Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Maxsym tl 508 , το ερχόμενο φθινόπωρο

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ρε παρτε οτι γουσταρετε λεμε.
    Στην τσεπη σας,και στο γουστο σας δεν θα κανουμε κουμαντο
    Ενταξει οι περισσοτεροι απο μας σφιγγομαστε λιγακι στην αρχη που τ ακουμε ,γιατι οσο και να μην θελουμε να το παραδεχτουμε μας τρωει το μικρο σκουληκακι της ζηλειας,(ανθρωπινο και συνηθες αλλωστε) αλλα εκ των υστερων μας αποζημιωνετε με τις ωραιες φωτο του αποκτηματος σας.Καλοριζικα και καλα χιλιομετρα.

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ρε παρτε οτι γουσταρετε λεμε.
    Στην τσεπη σας,και στο γουστο σας δεν θα κανουμε κουμαντο
    Ενταξει οι περισσοτεροι απο μας σφιγγομαστε λιγακι στην αρχη που τ ακουμε ,γιατι οσο και να μην θελουμε να το παραδεχτουμε μας τρωει το μικρο σκουληκακι της ζηλειας,(ανθρωπινο και συνηθες αλλωστε) αλλα εκ των υστερων μας αποζημιωνετε με τις ωραιες φωτο του αποκτηματος σας.Καλοριζικα και καλα χιλιομετρα.
    +1000 κι από εμένα.

    Έρχομαι και παρατηρώ όμως τα σημεία των καιρών. Αν η SYM που τόσα χρόνια μας καλόμαθε , προσφέροντας αξιοπρεπέστατα σκούτερ με 3,5-4 χιλιάρικα, έφτασε να χρεώνει 8, μήπως δεν θα έπρεπε να με εντυπωσιάζει η BMW, ή η Ducati που ζητάει 60;

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    +1000 κι από εμένα.

    Έρχομαι και παρατηρώ όμως τα σημεία των καιρών. Αν η SYM που τόσα χρόνια μας καλόμαθε , προσφέροντας αξιοπρεπέστατα σκούτερ με 3,5-4 χιλιάρικα, έφτασε να χρεώνει 8, μήπως δεν θα έπρεπε να με εντυπωσιάζει η BMW, ή η Ducati που ζητάει 60;
    Το υπάρχον TL κοστίζει 7.500 με το κλειδί στο χέρι....τελικά το πρόβλημα είναι τα 500 ευρώ παραπάνω,για ένα μηχανάκι προφανώς κόσμημα,με euro 5 ,tcs, keyless entry πλήρως ψηφιακή πενταθεματικη οθόνη,και αλλά πολλά; Δεν νομίζω ότι τα 500 ευρώ κάνουν τη διαφορά για κάποιον που είναι διαθέτειμενος να δώσει 7.500...

  4. #19
    Όχι βέβαια. Τα 500 ευρώ στα 7.500 είναι μόλις ένα 7% επιπλέον.

    (κράτα όμως στο νου σου μια υποψία: Μήπως μόλις έρθει το καινούριο , ρίξει την τιμή στο TL κανα χιλιάρικο; )

  5. #20
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    @Nikonian ακου να δεις πως εχει το πραγμα. Ο θεματοθετης ειπε οτι θα περιμενει να παρει ενα σκουτερ κ ισως να παρει κ το παλιο.Και μετα επανηλθε μς το οτι θα περιμενει το καινουριο μοντελο με τα ταδε λεφτα.

    Αφενος μεν δεν ρωτησε κανεναν ειπε απλα την σκεψη του και πολυ καλα εκανε αφετερου δε το που θα δωσει ο καθενας τα λεφτα του ΔΙΚΑΙΩΜΑ του καταλαβες?

    Το να τρολαρεις με φατσουλες που γελανε,με σχολια εκτος θεματος τοσα λεφτα για το ενα για το αλλο λυπαμαι ρε φιλε αλλα εισαι ακυρος.

    Και για να σου απαντησω ξανα οχι δε ρωτησε εμενα ουτε κανενα και πολυ καλα κανει αλλα οποιος θελει ειναι ελευθερος να πει την γνωμη του σε σημειο που τα λεγομενα του ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ με το υφος τους ΚΑΝΕΝΑ μας.

    Ο,τι καταλαβες καταλαβες -αν καταλαβες-

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Όχι βέβαια. Τα 500 ευρώ στα 7.500 είναι μόλις ένα 7% επιπλέον.

    (κράτα όμως στο νου σου μια υποψία: Μήπως μόλις έρθει το καινούριο , ρίξει την τιμή στο TL κανα χιλιάρικο; )
    Αυτό δε λέει απολύτως τίποτε...Πάντα με τον ερχομό ενός νέου μοντέλου το παλιό βγαίνει σε προσφορά...Εδώ η Mercedes Gla έριξε 5000 το μοντέλο 2020 μόλις ήρθε το 2021. Και άλλες πολλές εταιρίες...Δες μόνο ποσά μοντέλα παλιά βγαίνουν σε προσφορά. Είναι νόμος της αγοράς....Και ένα μυστικό.....Όλα τα euro 4 μηχανάκια και μηχανές φυσικά,θα βγουν σε προσφορά από μέσα καλοκαιριού έως αρχές φθινοπώρου γιατί πρέπει υποχρεωτικά να ταξινομηθούν μέχρι 31/12/2021...Μετά δε θα επιτρέπεται να πωληθούν.
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 22/03/2021 στις 23:48.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    91
    όταν πήρα σκούτερ πρώτη φορά ένα μικρό μάλιστα μου φάνηκαν πολλά τα λεφτά στην αρχή γύρω στα τρία χιλιαρικα στην πορεία καταλάβα ότι ένα σκούτερ έστω και μικρό δεν είναι απλά μόνο ένα σκουτερακι αλλά ένα καλό μέσω μεταφοράς άνετο όμορφο ξεκούραστο διασκεδαστικό καίει λίγα καύσιμα και σε πάει όπου θέλεις γρήγορα όπου και αν είσαι και περισσότερο μέσα στις πόλεις οπότε πλέον θεωρώ τα 8000 χιλιάρικα ένα καλό σκούτερ τα αξίζει μπορείς να κάνεις και ταξίδια για διακοπές η εκδρομές ενώ χώρος υπάρχει πολύς κάτω από την σέλα και βέβαια τις βαλίτσες από πισω που θα βάλεις έχω οδηγήσει βέβαια και κανονική μηχανή κλασική είναι άλλη η αίσθηση σαφώς οπότε για μένα που δεν οδηγώ αυτοκίνητο...είχα παλιότερα και το πουλησα.. καθώς δεν μαρεσουν για διάφορους λόγους μια μοτοσικλέτα και ένα σκούτερ είναι απαραιτητα στο σπίτι

  8. #23
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kiriakos230978 Προβολή μηνύματος
    όταν πήρα σκούτερ πρώτη φορά ένα μικρό μάλιστα μου φάνηκαν πολλά τα λεφτά στην αρχή γύρω στα τρία χιλιαρικα στην πορεία καταλάβα ότι ένα σκούτερ έστω και μικρό δεν είναι απλά μόνο ένα σκουτερακι αλλά ένα καλό μέσω μεταφοράς άνετο όμορφο ξεκούραστο διασκεδαστικό καίει λίγα καύσιμα και σε πάει όπου θέλεις γρήγορα όπου και αν είσαι και περισσότερο μέσα στις πόλεις οπότε πλέον θεωρώ τα 8000 χιλιάρικα ένα καλό σκούτερ τα αξίζει μπορείς να κάνεις και ταξίδια για διακοπές η εκδρομές ενώ χώρος υπάρχει πολύς κάτω από την σέλα και βέβαια τις βαλίτσες από πισω που θα βάλεις έχω οδηγήσει βέβαια και κανονική μηχανή κλασική είναι άλλη η αίσθηση σαφώς οπότε για μένα που δεν οδηγώ αυτοκίνητο...είχα παλιότερα και το πουλησα.. καθώς δεν μαρεσουν για διάφορους λόγους μια μοτοσικλέτα και ένα σκούτερ είναι απαραιτητα στο σπίτι
    Φιλε Κυριακο,συμφωνω με οσα λες και θα πω ενδεικτικα χωρις να μπω σε συγκριση ποιοτητας,brand name,ανταλλακτικων,after sales,δικτυο καταστηματων κτλ οτι εδω μας πουλανε 10κ και 12κ η yamaha το Tmax και η Honda το Forza/integra (που λατρευω αφανταστα) η kymco το ak 550 και μας ξενιζει το 2κυλινδρο σκουτερ της κατα τα αλλα αξιοπρεπεστατης και αξιοπιστης SYM ? Δλδ αν πιασουμε το θεμα μοτοσυκλετων και ποσο κοστιζουν,εκει τι να πουμε δλδ? Που ξεκινανε απο 4-5κ και φθανουν και γω δε ξερω ποσα... εκει δεν ειναι κριμα να τα δωσουμε?

    Λοιπον,μια χαρα ειναι η επιλογη του 2κυλινδρου της SYM και στα λεφτα που ειναι.Και μετα απο πολλες μηχανες κι εγω τωρα πια ετσι σκεφτομαι.Ευκολια,χρηστικοτητα,οσο το δυνατον λιγοτερα εξοδα και να μπορω να παω παντου και πολη και ταξιδι.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Χαίρομαι να διαβάζω αναρτήσεις από ανοιχτόμυαλους, ακομπλεξάριστους μοτοσυκλετιστές. Εγώ όταν είχα αναφέρει σε συναδέλφους μηχανόβιους πως επρόκειτο να αγοράσω το mp3 μόνο λουλού δε με είπανε, χώρια που μου τα έχωναν για τα χρήματα που θα έδινα.
    Εννοείται πως δεν το μετάνιωσα απεναντίας ότι καλούδια μπορώ επιπλέον να προσθέσω θα το κάνω με χαρά. Κοντολογίς, ακούτε γνώμες αλλά πράξτε αυτό που εσείς θέλετε αγνοώντας ειρωνείες και λοιπά σχόλια.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    @Nikonian ακου να δεις πως εχει το πραγμα. Ο θεματοθετης ειπε οτι θα περιμενει να παρει ενα σκουτερ κ ισως να παρει κ το παλιο.Και μετα επανηλθε μς το οτι θα περιμενει το καινουριο μοντελο με τα ταδε λεφτα.

    Αφενος μεν δεν ρωτησε κανεναν ειπε απλα την σκεψη του και πολυ καλα εκανε αφετερου δε το που θα δωσει ο καθενας τα λεφτα του ΔΙΚΑΙΩΜΑ του καταλαβες?

    Το να τρολαρεις με φατσουλες που γελανε,με σχολια εκτος θεματος τοσα λεφτα για το ενα για το αλλο λυπαμαι ρε φιλε αλλα εισαι ακυρος.

    Και για να σου απαντησω ξανα οχι δε ρωτησε εμενα ουτε κανενα και πολυ καλα κανει αλλα οποιος θελει ειναι ελευθερος να πει την γνωμη του σε σημειο που τα λεγομενα του ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ με το υφος τους ΚΑΝΕΝΑ μας.

    Ο,τι καταλαβες καταλαβες -αν καταλαβες-
    Ο θεματοθέτης στο συγκεκριμένο νήμα δεν είπε τίποτα απ' αυτά που γράφεις. Στο νήμα αυτό δεν έγραψε καν ο άνθρωπος ότι σκέφτεται να το αγοράσει. Ίσως σε κάποιο άλλο νήμα, σε προγενέστερο χρόνο. Σε αυτό το νήμα, απλά παρουσίασε το σκούτερ.
    Αυτό ακριβώς σχολίασα κι εγώ και το σχόλιό μου ήταν γενικότερο. Πόσο πιο επεξηγηματικός να γίνω; Ο άνθρωπος το κατάλαβε και δεν ένοιωσε προσβεβλημένος. Μόνον εσύ, ίσως και ένας κολλητός σου εισέπραξες προσβολή από το πουθενά. Θέμα αντίληψης ίσως...

  11. #26
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Ο θεματοθέτης στο συγκεκριμένο νήμα δεν είπε τίποτα απ' αυτά που γράφεις. Στο νήμα αυτό δεν έγραψε καν ο άνθρωπος ότι σκέφτεται να το αγοράσει. Ίσως σε κάποιο άλλο νήμα, σε προγενέστερο χρόνο. Σε αυτό το νήμα, απλά παρουσίασε το σκούτερ.
    Αυτό ακριβώς σχολίασα κι εγώ και το σχόλιό μου ήταν γενικότερο. Πόσο πιο επεξηγηματικός να γίνω; Ο άνθρωπος το κατάλαβε και δεν ένοιωσε προσβεβλημένος. Μόνον εσύ, ίσως και ένας κολλητός σου εισέπραξες προσβολή από το πουθενά. Θέμα αντίληψης ίσως...
    Τελευταια φορα σου απανταω φιλε δεν εχω σκοπο να το συνεχισω.Ο καθενας συμπεριφερεται με την εκταση και τις γνωσεις του μυαλου του και ειναι υπευθυνος για τα γραφομενα του και πρεπει σε περιπτωση που εχει προσβαλει καποιον να ειναι σε θεση να το αναγνωριζει και να ζηταει ενα απλο συγνωμη.

    Λοιπον ο θεματοθετης ειπε τι θελει να παρει και ποιο μοντελο συγκεκριμενα και σε τι τιμη.Ανεφερε τον προβληματισμο του αναμεσα στα 2 μοντελα και επανηλθε με ενα συμπερασμα.

    Κι ερχεσαι εσυ μετα να χλευασεις αυτο το αποτελεσμα/επιθυμια του θεματοθετη με τα γραφομενα σου περι " 8000ε για ενα σκουτερ..." κτλΤραβα δες τι εγραψες για να μην τα ξαναγραφω.

    Φιλε μου ο καθενας μας παιρνει αυτο που θελει και ειναι ελευθερος να δωσει τα λεφτα του εκει που θελει σε ο,τι θελει.

    Επομενος δε μπορω να καταλαβω που κολλαγε το μνμ σου και η φατσα που εβαλες να γελαει και ο χλευασμος στο υφος σου περι σκουτερ και χρηματων.

    Λοιπον αντε καλη σου μερα.Και οταν γραφεις καλο ειναι να εισαι πιο προσεκτικος,μπορει αυτα που λες να προσβαλουν επιθυμιες αλλων.Think out of the box.Δε σκεφτομαστε ολοι με τις δικες σου επιθυμιες και τα δικα σου θελω και που θα δωσουμε τα χρηματα μας βαση του δικου σου σκεπτικου.Εκει γουσταρουμε εκει θα τα δωσουμε σε σκουτερ.Δε σ αρεσει,δε το βρισκεις σωστο,δε συμφωνεις, δε γραφεις η' αν γραψεις ΜΗ χλευαζεις την επιλογη του αλλου.

  12. #27
    Το ίδιο βιολί εσύ.

    ΠΟΥΘΕΝΑ δεν απαντάς σ' αυτό που σου έγραψα. Είμαι πλέον βέβαιος: Υπάρχει σοβαρό θέμα αντίληψης

  13. #28
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο βιολί εσύ.

    ΠΟΥΘΕΝΑ δεν απαντάς σ' αυτό που σου έγραψα. Είμαι πλέον βέβαιος: Υπάρχει σοβαρό θέμα αντίληψης
    Μη με τρελαινεις τωρα... εγραψες η' δεν εγραψες " 8000ε για ενα σκουτερ? Δλδ 2 citycom και ενα καλο ποδηλατο.. " και εβαλες και φατσα να γελαει...

    Τα γραψες η' δε τα εγραψες?

    Εσυ θα κρινεις που θα δωσουμε τα λεφτα μας?

    Και μη συνεχιζεις τη προσβολη περι της αντιληψης μου γιατι θα σου απαντησω χοντρα με την επομενη.

  14. #29
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Ρε παιδιά έλεος.Φτάνει.Μη χαλάμε το θέμα του ανθρώπου!
    Συνεχίστε αν θέλετε με πμ ή το σταματάτε εδώ.

  15. #30
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Εγω το σταματαω εδω. Αρκετα ασχοληθηκα και κακως.

    Ζητω συγνωμη απο τον θεματοθετη.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάμεσα σε xmax 400 και maxsym tl 500
    από kiriakos230978 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2021, 13:41
  2. SYM MAXSYM TL
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2020, 13:34
  3. Maxsym TL ή ποίο άλλο?
    από contes di Zante στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2020, 13:22
  4. το ερχόμενο Σάββατο 20 Μαρτίου ...
    από gixxerpap στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 212
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2017, 23:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF