Σελίδα 1 από 22 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 326

Θέμα: Γιατι δεν βλεπουμε mv agusta στους δρομους;

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215

    Γιατι δεν βλεπουμε mv agusta στους δρομους;

    Απλα απο περιεργεια, ειναι τοοοοοοσο ομορφα ρε παιδια, γιατι δεν κυκλοφορουν; Ξερω οτι ειναι ακριβες αλλα 10μυρια ειμαστε, υπαρχουν πολλοι που τα εχουν τα λεφτα. Ειδα πριν καμμια βδομαδα 2 παιδια με 2 ιδιες mv agusta στη πολυτεχνειου στο κεντρο της Θεσσαλονικης, πολυ τους γουσταρα.. Ειχαμε και κατι vstrom και τετοια στο φαναρι, προσπαθησαν αλλα ουτε καν..

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ρε συ αυτά τα mv agusta έχουν βγει καλά; Γιατί δεν βλέπω πολλά να κυκλόφορούν.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Ρε συ αυτά τα mv agusta έχουν βγει καλά; Γιατί δεν βλέπω πολλά να κυκλόφορούν.
    Δε νομίζω ότι αυτοί που αγοράζουν agusta την παίρνουν με κύριο γνώμονα την αξιοπιστία η την αντοχή στο χρόνο.
    Δεν είναι και για πέταμα αλλά για πακέτο δεν κάνουν

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Για να μην τα ματιάσουμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #5
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Μέχρι πρόπερσι, προ κορονοϊού, έβλεπα τα σαββατοκύριακα κάποιες Rivale, κυρίως στην Πεντέλη.

    Είναι και ένας συμφορουμήτης που κυκλοφορεί συχνά ξαθημερινές μία Brutale Dragster.

    Συμφωνώ όμως ότι κυκλοφορούν σπάνια. Αγοράζονται κυρίως σαν οχήματα ελεύθερου χρόνου και όχι σαν διασκεδαστικά εργαλεία. Από τη μία η υψηλή τιμή, από την άλλη τα θέματα αντοχής στη χρήση του τρικύλινδρου 800cc.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Μία που ξέρω, κόκκινη Brutale 989 στο Μαρούσι, κυκλοφορεί ως καθημερινό μέσο....και όταν ο καιρός το επιτρέπει πάει και μέχρι Μαραθώνα 2-3 φορές την εβδομάδα
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    μηχανες για πολυ λιγους
    ακριβες,ευαισθητες
    με ελαχιστους εως ανυπαρκτους μαστορες να ξερουν να τις συντηρησουν
    με σχεδον ανυπαρκτο δικτυο στην αθηνα,και ανυπαρκτο στην επαρχια
    με απολυτα εξειδικευμενη χρηση
    Οπως μια φερραρι ή μια λαμποργκινι
    Ποσες δηλαδη θα βλεπατε να κυκλοφορουν??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #8
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    μηχανες για πολυ λιγους
    ακριβες,ευαισθητες
    με ελαχιστους εως ανυπαρκτους μαστορες να ξερουν να τις συντηρησουν
    με σχεδον ανυπαρκτο δικτυο στην αθηνα,και ανυπαρκτο στην επαρχια
    με απολυτα εξειδικευμενη χρηση
    Οπως μια φερραρι ή μια λαμποργκινι
    Ποσες δηλαδη θα βλεπατε να κυκλοφορουν??
    Λίγο άτοπη η σύγκρισή σου βέβαια, γιατί μια Ferrari μπορεί να κάνει όσο 5 ή 10 Mercedes π.χ., ενώ ένα MV Agusta έχει ίδιο κόστος κτήσης με ένα μεγάλο BMW ή ΚΤΜ...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #9
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Λίγο άτοπη η σύγκρισή σου βέβαια, γιατί μια Ferrari μπορεί να κάνει όσο 5 ή 10 Mercedes π.χ., ενώ ένα MV Agusta έχει ίδιο κόστος κτήσης με ένα μεγάλο BMW ή ΚΤΜ...
    Δεν κανω οικονομικη συγκριση,απλως με τροπο λεω οτι για εναν νεο -που συνηθως θα αγορασει αυτην την μηχανη-η αγκουστα ειναι η φερραρι των μοτοσυκλεττων.
    Παντως για να πω την αποψη μου,περισσοτερες φερραρι εχω δει στον δρομο παρα αγκουστα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #10
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    γιατί το ευαίσθητες ισχύει;
    αγοράστηκαν απο φίλους που θεωρούν λογικό να λειτουργούν όπως τα suzuki λόγο του ότι έδωσαν τα χρήματα τους..
    Δεν υπαρχουν αυτα, οταν θες κατι τετοιο ασχολείσαι ο ίδιος και ελέγχεις τους παντες. Αν δεν μπορείς..

  11. #11
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    γιατί το ευαίσθητες ισχύει;
    αγοράστηκαν απο φίλους που θεωρούν λογικό να λειτουργούν όπως τα suzuki λόγο του ότι έδωσαν τα χρήματα τους..
    Δεν υπαρχουν αυτα, οταν θες κατι τετοιο ασχολείσαι ο ίδιος και ελέγχεις τους παντες. Αν δεν μπορείς..
    Αυτο δεν αναιρει το ΓΕΓΟΝΟΣ, οτι βασει πληροφοριων απο ΟΛΟ τον κοσμο,-φορουμ,ειδησεογραφια κλπ-εχουν μεγαλυτερο δεικτη ΒΛΑΒΩΝ απο αντιστοιχου κυβισμου γιαπωνεζικες.
    Απο κει και περα, ο καθενας πραττει αναλογως ''προσοντων'' -τσεπης,καυλας,λογικης,συναισθηματος- οπως ο καθε αγοραστης οποιουδηποτε αγαθου.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #12
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν κανω οικονομικη συγκριση,απλως με τροπο λεω οτι για εναν νεο -που συνηθως θα αγορασει αυτην την μηχανη-η αγκουστα ειναι η φερραρι των μοτοσυκλεττων.
    Παντως για να πω την αποψη μου,περισσοτερες φερραρι εχω δει στον δρομο παρα αγκουστα.
    Συμφωνώ με αυτό, προσπαθώ να θυμηθώ αν εχω πετύχει ποτέ MV Agusta στο δρόμο και δε μου έρχεται κάτι στο νου
    Ferrari π.χ. θα δεις μια φορά το μήνα ή έστω το δίμηνο...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αυτο δεν αναιρει το ΓΕΓΟΝΟΣ, οτι βασει πληροφοριων απο ΟΛΟ τον κοσμο,-φορουμ,ειδησεογραφια κλπ-εχουν μεγαλυτερο δεικτη ΒΛΑΒΩΝ απο αντιστοιχου κυβισμου γιαπωνεζικες.
    Απο κει και περα, ο καθενας πραττει αναλογως ''προσοντων'' -τσεπης,καυλας,λογικης,συναισθηματος- οπως ο καθε αγοραστης οποιουδηποτε αγαθου.
    Εντάξει νομίζω ότι είναι και θέμα στατιστικής αυτό, δηλαδή στα 10 μηχανάκια αν χαλάσει ένα, πήγες στο 10% με την μία

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #13
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ με αυτό, προσπαθώ να θυμηθώ αν εχω πετύχει ποτέ MV Agusta στο δρόμο και δε μου έρχεται κάτι στο νου
    Ferrari π.χ. θα δεις μια φορά το μήνα ή έστω το δίμηνο...



    Εντάξει νομίζω ότι είναι και θέμα στατιστικής αυτό, δηλαδή στα 10 μηχανάκια αν χαλάσει ένα, πήγες στο 10% με την μία
    δυστυχως ομως ειναι σωστο ,εστω και αν μας φαινεται περιεργο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Δεν βλέπεις στην Ελλάδα. Κάνε ένα ταξίδι στην Ιταλία και την Γερμανία με μοτοσυκλέτα και θα τις βλέπεις πιο συχνά από όσο βλέπεις XT και Vstrom στην Ελλάδα.

    Απλά ο Έλληνας είναι αφραγκος και πεινασμένος και πλέον κάνει το σκατό του παξιμάδι για να βγάλει τον μήνα με το επίδομα του Κούλη.

    Οι λίγοι που έχουν λεφτά συνήθως στερούνται γούστου και μοτοσυκλετιστικου ενστίκτου
    και αγοράζουν ότι έχει ο γείτονας.

    Οι πιο λίγοι που έχουν λεφτά και δεν στερούνται γούστου και μοτοσυκλετιστικου ενστίκτου, δεν τα επιλέγουν διότι είναι ευαίσθητα και ιδιαίτερα μηχανήματα με απαιτητική συντήρηση που δεν μπορεί να κάνει ο τοπικός μάστορας - κάστορας που το πιο σύγχρονο τεχνολογικά εργαλείο που διαθέτει είναι το πολύμετρο (και αυτό αναλογικό).

    Ένα ελάχιστο ποσοστό έχει λεφτά, είναι και , πώς το είπε να δεις ένα παιδί, ααα ναι, απερίσκεπτα γενναίοι όποτε αγοράζουν τέτοια εξωτικά πράγματα.

    Ο κόσμος έχει πάει μπροστά και η ψωροκωσταινα ζει με μισθούς μικρότερους από όσα παίρναμε πριν 20 χρόνια. Δεν έχει και δάνεια να ρεφαρουμε την χασουρα όποτε ΧΤ 600 και μεταχειρισμένα GSXR θα αγοράζουμε μέχρι να παγώσει η κόλαση.

  15. #15
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Τα προηγουμενα χρονια (2-3 περιπου) συναντουσα τα πρωινα (περιπου σε καθημερινη βαση) εναν τυπο με ενα F41000 που ηταν ντυμενος σινιε κ ενα ARAI κρανος.
    Τωρα τελευταια δεν τον βλεπω (προ κορωνοιου).
    Η δεν κυκλοφορει πλεον ή παω τελικα αργοτερα στη δουλεια.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 1 από 22 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. γιατί δεν βλέπουμε??????????????
    από code στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2007, 14:01
  2. Γιατί τέτοια καφρίλα στους δρόμους ;
    από BELZEBOYLIS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 09:49
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2005, 14:54
  4. Να Γιατι Δεν Τελειωνουν Τα Εργα.....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2004, 15:29
  5. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2004, 17:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF