Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Επιστροφή χρημάτων απο λάθος παραβολο?

  1. #1

    Επιστροφή χρημάτων απο λάθος παραβολο?

    Μας φτιαξανε καλα τα ΚΕΠ...

    Παω για μεταβίβαση στα ΚΕΠ και στο χαρτι που μου γράφουν για να πληρώσω το παράβολο βαζουν 135Ε αντι 69... Τους επισημαίνω αν είναι σωστό το ποσο ναι μου λενε... Πληρωνω κατάθεση και μετά από 10 μερες γυρναει ο φάκελος πίσω. Ξανα παράβολο (σωστό αυτήν την φορα) και όλα καλά.

    Τώρα έχω ενα παράβολο 135ε που πρέπει να επιστραφεί. Στα ΚΕΠ δεν ξερανε Χριστο για το πως θα γίνει αυτο, ρωτάω τον λογιστή μου λέει μαλλον θα σου επιστραφει αυτόματα.
    Έχει κανείς γνώση για το πως επιστρέφεται?

    Κάπου είδα διαδικασία για e-paravolo, αλλα εμένα είναι κατάθεση σε λογαριασμό της νομαρχίας.

    Βοηθάτε κοζμε!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2wheeler Προβολή μηνύματος
    Μας φτιαξανε καλα τα ΚΕΠ...

    Παω για μεταβίβαση στα ΚΕΠ και στο χαρτι που μου γράφουν για να πληρώσω το παράβολο βαζουν 135Ε αντι 69... Τους επισημαίνω αν είναι σωστό το ποσο ναι μου λενε... Πληρωνω κατάθεση και μετά από 10 μερες γυρναει ο φάκελος πίσω. Ξανα παράβολο (σωστό αυτήν την φορα) και όλα καλά.

    Τώρα έχω ενα παράβολο 135ε που πρέπει να επιστραφεί. Στα ΚΕΠ δεν ξερανε Χριστο για το πως θα γίνει αυτο, ρωτάω τον λογιστή μου λέει μαλλον θα σου επιστραφει αυτόματα.
    Έχει κανείς γνώση για το πως επιστρέφεται?

    Κάπου είδα διαδικασία για e-paravolo, αλλα εμένα είναι κατάθεση σε λογαριασμό της νομαρχίας.

    Βοηθάτε κοζμε!!
    Δεν δήλωσες iban όταν πλήρωσες το παράβολο? Την έχω πατήσει κι εγώ αλλά είχα δηλώσει iban και μετά από μήνες το επέστρεψαν στον λογαριασμό μου
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2wheeler Προβολή μηνύματος
    Μας φτιαξανε καλα τα ΚΕΠ...

    Παω για μεταβίβαση στα ΚΕΠ και στο χαρτι που μου γράφουν για να πληρώσω το παράβολο βαζουν 135Ε αντι 69... Τους επισημαίνω αν είναι σωστό το ποσο ναι μου λενε... Πληρωνω κατάθεση και μετά από 10 μερες γυρναει ο φάκελος πίσω. Ξανα παράβολο (σωστό αυτήν την φορα) και όλα καλά.

    Τώρα έχω ενα παράβολο 135ε που πρέπει να επιστραφεί. Στα ΚΕΠ δεν ξερανε Χριστο για το πως θα γίνει αυτο, ρωτάω τον λογιστή μου λέει μαλλον θα σου επιστραφει αυτόματα.
    Έχει κανείς γνώση για το πως επιστρέφεται?

    Κάπου είδα διαδικασία για e-paravolo, αλλα εμένα είναι κατάθεση σε λογαριασμό της νομαρχίας.

    Βοηθάτε κοζμε!!
    Το έκανες σε τράπεζα δλδ; Πήγαινε με το παράβολο στην ίδια την τράπεζα, να σου πούνε τι και πως.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #4
    Με web banking εγινε η πληρωμη.


    To iban φαινεται ηλεκτρονικα υποθετω.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2wheeler Προβολή μηνύματος
    Με web banking εγινε η πληρωμη.


    To iban φαινεται ηλεκτρονικα υποθετω.
    Στειλε email στην τράπεζα και ρώτα με λεπτομέρεια.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #6
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Δε ξερω την δικη σου περιπτωση μιας και ειναι μεσω e banking αλλα εγω στο υπουργειο που εκανα την μεταβιβαση κι εβαλα λαθος πινακιδα στο χαρτι του παραβολου,πληρωσα καινουριο παραβολο επιτοπου για να γινει η μεταβιβαση και επειτα ο υπαλληλος στο γκισε μου εδωσε και συμπληρωσα ενα αιτημα επιστροφης χρηματων λογω λαθους πινακιδας και μετα απο 2 μηνες επεστραφησαν τα χρηματα ηλεκτρονικα στον λογαριασμο μου.

    Μηπως λεω μηπως δε ξερω,στα ΚΕΠ εχουν αυτο το χαρτι αιτηματος επιστροφης χρηματων λογω λαθους? Η' να πας και να ρωτησεις στην τραπεζα.

  7. #7
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Το 2012 που αγόρασα παράβολο και δεν προχώρησα τελικά
    στην αγορά της μηχανής γιατί δεν ήθελε να πάμε σε μηχανικό ο τύπος,
    μία μέρα που είχα άδεια για να πάω για σέρβις, τελείωσα νωρίς και πήγα στην αρχή στο υπουργείο Μεταφορών (Αυτό νομίζω πως ήταν) στη μεσογείων και μετά με έστειλαν σε κάτι γραφεία (Δεν θυμάμαι όνομα υπηρεσίας) στη Συγγρού και εκεί αφού μου σφράγισαν με έστειλαν σε τράπεζα για να πάρω το 30αρι πίσω.
    Αρκετή ταλαιπωρία, αν δεν ήμουν στη γύρα για το σέρβις δεν θα έμπαινα στον κόπο.

    Τώρα στην δική σου περίπτωση που υπάρχει λάθος, δεν ξέρω πως πάει το πράγμα..
    Και το ποσό είναι πολύ μεγαλύτερο, κρίμα να το χάσεις.
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Να ρωτησω και εγω κατι οσον αφορα επιστροφες.

    Εκανα αρση ακινησιας στο αυτοκινητο και πληρωσα βλακωδως τα τελη κυκλοφοριας για ολο το ετος.Επειδη ισως χρειαστει να ξανακαταθεσω πινακιδες γνωριζει κανεις εαν δικαιουμαι επιστροφη του ποσου αναλογικα και αν ναι τι πρεπει να κανω?

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2013, 09:40
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2010, 09:22
  3. απο λαθος...
    από el_hymador στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2007, 13:58
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 14:41
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2006, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF