Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 71

Θέμα: Suzuki Gladius 650 2015

  1. #16
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά μηχανάκι είναι αν σου αρέσει η εμφάνιση(μάλλον το σχεδίασαν -χρωματισαν έτσι για να προσελκύσουν γυναίκειο αγοραστικό κοινό)
    Απλά θα ήμουν σκεπτικός αν έχει μείνει πολύ καιρό αποθηκευμένο χωρίς να αφαιρέσουν τα νερά από μέσα...(ισχύει για όλους τους υδροψυκτους κινητήρες)
    Μπορείς να το στηρίξεις με επιχειρήματα αυτό;
    Με ενδιαφέρει η οπτική που διατυπώνεις, δεν σε ρωτώ για να αντιπαρατεθώ.
    Εμένα μου δίνει την εντύπωση πιο "ευρωπαϊκού" σχεδιασμού ή πιο κοντά στο πρότυπο της κλασικής μοτό.

    Όσον αφορά το θέμα, θα το αγόραζα ακόμα και με σοβαρή ζημιά και θα μου δικαιολογούσα ενα 500ε πάνω από αντίστοιχης κατάστασης monster 620.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    νομιζω πως ειναι ενα στρογγυλεμενο sv οποτε τιμολογιακα αξιολογειται με τα αντιστοιχα της χρονολογιας
    με βαση αυτο η τιμη ειναι καλη με δυο αστερισκους:
    -αν εχει εισαχθει επισημα στην ελλαδα
    -αν εχει abs
    στην τιμη να προσθεσεις πληρες σερβις+λαστιχα και πιθανον τσιμουχες μπροστινου

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    νομιζω πως ειναι ενα στρογγυλεμενο sv οποτε τιμολογιακα αξιολογειται με τα αντιστοιχα της χρονολογιας
    με βαση αυτο η τιμη ειναι καλη με δυο αστερισκους:
    -αν εχει εισαχθει επισημα στην ελλαδα
    -αν εχει abs
    στην τιμη να προσθεσεις πληρες σερβις+λαστιχα και πιθανον τσιμουχες μπροστινου

    Είναι επίσημη εισαγωγή Suzuki δεν έχει abs είναι μοντέλο δύσκολο εμπορικά λόγω επιλογής χρωμάτων και μόνο.
    Κατά τα άλλα είναι ένα sv 650 χωρίς abs.

  4. #19
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μπορείς να το στηρίξεις με επιχειρήματα αυτό;
    Με ενδιαφέρει η οπτική που διατυπώνεις, δεν σε ρωτώ για να αντιπαρατεθώ.
    Εμένα μου δίνει την εντύπωση πιο "ευρωπαϊκού" σχεδιασμού ή πιο κοντά στο πρότυπο της κλασικής μοτό.

    Όσον αφορά το θέμα, θα το αγόραζα ακόμα και με σοβαρή ζημιά και θα μου δικαιολογούσα ενα 500ε πάνω από αντίστοιχης κατάστασης monster 620.
    γιατι μεσα στο χρωματολογιο ειχε και ενα ροζ-μωβ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #20
    Εγώ το βρίσκω πολύ όμορφο σε όλα τα υπόλοιπα χρώματα.
    Πολύ πιο όμορφο από τα γυμνά SV 650 του 1999 και 2003, που έμοιαζαν σαν τρακαρισμένα super sport χωρίς φέρινγκ, γι' αυτό και τα λάτρεψαν οι "γλήγοροι" της Αγγλίας και της USAς και μίσησαν το Gladius , που χαρακτηρίστηκε ως μηχανάκι για αρχάριους και γυναίκες.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    91
    όταν το πήρε του κόστισε συνολικά γύρω στα 9000χιλιαρικα συν τα έξτρα που έβαλε μετά οπότε πιστεύω ξεπέρασε τα δέκα σύντομα θα μάθω όπως και φωτογραφίες ο άνθρωπος είναι δάσκαλος οδήγησης μοτοσυκλετών και αυτοκινήτων και οδηγεί μια bmw1200 το claudius αγοράστηκε σε βόρεια χώρα ευρωπαϊκή έχει ξένες πινακίδες

  7. #22
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Το αν ειναι όμορφο η όχι ειναι υποκειμενικό.
    Εμένα πχ δεν μου αρέσει καθόλου, το βρίσκω πολύ άσχημο.

    Κατα τα άλλα είναι απλά ενα SV650 ντυμένο διαφορετικά.
    Βέβαια οι πολύ χαμηλές πωλήσεις καθορίζουν και την μεταπωλητική αξία του και αυτό πρέπει να ληφθει σοβαρά υπ οψιν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    91
    Αν είχε ροζ χρώμα θα το έλεγε πιστεύω καθώς γνωρίζει ότι δεν θα μαρεσει βεβαια

  9. #24
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kiriakos230978 Προβολή μηνύματος
    όταν το πήρε του κόστισε συνολικά γύρω στα 9000χιλιαρικα συν τα έξτρα που έβαλε μετά οπότε πιστεύω ξεπέρασε τα δέκα σύντομα θα μάθω όπως και φωτογραφίες ο άνθρωπος είναι δάσκαλος οδήγησης μοτοσυκλετών και αυτοκινήτων και οδηγεί μια bmw1200
    Αν σου αρέσει εσένα οπτικά και ειναι ΟΚ το μηχανακι παρτο. Απλά να ξέρεις οτι αν θελήσεις να το πουλήσεις δεν θα ειναι καθολου ευκολο.
    Μην πιστευεις ομως οτι σου λένε, 7500 έκανε καινούριο, τα 9000 τα εβγαλε απ το μυαλό του.
    Αν εκανε 9000 να είσαι σίγουρος οτι δεν θα ειχε πουληθεί ούτε ενα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #25
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Αν οντως εχει 10000 χλμ απο το 15, και ειναι σε κατασταση βιτρινας,καντου εναν
    ελεγχο και παρτο χωρις δευτερη κουβεντα.
    Τα παπια εχουν φτασει 3000 χιλιαρικα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    91
    Θα μάθω την ακριβή τιμή του η εμφάνιση του ούτε με τρελενει που λένε ούτε όμως φαίνεται άσχημο στα μάτια μου σίγουρα έχει περιθώρια βελτίωσης στην εμφάνιση όπως του 21μηχανες

  12. #27
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Μου αρέσει εμφανισιακά το Gladius, περισσότερο μάλλον από το SV650. Αμφότερα είναι πολύ αξιόπιστα, κάτι που αντισταθμίζει την παρωχημένη σχεδίαση της Suzuki.

    Σοβαρό μειονέκτημα η έλλειψη ABS. Επιπλέον οι 10.000 km σε 6 χρόνια προμηνύουν περιόδους ακινησίας και συνεπαγόμενα προβλήματα.

    Δεν ξέρω και πόσο δύσκολο είναι να βγουν οι ελληνικές πινακίδες, από τις ξένες που έχει τώρα.

    Γενικά, ενδέχεται να είναι καλή περίπτωση, αλλά όχι ευκαιρία ζωής.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #28
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Μου αρέσει εμφανισιακά το Gladius, περισσότερο μάλλον από το SV650. Αμφότερα είναι πολύ αξιόπιστα, κάτι που αντισταθμίζει την παρωχημένη σχεδίαση της Suzuki.

    Σοβαρό μειονέκτημα η έλλειψη ABS. Επιπλέον οι 10.000 km σε 6 χρόνια προμηνύουν περιόδους ακινησίας και συνεπαγόμενα προβλήματα.

    Δεν ξέρω και πόσο δύσκολο είναι να βγουν οι ελληνικές πινακίδες, από τις ξένες που έχει τώρα.

    Γενικά, ενδέχεται να είναι καλή περίπτωση, αλλά όχι ευκαιρία ζωής.
    Γιαπωνεζικο ειναι ,και τα χρονια ειναι λιγα,δεν παθαινει τιποτα,ειδικα αν ειναι σε γκαραζ.
    Οταν ειχα παρει το ερ-5 με 2000 χλμ το 13 ,ηταν 12 χρονια αποθηκευμενο,και δεν μου εβγαλε τιποτα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Φινο μηχανακι, με το καλο!

  15. #30
    10.000χλμ σε σχολή οδηγών; Αυτό με βάζει σε σκέψεις...

    Πολλούς αστερίσκους βρίσκω σ' αυτήν την προσφορά: Σχολή οδηγών, Ξένο, χωρίς πινακίδες, ανακρίβεια στην τιμή αγοράς...

    Αρχίζει να θολώνει η εικόνα της ευκαιρίας...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MOTOGP + SUZUKI RETURNS 2015
    από nktR στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2014, 19:02
  2. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58
  3. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 01:58
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 12:55
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF