Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 136

Θέμα: Πάει και το οκτάωρο;

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Bγηκε ένας αρχιμαλακας αρχιλαμογιο κάποτε και είπε "μαζί τα φάγαμε".
    Πότε ρε τα φάγαμε μαζί;
    Πώς δεν το πήρα πρέφα ρε πονηρουληδες νεολαίοι;
    Αμέσως να κατηγορήσετε όλους εκείνους που έζησαν εκείνα τα "πράσινα πχ" πλούσια χρόνια για την σημερινή κατάντια μας.
    Όχι ρε......δεν ήταν όλος ο κόσμος λαμόγια.
    Ένα γαμωποσοστο ήταν.
    Υπήρχαν και άνθρωποι που γαμηθηκαν στον ιδρώτα για να τα βγάλουν πέρα.
    Οι περισσότεροι δλδ.
    Προσωπικά το θεωρώ προσβολή να μου λένε οι νέοι "α..ρε μπάρμπα...ωραία χρόνια πέρασες....εμείς τι κάνουμε τώρα".
    Τα "ωραία χρόνια " νέε μου ,τα πέρναγαν ( και τα περνάνε ) αυτοί που είναι όλα αυτά τα χρόνια από πάνω μας και μας κρατάνε κοιμησμενους.
    Πηγαινε και ζητά ευθύνες ΠΡΩΤΑ απ' όλα από τους ίδιους τους γονείς σου που δεν κάθησαν να σου πουν δυο κουβέντες.
    Οκ...το πιθανότερο είναι ΟΥΤΕ οι ίδιοι να κατάλαβαν τίποτα.
    Σταματάω εδώ γιατί θα ξεφύγει η συζήτηση.
    Και φυσικά ότι γράφω δεν πάει για κάποιον εδώ μέσα.

  2. #92
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Δεν ειπε κανεις οτι ολος ο κοσμος ηταν λαμογιο,ομως η εννοια του ''τρωω'' εχει να κανει με την ''ροη'' του χρηματος εκεινες τις ''καλες'' εποχες.Και ροη σημαινει ,οτι το υπερκοστολογημενο δημοσιο εργο,εδωσε δουλεια σε καποιους που δουλεψανε ,που κι αυτοι καταναλωσαν καποια αγαθα ,απο το μαγαζι σου,ο δημοσιος υπαλληλος πηρε αυξηση απο εναν θετικο προυπολογισμο,που αλλιως ΔΕΝ θα επερνε, ο αγροτης ειχε μετρησει 5-10 φορες την σοδεια που κατεστρεφε, και τα επιδοτουμενα κοπαδια του, και τα λεφτα του τα εκανε ακινητα για τα παιδια που σπουδασαν στην πολη,που εχτισε ο οικοδομος,και γενικα κυκλοφορουσε χρημα που ομως ηταν χρημα ΟΧΙ απο μια υγιως αναπτυσσομενη οικονομια ,αλλα ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΑΝΕΙΣΜΟ.
    Υπ αυτην την εννοια λοιπον του κυκλοφορουντος ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟΥ που λενε και οι λογιστες, ΟΛΟΙ αναλογικα επωφεληθηκαν,και ΤΑ πληρωνουν ολοι ΜΗ αναλογικα βεβαιως ΤΩΡΑ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #93
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Bγηκε ένας αρχιμαλακας αρχιλαμογιο κάποτε και είπε "μαζί τα φάγαμε".
    Πότε ρε τα φάγαμε μαζί;
    Πώς δεν το πήρα πρέφα ρε πονηρουληδες νεολαίοι;
    Αμέσως να κατηγορήσετε όλους εκείνους που έζησαν εκείνα τα "πράσινα πχ" πλούσια χρόνια για την σημερινή κατάντια μας.
    Όχι ρε......δεν ήταν όλος ο κόσμος λαμόγια.
    Ένα γαμωποσοστο ήταν.
    Υπήρχαν και άνθρωποι που γαμηθηκαν στον ιδρώτα για να τα βγάλουν πέρα.
    Οι περισσότεροι δλδ.
    Προσωπικά το θεωρώ προσβολή να μου λένε οι νέοι "α..ρε μπάρμπα...ωραία χρόνια πέρασες....εμείς τι κάνουμε τώρα".
    Τα "ωραία χρόνια " νέε μου ,τα πέρναγαν ( και τα περνάνε ) αυτοί που είναι όλα αυτά τα χρόνια από πάνω μας και μας κρατάνε κοιμησμενους.
    Πηγαινε και ζητά ευθύνες ΠΡΩΤΑ απ' όλα από τους ίδιους τους γονείς σου που δεν κάθησαν να σου πουν δυο κουβέντες.
    Οκ...το πιθανότερο είναι ΟΥΤΕ οι ίδιοι να κατάλαβαν τίποτα.
    Σταματάω εδώ γιατί θα ξεφύγει η συζήτηση.
    Και φυσικά ότι γράφω δεν πάει για κάποιον εδώ μέσα.
    Οτι μαζι τα φαγαμε ειναι σιγουρο. Απλως λιγοι φαγανε πολυ και πολλοι φαγανε λιγο.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 15/04/2021 στις 18:09.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Εννοειται,ομως τηρουμενων των αναλογιων του αξιωματος παντα.
    Αλλα εφαγε ο απλος πολιτης,αλλα ο εργοστασιαρχης, αλλα ο εργολαβος δημοσιων εργων,αλλα ο απλος βουλευτης,αλλα ο υπουργος παιδειας,αλλα ο υπουργος δημοσιων εργων,αλλα ο υπουργος αμυνης και αλλα ο πρωθυπουργος.Ο μονος που δεν εφαγε αναλογικα με το αξιωμα του ηταν ο Προεδρος της Δημοκρατιας,ο κακομοιρης μονο κατι τσαμπα τσιμπουσια σε τιποτα εθνικες επετίους καταφερε να λιγδωσει λιγουλακι κι αυτος.
    Λάθος διατύπωση.
    Ο εργοστασιάρχης και ο εργολάβος προσπαθεί ΠΑΝΤΑ (αν αξίζει μια δεκάρα) να δημιουργήσει ΚΕΡΔΗ μέσα σε ένα καθορισμένο πλαίσιο Νόμων
    και επαγγελματικής ηθικής.
    Το πλαίσιο αυτό το δημιουργεί η κοινωνία μέσα από τους Νόμους και το διαφυλάττουν οι κρατικοί λειτουργοί.
    Αν λοιπόν έφαγε ο εργοστασιάρχης και ο εργολάβος καλά έκανε.
    Οι υπόλοιποι είναι για φτύσιμο ή για κρέμασμα, αλλά πάλι νομίζω ότι αυτά έχουν γίνει πταίσματα......

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ΟΧΙ απο μια υγιως αναπτυσσομενη οικονομια ,αλλα ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΑΝΕΙΣΜΟ.
    Από ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΛΕΦΤΕΙΣΜΟ να πεις καλύτερα.
    Γιατί το δάνειο είναι εργαλείο που σε βοηθάει να αναπτυχθείς.

  6. #96
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Θα μου επιτρέψετε μια παρατήρηση κύριος?
    Ως μιλένιος που κάτι κουτσοκαταφέρνω
    χωρίς να ξέρω και την ηλικία σας

    Από ευγένεια δεν σας στέλνω

    Δεν φταίμε εμείς ούτε γιατί καταληστέψατε τις δέκο
    ούτε για τις μίζες στα νοσοκομεία στα εξοπλιστικά κλπ κλπ
    Δεν ψηφίζαμε εμείς Άκη
    Δεν αδειάσαμε εμείς τις τράπεζες ούτε εμείς κάναμε το ιδιωτικό χρέος δημόσιο.
    Εμείς λοιπόν που δεν είδαμε άσπρη μέρα
    που δεν θα πάρουμε σύνταξη ποτέ
    που πήρατε μπροστάντζα τους μισθούς μας που λέει κι ο θείος μου
    σας παρακαλούμε να μην ασχολείστε και πολύ με την πάρτι μας
    Ακόμα και σήμερα άνθρωποι τις γενειάς σας μας κλείνουν το δρόμο
    στις δουλειές με όλες τις .....ανώμαλες συνήθειες που κουβαλάνε
    (αν θες εξηγήσεις για την ανωμαλία μπορώ)
    Με λίγα λόγια αντί να ζητήσατε συγνώμη για την κοινωνία
    που φτιάξατε κατηγορείτε εμάς που δεν κάνουμε επανάσταση?

    Ωραίοι.... Τι άλλο να πω
    Άνοιξε η μπουμ μπουμ να πάμε να το κάψουμε?
    Είμαστε λίγο (έως πολύ) άδικοι με τις παλαιότερες γενιές.

    Οι περισσότεροι από τους γονείς μας, μεγάλωσαν σε πολυμελείς οικογένειες και ήταν αυτοί που τράβηξαν το κουπί τη δεκαετία του '70, του '80 και του '90 και υπήρχε η (όποια) ανάπτυξη την εποχή εκείνη.

    Θέλετε να συγκρίνουμε τα παιδικά μας χρόνια με τα δικά τους?

    Σας έχουν εξιστορήσει ποτέ τις ιστορίες τους?

    Νομίζω ότι μπορούμε να φανταστούμε στη μεταπολεμική και μετεμφυλιακή Ελλάδα πώς ούτε το φαγητό δεν ήταν αρκετό για μια οικογένεια με 4-5 παιδιά.

    Δε σας έχει κάνει εντύπωση γιατί οι περισσότεροι επέλεξαν να κάνουν δύο ή το πολύ τρία παιδιά ?

    Η ερώτηση προφανώς και είναι ρητορική: γιατί δεν ήθελαν στα παιδιά τους να λείψει τίποτα, αλλά αντίθετα να τους προσφέρουν όσα περισσότερα μπορούν.

    Οι περισσότεροι, λοιπόν, γεννημένοι τη δεκαετία του '80 και στις αρχές του '90 δε μας είχε λείψει τίποτα ούτε στα παιδικά μας ούτε στα εφηβικά μας χρόνια.
    Μάλιστα σε πολλούς (αν όχι στη συντριπτική πλειοψηφία) επειδή έμπαιναν στο πανεπιστήμιο οι γονείς τους έπαιρναν και δώρο αυτοκίνητο , πέραν ότι τους σπούδαζαν και τσάμπα.

    Μετά πλάκωσε η κρίση, οι δύσκολες εργασιακές συνθήκες και η γενιά μας προσπαθεί συνεχώς να βρει φταίχτη για την κατάσταση...
    Και πάμε και κρίνουμε τους πατεράδες μας, τους παππούδες μας και τους χρεώνουμε ότι αυτοί φταίνε που ψηφίζατε το δικομματισμό, τον Άκη, τα εξοπλιστικά, το ένα το άλλο, την τουρκοκρατία κλπ κλπ.
    Η αλήθεια είναι ότι οι άνθρωποι δεν είχαν ούτε την "ενημέρωση" που έχουμε εμείς σήμερα ούτε και προβληματίζονταν στο ποιος έφαγε τι, αφού κοίταγαν να μη λείψει τίποτα στα παιδιά τους και να τους παρέχουν όσα περισσότερα μπορούσαν.
    Τώρα προφανώς και το 90% του πληθυσμού δεν έκανε μπίζνες με το Δημόσιο, ούτε ήταν μεγαλοαγρότες, ούτε και δημόσιοι υπάλληλοι των 4000 ευρώ..

    Σε κάθε περίπτωση η γενιά μας μπορεί να είναι πιο καταρτισμένη, πιο μορφωμένη κλπ, αλλά με τίποτα δεν είναι εργατική και δοτικοί, όπως οι παλαιότερες.

    Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι δεν κάνουν οικογένεια και ΑΝ κάνουν είτε χωρίζουν είτε μένουν στο ένα παιδί για να μη χάσουν τις "ανέσεις" τους...

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    Είμαστε λίγο (έως πολύ) άδικοι με τις παλαιότερες γενιές.

    ..
    Μα όχι καθόλου άδικοι δεν είναι οι πιτσιρικάδες.
    Μιλάμε για ανθρώπους που μπορεί να περάσαν "δύσκολα" στα νιάτα τους
    αλλά αργότερα επιδόθηκαν στο ατέλειωτο φαγοπότι εις βάρος των ίδιων των παιδιών τους.
    Από άγνοια? παρασύρθηκαν από το κύμα της εποχής?
    Δεν το εξετάζω αλλά η φοροκλοπή ήταν κανόνας ένσημα δεν κόλλαγε κανένας ότι αποτυχημένη βιομηχανία
    φαλίριζε την αγόραζε το κράτος από τους βιομηχάνους με τα χρέη
    και οι εργάτες γίνονταν δημόσιοι υπάλληλοι,
    οι συνδικαλιστές "στήνανε" απεργίες με τους πολιτικάντες για να δικαιολογηθούν οι τρελές αυξήσεις στους μισθούς στις ΔΕΚΟ,
    Πληθωρισμός στα ύψη, συντάξεις σε όποιον μιλούσε Ελληνικά
    εφάπαξ 3 Μερσεντές στον τελευταίο υπάλληλο γραφείου, κρατικά δάνεια σε ημετέρους για "επενδύσεις να μην χάσουμε το τρένο"
    Αυτό ήταν το κουπί που νομίζουν ότι τραβήξανε το 80 και αρχές 90 οι Έλληνες.
    ΤΟ ΤΣΑΜΠΑ ΗΤΑΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.
    Να αναγνωρίσω ότι στα χρόνια πρίν την πλήρη ένταξη στην ΕΕ τουλάχιστον γίναν και κάποια έργα υποδομής,
    μπήκαν και κάποιοι κανόνες στην πλήρη κραιπάλη και αναρχία.
    Αλλά το πραγματικό κουπί το τραβάνε τώρα τα πιτσιρίκια των 680 που ούτε νοίκι μπορούν να πληρώσουν ούτε μηχανάκι να αγοράσουν
    ούτε οικογένεια να κάνουν.
    Και σε αυτό δεν μπορεί να φέρει αντίρρηση ΚΑΝΕΝΑΣ.

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Μα όχι καθόλου άδικοι δεν είναι οι πιτσιρικάδες.
    Μιλάμε για ανθρώπους που μπορεί να περάσαν "δύσκολα" στα νιάτα τους
    αλλά αργότερα επιδόθηκαν στο ατέλειωτο φαγοπότι εις βάρος των ίδιων των παιδιών τους.
    Από άγνοια? παρασύρθηκαν από το κύμα της εποχής?
    Δεν το εξετάζω αλλά η φοροκλοπή ήταν κανόνας ένσημα δεν κόλλαγε κανένας ότι αποτυχημένη βιομηχανία
    φαλίριζε την αγόραζε το κράτος από τους βιομηχάνους με τα χρέη
    και οι εργάτες γίνονταν δημόσιοι υπάλληλοι,
    οι συνδικαλιστές "στήνανε" απεργίες με τους πολιτικάντες για να δικαιολογηθούν οι τρελές αυξήσεις στους μισθούς στις ΔΕΚΟ,
    Πληθωρισμός στα ύψη, συντάξεις σε όποιον μιλούσε Ελληνικά
    εφάπαξ 3 Μερσεντές στον τελευταίο υπάλληλο γραφείου, κρατικά δάνεια σε ημετέρους για "επενδύσεις να μην χάσουμε το τρένο"
    Αυτό ήταν το κουπί που νομίζουν ότι τραβήξανε το 80 και αρχές 90 οι Έλληνες.
    ΤΟ ΤΣΑΜΠΑ ΗΤΑΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.
    Να αναγνωρίσω ότι στα χρόνια πρίν την πλήρη ένταξη στην ΕΕ τουλάχιστον γίναν και κάποια έργα υποδομής,
    μπήκαν και κάποιοι κανόνες στην πλήρη κραιπάλη και αναρχία.
    Αλλά το πραγματικό κουπί το τραβάνε τώρα τα πιτσιρίκια των 680 που ούτε νοίκι μπορούν να πληρώσουν ούτε μηχανάκι να αγοράσουν
    ούτε οικογένεια να κάνουν.
    Και σε αυτό δεν μπορεί να φέρει αντίρρηση ΚΑΝΕΝΑΣ.
    Εντάξει, γενικεύεις τώρα ιππερβολικα.

    Δε νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις ήταν η πλειοψηφία της ελληνικής κοινωνίας.

    Μπορώ να σου πω ότι πολλά πιτσιρίκια ούτε 680 ευρώ δε θέλουν να βγάλουν...αρκούνται στο χαρτζιλίκι του μπαμπά...
    Φρέντο, νετφλιξ, μπάφο και κανά tattoo...
    Όλα είναι μάταια, άντε να ακούσουμε λίγο Τραπ και να γίνουμε γκάνγκστερ.

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    Εντάξει, γενικεύεις τώρα ιππερβολικα.

    Δε νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις ήταν η πλειοψηφία της ελληνικής κοινωνίας.

    Μπορώ να σου πω ότι πολλά πιτσιρίκια ούτε 680 ευρώ δε θέλουν να βγάλουν...αρκούνται στο χαρτζιλίκι του μπαμπά...
    Φρέντο, νετφλιξ, μπάφο και ξανά tattoo...
    Όλα είναι μάταια, άντε να ακούσουμε λίγο Τραπ και να γίνουμε γκάνγκστερ.
    Αυτό που περιγράφω είναι αυτά που γίνανε και η μεγάλη πλειοψηφία τα θεωρούσε φυσιολογικά και τα ψήφιζε.
    Ήταν στο πρόγραμμα των κομμάτων.
    Θα μου πεις εάν γινόταν η εξυγίανση των "προβληματικών" και τώρα είχαμε
    ανταγωνιστική κλωστοϋφαντουργία ναυπηγεία αεροπορικές ορυχεία συσκευαστήρια κλπ δεν θα τα έλεγα αυτά.
    Οκ να δεχτώ ότι οι άνθρωποι της εποχής είχαν την εσφαλμένη εντύπωση ότι εκεί που απέτυχαν οι Έλληνες επιχειρηματίες θα
    πετύχαιναν οι κομματικές επιτροπές των εργαζομένων.
    Εκεί που καθόσουν έκλεινε το ρεύμα γιατί γινόταν απεργία στη ΔΕΗ αυτή τη βδομάδα και έκλεινε το ρεύμα 4 ώρες την ημέρα.
    Και ο καυγάς στη Βουλή γινόταν για το αν έπρεπε να γίνονται προγραμματισμένα οι διακοπές ή αιφνιδιαστικά.
    Πήγαινα σχολείο με το REO γιατί είχαν απεργία τα λεωφορεία.
    Και την επόμενη βδομάδα τα ίδια REO μαζεύαν σκουπίδια.
    Έμπαινες στο λεωφορείο και δίπλα στον οδηγό είχε ένα κουτί που έριχνες τα κουμπιά σου για το εισιτήριο.
    Και όλα αυτά ήταν εντελώς φυσικά.
    Μπορώ να γράφω σελίδες με τα περίεργα και παράδοξα της εποχής.
    Όχι ότι είχα πάρει χαμπάρι τι θα ακολουθούσε, γατάκι κι εγώ.
    Αλλά μικρός ήμουν δικαιολογούμαι.

  10. #100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    Εντάξει, γενικεύεις τώρα ιππερβολικα.
    Δε νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις ήταν η πλειοψηφία της ελληνικής κοινωνίας.

    Μπορώ να σου πω ότι πολλά πιτσιρίκια ούτε 680 ευρώ δε θέλουν να βγάλουν...αρκούνται στο χαρτζιλίκι του μπαμπά...
    Φρέντο, νετφλιξ, μπάφο και κανά tattoo...
    Όλα είναι μάταια, άντε να ακούσουμε λίγο Τραπ και να γίνουμε γκάνγκστερ.
    Διάβασε λίγο αυτό που γράφεις κ δες μήπως κανείς κι εσύ το ίδιο. Χαρτζιλικι, φρεντο, νετφλιξ, μπάφο, τατου κ τραπ.

    Κάτσε να σκεφτώ τα της ηλικίας μου τω καιρό εκείνο.
    Χαρτζιλίκι έπαιζε, τότε βοηθούσαν κ οι παππούδες πολυ.
    Φραπέ τσιγάρο νόμος, δε γινομασταν άντρες χωρίς.
    Μπάφος όλο κ κάπου θα γυρνούσε.
    Νετφλιξ δεν είχε, αλλά αγοράζαμε σα μαλακες τα playboy κ την άλλη την παπαρια του κωστοπουλου αργότερα. Πιο ακριβά από την συνδρομή έβγαινε κ φυλαγαμε τα τεύχη κιόλας... Συλλογή
    Τατου δεν έπαιζε ιδιατερα,ούτε κ τραπ.
    Αλλά τα μπουκαλάκια σε κάτι "ρεμπεταδικα", τίποτα δευτεροτριτα μπουζουκια κ φυσικά στην κόλαση στο Μπουρνάζι δίναν κ περναν...
    Πουτανες φυσικά, ποιος γαμουσε τότε (άμα βρίσκω γιατρέ μου γαμαω...)
    Έξοδος κάθε Σάββατο, γιατί είναι Σάββατο μέσα θα μείνουμε? Κ αυτά τέλη 90. Αρχες 2000 έβγαινες κ Παρασκευή κ Σάββατο. Μετά άρχισαν οι μπουζουκλερι του κώλου στην Αχαρνών να ανοίγουν κ Κυριακές μεσημέρι κ πρόλαβα τα χαλαρά ποτάκια της Πέμπτης για να προετοιμάστεις για το πουσουκου.
    Ήθελα προσωπικά έξοδα σε κάποια φάση γύρω στα 150.000δρχ το μήνα. Μερεμέτια κ σεκιουριτυ (τα καλοκαίρια) εβγαζα κάνα 100αρι κ τα υπόλοιπα τσονταρανε πατέρας, γιαγιά.
    Χωρίς νοίκι, χωρίς φαγητό, χωρίς υποχρεώσεις, μόνο για να καυλαντιζω.
    Τους μιλενιαλ που βλέπω τώρα, με καμία διάθεση να τα μειώσω τα παιδιά σε παγκάκι με μπύρες από το περίπτερο τους πετυχαίνω κ μουσική από bluetooth ηχειακια.
    Πλέον δεν καπνίζουν όλοι, γιατί το πήραν χαμπάρι ότι δεν είναι μαγκιά. Πλέον γαμανε κ ψιλοαγαπιούνται κιόλας από μικροί.

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Όταν υπάρχουν γονείς σαν την χθεσινή ηλίθια που εναντιώνεται στα self test επειδή θεωρεί συνωμοσιολογικό και επικίνδυνο να μπει η μπατονέτα με το βαμβάκι 3 εκατοστά στο ρουθούνι του βλασταριού της, και όσο υπάρχουν θεσμοί που επιτρέπουν στους ανωτέρω ηλίθιους να θεωρούν αυτονόητο δικαίωμά τους την κατάληψη ενός σχολείου, εγώ δεν μπορώ να κατηγορήσω την νέα γενιά για οτιδήποτε...

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    η φοροκλοπή ήταν κανόνας ένσημα δεν κόλλαγε κανένας
    Συζητουσα με εναν 23αρη που νομιζει οτι εχουμε κριση ενω περνει 780 και συν τα τιπς πιανει πανω απο χιλιαρικο,χωρις νοικι κ χωρις καμια υποχρεωση ουτε το νερο να πληρωσει δλδ γτ μενει με τους γονεις του..Και μου λεει ''τις καλες εποχες ποσα περνατε δλδ?''...Και οταν του ειπα οτι το 2002 που γι αυτον ειναι οτι ειναι για μενα το 80 επερνα 20 ευρω ανασφαλιστος στο εργοστασιο δεν με πιστευε..

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Εγω εχω σταματησει να νευριαζω.Οσο μαθαινα τοσο νευριαζα.Κι ελεγα μλκα τι μας εχουν κανει.Γιατι δε τα βλεπουν και οι αλλοι..Και να σου να γραφω να γραφω να γραφω...παρε αποδειξεις παρε εγγραφα..

    Ολα αυτα τελειωσαν γιατι πηρα το τελευταιο μαθημα.Δεν ειναι απογοητευση ειναι η αληθεια.

    1)Αφηστε τις επαναστασεις,που πεφτει το δουλεμα της αρκουδας,και κοιταξτε τον εαυτο σας.Τιποτα δεν γινεται τυχαια,δεν υπαρχει τυχη.Σχεδον παντα καποιος ξεκιναει κατι(η το αλλαζει στη συνεχεια) για συμφερον δικο του/τριτων που τον χρηματοδοτουν.

    2)Βρειτε κατι να σας κραταει ηρεμους οσο το δυνατον τις περισσοτερες μερες της υπολοιπης ζωης σας.Κατι που να σας χαριζει αισιοδοξια οχι για να πανε καλα τα πραγματα γυρω σας(αυτο ΔΕΝ ειναι στο χερι σας ξεχαστε το) αλλα να πανε καλα τα πραγματα για εσας προσωπικα.

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    το μαζι τα φαγαμε εχει μια λογικη
    πολλα λεφτα ηταν διαθεσιμα σε πολλους χωρις αυστηρους ορους και κριτηρια
    βεβαιως ηταν δανεικα οποτε καποια στιγμη επρεπε να επιστραφουν
    ο πολυς κοσμος προσπαθησε να επωφεληθει τα μεγιστα και το καταφερε
    αλλοι (οπως εγω θελω να πιστευω) δεν προσπαθησαν να παρουν λεφτα αερα ειτε απο αξιοπρεπεια ειτε απο φοβο
    η χασουρα μου απο εκεινη την εποχη ηταν οτι βρεθηκα να πληρωνω το τραπεζι πανακριβα χωρις να εχω φαει
    το κερδος μου οτι ειμαι καλα μεσα μου και δεν διαλυθηκα οταν ξεφουσκωσε η φουσκα

  15. #105
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Εγώ που δεν τα έφαγα μαζί σας μπορώ να μείνω στην απέξω της γενικότητας ''μαζί'';
    Επίσης κάποιοι τρώνε ακόμα,χωριό που το 2011 είχε 2.291 κατοίκους έχει γεμίσει με audi Q8,bmw X7-8 και αγροτικά mercentes.
    βρε τι σου κάνει η σκληρή δουλειά ,εγώ μάλλον είμαι τεμπέλης που δεν μπορώ να πάρω καινούργια μότο.
    porca miseria.

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το Dtάκι μου χειροτέρεψε, και το Mtxάκι δεν πάει καλύτερα!
    από johnpan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2009, 12:10
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2007, 23:30
  3. Και το γέλιο πάει σύννεφο!!!!!
    από Akefalos στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2007, 21:26
  4. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2006, 18:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF