Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Πισω Αναρτηση aprilia Pegaso Trail 660

  1. #1

    Πισω Αναρτηση aprilia Pegaso Trail 660

    Καλημερα στο forum,
    Η πισω αναρτηση του πηγασου (Trail) εχει χασει τα λαδια της, απο οσο γνωριζω δεν παιρνει επισκευη.

    Η εργοστασιακη -απο οσο εψαξα- ξεφευγει σε χρηματα οποτε γνωριζουμε εαν υπαρχει καποια συμβατη aftermarket?

    Επιπλεον μιας και μοιραζετε πολλα parts με το xt 660 υπαρχει περιπτωση να "παιρνουν" τις ιδιες ?(υποθετω μιας και ηταν αρκετα πιο εμπορικο μηχανακι οτι θα ειχα περισσοτερες επιλογες)

    Thanks!

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atopos Προβολή μηνύματος
    Καλημερα στο forum,
    Η πισω αναρτηση του πηγασου (Trail) εχει χασει τα λαδια της, απο οσο γνωριζω δεν παιρνει επισκευη.

    Η εργοστασιακη -απο οσο εψαξα- ξεφευγει σε χρηματα οποτε γνωριζουμε εαν υπαρχει καποια συμβατη aftermarket?

    Επιπλεον μιας και μοιραζετε πολλα parts με το xt 660 υπαρχει περιπτωση να "παιρνουν" τις ιδιες ?(υποθετω μιας και ηταν αρκετα πιο εμπορικο μηχανακι οτι θα ειχα περισσοτερες επιλογες)

    Thanks!
    Να παίρνει τις ίδιες με το χτχ χλωμότατο καθώς εκείνο είναι αρκετά πιο ψηλό...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2015
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atopos Προβολή μηνύματος
    Καλημερα στο forum,
    Η πισω αναρτηση του πηγασου (Trail) εχει χασει τα λαδια της, απο οσο γνωριζω δεν παιρνει επισκευη.
    Thanks!
    θα σου ελεγα να ρωτησεις το Γιωργο Ρεμούνδο για το κοστος επισκευης.

  4. #4
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Όλα παίρνουν επισκευή,ρώτησε K-Shock,Τασούλη και το Ρεμούνδο που είπε ο φίλος.
    Κάπου στο 80ρι € θα σου πουν.

  5. #5
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Mέτρησε και την δική σου απο κέντρο σε κέντρο τρύπας και τσέκαρε με τα διαθέσιμα:

    https://www.cyclecycle.info/bicycle-...-shock-lengths

    @karellen: μπορούμε να έχουμε ένα sticky με μήκη αναρτήσεων; είναι πολύ χρήσιμο.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2015
    Μηνύματα
    53
    Απ' οσο γνωριζω δεν ειναι ολες οι επισκευες μια τιμη. Αλλο κοστιζει ενα showa που ανοιγει και αλλο ενα kayaba σφραγισμενο που θα το κοψει και θα του φτιαξει σπειρωμα και ταπα, μονο με λαδι ή και με ξεχωριστη παροχη για αζωτο. Οπως και να εχει μια επισκευη ειναι χαμηλοτερη σε τιμη οπως ισως και σε αποτελεσμα σε σχεση με το τι περιμενεις να λαβεις απο αυτην, αλλα ειναι value for money λυση.

  7. #7
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    80€ πήρε ο K-Shock για άνοιγμα-φρέσκα λάδια-τσιμούχα και κλείσιμο σε μαμά αμορτισέρ BMW R 1150R,σε Vstrom 650 και σε Suzuki GSR 600 και σε ικανή χρονική διαφορά μεταξύ τους.
    Αν τώρα το αμορτισέρ είναι Ohlins ή χρειάζεται κάτι έξτρα τότε λογικό είναι να κυμανθεί και η τιμή αναλόγως.

  8. #8
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.093
    Ισχύει το 80άρι για τον K-Shock (V-Strom 650), το είχα πάει τον Δεκέμβριο που μας πέρασε.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από labrosDR800 Προβολή μηνύματος
    Απ' οσο γνωριζω δεν ειναι ολες οι επισκευες μια τιμη. Αλλο κοστιζει ενα showa που ανοιγει και αλλο ενα kayaba σφραγισμενο που θα το κοψει και θα του φτιαξει σπειρωμα και ταπα, μονο με λαδι ή και με ξεχωριστη παροχη για αζωτο. Οπως και να εχει μια επισκευη ειναι χαμηλοτερη σε τιμη οπως ισως και σε αποτελεσμα σε σχεση με το τι περιμενεις να λαβεις απο αυτην, αλλα ειναι value for money λυση.
    Σωστός αλλά κόψιμο σπείρωμα τσιμουχοθήκη και επιπλέον δοχείο αζώτου δεν το λες και επισκευή...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Εμένα για σέρβις στο φριγουιντ μου ειπαν 150.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #11
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Εμένα για σέρβις στο φριγουιντ μου ειπαν 150.
    Σερβις σε ολοκληρο το φριγουιντ η μονο στην αναρτηση?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  12. #12
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος

    @karellen: μπορούμε να έχουμε ένα sticky με μήκη αναρτήσεων; είναι πολύ χρήσιμο.
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post3092008

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Όλα παίρνουν επισκευή,ρώτησε K-Shock,Τασούλη και το Ρεμούνδο που είπε ο φίλος.
    Κάπου στο 80ρι € θα σου πουν.
    Θα πάρω ένα τηλ να τους ρωτήσω, αλλά επειδή δεν βρίσκομαι Αθήνα κ δεν έχω καθόλου χώρο για να μείνει το μηχανάκι σεε τακους ~καμια βδομάδα(μέχρι να στείλω την ανάρτηση Αθήνα να την επισκευάσουνε κ να ξανάρθει).
    Θα προτιμούσα εάν έβρισκα καμια σχετικά "αξιοπιστη/συμβατη" στο ~250αρη να μου ερχοτανε, να την έβαζα και να ξεμπερδευα.

    Γενικά και η εργοστασιακη είχε λιγα χλμ πάνω (~20.000) αλλά το μηχανάκι έχει μείνει αρκετό καιρό σε ακινησία και ξεραθήκανε οι τσιμουχες και έχασε τα λάδια.

    Υ.γ Αυτοί(k-shock κτλ) εμπορεύονται και aftermarket?
    Τελευταία τροποποίηση από atopos; 23/03/2021 στις 18:27.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atopos Προβολή μηνύματος
    Υ.γ Αυτοί(k-shock κτλ) εμπορεύονται και aftermarket?
    Ναι

  15. #15
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atopos Προβολή μηνύματος
    Θα πάρω ένα τηλ να τους ρωτήσω, αλλά επειδή δεν βρίσκομαι Αθήνα κ δεν έχω καθόλου χώρο για να μείνει το μηχανάκι σεε τακους ~καμια βδομάδα(μέχρι να στείλω την ανάρτηση Αθήνα να την επισκευάσουνε κ να ξανάρθει).
    Θα προτιμούσα εάν έβρισκα καμια σχετικά "αξιοπιστη/συμβατη" στο ~250αρη να μου ερχοτανε, να την έβαζα και να ξεμπερδευα.

    Γενικά και η εργοστασιακη είχε λιγα χλμ πάνω (~20.000) αλλά το μηχανάκι έχει μείνει αρκετό καιρό σε ακινησία και ξεραθήκανε οι τσιμουχες και έχασε τα λάδια.

    Υ.γ Αυτοί(k-shock κτλ) εμπορεύονται και aftermarket?
    Πρεπει να φερνουν ολινς και χαιπερπρο
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1 χρόνος ή 11.000 χλμ με το Aprilia Pegaso Trail
    από road spirit στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 17:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF