Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Αγορά μοτοσυκλέτας moto guzzi

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2021
    Μηνύματα
    4

    Αγορά μοτοσυκλέτας moto guzzi

    Χαιρετώ το φόρουμ.Είμαι νέος στο φόρουμ κάτοχος και οδηγός μοτοσυκλέτας αρκετά χρόνια.Σκέφτομαι πολύ σοβαρα την αγορά moto guzzi v85 tt.θα ήθελα να ρωτήσω αν έχουμε κατόχους μοτοσυκέτας της συγκεκριμένης μάρκας σχετικά με την ζέστη που βγάζει το αερόψυκτο μοτέρ το καλοκαίρι.Είμαι κάτοχος ducati με αερόψυκτο μοτέρ και δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα το καλοκαίρι με θερμοκρασίες μοτέρ να φτάνους στους 130-140 βάθμους σε ορισμένες περιπτώσεις (αναμονή σε διόδια).Αλλά το καθετα τοποθετημένο μοτέρ της guzzi πιθανό να κάνει ανυπόφορη την καλοκαίρινη οδήγηση του.Το εχω κάνει τεστ ράιντ χειμερινούς μήνες και μπορώ να πώ οτι ένιωθα μια πολύ ευχάριστη ζεστασιά στα πόδια μου,η οπόια φαντάζομαι το καλοκαίρι πιθανό να γίνεται αρκετά δυσάρεστη.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από konioni Προβολή μηνύματος
    Χαιρετώ το φόρουμ.Είμαι νέος στο φόρουμ κάτοχος και οδηγός μοτοσυκλέτας αρκετά χρόνια.Σκέφτομαι πολύ σοβαρα την αγορά moto guzzi v85 tt.θα ήθελα να ρωτήσω αν έχουμε κατόχους μοτοσυκέτας της συγκεκριμένης μάρκας σχετικά με την ζέστη που βγάζει το αερόψυκτο μοτέρ το καλοκαίρι.Είμαι κάτοχος ducati με αερόψυκτο μοτέρ και δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα το καλοκαίρι με θερμοκρασίες μοτέρ να φτάνους στους 130-140 βάθμους σε ορισμένες περιπτώσεις (αναμονή σε διόδια).Αλλά το καθετα τοποθετημένο μοτέρ της guzzi πιθανό να κάνει ανυπόφορη την καλοκαίρινη οδήγηση του.Το εχω κάνει τεστ ράιντ χειμερινούς μήνες και μπορώ να πώ οτι ένιωθα μια πολύ ευχάριστη ζεστασιά στα πόδια μου,η οπόια φαντάζομαι το καλοκαίρι πιθανό να γίνεται αρκετά δυσάρεστη.
    Καλώς το φιλαράκι. Δεν εχω προσωπική άποψη αλλά δυστυχώς για σένα δε ρωτάς για mv agusta που ξέρουμε τα πάντα

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Καλως ήρθες στην παρέα

    Spam on, γιατι δεν κοιτάς για MV Agusta που έχουμε πολλές σελίδες? Ιταλικό ειναι και αυτο Spam off

    Δεν το ξερω το μοντελο αλλα αν χειμωνα σε ζέσταινε καλοκαίρι σε κίνηση πόλης ΣΙΓΟΥΡΑ θα στα κάνει well done

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Έχουμε την Breva 750 IE, δεν έχεις προβλημα το καλοκαίρι. Με το Yamaha MT-07 με 40 βαθμούς στο κέντρο της ΑΘήνας καλοκαίρι σε φανάρι προσωπικά ζεσταίνομαι περισσότερο.

  5. #5
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.112
    Με προηγούμενης γενιάς guzzi δεν με είχε απασχολήσει, δεν θυμάμαι να περίμενα όμως και περισσότερο απο ένα φαναρι με τον κινητήρα σε λειτουργία.
    Με διάφορα μπόξερ και duc νομίζω πως το είχα παρατηρήσει χωρίς να με απασχολεί.

    Σε γενικές γραμμές, αν δεν είσαι πολύ ψηλός (>190) πιστεύω πως δεν θα δίνεις σημασία.
    Οι βερμούδες είναι εκτός του σκεπτικού μου και παλι όμως, μόνο σε μπόξερ θα το σκεφτόμουν για την θερμοκρασία.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Έχουμε την Breva 750 IE, δεν έχεις προβλημα το καλοκαίρι. Με το Yamaha MT-07 με 40 βαθμούς στο κέντρο της ΑΘήνας καλοκαίρι σε φανάρι προσωπικά ζεσταίνομαι περισσότερο.
    Οι guzzisti δεν είναι αντικειμενικοι.








    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2021
    Μηνύματα
    4
    1.76 είμαι.Γενικά εχω εμπειρία σε αεροψυκτα αλλά οχι σε μοτερ κάθετα οπως guzzi και bmw .για αυτό και σας ρώτησα.Φυσικά και τα υδρόψυκτα βγάζουν πολυ περισσότερη ζέστη το καλοκαίρι.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από konioni Προβολή μηνύματος
    1.76 είμαι.Γενικά εχω εμπειρία σε αεροψυκτα αλλά οχι σε μοτερ κάθετα οπως guzzi και bmw .για αυτό και σας ρώτησα.Φυσικά και τα υδρόψυκτα βγάζουν πολυ περισσότερη ζέστη το καλοκαίρι.
    Εσύ λόγω του εγκάρσιου v δεν σε ψήνει ιδιαίτερα το μοτέρ όμως όπως θα το ακούς θα το λυπάσαι.
    Βέβαια η εμπειρία μου είναι με v50 Monza αλλά φαντάζομαι δεν θα έχει διαφορά.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.404
    για μένα 11 εντολή
    ΟΥ ΜΠΛΕΞΕΙΣ

    Από εκεί και πέρα με 12000 που κάνει αυτό
    χτυπάς ότι θες

  10. #10
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    προσωπική εμπειρία με moto guzzi 750 γυμνό - δεν θυμάμαι ακριβώς πιο μοντέλο ήταν θα σε γελάσω - περίπου πριν 4 χρόνια , το είχα 3 μέρες νομίζω , που είχα νοικιάσει στην Κρήτη καλοκαιρι , δεν είχα κανένα πρόβλημα με ζέστη ούτε μέσα στην πόλη αλλά ούτε και σε ανοιχτές διαδρομές , δικάβαλος και έχω να πω ότι γενικά η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις
    Τελευταία τροποποίηση από KAWAMANRIDER; 02/04/2021 στις 20:37.
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  11. #11
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Νομίζω η όποια πιθανή ζέστη θα είναι το μικρότερο από τα προβλήματά σου

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2021
    Μηνύματα
    4
    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας πανω στην ζέστη.Όσο για τις αποψεις σας προσπαθώ και εγω να πείσω τον εαυτό μου να ώστε να μην προχωρήσω στην αγορά αυτής της μοτο.Το μεγαλύτερο αρνητικό της είναι η εμπορικότητα της.Γνωρίζω πως αν θελήσω στο μέλλον να την πουλήσω δεν θα είναι ευκολο.Αλλά δυστυχώς την λιμπίζομαι από οταν ανακοινώθηκε και από οταν την οδήγησα την ερωτεύτηκα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    αν σκοπευεις να την κρατησεις για χρονια δε σε νοιαζει η εμπορικοτητα

  14. #14
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από konioni Προβολή μηνύματος
    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας πανω στην ζέστη.Όσο για τις αποψεις σας προσπαθώ και εγω να πείσω τον εαυτό μου να ώστε να μην προχωρήσω στην αγορά αυτής της μοτο.Το μεγαλύτερο αρνητικό της είναι η εμπορικότητα της.Γνωρίζω πως αν θελήσω στο μέλλον να την πουλήσω δεν θα είναι ευκολο.Αλλά δυστυχώς την λιμπίζομαι από οταν ανακοινώθηκε και από οταν την οδήγησα την ερωτεύτηκα.
    Άντε πάρτην και μην σκέπτεσαι ..εάν και ..μήπως και μου σου σου,αλλοίμονο αν αγοράζαμε μηχανές με την προοπτική αν θα πουληθούν στο μέλλον,όλοι με Β-στρομ θα καταλήγαμε.
    Αφού την ερωτεύτηκες το χαμόγελό σου θα καλύψει υποθετικά μειονεκτήματα ζέστη κλπ.Άλλωστε οι έχοντες εμπειρία σου απάντησαν ήδη πως δεν έχεις πρόβλημα,ενώ οι μη έχοντες... ότι, ναναι.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2021
    Μηνύματα
    4
    Δεν αλλάζω μοτο γενικά συχνά είχα μια honda vtr 250 για τις καθημερίνες μου μετακινήσεις και το monster για βόλτες και ταξίδια εκδρομές.Δυστυχώς ο πατέρας μου είχε ενα τροχαίο με το vtr και δεν επισκευάζεται.Οπότε σκέφτομαι την αγορά μιας μότο που θα μπορώ να έχω και για καθήμερινη χρήση.Διότι το monster είναι αρκετά άβολο μηχανάκι για καθημερινό +ότι δεν μπορώ να κάνω ταξίδι δικάβαλος με αποσκευές.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά μοτοσυκλέτας μετρητοίς
    από R6_06 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 15:44
  2. moto guzzi v11;
    από manos187 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 21:05
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF