Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: California Superbike School

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Καλησπέρα παιδιά! Πήρα τηλέφωνο μέσα στην εβδομάδα στο σχολείο και μου επιβεβαίωσαν ότι στο κόστος ενοικίασης της φόρμας συμπεριλαμβάνονται και τα δερμάτινα γάντια, οπότε θα τα αφήσω καθώς δεν με ενδιαφέρουν σαν αγορά, προς το παρόν τουλάχιστον. Επιπλέον μου είπαν ότι με ένα μικρό επιπλέον κόστος μπορούν να μου νοικιάσουν και μπότες, αλλά μπότες θα ήθελα να πάρω δικές μου για τις βόλτες μου. Όταν ρώτησα τι είδους μπότες δεν μου είπε racing/touring/casual αλλά να "φτάνουν μέχρι το καλάμι".

    Σήμερα που είχα χρόνο βγήκα στην αγορά και δοκίμασα από όλα τα είδη. Απέκλεισα τις touring μπότες (ίδρωνα να τις βάλω τις άτιμες!) καθώς δεν θεωρώ ότι θα πιάσουν τόπο και ξεχώρισα τα Nighthawk και τις Nexus της Dainese. Τα Nighthawk μου άρεσαν πάρα πολύ, μπαίνουν-βγαίνουν εύκολα, είναι άνετα στο πάτημα και προστατεύουν επαρκώς τον αστράγαλο. Από την άλλη πολύ μου άρεσαν και οι Nexus (είναι και λίγο ποζέρικες!!) χωρίς να έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμή. Οπότε επανέρχομαι με την εξής ερώτηση: Αν κάποιος έχει κάνει το σχολείο, θα είμαι καλυμμένος με τις Nighthawk; Θα ανεβάσω στο τέλος του post φωτογραφία την οποία θα στείλω από βδομάδα και σε αυτούς, απλά είπα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος από εδώ. Οι Nighthawk είναι στο αριστερό πόδι ενώ οι Nexus φτάνουν στο ίδιο ύψος περίπου με τις touring που φοράω στο δεξί. Και μια τελευταία ερώτηση: Εσείς ποιες θα διαλέγατε; Για να βοηθήσω, η χρηματική διαφορά μεταξύ των δυο δεν με απασχολεί ενώ και οι δυο ήταν αρκετά άνετες χωρίς να ενοχλούν.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20210424_122944.jpg 
Προβολές:	500 
Μέγεθος:	99,5 KB 
ID:	427612

  2. #17
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    εγω έχω τις nighthawk το προηγουμενο μοντέλο και με αυτές είχα μπει για το CSS1.
    Φοβερές μπότες, εχουν αντέξει σε τουλούμια βροχής, ακόμα τις έχω και παρά τα μπόλικα χρονάκια τους ακόμα με εξυπηρετούν αξιοπρεπέστατα!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Συμφωνούμε, και εμένα μου άρεσαν πολύ όπως είπα! Θα μιλήσω Δευτέρα και με αυτούς και θα αποφασίσω! Ευχαριστώ

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    959
    Είχα και εγώ τις nighthawk, τις c2.
    Ήταν το καλύτερο παπούτσι που έχω φορέσει ποτέ.

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Καλησπέρα στην παρέα! Η ερώτησή μου απαντήθηκε κατόπιν επικοινωνίας με το superbike school οπότε ενημερώνω σε περίπτωση που υπάρχει/θα υπάρξει και άλλος ενδιαφερόμενος. Ουσιαστικά επιβεβαιώθηκε o gavros και είσαι καλυμμένος με μπότες σαν τις Nighthawk! Βέβαια εν τέλει ψήθηκα και πήρα τις Nexus όμως αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας παιδιά! Καλές και προπάντων ασφαλείς βόλτες σε όλους

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Πες μας και εντυπωσεις απο τις νεξους που μου γυαλισαν.Αν και τελευταια που το σκεφτομουν μαλλον θα παω σε ποιο χαμηλο πατουμενο,να μπορουμε να περπαταμε κιολας

  7. #22
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Πες μας και εντυπωσεις απο τις νεξους που μου γυαλισαν.Αν και τελευταια που το σκεφτομουν μαλλον θα παω σε ποιο χαμηλο πατουμενο,να μπορουμε να περπαταμε κιολας
    Το άνετο περιπάτημα δεν έχει να κάνει με το ύψος της μπότας αλλά με την ποιότητα των υλικών και πως έχουν δεθεί αυτά στο κάτω μέρος της.
    Να πάρεις κανονική μπότα όχι μποτάκι,μην παρασυρθείς από τη δήθεν ευκολία και χάσεις σε ασφάλεια.

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Πες μας και εντυπωσεις απο τις νεξους που μου γυαλισαν.Αν και τελευταια που το σκεφτομουν μαλλον θα παω σε ποιο χαμηλο πατουμενο,να μπορουμε να περπαταμε κιολας
    Θα επανέλθω όταν κάνω πιο πολλές βόλτες και τις περπατήσω λίγο! Πάντως δυο φορές που τις φόρεσα μέχρι τώρα δεν έχω κανένα παράπονο! Με δυσκολεύουν λίγο στην κίνηση του ποδιού όταν ετοιμάζομαι για κατέβασμα, αλλά είμαι σίγουρος ότι οφείλεται στο ότι είναι καινούργιες και αρκετά σκληρές ακόμα.

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Πες μας και εντυπωσεις απο τις νεξους που μου γυαλισαν.Αν και τελευταια που το σκεφτομουν μαλλον θα παω σε ποιο χαμηλο πατουμενο,να μπορουμε να περπαταμε κιολας
    Επανέρχομαι μετά από αρκετές βόλτες και χρήση των Nexus: Γενικά έχουν μαλακώσει αρκετά και πλέον δεν με δυσκολεύουν κατά την κίνηση των ποδιών. Γενικά είναι άνετες αλλά δεν θα τις πρότεινα για πολύ περπάτημα. Αν θέλεις να σταματήσεις κάπου και πεις θα πάω για περπάτημα για κάνα 2-3ωρο δεν νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή καθώς το προστατευτικό στο "καλάμι" είναι αρκετά σκληρό και σε παρατεταμένο περπάτημα θα κουράσει. Κατά τ' άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Εννοείται ότι ζεσταίνεται αρκετά το πόδι τώρα που ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες αλλά όχι κάτι φοβερό. Ούτως ή αλλως νομίζω ότι ακόμα και τα πιο χαμηλά μποτάκια δεν είναι καλύτερα σε τέτοιες θερμοκρασίες. Είμαι newbie γενικά και δεν ξέρω αν σε κάλυψα, αν έχεις οποιαδήποτε άλλη απορία εννοείται ότι ρωτάς!


    Επιπλέον, έκλεισα να πάω στο σχολείο Κυριακή 23 του μήνα στις Σέρρες. Υπάρχει κανένας από Θεσσαλονίκη που να πηγαίνει την ίδια μέρα; Να κανονίσουμε να ανεβούμε μαζί!

  10. #25

  11. #26
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Ωχχχχ, κακα μαντατα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ωχχχχ, κακα μαντατα.
    Θέτε να πείτε και σε εμάς τους ant-e-social;

  13. #28
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    https://www.youtube.com/watch?v=Hx_m7Y9nGtU

    Περα απο αυτα που αναφερονται στη σελιδα τους τπτ παραπανω δεν ξερει κανεις.

    Εκλεισα το λβλ 2 μετα απο ποσα χρονια δεν θυμαμαι,εχουμε και μηχανακι αλλα φουνταρε η διοργανωση.Απ οτι λενε ακυρωθηκαν ολα του 22,τωρα ποιος ξερει αν βαρεσει μπιστολα ή αν συνεχιστει το 23.

    Ας ελπισουμε μη παει απατη μια τοσο σοβαρη οργανωση-δουλεια στην Ελλαδα

  14. #29
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Σε σχόλια στο fb λεει οτι δεν ανανεώθηκε το συμβόλαιο (προφανώς με την μαμα εταιρια).

    Εψαξα λιγο το site μια που το Σάββατο έκανα του Χούτρα για να δω διαφορές. Προφανώς δεν καταλαβα σε τι διαφέρουν διαφερουν. Σιγουρα ειναι αρκετά πιο ακριβή (διπλάσια τιμή).

    Κατι ακόμα που παρατήρησα. Αν δεν εχεις μηχανή μπορεις να νοικιασεις απο εκει στην προνομιακη τιμή των 300 (πλέον ΦΠΑ) για CBR600RR ή 450 (πλέον ΦΠΑ) για CBR1000RR.

  15. #30
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Θέτε να πείτε και σε εμάς τους ant-e-social;
    Δεν εχω FB αλλά πατησα και ειδα οτι ακυρωθηκαν ολα για φετος.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. California Superbike School=απαραδεκτοι
    από Akira στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2005, 13:38
  2. California Superbike School Ελληνικο site !!!!!
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2005, 15:13
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 13:33
  4. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 19:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF