Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Honda varadero 125 2006 vs derbi terra adventure 2013

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2021
    Μηνύματα
    29

    Honda varadero 125 2006 vs derbi terra adventure 2013

    Honda varadero 125 2006 vs derbi terra adventure 2013 το ερώτημα, σαν πρωτο μηχανακι εχω καταλήξει στις 2 αυτες επιλογες.Να πω οτι η μια επιλογη του varadero εχει 27.000χιλιομετρα και η δεύτερη 9.000.Και τα δυο τα εχω βρει στην τιμη των 1.300-1.400€.Ποιο προτεινετε και γιατι.
    Σημείωση,και το κανονικό μοντελο derbi terra 125 που δεν ειναι η adventure εκδοση παιζει σε καλυτερη τιμη κιολας (1.000-1.100€)αλλα ειναι μοντελο του '07 με 45.000 χλμ σε αντιθεση με το adv που ειναι του 13 και εχει 9.000χλμ
    Τελευταία τροποποίηση από Pizzakis; 29/03/2021 στις 12:06.

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Χοντα πιο ασφαλτινο,ντερμπυ πιο χωματερο,και οπως το βλεπω ,πηρουνια αναρτησεις μαλλον θαχει και καλυτερα οδικα χαρακτηριστικα.Αν ταχεις βρει απο μαγαζι προσπαθησε να δεις τα ''πραγματικα'' τους χιλιομετρα με καποιο τροπο ''κτεο'' κλπ.αν μπορεις καβαλησε τα και τα δυο.Χοντα αξιοπιστια,ντερμπι παθος.Μπες στον σωληνα εχει διαφορα βιντεακια να το δεις.Επισης χοντα 2κυλινδρο V (ομαλοτερη λειτουργια) ντερμπυ μονοκυλινδρο περισσοτεροι κραδασμοι,ρωτα στις αντιπροσωπειες διαθεσιμοτητα ανταλλακτικων.
    ΕΓΩ αν ημουν 20-25 χρονων θα επαιρνα το ντερμπυ ,τωρα θα επαιρνα το χοντα,αν ημουν σιγουρος για τα χιλιομετρα του,γιατι μου φαινεται οτι καποια ανταλλακτικα του κινητηρα ή δεν βγαινουν πια ή ειναι πολυ ακριβα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Για το Derbi θα κοιτουσα πρωτα. Εχω οδηγησει το derbi senda (που ειναι λιγο πολυ ιδιο μηχανακι), ηταν παναλαφρο σαν ποδηλατο. Το varadero εχει βαρος μεγαλης μηχανης.

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Για το Derbi θα κοιτουσα πρωτα. Εχω οδηγησει το derbi senda (που ειναι λιγο πολυ ιδιο μηχανακι), ηταν παναλαφρο σαν ποδηλατο. Το varadero εχει βαρος μεγαλης μηχανης.
    εχουν 35 κιλα διαφορα στο βαρος,αδειες απο υγρα -λαδια βενζινη-.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki AG Address vs Honda ANF 125 Innova vs Yamaha Crypton R 115 vs Modenas Kristar
    από sNaKeGT στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2012, 01:18
  2. Derby Terra Adventure
    από MikeG στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2007, 14:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF