Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 122

Θέμα: Suzuki GSX-S 1000 2021

  1. #76
    Μα πόση ασχήμια μπορούμε να αντέξουμε από την Σουζούκι πια...!
    Και ΛΕΩ τα ΚΤΜ άσχημα... Θου κύριε!!!

  2. #77
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    A:ρε μλκ Haruto μας κουνιόνται οι ψηλοί στην kawa ότι είναι αιχμηροί.. ακόμα και τα πεμ φε είναι πιο αιχμηρά..
    Η: είμαστε καλυμμένοι! έχω το μικρό στο στούντιο του Bertone εσώκλειστο.. και οι τροχοί με χάρακα.. το 'χουμε σου λέω.
    Α: Άψογα! πότε τελειώνει;
    Η: σε τρία χρόνια..
    Α: το προσχέδιο ρε μλκ, συντονίσου!

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Άλλο ένα δείγμα υψηλής Ιαπωνικής αισθητικής
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  4. #79
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Ενταξει το αισθητικο κομματι ειναι υποκειμενικο.
    Αλλος το βλεπει κ ξερναει κ αλλος γουσταρει.
    Να μιλησουμε για τα δεδομενα που δεν αμφισβητουνται (πχ. τεχνικα χαρακτηριστικα)
    Ride(s) the wind of change...

  5. #80
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.094
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gt_10.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	63,5 KB 
ID:	430816

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gt_12.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	62,7 KB 
ID:	430817

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gt_9.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	42,8 KB 
ID:	430818

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.585
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ενταξει το αισθητικο κομματι ειναι υποκειμενικο.
    Αλλος το βλεπει κ ξερναει κ αλλος γουσταρει.
    Να μιλησουμε για τα δεδομενα που δεν αμφισβητουνται (πχ. τεχνικα χαρακτηριστικα)
    να μιλήσουμε.μεγάλη και καλή μοτοσυκλέτα του 2022 χωρίς imu.δεν μιλαω καν για ηλεκτρονικες αναρτησεις που για συγχρονη τουριστικη μοτοσυκλετα ειναι πολυ χρησιμο εως και απαραιτητο χαρακτηριστικο.μεχρι το τρεισερ gt εχει...
    τελος συζητησης.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    να μιλήσουμε.μεγάλη και καλή μοτοσυκλέτα του 2022 χωρίς imu.δεν μιλαω καν για ηλεκτρονικες αναρτησεις που για συγχρονη τουριστικη μοτοσυκλετα ειναι πολυ χρησιμο εως και απαραιτητο χαρακτηριστικο.μεχρι το τρεισερ gt εχει...
    τελος συζητησης.
    Σωστός, αν όντως ισχύουν οι παραπάνω απουσίες. Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα σπεκς.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  8. #83
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    να μιλήσουμε.μεγάλη και καλή μοτοσυκλέτα του 2022 χωρίς imu.δεν μιλαω καν για ηλεκτρονικες αναρτησεις που για συγχρονη τουριστικη μοτοσυκλετα ειναι πολυ χρησιμο εως και απαραιτητο χαρακτηριστικο.μεχρι το τρεισερ gt εχει...
    τελος συζητησης.
    Καλα για το ΙΜU να συμφωνησω αλλα οχι για ηλεκτρονικες αναρτησεις.
    Δηλαδη εσυ δεν θα μπορουσες να οδηγησεις χωρις αυτες? Μεχρι τωρα πως οδηγουσες?
    Ενταξει μην ειμαστε κ υπερβολικοι.
    Ride(s) the wind of change...

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.585
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Καλα για το ΙΜU να συμφωνησω αλλα οχι για ηλεκτρονικες αναρτησεις.
    Δηλαδη εσυ δεν θα μπορουσες να οδηγησεις χωρις αυτες? Μεχρι τωρα πως οδηγουσες?
    Ενταξει μην ειμαστε κ υπερβολικοι.
    εξαρταται το μηχανακι.και ΟΧΙ δεν θα αγοραζα μεγαλη μοτοσυκλετα χωρις ηλεκτρονικες αναρτησεις.φυσικα και οδηγουσαμε χωρις αυτες αλλα πλεον εχουμε μια τεχνολογια στα χερια μας παρα πολυ χρησιμη.απο το 2011 και το k 1300gt που ειχα εχω παντα ηλεκτρονικες αναρτησεις.Δηλαδη εχεις τουριστικο σπορ μηχανακι και καθε φορα που βαζεις 2ο ατομο θα ρυθμιζεις προφορτισεις για να μην τυφλωνεις ολο το συμπαν με τα φωτς σου;οταν θες πραγματικα σπορ συμπεριφορα θα περνεις κατσαβιδια και οταν θες δικαβαλη χαλαρη βολτα θα ξαναπερνεις κατσαβιδια;
    για μενα αυτα ειναι στο χρονοντουλαπο και δεν κοιταζω μοτοσυκλετα allrounder χωρις ηλεκτρονικες αναρτησεις.
    αν εχω μια μοτο για συγκεκριμενη χρηση πχ μονο μονοκαβαλες γρηγορες βολτες και τιποτα αλλο οκ θα συμβιβαστω με συμβατικες αναρτησεις.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #85
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    εξαρταται το μηχανακι.και ΟΧΙ δεν θα αγοραζα μεγαλη μοτοσυκλετα χωρις ηλεκτρονικες αναρτησεις.φυσικα και οδηγουσαμε χωρις αυτες αλλα πλεον εχουμε μια τεχνολογια στα χερια μας παρα πολυ χρησιμη.απο το 2011 και το k 1300gt που ειχα εχω παντα ηλεκτρονικες αναρτησεις.Δηλαδη εχεις τουριστικο σπορ μηχανακι και καθε φορα που βαζεις 2ο ατομο θα ρυθμιζεις προφορτισεις για να μην τυφλωνεις ολο το συμπαν με τα φωτς σου;οταν θες πραγματικα σπορ συμπεριφορα θα περνεις κατσαβιδια και οταν θες δικαβαλη χαλαρη βολτα θα ξαναπερνεις κατσαβιδια;
    για μενα αυτα ειναι στο χρονοντουλαπο και δεν κοιταζω μοτοσυκλετα allrounder χωρις ηλεκτρονικες αναρτησεις.
    αν εχω μια μοτο για συγκεκριμενη χρηση πχ μονο μονοκαβαλες γρηγορες βολτες και τιποτα αλλο οκ θα συμβιβαστω με συμβατικες αναρτησεις.
    Δεν ξερω τι μοτοσυκλετες καβαλουσες πριν κ ειχες τετοια θεματα αλλα αυτα μου κανουν too much.
    Εγω προσωπικα δεν θα αγοραζα με ηλεκτρονικες αναρτησεις κ ας εβγαινε το ιδιο μοντελο.
    Εσυ για τους δικους σου λογους το θελεις ετσι...
    Εντω μεταξυ ποσο συχνα εναλλασσονται τα δικαβαλα ταξιδια με τις μονοκαβαλες βολτες?
    Αν εσυ μερα παρα μερα θες να αλλαζεις ρυθμισεις μην παρεις χωρις ηλεκτρονικες.

    Για την βολτα μου κ τα ταξιδια μου δεν θα με απασχολουσε η ηλεκτρονικη αναρτηση.
    Κ αν εχω κανει δικαβαλα ταξιδια με διαφορα μοτο στη ζωη μου...
    Ride(s) the wind of change...

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.585
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω τι μοτοσυκλετες καβαλουσες πριν κ ειχες τετοια θεματα αλλα αυτα μου κανουν too much.
    Εγω προσωπικα δεν θα αγοραζα με ηλεκτρονικες αναρτησεις κ ας εβγαινε το ιδιο μοντελο.
    Εσυ για τους δικους σου λογους το θελεις ετσι...
    Εντω μεταξυ ποσο συχνα εναλλασσονται τα δικαβαλα ταξιδια με τις μονοκαβαλες βολτες?
    Αν εσυ μερα παρα μερα θες να αλλαζεις ρυθμισεις μην παρεις χωρις ηλεκτρονικες.

    Για την βολτα μου κ τα ταξιδια μου δεν θα με απασχολουσε η ηλεκτρονικη αναρτηση.
    Κ αν εχω κανει δικαβαλα ταξιδια με διαφορα μοτο στη ζωη μου...
    το ιδιο λεμε,εγω θα ηθελα να υπαρχει σαν επιλογη η ηλεκτρονικη αναρτηση γιατι για εμενα αυτο ολοκληρωνει το μηχανακι.για μενα.να μπω στα κακοτραχαλα της πολης και να ειναι μαλακο τερμα και μολις βγω εθνικη στην ιδια βολτα με ενα κουμπακι να γινετε βραχος.εχω τη δυνατοτητα;;;ΝΑΙ!!γιατι να μην εχω την τεχνολογια στην υπηρεσια μου;;;επειδη και καλα χαλανε;η οι καλοι μηχανοβιοι δεν θελετε τα συγχρονα βοηθηματα;να τα καταργησουμε ολα τοτε...
    οπως αλλαζεις το επιπεδο abs και traction (και αυτα χαλανε με την ιδια παρολογη-λογικη) ετσι με ενα κουμπακι αλλαζουμε και τις αναρτησεις.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #87
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Από μπροστά, μου θυμίζει λίγο και CFMoto..
    Η suzuki ειναι η μονη μεγαλη κατασκευαστρια χωρις δικια της σχεδιαστικη γλωσσα. Δηλαδη οταν βλεπεις ενα Honda ξερεις οτι ειναι Honda, ολα τα μοντελα ακολουθουν μια συγκεκριμενη γραμμη. Το ιδιο BMW, Yamaha, κτλ. Υπαρχει και η ΚΤΜ βεβαια που το εχει παει στο αλλο ακρο και ολα τα μοντελα ειναι σχεδον ιδια, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα. Παντως σιγουρα οταν βλεπεις ΚΤΜ ξερεις τι ειναι.

    Η Suzuki απο την αλλη φαινεται σε καθε μοντελο να τραβαει και αλλη πορεια. Γυμνο σαν ΜΤ, sport touring σαν Ninja παντρεμενο με R1, κοκ. Καπως ετσι ειναι και οι κινεζοι που για καθε μοντελο κλεβουν και απο καποιον αλλο κατασκευαστη.

  13. #88
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    το ιδιο λεμε,εγω θα ηθελα να υπαρχει σαν επιλογη η ηλεκτρονικη αναρτηση γιατι για εμενα αυτο ολοκληρωνει το μηχανακι.για μενα.να μπω στα κακοτραχαλα της πολης και να ειναι μαλακο τερμα και μολις βγω εθνικη στην ιδια βολτα με ενα κουμπακι να γινετε βραχος.εχω τη δυνατοτητα;;;ΝΑΙ!!γιατι να μην εχω την τεχνολογια στην υπηρεσια μου;;;επειδη και καλα χαλανε;η οι καλοι μηχανοβιοι δεν θελετε τα συγχρονα βοηθηματα;να τα καταργησουμε ολα τοτε...
    οπως αλλαζεις το επιπεδο abs και traction (και αυτα χαλανε με την ιδια παρολογη-λογικη) ετσι με ενα κουμπακι αλλαζουμε και τις αναρτησεις.
    Καλα ο καθενας εχει τις δικες του οδηγικες συνηθειες.
    Εγω κ στα κακοτραχαλα να μπω σε μια πολη θα περασω κανονικα κ μετα τελος.
    Δεν ειναι οτι θα κυκλοφορεις καθε μερα σε κακοτραχαλους δρομους.
    Ποσες φορες αλλαζες εσυ ρυθμισεις στις μοτο που ειχες δηλαδη κ θες κ τωρα? Βεβαια μπορεις κ το κανεις αλλα δεν ειναι κατι συνηθες.
    Δεν μιλησαμε για αλλα βοηθηματα δεν καταλαβαινω γιατι θες να πας την κουβεντα στο ''εσεις οι καλοι μηχανοβιοι δεν θελετε συγχρονα βοηθηματα'' κλπ κλπ...
    Μιλησαμε για κατι αλλο?

    Εσυ αγοραζεις το σουπερ ντουπερ υπερηλεκτρονικο μοτο που τα κανει ολα κ ο απλος ο κοσμακης οτι του κανει κεφι κ μπορει.
    Μεγαλη ειναι η αγορα με πληθωρα επιλογων.

    Πιστεψε με σε καθε μοτο κατι θα βρεθει να σχολιαστει καλο η κακο. Το τελειο δεν υπαρχει...
    Ride(s) the wind of change...

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Καλα ο καθενας εχει τις δικες του οδηγικες συνηθειες.
    Εγω κ στα κακοτραχαλα να μπω σε μια πολη θα περασω κανονικα κ μετα τελος.
    Δεν ειναι οτι θα κυκλοφορεις καθε μερα σε κακοτραχαλους δρομους.
    Ποσες φορες αλλαζες εσυ ρυθμισεις στις μοτο που ειχες δηλαδη κ θες κ τωρα? Βεβαια μπορεις κ το κανεις αλλα δεν ειναι κατι συνηθες.
    Δεν μιλησαμε για αλλα βοηθηματα δεν καταλαβαινω γιατι θες να πας την κουβεντα στο ''εσεις οι καλοι μηχανοβιοι δεν θελετε συγχρονα βοηθηματα'' κλπ κλπ...
    Μιλησαμε για κατι αλλο?

    Εσυ αγοραζεις το σουπερ ντουπερ υπερηλεκτρονικο μοτο που τα κανει ολα κ ο απλος ο κοσμακης οτι του κανει κεφι κ μπορει.
    Μεγαλη ειναι η αγορα με πληθωρα επιλογων.

    Πιστεψε με σε καθε μοτο κατι θα βρεθει να σχολιαστει καλο η κακο. Το τελειο δεν υπαρχει...
    Αντικειμενικά πάντως, για κάποιον που είναι έτοιμος για αγορά σπορ Τούρινγκ μοτοσυκλέτας, εν έτη 2021, νομίζω πως όλα τα μπλιμπλίκια είναι απαραίτητα. Μαρκετινίστικα και μόνο να το εξετάσεις, βοηθάνε πολύ. Ίσως να το σώσει η τιμή, νομίζω ότι και το SX δεν έχει ηλεκτρονικές αναρτήσεις,έχει όμως IMU.

    Προφανώς και δεν είναι θέμα επιλογής λοιπόν για την Σουζούκι αλλά αδυναμίας να το δώσει στους καταναλωτές. Το γιατί, δεν το ξέρω.

  15. #90
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Αντικειμενικά πάντως, για κάποιον που είναι έτοιμος για αγορά σπορ Τούρινγκ μοτοσυκλέτας, εν έτη 2021, νομίζω πως όλα τα μπλιμπλίκια είναι απαραίτητα. Μαρκετινίστικα και μόνο να το εξετάσεις, βοηθάνε πολύ. Ίσως να το σώσει η τιμή, νομίζω ότι και το SX δεν έχει ηλεκτρονικές αναρτήσεις,έχει όμως IMU.

    Προφανώς και δεν είναι θέμα επιλογής λοιπόν για την Σουζούκι αλλά αδυναμίας να το δώσει στους καταναλωτές. Το γιατί, δεν το ξέρω.
    H Suzuki παντα ετσι ηταν. Προσπαθει να κρατησει το κοστος χαμηλα. Ολα τα μπλιμπλικια τα πληρωνεις ειδικα στην αρχη. Για μετα δεν ξερω ο χρονος θα δειξει.
    Το καλο ειναι οπως ειπαμε η μεγαλη αγορα με διαφορους τυπους μοτο για να διαλεξει κ ο πιο απαιτητικος.
    Ας πουμε εγω δεν θα χαλαστω με την απουσια ηλεκτρονικων αναρτησεων. Εσυ κ καποιος αλλος ισως κ γι αυτο θα κοιταξεις αλλου.

    Εμενα με ενδιαφερει να βγαινω για ταξιδι μεσα-εξω απο Ελλαδα κ να μην σκεφτομαι αν εκλεισα για οδικη/μεταφορικη η να μεινω απο βλαβη στη μοτο μου στο πουθενα.
    Μετα να τα χεσω κ τα μπλιμπλικια κ ολα...
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki GSX-R 1000 K8
    από idi στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2007, 18:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF