικά και πρέπει να πάρουμε ένα μάθημα ως οδηγοί μοτοσυκλέτας από το περιστατικό. Αλλά από εκεί μέχρι να φθάνουμε να υπερασπιζόμαστε εμμέσως με τέτοια θέρμη κάποιον ασυνείδητο οδηγό ο οποίος θα έπρεπε να είναι παράδειγμα προς μίμηση και όχι προς αποφυγήν... τι να πω... τίποτα...
    Στο συγκεκριμένο σημείο, αύριο να πάει κανείς θα δει τις ασυδοσίες και τον βιασμό του ΚΟΚ που συμβαίνει καθημερινά αλλά η επιλεκτική μνήμη ξεχνάει να θυμηθεί, ενώ "τρέχει" να ανακαλύψει τις αμαρτίες του μοτοσικλετιστή (που επιτάχυνε από το φανάρι που ξεκίνησε) και του Ταξιτζή που έπεσε στη παγίδα της ανυπομονησίας.
    Για τον οδηγό του βουλευτικού οχήματος έχουμε να θυμηθούμε τίποτα; Τι να θυμηθούμε, αφού έγινε λαγός.
    Αν έβλεπα λοιπόν αυτόν τον οδηγό πάνω από τον Ιάσωνα να τραβάει τα μαλλιά του, να μονολογεί ή να αρθρώνει κάποιες λέξεις που μαρτυρούν μετάνοια ή οτιδήποτε άλλο που θα έμοιαζε ελάχιστα ανθρώπινο κανένας δε θα έκανε αυτήν την συζήτηση τώρα. Δε χρειάζεται να έχουμε νομικές γνώσεις, ούτε να είμαστε δικηγόροι για να μπορούμε να είμαστε άνθρωποι.
    Όσοι βαριέστε να διαβάσετε όλο το thread, απλά διαβάστε αυτό εδώ το σχόλιο του STF. Πολλές φορές μπαίνω στο τριπάκι να επιχειρηματολογήσω υπέρ κάποιων ηθικών παρανομιών, δεν αξίζει. Αν το μυαλό κάποιων είναι hardwired στο να βλέπει το ηθικό σαν νόμιμο και το νόμιμο σαν ηθικό θέλει πολλή παραπάνω δουλειά απ'όση μπορεί να καταφέρει μια ολιγόλεπτη κουβέντα ή ένα thread στο moto.gr, ακόμα και προς διαλλακτικούς ανθρώπους, πόσο μάλλον προς αδιάλλακτους.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    1. Ο ενδεχόμενος δόλος με την ενσυνείδητη αμέλεια όντως έχουν μια δυσκολία στο να τις ξεχωρίσεις.
    Αυτό που θα πρέπει να εξετάζεις κάθε φορά είναι την πράξη που έγινε ήτοι παραβίαση του Κ.Ο.Κ. και το αποτέλεσμα που ήθελε να πετύχει.
    Το να συζητάτε για κακούργημα για μια παραβίαση του ΚΟΚ που προκάλεσε εν τέλει δυστύχημα, είναι σαν να λέμε ότι από εδώ και μπρος όσοι κάνετε προσπέραση σε διπλή διαχωριστική ή τρέχετε σε κατοικημένη περιοχή , αφού γνωρίζετε ότι μπορεί να προκαλέσετε δυστύχημα, θα πρέπει σε ενδεχόμενο έλεγχο να σας ασκούν πέρα από ποινικές διώξεις για παραβάσεις του ΚΟΚ και για απόπειρα Ανθρωποκτονίας από ενδεχόμενο δόλο.
    3. Μην εξαντλείτε την ευαισθησία/τιμωρητική σας διάθεση σας τόσο επιλεκτικά επειδή σε ένα τροχαίο έχουν εμπλακεί πολιτικοί που δεν είναι της αρεσκείας μας ή αστυνομικοί.
    Η διαδικασία μέχρι τώρα πάντως έχει πάει φουλ τυπικά.
    4. Ακόμα δεν αντιλαμβάνομαι που υπάρχει εγκατάλειψη. Με το που έγινε το δυστύχημα τρέξανε όλοι όσοι ήταν στην βουλή , εκλήθη ασθενοφόρο, δώθηκαν τα στοιχεία του αστυνομικού στις αρχές , έγινε τοξικολογική στο πλησιέστερο νοσοκομείο .
    5. Συνυπαιτιότητα θα υπάρχει το παιδί που ''έφυγε'' έτρεχε και προσπέρναγε.
    1. Επειδή δεν είμαι νομικός, ενώ διάβασα ότι εσύ είσαι, δεν πρέπει να κρίνουμε την ενσυνείδητη αμέλεια απ'το αποτέλεσμα; Σίγουρα ο νόμος δεν μπορεί να είναι 100% αποτελεσματικός σε όλο το φάσμα των ιδιόρρυθμων περιστατικών της καθημερινής ζωής, αλλά δεν είναι η ουσία των ποινικών διώξεων χωρίς κακό αποτέλεσμα το να προστατεύουν τον πολίτη από ένα ατύχημα/δυστύχημα εξ (ενσυνείδητης) αμελείας;

    4. "εγκαταλείπω: αφήνω κάτι/κάποιον σε ένα σημείο, ώστε να μη χρειάζεται να φροντίζω πια γι' αυτό", ο συγκεκριμένος άνθρωπος ΕΦΥΓΕ απ'το σημείο με το αυτοκίνητο που προκάλεσε το δυστύχημα. Αν αυτό δεν είναι ο ορισμός της εγκατάλειψης τότε αλήθεια δεν ξέρω τι είναι. Σωστά όλα αυτά που λες, δεν αναιρεί το γεγονός ότι ο θύτης ΕΦΥΓΕ από εκεί. Δεν γίνεται να έχουμε 2 μέτρα και 2 σταθμά. Δεν κρίνουμε ούτε την αντιμετώπιση των εργαζομένων της Βουλής, ούτε τα αντανακλαστικά των άλλων αστυνομικών. Ο ίδιος ΕΦΥΓΕ.

    Συμφωνώ στο 3 και το 5.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    κυριε αστυνομικέ εσυ που ΣΚΟΤΩΣΕΣ τον ιασονα...θα εχεις σε λιγο διαστημα 5-10 χρονια γιατι ειναι ελλαδα εδω ...δικαστηριο που ΛΟΓΙΚΑ 10000% θα ΑΘΩΩΘΕΙΣ ...αν ψαξεις και ΒΡΕΙΣ αυτους τους ΕΝΤΙΜΟΥΣ ΤΙΜΙΟΥΣ ΔΙΚΑΣΤΕΣ για να σε ΔΙΚΑΣΟΥΝ οπως δικασαν κ αποφασισαν σε δικαστηριο στη ροδο οπου 2 ΣΚΑΤΑανθρωποι ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΚΡΕΜΩΝΤΑΣ εναν σκύλο ??? τον βρηκαν μεσα στο αυτοκινητο τους σκοτωμενο μαζι με το σκοινι που τον κρεμασαν ??? υπηρχαν 2 ΑΥΤΟΠΤΕΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ που ειδοποιησαν την αστυνομια τους επιασαν και στο δικαστηριο τους ΑΘΩΩΣΑΝ ???? ουτε χρηματικη ποινη ουτε φυλακη λογω κακουργηματος οπως εχει γινει τωρα η ποινη αφου εχει αλλαξει ο νομος ,ελπιζω καποιος ΕΝΤΙΜΟΣ ανωτερος δικαστης να τους ΕΛΕΓΞΕΙ και να τους ΣΤΕΙΛΕΙ για παντα ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ
    ,για διαβαστε βρε καλοπαιδα ...να φριξετε ...ελλαδα 2021 θεο-ΤΥΦΛΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ https://www.zougla.gr/greece/article...ton-skilo-tous
    Παραπέμφθηκαν σε δίκη, δεν λέει πουθενά ότι αθωώθηκαν...

    Σε βάρος των δύο ηλικιωμένων ασκήθηκε ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος για φόνο – βασανισμό ζώου.

  9. #54
    Ειναι φοβερα περιπλοκο να κρινεις ποιος ζηλευει ποιον και αδυνατο με μια αραδα που γραφει ο καθενας. Οπως δεν ξερουμε πως πηρε ο καθενας τη θεση του. Εσυ μπηκες επιθετικα και προσβαλες (ολους?) με αβασιμα συμπερασματα. Ειδικα αυτο με το ειδωλο δεν το καταλαβα αλλα φαινεται ιδιαιτερα προσβλητικο. Υπαρχει μενος επειδη αυτες οι θεσεις υπαγονται σε υψηλοτερα στανταρ και ειναι η δουλεια τους να ακολουθουν ευλαβικα τους νομους.

    Η υποθεση ειναι ξεκαθαρη, υπαρχουν κανονες και ειναι σε βιντεο. Η αγνοια δεν ειναι δικαιολογια στο δικαστηριο. Και τελος κανεις δεν εχει δικαιωμα να παραχωρει προτεραιοτητα οποτε γουσταρει.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  10. #55
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αντιλαμβάνεστε ότι πολλοί ουσιαστικά ζητάτε να καταδικαστεί ο οδηγός πολύ αυστηρότερα από ό,τι προβλέπεται επειδή ανήκει στο χ κόμμα που δεν συμπαθείτε;

    Το ότι η τελική ποινή πιθανότατα θα είναι χαμηλή είναι μια πραγματικότητα αλλά είναι μια πραγματικότητα που ισχύει για όλους λόγω των νόμων που ισχύουν.
    Δηλαδή από την εμπειρίας σας βλέπετε εντελώς άσχετους με πολιτική (ή πολιτικούς) που σκοτώνουν παραβιάζοντας κόκκινα, ή κάνοντας παράνομα αναστροφή ή λόγω υπερβολικής ταχύτητας να τιμωρούνται αυστηρότερα;

    Αντί να φωνάζετε, ουσιαστικά, κατά συγκεκριμένου κόμματος ζητείστε να αλλάξουν οι ποινές για τις επικίνδυνες παραβάσεις και οδηγικές συμπεριφορές για όλους

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Όταν βλέπω μια κοινότητα να επιτίθεται (άδικα κατά την γνώμη μου) σε έναν τυχαίο άνθρωπο, ενστικτωδώς "παίρνω το μέρος" της άλλης πλευράς, σκεπτόμενος πόσο εύκολα θα μπορούσε να είναι κάποιος δικός μου άνθρωπος στην θέση του ή ακόμα και εγώ.

    Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι είναι αθώος, δεν φταίει κλπ. Απλά όπως έγραψα σε άλλο ποστ, αν αντί για το αυτοκίνητο της βουλευτού ήταν το βανακι που πάει τα σάντουιτς στο κυλικείο, είμαι 100% σίγουρος ότι η είδηση θα είχε περάσει στα ψιλά.

    Απόδειξη; Δεν είδα κανένα να ζητά τα ίδια για τον οδηγό της BMW που σκότωσε την γιαγιά με το βρέφος. Ο οποίος είχε παραβιάσει όλον τον ΚΟΚ, εγκατέλειψε κυριολεκτικά τα θύματα και στην τελική το παίζει τρελός για να γλιτώσει την φυλακή. Εκεί που πήγε η ευαισθησία μας;


    Δύο μέτρα δύο σταθμά λοιπόν.

    Δεν γουστάρω την ΝΔ; Να σαπίσει στην φυλακή.

    Δεν γουστάρω τους μπάτσους; Να ψοφήσει.

    Δεν γουστάρω μια συγκεκριμένη οικογένεια; Φταίνε και αυτοί.

    Δεν πάει έτσι κύριοι.

    Το δεν κατάλαβα τι λες αλλά ακούγεται προσβλητικό, μου θυμίζει την διαφήμιση φροντιστηρίου ξένων γλωσσών κου έβγαινε ένας τύπος και έλεγε scatola...

  12. #57
    Καθημερινα δυστυχως γινονται σε ολη τη χωρα
    θανατηφορα τροχαια ατυχηματα
    Οπως ολοι καταλαβαινουμε για να γινει ενα τροχαιο πρεπει καποιος να κανει παραβαση-μ@λακια(οπως στην περιπτωση μας ο φρουρος της Ντορας)
    Θεωρειτε λοιπον εσεις οτι επρεπε ολοι αυτοι να μπαινουν φυλακη;
    Θυμηθειτε απλα οτι δεν ειναι καθολου μα καθολου δυσκολο να βρεθει ο καθενας μας σε αυτη τη θεση με τις απειρες παραβασεις που κανουμε καθημερινα

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Παραπέμφθηκαν σε δίκη, δεν λέει πουθενά ότι αθωώθηκαν...

    Σε βάρος των δύο ηλικιωμένων ασκήθηκε ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος για φόνο – βασανισμό ζώου.
    καραμπινάτη καθυστερηση της δικης για παραγραφή εγω βλεπω... 16 ιουνιου εγινε ο φονος του σκυλου ,υπηρχαν μαλιστα 2 αυτοπτες μαρτυρες τους επιασε η αστυνομια βρηκαν τον σκυλο κ το σκοινι που τον κρεμασαν ΜΕΣΑ στο αυτοκινητο τους ,παραδεχτηκε ο μπαρμπας στην αρχη οτι το σκυλι ηταν δικο του κ ετρωγε τις κοτες του κ για αυτο το κρεμασε...μετα εκανε τον ανηξερο ...τον πηγαν αυτοφωρο του εβαλαν το αναλογο προστιμο 30.000 ευρω λογικά ,γιατι ΔΕΝ δικαστηκε αμεσως η υποθεση δηλ. αλλα τον αφησαν ελευθερο χωρις κανενα περιοριστικο μετρο μεχρι να γινει το δικαστηριο αφου υπηρχε κ ιατροδικαστικη αποφαση οτι πραγματι ο σκυλος κρεμαστηκε ? (μιλαμε για ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ οχι για καποιο απλο πλημμελημα ...) φεξε μου κ γλιστρησα δηλαδη ...σε 5-10 χρονια κ βλεπουμε ...ελπιζω να επεμβουν δυναμικα οι φιλοζωικες οργανωσεις βλεποντας οτι παει μαλλον για κουκουλωμα η υποθεση...ηδη μια φιλη μου που ασχολειται με αυτα εστειλε email σε καποιες απο αυτες...για αυτο το συμβαν κ ζηταει να μπει δικηγορος τους για να ψαξει κ να επιταχυνει την διαδικασία...και τους λογους της περιεργης αυτης αναβολής της δικης...και την χωρις περιοριστικους ορους η χρηματικη εστω εγγυηση μεχρι την δικη ...μαλλον περιμένουν να ζωντανεψει ο σκυλος για να καταθεσει κ αυτος.....
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 05/09/2021 στις 22:17.

  14. #59
    Δεν ειναι ολα σωστα που γραφονται αλλα ο καθενας λειτουργει αναλογα με τις εμπειριες του.
    Αυτο ειπα, υψηλοτερα στανταρ.
    Δεν το καταλαβα αυτο με τη διαφήμιση αλλα μου φαινεται προσβλητικο.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    καραμπινάτη καθυστερηση της δικης για παραγραφή εγω βλεπω... 16 ιουνιου εγινε ο φονος του σκυλου ,υπηρχαν μαλιστα 2 αυτοπτες μαρτυρες τους επιασε η αστυνομια βρηκαν τον σκυλο κ το σκοινι που τον κρεμασαν ΜΕΣΑ στο αυτοκινητο τους ,παραδεχτηκε ο μπαρμπας στην αρχη οτι το σκυλι ηταν δικο του κ ετρωγε τις κοτες του κ για αυτο το κρεμασε...μετα εκανε τον ανηξερο ...τον πηγαν αυτοφωρο του εβαλαν το αναλογο προστιμο 30.000 ευρω λογικά ,γιατι ΔΕΝ δικαστηκε αμεσως η υποθεση δηλ. αλλα τον αφησαν ελευθερο χωρις κανενα περιοριστικο μετρο μεχρι να γινει το δικαστηριο ? (μιλαμε για ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ οχι για καποιο απλο πλημμελημα ...) φεξε μου κ γλιστρησα δηλαδη ...σε 5-10 χρονια κ βλεπουμε ...ελπιζω να επεμβουν δυναμικα οι φιλοζωικες οργανωσεις βλεποντας οτι παει μαλλον για κουκουλωμα η υποθεση...ηδη μια φιλη μου που ασχολειται με αυτα εστειλε email σε καποιες απο αυτες...για αυτο το συμβαν κ ζηταει να μπει δικηγορος τους για να ψαξει κ να επιταχυνει την διαδικασία...και τους λογους της περιεργης αυτης αναβολής της δικης...μαλλον περιμένουν να ζωντανεψει ο σκυλος για να καταθεσει κ αυτος.....
    Αν κρίνω από την ηλικία τους, πιθανότατα θα έχουν γίνει λίπασμα μέχρι να γίνει η δίκη. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να φυλακιστούν λόγω γήρατος. Δυστυχώς έτσι λειτουργεί η δικαιοσύνη στην χώρα....

Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. για το τροχαίο με θύμα μοτοσυκλετιστή στην βουλή
    από KAWAMANRIDER στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 397
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2021, 21:42
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2010, 03:05
  3. Για το γλυκό αγόρι από την Πάτρα που θέλει
    από SF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2008, 21:24
  4. Προς ενδιαφερομενους για το Orange Tour απο Δ.Ελλαδα
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2006, 00:11
  5. ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ ΜΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕ...
    από NAKANO-1100 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2006, 17:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF