Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 173

Θέμα: Μοτοπορεία για το τροχαίο έξω από τη Βουλή ?

  1. #76
    @blitzer νομιζεις οτι ξερεις τις απαντησεις
    στις ερωτησεις που κανεις
    Ακομα και αν ολα αυτα που περιγραφεις γινοταν
    στο σημειο που εγινε το ατυχημα
    στο ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ο απλος πολιτης
    θα δικαζοταν για το ΙΔΙΟ ακριβως που θα δικαστει ο μπατσος
    Αυτο ειναι που δεν λετε να καταλαβετε

  2. #77
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.846
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το πίστευα επειδή είναι μπάτσος/οδηγός πολιτικού. Όχι; Να στο θέσω διαφορετικά. Αν ήταν απλός πολίτης και βρισκόταν κάθετα στη Βασ. Σοφίας, κλείνοντας 2 λωρίδες, επειδή βαρέθηκε να κάνει 200 μέτρα ακόμα, θα είχε την ίδια αντιμετώπιση θεωρείς; Ας πούμε ότι την είχε. Μετά το δυστύχημα, και με το θύμα ακόμα αιμόφυρτο στο έδαφος και 10 μπάτσους τριγύρω, πιστεύεις ότι θα τον άφηναν να μετακινήσει το όχημά του και να παρκάρει κανονικά στον προορισμό του; Πιστεύεις ότι αν ήταν ένας απλός πολίτης, ο μπάτσος-αυτόπτης μάρτυρας θα τραμπούκιζε τον ντελιβερά-αυτόπτη μάρτυρα να εξαφανιστεί πριν του κόψει πρόστιμο; Μπορώ να συνεχίσω. Ρητορικά τα ερωτήματα, δε χρειάζεται να απαντήσεις, όλοι ξέρουμε τις απαντήσεις.



    Κάμερες σε όλα τα φανάρια. Κάτι που θα έπρεπε να έχει γίνει χρόνια τώρα. Δε γίνεται να είναι τόσο χοντρή, δολοφονική παράβαση και να καταλήγει να είναι απλά ο λόγος του ενός έναντι του λόγου του άλλου. Ή, ακόμα χειρότερα, να γίνονται άφαντοι εγκαταλείποντας τα θύματα.

    Συμφωνώ με τους πόντους. Αλλά υποτίθεται ότι αυτό ισχύει ήδη, όχι; Το αν έχει κάποιος σωστό δίπλωμα ή όχι μου είναι αδιάφορο. Αν προκαλέσει ατύχημα, τραυματισμό, θάνατο, όμως, χωρίς το σωστό δίπλωμα, τότε η ποινή x3.
    Κάμερες και στα αμάξια ίσως?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #78
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    @blitzer νομιζεις οτι ξερεις τις απαντησεις
    στις ερωτησεις που κανεις
    Ακομα και αν ολα αυτα που περιγραφεις γινοταν
    στο σημειο που εγινε το ατυχημα
    στο ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ο απλος πολιτης
    θα δικαζοταν για το ΙΔΙΟ ακριβως που θα δικαστει ο μπατσος
    Αυτο ειναι που δεν λετε να καταλαβετε
    Είχα γράψει ένα κατεβατό, αλλά δεν αξίζει τον κόπο. Ναι, θα δικαζόταν για ακριβώς το ίδιο. Επίσης ναι, ο μπάτσος πάντα, ΠΑΝΤΑ, θα λάμβανε σημαντικά πιο επιεική ποινή σε σχέση με έναν πολίτη, αν λάμβανε κάποια ποινή δηλαδή. Άπειρα τα παραδείγματα, παντού στον κόσμο.

    Τέλος, μην ξεχνάμε ότι η πρώτη αντίδραση των μπάτσων που ήταν παρόντες στο συμβάν της δολοφονίας ήταν να συγκαλύψουν με κάθε τρόπο. Αντανακλαστικά. Έτσι έχουν μάθει να λειτουργούν. Άσχετα αν ήταν άτυχοι και συνέβη μέρα μεσημέρι, σε κεντρικότατο δρόμο, με δεκάδες περαστικούς και κάμερες. Πάντως προσπάθησαν. Ναι, ξέρω, συνωμοσίες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Κάμερες και στα αμάξια ίσως?
    Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να δουλέψει αυτό στην Ελλάδα, και δεν ξέρω αν συμφωνώ λόγω προσωπικών δεδομένων κτλ κτλ. Αλλά στις μεγάλες διασταυρώσεις θα έπρεπε να υπάρχουν.
    Life begins at 45°.

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν παραθέτω απόψεις. Παραθέτω το πως το ορίζει ο νόμος , ούτε πως το βλέπω ούτε αφορά το τι σκέφτεσαι ως λογικό εσύ.
    Η παροχή βοήθειας αφορά να μην μείνει ο τραυματισμένος μόνος του ώστε να έχει πιθανότητες να σωθεί. Ο νόμος το λέει όχι εγώ .
    Η ενσυνείδηση με τον ενδεχόμενο δόλο έχουν ως ειδοποιό διαφορά ότι το αποτέλεσμα που θέλεις να καταφέρεις θεωρείς ότι θα το πετύχεις χωρίς να σκοτώσεις αν και αποδέχεσαι τον κίνδυνο όχι όμως ως βεβαιότητα ή ως πράξη καθαυτή.
    Επειδή τώρα το googleαρα, δεν ξέρω αν είσαι Κύπριος, αλλά αυτός ο νόμος μου βγαίνει ως αποτέλεσμα μόνο από Κύπρο. Για Ελλάδα βρίσκω το κάτωθεν:

    2. Αν από το οδικό τροχαίο επήλθε θάνατος ή σωματική βλάβη, κάθε οδηγός ή άλλος που χρησιμοποιεί την οδό, ο οποίος ενεπλάκη με οποιονδήποτε τρόπο στο ατύχημα, υποχρεούται επιπλέον:

    α) Να δώσει την αναγκαία βοή8εια και συμπαράσταση στους παθόντες.

    (ΝΟΜΟΣ 2696/1999, Άρθρο 43)

    Κοιτάω κάτι λάθος; Έχει αλλάξει ο παραπάνω νόμος;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ανάλυση από τον ποινικολόγο μαντά. Φαντάζομαι αφού ξέρεις βέβαια παραπάνω από εμένα για να με διορθώνεις για το πως ορίζω την ενσυνείδητη αμέλεια , θα αμφισβητείς και τον Μαντά.

    Σε μια πρώτη απλουστευτική προσέγγιση θα λέγαμε ότι ενδεχόμενος δόλος υπάρχει όταν ο δράστης προβλέπει από την πράξη του ότι θα προέλθει ένα αξιόποινο αποτέλεσμα, στις προαναφερθείσες περιπτώσεις θάνατος μεγάλου αριθμού συνανθρώπων μας, και δεν απέχει από την ενέργεια του αυτή αποδεχόμενος έτσι το αποτέλεσμα. Διαφέρει δε από την ενσυνείδητη αμέλεια κατά το ότι σε αυτήν ο δράστης δεν αποδέχεται το αξιόποινο αποτέλεσμα, αλλά από απερισκεψία ενεργεί αφού πιστεύει ότι σε τελική ανάλυση θα το αποφύγει.
    Μα ο ορισμός της ενσυνείδητης αμέλειας του ποινικολόγου το επιχείρημά μου ενισχύει. Δεν είπε κανείς ότι αποδέχτηκε το αξιόποινο αποτέλεσμα ο οδηγός του αυτοκινήτου, απο απερισκεψία ενέργησε αφού πίστεψε ότι σε τελική ανάλυση θα απέφευγε το να τρακάρει και σκοτώσει κάποιον. Και βλέπεις ότι σου μιλάω καλοπροαίρετα, ούτε είπα ότι ξέρω κάτι παραπάνω από σένα, ούτε ότι είμαι παντογνώστης. Γι'αυτό και χρησιμοποιώ τις εκφράσεις που χρησιμοποιώ, καθώς και τα ερωτηματικά.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το πίστευα επειδή είναι μπάτσος/οδηγός πολιτικού. Όχι; Να στο θέσω διαφορετικά. Αν ήταν απλός πολίτης και βρισκόταν κάθετα στη Βασ. Σοφίας, κλείνοντας 2 λωρίδες, επειδή βαρέθηκε να κάνει 200 μέτρα ακόμα, θα είχε την ίδια αντιμετώπιση θεωρείς; Ας πούμε ότι την είχε. Μετά το δυστύχημα, και με το θύμα ακόμα αιμόφυρτο στο έδαφος και 10 μπάτσους τριγύρω, πιστεύεις ότι θα τον άφηναν να μετακινήσει το όχημά του και να παρκάρει κανονικά στον προορισμό του; Πιστεύεις ότι αν ήταν ένας απλός πολίτης, ο μπάτσος-αυτόπτης μάρτυρας θα τραμπούκιζε τον ντελιβερά-αυτόπτη μάρτυρα να εξαφανιστεί πριν του κόψει πρόστιμο; Μπορώ να συνεχίσω. Ρητορικά τα ερωτήματα, δε χρειάζεται να απαντήσεις, όλοι ξέρουμε τις απαντήσεις.
    .
    Μεγαλε εκτίθεσαι...
    Εδω δεν ανοιξε μυτη και δες τι εκανε η κυρια με το smart...
    https://www.iefimerida.gr/news/10175...84%CE%B5%CE%BF
    Τελευταία τροποποίηση από g_m900; 06/09/2021 στις 04:56.

  6. #81
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Ρε μάγκες μόνο εγώ έχω κάνει λάθη στην οδήγηση που θα μπορούσα να είχα πάρει κάποιον στον λαιμό μου? Εννοείται χωρίς να έχω τέτοια πρόθεση,είτε από βιασύνη,είτε από άγνοια,είτε από αφυρημαδα,είτε από μαλακιά μου πείτε το όπως θέλετε.. Δεν σας έχει τύχει ποτέ να πείτε τι μαλακιά έκανα? Όπως κ μου έχει τύχει περιπτώσεις που αν δεν πρόσεχα θα ήμουν στο χώμα τώρα από λάθη άλλων..Κ για να μην παρεξηγηθω δεν παίρνω το μέρος κανενός, εύκολα θα μπορούσα να ήμουν σε οποιαδήποτε θέση,και παράνομα έχω στρίψει κ πολλές φορές τα όρια ταχύτητας έχω ξεπεράσει...Με αυτά που διαβάζω εδώ οι μισοί οδηγοί τουλάχιστον,θα έπρεπε να ήμασταν φυλακή...

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Επισης το ειχα ξαναγραψει σε παλαιοτερο ποστ. Για το σημειο ισχυουν κατ εξαιρεση κυκλοφοριακες ρυθμισεις για διευκολυνση κυκλοφοριας. Ολων εκει ετσι... Οχι οποιoν δεν γουσταρετε.
    Υπευθυνη για την τηρηση αυτων ειναι η τροχαια γιαυτο και ο τροχονομος ο οποιος η εκανε νοημα απο την σκια γιατι βαριοταν η ο οδηγος κινηθηκε χωρις σημα του. Νομιζω γινανε και τα 2 συγχρόνως. Η αντιδραση του τροχονομου ηταν για κλωτσιες. Πιο πανω ομως γραφω οτι τον τροχονομο αμα πετας αετο τον γραφεις και συνεχιζεις με ολεθρια αποτελεσματα.
    Αυτη ειναι η νομοθεσια. Αν ηταν κανας απλος πολιτης βεβαια θα ειχε ελαφρυντικα. Καλο παιδι... Καλος οικογενειαρχης...και παει λεγοντας...
    Σοβαρευτειτε μερικοι....
    Τελευταία τροποποίηση από g_m900; 06/09/2021 στις 08:34.

  8. #83
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    752
    Καλά ρε παιδιά ,ο ένας παραβίασε το όριο ταχύτητας,ο άλλος τη διαχωριστική,ο νόμος που ήταν;;(επινε φρέντο).

  9. #84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είχα γράψει ένα κατεβατό, αλλά δεν αξίζει τον κόπο.

    Θα ειχε πλακα παντως να το εγραφες το κατεβατο
    Ειναι παντα ευχαριστο να διαβαζει κανεις παραληρηματα

  10. #85
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Μεγαλε εκτίθεσαι...
    Εδω δεν ανοιξε μυτη και δες τι εκανε η κυρια με το smart...
    https://www.iefimerida.gr/news/10175...84%CE%B5%CE%BF
    Σε πολλές περιπτώσεις δεν έχει ανοίξει μύτη. Σε κάποιες με περίστροφα. Ας μην το πιάσουμε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    Θα ειχε πλακα παντως να το εγραφες το κατεβατο
    Ειναι παντα ευχαριστο να διαβαζει κανεις παραληρηματα
    Έχει τόσα εδώ μέσα, pick one.
    Life begins at 45°.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε πολλές περιπτώσεις δεν έχει ανοίξει μύτη. Σε κάποιες με περίστροφα. Ας μην το πιάσουμε.
    Οχι ας το πιασουμε.
    Παρακαλω...εσυ πρωτος...

  12. #87
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.846
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Επειδή τώρα το googleαρα, δεν ξέρω αν είσαι Κύπριος, αλλά αυτός ο νόμος μου βγαίνει ως αποτέλεσμα μόνο από Κύπρο. Για Ελλάδα βρίσκω το κάτωθεν:

    2. Αν από το οδικό τροχαίο επήλθε θάνατος ή σωματική βλάβη, κάθε οδηγός ή άλλος που χρησιμοποιεί την οδό, ο οποίος ενεπλάκη με οποιονδήποτε τρόπο στο ατύχημα, υποχρεούται επιπλέον:

    α) Να δώσει την αναγκαία βοή8εια και συμπαράσταση στους παθόντες.

    (ΝΟΜΟΣ 2696/1999, Άρθρο 43)

    Κοιτάω κάτι λάθος; Έχει αλλάξει ο παραπάνω νόμος;



    Μα ο ορισμός της ενσυνείδητης αμέλειας του ποινικολόγου το επιχείρημά μου ενισχύει. Δεν είπε κανείς ότι αποδέχτηκε το αξιόποινο αποτέλεσμα ο οδηγός του αυτοκινήτου, απο απερισκεψία ενέργησε αφού πίστεψε ότι σε τελική ανάλυση θα απέφευγε το να τρακάρει και σκοτώσει κάποιον. Και βλέπεις ότι σου μιλάω καλοπροαίρετα, ούτε είπα ότι ξέρω κάτι παραπάνω από σένα, ούτε ότι είμαι παντογνώστης. Γι'αυτό και χρησιμοποιώ τις εκφράσεις που χρησιμοποιώ, καθώς και τα ερωτηματικά.
    Το άρθρο 43 λειτουργεί συνεπικουρικά με το άρθρο 306 ΠΚ σε ένα ποινικό δικαστήριο.

    Άρθρο 306 – Νέος Π.Κώδικας (1/7/2019) Έκθεση 1.Όποιος εκθέτει άλλον και έτσι τον καθιστά αβοήθητο, καθώς και όποιος αφήνει αβοήθητο ένα πρόσωπο που το έχει στην προστασία του ή που έχει υποχρέωση να το διατρέφει και να το περιθάλπει ή να το μεταφέρει, ή ένα πρόσωπο που ο ίδιος υπαίτια τραυμάτισε, τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον έξι μηνών. 2.Αν η πράξη προκάλεσε στον παθόντα: α) βαριά σωματική βλάβη, επιβάλλεται φυλάκιση τουλάχιστον τριών ετών, β) θάνατο, επιβάλλεται κάθειρξη έως δέκα έτη.

    Στην εγκατάλειψη είναι αναγκαία η πρόθεση και η περάτωση.
    Για να στο δώσω πιο εύκολα και να μπορείς να διαβάζεις τον νόμο και να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις.
    Όταν κοιτάμε έναν νόμο προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε το Animus του νόμου , δηλαδή τι θέλει αυτός ο νόμος να πετύχει.
    Ένας νόμος είτε δίνει δικαίωμα είτε υποχρέωση.
    Σχετικά με την εγκατάλειψη το αγαθό που θέλει να προστατεύσει ο νόμος είναι καταρχήν η Ζωή (να μην πεθάνει λόγω μη παροχής πρώτων βοηθείων) και επικουρικά η απόδοση δικαιοσύνης (να μην διαφύγει ο δράστης)
    Η εγκατάλειψη δεν υφίσταται όταν ο οδηγός δίνει στοιχεία και τον πάνε για τοξικολογικές εξετάσεις συνοδεία αστυνομικών. Είναι η στάνταρ διαδικασία ειδικά για αστυνομικούς , για να δουν αν θα τον καλύψει το κράτος (αποζημιωτικά) .
    Το άρθρο 43 που ανέβασεις επίσης λέει τα εξής
    Αν από το οδικό τροχαίο επήλθε θάνατος ή σωματική βλάβη, κάθε οδηγός ή άλλος που χρησιμοποιεί την οδό, ο οποίος ενεπλάση με οποιονδήποτε τρόπο στο ατύχημα, υποχρεούται επιπλέον:
    α) Να δώσει την αναγκαία βοή8εια και συμπαράσταση στους παθόντες.
    β) Να ειδοποιήσει την πλησιέστερη Αστυνομική Αρχή και να παραμείνει στον τόπο του ατυχήματος μέχρι την άφιξή της, εκτός αν είναι αναγκαία η απομάκρυνσή του για την ειδοποίηση της Αστυνομίας ή για την περίθαλψή των τραυματιών ή του ίδιου. Και στην περίπτωση αυτήν ο οδηγός υποχρεούται να αναγγείλει το ατύχημα στην Αστυνομική Αρχή το ταχύτερο δυνατόν.
    γ) Να αποτρέψει οποιαδήποτε μεταβολή στον τόπο του ατυχήματος η οποία θα μπορούσε να δυσκολέψει το έργο της Αστυνομίας με εξαίρεση τις ενέργειές του εκείνες οι οποίες αποβλέπουν στην αποκατάσταση της τυχόν διακοπείσας κυκλοφορίας.


    Σχετικά με το επιχείρημα σου , έκανα ΛΑΘΟΣ γιατί τόση ώρα μπερδέυτηκα με άλλο σχόλιο που μιλούσε για ενδεχόμενο δόλο και απαντούσα σε σχέση με αυτό .
    Ναι η ενσυνείδητη αμέλεια στοιχειοθετεί αι !
    Τέλος ανέβασα το κυπριακό για έναν λόγο , στην Ελλάδα η εγκατάλειψη προκύπτει από 2 άρθρα και ερμηνεία και θεώρησα πιο απλό να σας επισυνάψω το άρθρο που ουσιαστικά εφαρμόζεται (είναι πανομοιότυπα και Case study για την Ελλάδα κι προέρχεται από βασιλικό διάταγμα της Αγγλίας)
    where was Gondor when the Westfold fell?

  13. #88
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.846
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οχι ας το πιασουμε.
    Παρακαλω...εσυ πρωτος...
    Μην ενοχλείτε τον Χορχόδειλο ρε παιδιά , είναι κατά των αστυνομικών γιατί είναι φασίστες και του συστήματος αλλά ΥΠΕΡ να υπάρχει κάμερα σε κάθε μεγάλη διασταύρωση που θα τις ελέγχουν οι αστυνομικοί και το σύστημα.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  14. #89
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Μην ενοχλείτε τον Χορχόδειλο ρε παιδιά , είναι κατά των αστυνομικών γιατί είναι φασίστες και του συστήματος αλλά ΥΠΕΡ να υπάρχει κάμερα σε κάθε μεγάλη διασταύρωση που θα τις ελέγχουν οι αστυνομικοί και το σύστημα.
    Και μάντης εκτός από δικηγόρος.

    Κάτσε να πιάσω τα ποπκόρν.
    Life begins at 45°.

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και μάντης εκτός από δικηγόρος.

    Κάτσε να πιάσω τα ποπκόρν.
    Το ποπκόρν είναι προϊόν καπιταλισμού , σποράκια και πολύ είναι

Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. για το τροχαίο με θύμα μοτοσυκλετιστή στην βουλή
    από KAWAMANRIDER στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 397
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2021, 21:42
  2. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2010, 03:05
  3. Για το γλυκό αγόρι από την Πάτρα που θέλει
    από SF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2008, 21:24
  4. Προς ενδιαφερομενους για το Orange Tour απο Δ.Ελλαδα
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2006, 00:11
  5. ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ ΜΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕ...
    από NAKANO-1100 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2006, 17:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF