Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Μπαταρια προβλημα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    7

    Μπαταρια προβλημα

    Καλησπέρα στο forum. Τον Ιανουαριο αγορασα ενα mt 03 2020 καινούριο και στο μαγαζι που το αγόρασα μου βαλαν εναν συναγερμο. Προσφατα πεταχτηκα μέχρι το βενζιναδικο και αφου εσβησα την μηχανη μετά δεν επαιρνε μπρος και εκανε εναν ηχο buzzzzz η μπαταρία(δυνατό ηχο) . Εν τέλει πηρε μπροστα με σπρωξιμο. Μετα απο καποιες μερες ειχα αφησει το μηχανακι στο γκαραζ χωρισ να το χρησιμοποιησω για μια εβδομαδα και οταν θελησα να το βαλω μπροστά παλι τα ιδια με την μπαταρία. Σημερα το πηγα σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο τησ yamaha οπου μου είπαν ότι ειναι λογικό να αποφορτιστει η μπαταρία λογω ακινησίασ(1 εβδομαδα) σε συνδυασμο με τον συναγερμό που δεν γνωρίζουν πόσο ρευμα τραβάει. Οποτε θελω να ρωτήσω :
    Δικαιολογειται απο μια καινούρια μπαταρια να παρουσιάσει αυτο το θεμα με την συγκεκριμένη χρονικα ακινησία?
    ΥΓ1 αφοτου μου εμφανίστηκε την πρώτη φορα αυτο το προβλημα εκανα χιλιομετρα και δεν είχα καποιο θεμα μεχρι την επόμενη φορα(πρεπει να μεσολαβησε ενα διάστημα 2 εβδομαδων)
    ΥΓ2 δεν γνωριζω την μαρκα του συναγερμού παντως τον ιδιο χρησιμοποιει φιλαράκι μου σε παπακι το οποιο χρησιμοποιει για λιγα χιλιομετρα μεσ στην πολη και δεν ειχε καποιο προβλημα με την μπαταρια
    ΥΓ3 εχω βιντεο με τον ηχο που εκανε η μπαταρια οταν προσπαθησα να το βαλω μπροστα αλλα δεν μπορω να το ανεβάσω λογω του μεγαλου μεγεθουσ του βιντεο
    Ευχαριστώ!!

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Η μπαταρία την έχει" ακούσει". Σπάνιο σχετικά αλλά συμβαίνει.
    Το ότι την πήρες καινούργια την μηχανή δεν λέει κάτι. Οι μπαταρίες έχουν 6 μήνες εγγύηση και λογικά είσαι ακόμα μέσα. Εγώ στην θέση σου θα απαιτούσα να μου την αλλάξουν.
    Αλλά κι εσύ... Καινούργιο μηχανάκι και το έχεις να κάθεται μια βδομάδα; εγώ θα το έκανα συνεχείς βόλτες
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    649
    Διάβασε εδώ μήπως σε βοηθήσει το τελευταίο ποστ της τελευταίας σελίδας.

    Και εάν έχεις πολύμετρο ψάξε πως να μετρήσεις διαρροή ρεύματος (how to measure parasitic draw).

Παρόμοια θέματα

  1. μπαταρία, πρόβλημα;
    από LogOutGoRide στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2015, 21:45
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ
    από koskarav στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2011, 22:39
  3. Πρόβλημα με μπαταρία
    από gdevelek στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 14:32
  4. Πρόβλημα με μπαταρία
    από Stergios69 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2004, 13:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF