Σελίδα 14 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 326

Θέμα: Γιατι δεν βλεπουμε mv agusta στους δρομους;

  1. #196
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Απλά γιατί δεν έχουμε λεφτά..Αν σας χάριζαν ένα agusta η ένα τζαπαν κ δώρο η συντήρηση δεν νομίζω κάποιος να έπαιρνε το τζαπαν..
    Αστο ρε φιλαράκι τι το ψάχνεις μετά απο 13 σελίδες έχουμε καταλήξει στο γεγονός ότι δεν κυκλοφορούν πολλά agusta στους δρόμους γιατί είναι χρέπια και χαλάνε και
    ο κόσμος δεν τα εμπιστεύεται.
    Κατα τα άλλα επειδή προφανώς μιλάμε για τούς ελληνικούς δρόμους, ό μέσος Ελληνας προφανώς και μπορεί να διαθέσει εικοσι με εικοσιπεντε χιλιάρικα για ένα agusa αλλα προτιμάει ένα
    άσπαστο παπί για να κάνει απλά τη δουλεία του.Ακόμα απο τη φύση μας σαν λαός δεν είμαστε καθόλου του φαίνεσθαι οποτε τι να ασχοληθούμε με χρέπια απο εκεί,μπορεί
    όλοι να έχουμε άφθονα φράγκα αλλά τα διαθέτουμε εκεί που αξίζει.

  2. #197
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι είμαστε κομπλεξικοι κ το μεγαλύτερο κόμπλεξ το έχουν αυτοί που δεν έχουν οικονομική άνεση δυστυχώς..Μην πεις σε αυτόν με το tdm ότι τα Ducati η τα bmw είναι καλύτερα,στην καλύτερη θα σου κόψει την καλημέρα.. Έχουμε πολύ κόμπλεξ σαν λαός δυστυχώς..Πιο εύκολα κανείς κουβέντα με bmwδακιδες η ducataκιδες παρά με γιαπωνεζοφιλους που στην πλειοψηφία τους είναι κομπλεξικοι κ αν αρχίσεις κουβέντα για μηχανές το μόνο που κάνουν είναι να κατηγορούν τα ευρωπαϊκά κ αν το ρωτήσεις τ καλό έχει η μηχανή σου θα σου πει δεν χαλάει σαν τα bmw..

  3. #198
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Το μολογαω: ειμαι ενας κομπλεξικος japanοφιλος.

  4. #199
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι είμαστε κομπλεξικοι κ το μεγαλύτερο κόμπλεξ το έχουν αυτοί που δεν έχουν οικονομική άνεση δυστυχώς..
    Mα αυτός που έχει χρήμα (σχετικό το "έχω χρήμα"), δεν έχει κανένα λόγο να ναι κομπλεξικος και δεν έχει τίποτα να αποδείξει σε κανέναν.

    Ο Καρμοιρης όταν πέσουν δύο λεφτά στα χέρια του πιστεύετε ότι θα πάρει corolla και νοge 500???

    Θα σκάσει χρήμα να "δειχτεί" στη γειτονιά και θα μένει στο σπίτι με το μωσαϊκό.... Όλοι έχουμε πλείστα τέτοια παραδείγματα.

    Αναξιοπιστες μοτοσυκλετες το 2021, δε βγαίνουν και υπάρχουν για όλα τα βαλαντια.
    Το πιο βασικό είναι να υπάρχει χρόνος και όσο χρήμα χρειάζεται να τα χαιρόμαστε.

  5. #200
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    Η σύγκριση καταναλωτικών προϊόντων βγάζοντας εκτός τα έξοδα αγοράς και συντήρησης είναι πρωτοποριακη
    Δηλώνω κι εγώ κομπλεξικός!!

  6. #201
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Δηλαδή ρε παιδιά τα γιαπωνέζικα είναι φτηνοδουλειές για μπατήριδες ;Δηλαδή τα 16-17 χιλιάρικα που κοστίζει μια Αφρικα είναι επιλογή χαμηλόμισθου.
    Από την άλλη δεν βρίσκεις ντουκάτι 20τίας με 2 χιλιάρικα ,μόνο χρέπια τζαπάν έχεις σαν επιλογή με αυτό το μπάτζετ;
    Φιλικά πάντα ,εγώ βλέπω εμπάθεια και από τα 2 ''στρατόπεδα''.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 28/03/2021 στις 17:54.
    when life gets complicated... i ride.

  7. #202
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παιδιά για μηχανές μιλάτε. Τι κακομοίρηδες και μη. Αν ο κακομοίρης διαχωριζόταν απο τον πλούσιο με 5kiloeuro, θα ζούσαμε σε μια ευτυχισμένη κοινωνία.

  8. #203
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή ρε παιδιά τα γιαπωνέζικα είναι φτηνοδουλειές για μπατήριδες ;Δηλαδή τα 16-17 χιλιάρικα που κοστίζει μια Αφρικα είναι επιλογή χαμηλόμισθου.
    Από την άλλη δεν βρίσκεις ντουκάτι 20τίας με 2 χιλιάρικα ,μόνο χρέπια τζαπάν έχεις σαν επιλογή με αυτό το μπάτζετ.
    Φιλικά πάντα ,εγώ βλέπω εμπάθεια και από τα 2 ''στρατόπεδα''.
    Kαι τα Άφρικα χρεπια, θα τα βγάλουν μην ανησυχείς...Δεν είναι σαν τα παλιά Χοντα...αχαχα..

    Να ρωτήσω κάτι?

    Έχει πάει κανείς σε εξουσιοδοτημένο να κάνει σέρβις σε Ιάπωνα και μάλιστα 1000ρι? Γιατί νομίζετε όλοι ότι είναι πιο φτηνά?

  9. #204
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    η ολη κουβεντα συνοψιζεται στα εξης γνωμικα
    1)τα μεταξωτα βρακια ,θελουν και επιδεξιους κωλους
    2)οποιος εχει τα γενια ,εχει και τα χτενια
    3)καλλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε,
    4)οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια
    5)καλλιο πεντε και στο χερι,παρα δεκα και καρτερει
    6)τα στερνα τιμουν τα πρωτα
    7)στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο
    8)απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελλα

    1,2,3,6,7 για την αξιοπιστια της μαρκας.
    4,5, για την φτωχια που μας δερνει.
    8 ,για την πορεια των περισσοτερων συζητησεων,αυτου του ειδους στο φορουμ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #205
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι είμαστε κομπλεξικοι κ το μεγαλύτερο κόμπλεξ το έχουν αυτοί που δεν έχουν οικονομική άνεση δυστυχώς..Μην πεις σε αυτόν με το tdm ότι τα Ducati η τα bmw είναι καλύτερα,στην καλύτερη θα σου κόψει την καλημέρα.. Έχουμε πολύ κόμπλεξ σαν λαός δυστυχώς..Πιο εύκολα κανείς κουβέντα με bmwδακιδες η ducataκιδες παρά με γιαπωνεζοφιλους που στην πλειοψηφία τους είναι κομπλεξικοι κ αν αρχίσεις κουβέντα για μηχανές το μόνο που κάνουν είναι να κατηγορούν τα ευρωπαϊκά κ αν το ρωτήσεις τ καλό έχει η μηχανή σου θα σου πει δεν χαλάει σαν τα bmw..
    Πρόσεχέ τα αυτά που λες και γράφεις, γιατί σε ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΠΟΣΤ εδώ στο moto.gr, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο λες και περιστρέφεσαι από κάτι του στυλ ''το ιταλικό έτσι αλλοιώς, τα άλλα μάπες''. Κι αυτό χωρίς να στο ζητήσει κανείς, σαν τους βίγγαν ένα πράγμα, που σε ότι παρέα σταθούν και βρεθούν, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ξεκινάνε το τροπάρι του βιγγανισμού.

    Εγώ προσωπικά, από την δική μου μικρή εμπειρία του ενός ανθρώπου, δεν έχω δει και πολλούς γιαπωνεζάκηδες να το κάνουν αυτό. Τους ευρωπαιοδάκηδες βλέπω να το κάνουν όλη την ώρα, καλή ώρα. Οι τζαπανεδάκηδες το πολύ-πολύ, άμα κάποιος γίνεται πολύ κουραστικός, να του απαντήσουν κάποια στιγμή, αλλά γενικά δεν έχω δει να ασχολούνται.

    Κατά τα άλλα, έχω ένα RVF400R. Για πες μου ένα ιταλικό-ευρωπαικό στην κατηγορία του, που είναι θέμα χρημάτων και δεν προτίμησα αυτό αντί του RVF.

    (μια πρόταση για να είναι σωστή-αληθής, πρέπει να επαληθεύει όλα τα πιθανά παραδείγματα εφαρμογής της. Αν υπάρχει έστω και ένα παράδειγμα που μια πρόταση δεν επαληθεύεται, τότε η πρόταση είναι ψευδής, και το συγκεκριμένο παράδειγμα λέγεται αντιπαράδειγμα)
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου:
    Αν ένα ευρωπαϊκό κάνει 20Κ και ένα japan κάνει και αυτό 20Κ, πάλι japan θα έπαιρνα.
    Γιατί;
    Γιατί γουστάρω (και μου έχει αποδειχθεί) να αγοράζω μηχανάκι και να μου κρατάει στο χρόνο ,χωρίς να βγάζει συνεχεια προβλήματα,μικρά ή μεγάλα.
    Μιλάω ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ.
    Και είναι η ΔΙΚΗ μου άποψη........δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα σωστή.

  12. #207
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου:
    Αν ένα ευρωπαϊκό κάνει 20Κ και ένα japan κάνει και αυτό 20Κ, πάλι japan θα έπαιρνα.
    Γιατί;
    Γιατί γουστάρω (και μου έχει αποδειχθεί) να αγοράζω μηχανάκι και να μου κρατάει στο χρόνο ,χωρίς να βγάζει συνεχεια προβλήματα,μικρά ή μεγάλα.
    Μιλάω ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ.
    Και είναι η ΔΙΚΗ μου άποψη........δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα σωστή.
    Το σκεπτικό της επιλογής σου, καθοδηγείται από τις προσωπικές σου εμπειρίες και είναι απόλυτα κατανοητό.
    Μη νομίζεις όμως ότι είναι 100% σίγουρο και με japan ότι δε θα χρειαστείς να πας σε εξειδικευμένο να σου κάνει μια αναβάθμιση, με τόσα ηλεκτρονικά που καβαλάνε πλέον.

    Αυτοί πάντως που δίνουν σήμερα 20κ για μηχανή, δεν τα κρατάνε πάνω από 5 χρόνια..
    Δίνουν ξανά λεφτά και παίρνουν πάλι καινούριο, όπως γίνεται και στην Ευρώπη.
    Δείτε πόσα μεταχειρισμένα μηχανάκια από το πάνω ράφι είναι προς πώληση.

  13. #208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Εγώ πάντως δεν έχω γνωρίσει άνθρωπο που να διαλέγει κάτι που θα αγοράσει
    λόγω καταγωγής.
    Ο καθένας έχει τις ανάγκες του άσχετα από το χρήμα.
    ΄Αλλος καθημερινή άλλος για βόλτες άλλος για ταξίδια άλλος για χώμα άλλος για άσφαλτο άλλος για ΜΟΣΤΡΑ και άλλος για ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ και άλλος ΦΤΗΝΗ και άλλος μια ΟΜΟΡΦΗ.
    Όλες οι ανάγκες σεβαστές.
    Το τσουβάλιασμα Ευρώπη japan μόνο ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ δείχνει.
    Δεν είναι κριτήριο η καταγωγή ούτε η φίρμα.
    ΚΑΠΟΤΕ ήταν.Το 70 και το 80.
    Τώρα όχι.

  14. #209
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Πρόσεχέ τα αυτά που λες και γράφεις, γιατί σε ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΠΟΣΤ εδώ στο moto.gr, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο λες και περιστρέφεσαι από κάτι του στυλ ''το ιταλικό έτσι αλλοιώς, τα άλλα μάπες''. Κι αυτό χωρίς να στο ζητήσει κανείς, σαν τους βίγγαν ένα πράγμα, που σε ότι παρέα σταθούν και βρεθούν, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ξεκινάνε το τροπάρι του βιγγανισμού.

    Εγώ προσωπικά, από την δική μου μικρή εμπειρία του ενός ανθρώπου, δεν έχω δει και πολλούς γιαπωνεζάκηδες να το κάνουν αυτό. Τους ευρωπαιοδάκηδες βλέπω να το κάνουν όλη την ώρα, καλή ώρα. Οι τζαπανεδάκηδες το πολύ-πολύ, άμα κάποιος γίνεται πολύ κουραστικός, να του απαντήσουν κάποια στιγμή, αλλά γενικά δεν έχω δει να ασχολούνται.

    Κατά τα άλλα, έχω ένα RVF400R. Για πες μου ένα ιταλικό-ευρωπαικό στην κατηγορία του, που είναι θέμα χρημάτων και δεν προτίμησα αυτό αντί του RVF.

    (μια πρόταση για να είναι σωστή-αληθής, πρέπει να επαληθεύει όλα τα πιθανά παραδείγματα εφαρμογής της. Αν υπάρχει έστω και ένα παράδειγμα που μια πρόταση δεν επαληθεύεται, τότε η πρόταση είναι ψευδής, και το συγκεκριμένο παράδειγμα λέγεται αντιπαράδειγμα)
    Δεν ήξερα ότι πρέπει να μας δώσουν την άδεια για να μηλισουμε.. Δυστυχώς δεν είμαι τόσο μεγάλος για να ξέρω τι μηχανές βγαίναν τότε,αλλά από αυτά τα λίγα που γνωρίζω οι Ιάπωνες τότε βγάζανε φοβερά μηχανάκια κάτι δίχρονα 2κ,4κ κάτι 400.Δυστυχως από τότε έχουν να βγάλουν κανονικές μηχανές..Δες τι καλύτερο υπάρχει από το δικό σου κ από πολλά άλλα που βγάζανε τότε οι Ιάπωνες κ θα καταλάβεις..

  15. #210
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Δεν ήξερα ότι πρέπει να μας δώσουν την άδεια για να μηλισουμε.. Δυστυχώς δεν είμαι τόσο μεγάλος για να ξέρω τι μηχανές βγαίναν τότε,αλλά από αυτά τα λίγα που γνωρίζω οι Ιάπωνες τότε βγάζανε φοβερά μηχανάκια κάτι δίχρονα 2κ,4κ κάτι 400.Δυστυχως από τότε έχουν να βγάλουν κανονικές μηχανές..Δες τι καλύτερο υπάρχει από το δικό σου κ από πολλά άλλα που βγάζανε τότε οι Ιάπωνες κ θα καταλάβεις..
    Ούτε τότε βγάζαν τέτοια μηχανάκια, αυτά ήταν για τη γιαπωνέζικη αγορά μόνο και ήρθαν μεταχειρισμένα στην Ελλάδα.
    Ήταν μοντέλα που δεν έγιναν εξαγωγή πουθενά καινούργια μιας και η τσέπη του υπόλοιπου κόσμου δεν αρκούσε να τα αγοράσει.
    Ουσιαστικά εκείνη την εποχή τα 400 στην Ιαπωνία ήταν λόγω διπλωμάτων πολύ δημοφιλής κατηγορία
    και υπήρχε τεράστιος ανταγωνισμός.

Σελίδα 14 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. γιατί δεν βλέπουμε??????????????
    από code στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2007, 14:01
  2. Γιατί τέτοια καφρίλα στους δρόμους ;
    από BELZEBOYLIS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 09:49
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2005, 14:54
  4. Να Γιατι Δεν Τελειωνουν Τα Εργα.....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2004, 15:29
  5. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2004, 17:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF