Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: Gsxr 1000 k6 πιστόνια εκκεντροφοροι

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102

    Gsxr 1000 k6 πιστόνια εκκεντροφοροι

    Καλησπέρα στην παρέα. ..
    Έχω ένα gsxr 1000 σκέφτομαι να το πειράξω λίγο. ..Θέλω να βάλω πιστόνια σφυριλατα je και εκκεντροφορους piper...
    Θα ήθελα να ακούσω γνώμες και απόψεις πάνω στο θέμα αν είναι καλή επιλογή αν τα εχει δουλεψει καποιος η αν εχει κάποιος κάτι άλλο να προτεινει....

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Το να του αλλάξεις τα σώθηκα δεν είναι το πειράζω λίγο.

    Σε τι κατάσταση είναι αυτή την στιγμή;

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Αδερφέ αυτή τη στιγμή το μηχανάκι είναι υπό γενική κατασκευη στροφαλοι και λοιπά πράγματα στο μοτέρ θα μπούνε καινουργια όλα σε φάση το μοτέρ θα θέλει στρώσιμο φαντάζομαι μόλις βγει απλά θέλω να το αναβαθμίσω. Πριν ξεκινήσω την ανακατασκευή το μόνο που είχε ητανα ολοσωμη ακραποβιτς φίλτρο dna ψιλή φλάντζα για μεγαλύτερη συμπίεση κομμένες πεταλούδες εκκεντροφορους δεν θυμάμαι τώρα αλλά δεν είχε τους μαμά και πιστόνια από κ 8 θέλω να το πάω πιο πάνω από ότι ήταν πριν και σκεφτόμουν σφυριλατα πιστόνια γιατι παίζει να μπει τούρμπο στην πορεία (μια σκέψη είναι αυτό οΧι κατι στανταρ)το προηγούμενο μοτερ βάρεσε για αυτό μπαίνω σε περιπέτειες και απλά λέω να το κάνω να ξυρίζει. ..
    Τελευταία τροποποίηση από panagos; 20/04/2021 στις 07:40.

  4. #4
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Κάνεις παρέα με τον Dald0n;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Τι εννοεις κομμενες πεταλουδες και τι κερδιζουμε με αυτο?Αν θες να το τουρμπισεις αργοτερα,θα πρεπει να ριξεις την συμπιεση και λογικα δεν θα κανουν αυτα που θες να βαλεις τωρα,τα οποια φανταζομαι οτι θα σηκωσουν κι αλλο την συμπιεση

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Κάνεις παρέα με τον Dald0n;
    Χλωμό.... Αυτός ψωνίζει μόνο μεταχείρο και από σβέρκο
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Καμιά ιδέα πάνω σε αυτά που σκέφτομαι η κάτι έξτρα που να ξέρει καποιος

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Κάνεις παρέα με τον Dald0n;
    Ποιος είναι αυτος

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Τι εννοεις κομμενες πεταλουδες και τι κερδιζουμε με αυτο?Αν θες να το τουρμπισεις αργοτερα,θα πρεπει να ριξεις την συμπιεση και λογικα δεν θα κανουν αυτα που θες να βαλεις τωρα,τα οποια φανταζομαι οτι θα σηκωσουν κι αλλο την συμπιεση
    ΦΊΛΕ δεν ξέρω ακριβώς από ότι μου είπαν αφερουνε τις δύο πεταλούδες τώρα δεν ξέρω και γω περισσότερο...
    Τώρα την συμπίεση την σηκώνει μόνο η φλάντζα νομίζω και λίγο τα μπιστονια το τούρμπο μια σκέψη είναι προς το παρόν. .
    Τελευταία τροποποίηση από panagos; 20/04/2021 στις 07:34.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Χλωμό.... Αυτός ψωνίζει μόνο μεταχείρο και από σβέρκο
    Όχι εγώ σίγουρα καινούργια από Αμερική γιατί εδώ Ελλάδα άστα τιμές στο θεο

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Περα από το τούρμπο γενικότερα τα συγκεκριμένα πράγματα τα έχει χρησιμοποιησεί κάποιος υπάρχει κάποια γνωμη??
    Τελευταία τροποποίηση από panagos; 20/04/2021 στις 07:36.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos Προβολή μηνύματος
    ΦΊΛΕ δεν ξέρω ακριβώς από ότι μου είπαν αφερουνε τις δύο πεταλούδες τώρα δεν ξέρω και γωνία περισσότερο...
    Τώρα την συμπίεση την σηκώνει μόνο η φλάντζα νομίζω και λίγο τα μπιστονια το τούρμπο μια σκέψη είναι προς το παρόν. .
    Α για την καταργηση των δευτερων πεταλουδων λες.Οκ!

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Τα πιστόνια JE είναι γνωστά και είναι ποιοτικά και αξιόπιστα. Είναι μια καλή επιλογή.

    Εκκεντροφόρους piper για GSXR δεν έχω ιδέα. Δες μήπως φοράς κανένα Yoshimura που είναι πολλοί γρήγοροι.

    Αν θες να βάλεις τούρμπο, κάνε το τώρα, μετά θα είναι αργά. Χρειάζεσαι άλλους εκκεντροφόρους, αλλά πιστόνια άλλες φλάντζες κλπ.

    Επίσης μετά ξέχασε την οποία πρακτικότητα υπάρχει σε μια τέτοια μοτοσυκλέτα.

    Αν δεν τρέχεις σε dragster, κάνε την ανακατασκευή με σωστά ανταλλακτικά, σωστό στρώσιμο μετά, σερβίς τακτικά και θα ε,εις μοτοσυκλέτα για πάνω από 150.000 χλμ, δοκιμασμένα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Α για την καταργηση των δευτερων πεταλουδων λες.Οκ!
    ΦΊΛΕ μάλλον δεν ξέρω ακριβως

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Τα πιστόνια JE είναι γνωστά και είναι ποιοτικά και αξιόπιστα. Είναι μια καλή επιλογή.

    Εκκεντροφόρους piper για GSXR δεν έχω ιδέα. Δες μήπως φοράς κανένα Yoshimura που είναι πολλοί γρήγοροι.

    Αν θες να βάλεις τούρμπο, κάνε το τώρα, μετά θα είναι αργά. Χρειάζεσαι άλλους εκκεντροφόρους, αλλά πιστόνια άλλες φλάντζες κλπ.

    Επίσης μετά ξέχασε την οποία πρακτικότητα υπάρχει σε μια τέτοια μοτοσυκλέτα.

    Αν δεν τρέχεις σε dragster, κάνε την ανακατασκευή με σωστά ανταλλακτικά, σωστό στρώσιμο μετά, σερβίς τακτικά και θα ε,εις μοτοσυκλέτα για πάνω από 150.000 χλμ, δοκιμασμένα.
    ΦΊΛΕ μου θα σου πω το το τούρμπο το χώ σαν σκέψη στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλα δεν θέλω να χαλάσω το μηχανάκι όπως λες και συ συν ότι την μηχανή την κυκλοφορώ πολύ και σε μακρη νέΣ αποστάσεις επεισεις. .το μηχανακι ηταν αρκετα γρηγορο αλλα ειχε θεμα στα χαμηλα ηταν ψοφιο τελειως μετα τις 8 στην ουσια απογειωνοτανε αυτος που το πηρα ελεγε οτι ηταν 190 αλογα τροχο ειχε και χαρτι απο δυναμομετρηση(ούτε 190 μουλαρια δεν ηταν εντελη αλλα μην γινομε κακος βραδιατικα)ο μάστορας που το πήγα τέλος πάντων μου συστήσε τα je μου είπε ότι θα σηκώσουν κι άλλο την συμπίεση συν ότι είναι πιο ασφαλές γιατί φοράνε τα μαμά ελατήρια κάτι τέτοιο και εκκεντροφορους του είπα για yoshimura και μου είπε καλύτερα τους άλλους που σου είπα....Με αυτά μου είπε ότι θα καλυτερεύει στα χαμηλά το μηχανάκι αλλα όχι τρελα πράγματα...Δεν ξέρω μήπως κάνας παράλληλος εγκέφαλος η λιγο κοντιτερο γραναζομα βοηθήσει κάπως τα χαμηλά του...
    Τελευταία τροποποίηση από panagos; 19/04/2021 στις 23:24.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ερωτηση για Suzuki Gsxr 1000 K6
    από PortisHead στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 20:38
  2. Απαντήσεις: 103
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2007, 19:41
  3. OWners manual GSXR-1000 K6
    από KRHTIKOS στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2006, 16:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF