Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: Παραλίγο να γινόνταν το κακό.

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να συμπληρώσω λέγοντας ότι πολλοί μοτοσυκλετιστές, επίσης, είναι κάκιστοι οδηγοί. Το μικρό μέγεθος της μηχανής, σε σχέση με του αυτοκινήτου, και η ευκολία ελιγμών τους επιτρέπει να έχουν άσχημη οδική συμπεριφορά και να κινούνται κάποιες φορές στα όρια του ατυχήματος.
    Να συμπληρώσω και εγώ ότι δεν είναι κάκιστοι οδηγοί απλά είναι οδηγοί αυτοκινήτου με 2 Ρόδες.
    Δεν κλείνουν γκάζι πουθενά κορνάρουν άμα τους κόψει την φόρα κάποιος περνάνε κόκκινο αέρας και άλλα που κάνουν και όταν οδηγούν το αμάξι .

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Να συμπληρώσω και εγώ ότι δεν είναι κάκιστοι οδηγοί απλά είναι οδηγοί αυτοκινήτου με 2 Ρόδες.
    Δεν κλείνουν γκάζι πουθενά κορνάρουν άμα τους κόψει την φόρα κάποιος περνάνε κόκκινο αέρας και άλλα που κάνουν και όταν οδηγούν το αμάξι .
    Eνολίγοις είναι κακοί οδηγοί Και πατίνι θεωρώ αν δώσεις σε τέτοια άτομα είναι ικανά να δημιουργήσουν πρόβλημα.

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  3. #33
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παιδιά δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω παραπάνω και είμαι από αυτούς που κοιτάνε πρώτα την καμπούρα τους σε τέτοια θέματα . Στην δική μου περίπτωση ο άνθρωπος ΚΟΚΚΑΛΩΣΕ το αμάξι και έστριψε σαν οπισθογωνία ... αν δεν ήμουν κανονικά στην λωρίδα μου και αν έτρεχα θα μιλάγαμε για δυστύχημα κατά πάσα πιθανότητα, με τον τρόπο που άλλαξε κατεύθυνση και λωρίδα.

  4. #34
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον το θέμα όπου κάποιος μοτοσικλετιστής είχε ένα "ατύχημα" με 20 χλμ/ώρα, στο οποίο δεν έπεσε ούτε ο ίδιος, ούτε καν η μοτοσικλέτα, και γι'αυτό τον πιέζουν να μην ξανακαβαλήσει μηχανάκι και το σκέφτεται και ο ίδιος.
    Life begins at 45°.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον το θέμα ... το σκέφτεται και ο ίδιος.
    Με πολύ ενδιαφέρον ίσως, με πολύ προσοχή όχι. Δεν έγραψε ότι ''το σκεφτεται'', έγραψε,


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    ...το σκέφτηκα και εγώ λίγο...αλλά πλέον είμαι ερωτευμένος με την αίσθηση...
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #36
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ναι, με παρέσυρε η τραγική εμπειρία.

  7. #37
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, με παρέσυρε η τραγική εμπειρία.
    Θα προσπαθήσω να τραυματιστώ την επόμενη φορά για να σε διασκεδάσω .

  8. #38
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Είναι κουνούμαλος δαύτος, μην του πας κόντρα

  9. #39
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ απολύτως πως οι χαμηλές ταχύτητες σώζουν. Όμως σε καταστάσεις τρελής κίνησης στο δρόμο αναγκαστικά πρέπει να το πατήσεις. Χτες το μεσημέρι ανέβαινα την Κηφισίας, μιλάμε για απίστευτη κίνηση και βέβαια φοβερή λωρίδα ανάμεσα στα αμάξια για τις μηχανές. Μόνο τότε παθαίνω ψιλοπανικό, πρέπει αναγκαστικά να τρέξω γιατί πίσω μου έχω ουρά τις μηχανές να ακολουθούν. Για μένα είναι ιδιαίτερα αγχωτικό αυτό και εκεί είναι που φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή και κανά ατύχημα.
    Πρέπει να έχεις την ταχύτητα με την οποία αισθάνεσαι άνετα. Οι άλλοι οφείλουν να σε σεβαστούν και να σε προσέξουν.

    Δεν έχω κορνάρει ποτέ σε όχημα που βρίσκεται μπροστά μου (μοτοσυκλέτα, αμάξι, φορτηγό, ποδήλατο, οτιδήποτε), όσο κι αν βιάζομαι. Σέβομαι το ρυθμό του. Σε δημόσιο δρόμο δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις ελάχιστης ταχύτητας (με εξαιρέσεις οδών με ειδική σήμανση).
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #40
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον το θέμα όπου κάποιος μοτοσικλετιστής είχε ένα "ατύχημα" με 20 χλμ/ώρα, στο οποίο δεν έπεσε ούτε ο ίδιος, ούτε καν η μοτοσικλέτα, και γι'αυτό τον πιέζουν να μην ξανακαβαλήσει μηχανάκι και το σκέφτεται και ο ίδιος.
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    το παραλιγο τρακαρισμα το καλο το αντρικο εχει μεσα μπινελικι και χειρονομιες χωρις καν να σταματησεις
    αυτο που περιγραφεις ειναι ως μη γενομενον
    περα απο την πλακα θα πρεπει να συνηθισεις αυτη την ανωμαλια που διεπραξε ο αλλος να τη θεωρεις φυσικη αυτονοητη και αναμενομενη ανα πασα στιγμη

  12. #42
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    το παραλιγο τρακαρισμα το καλο το αντρικο εχει μεσα μπινελικι και χειρονομιες χωρις καν να σταματησεις
    αυτο που περιγραφεις ειναι ως μη γενομενον
    περα απο την πλακα θα πρεπει να συνηθισεις αυτη την ανωμαλια που διεπραξε ο αλλος να τη θεωρεις φυσικη αυτονοητη και αναμενομενη ανα πασα στιγμη
    Δεν το ανέφερα σαν το τραγικότερο συμβάν του κόσμου. Το ποστ έγινε γιατί εμένα προσωπικά μου αποδείχθηκε στην πραγματικότητα πως επειδή ακριβώς τηρούσα τον ΚΟΚ και οδηγούσα αμυντικά (κανένας δεν πάει με 30 στην Δυρραχίου) με έσωσε από τουλάχιστον σπασμένα μέλη . Από έναν άνθρωπο που οδηγούσαν τα προβλήματα του και όχι ο ίδιος εκείνη την στιγμή.(φαντάζομαι).
    Επίσης ανέφερα το θέμα που με πιέζουν γυναίκα και αδελφή να την πουλήσω ενώ δεν χτύπησα , γιατί είδαν τον φάκελο στην ασφαλιστική που άνοιξε και την περιγραφή του ατυχήματος και του άλλου οδηγού και τρόμαξαν. (έχω κοινό λογαριασμό με άλλα 2 αυτοκίνητα) .
    Απλώς θεωρούσα τον εαυτό μου κακό οδηγό που δεν πήγαινα όσο γρήγορα πηγαίνουν οι άλλοι στον δρόμο (γιατί φοβάμαι κυρίως) και τώρα νιώθω τυχερός που δεν τους μιμήθηκα.
    Τώρα οι ειρωνείες κλπ δεν ξέρω που αποσκοπούν, πιθανό ο Blitzer να έχει τα δικά του προβλήματα και να τα ξεσπάει εδώ μέσα ως θεματοφύλακας του μοτοσυκλετισμού και είναι οκ. Όλοι κάπου πρέπει να αντισταθμίζουμε πράγματα

  13. #43
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Εγώ δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, οπότε βρίσκω ιδιαίτερα διασκεδαστικό να ασχολούμαι με των άλλων.

  14. #44
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν το ανέφερα σαν το τραγικότερο συμβάν του κόσμου. Το ποστ έγινε γιατί εμένα προσωπικά μου αποδείχθηκε στην πραγματικότητα πως επειδή ακριβώς τηρούσα τον ΚΟΚ και οδηγούσα αμυντικά (κανένας δεν πάει με 30 στην Δυρραχίου) με έσωσε από τουλάχιστον σπασμένα μέλη . Από έναν άνθρωπο που οδηγούσαν τα προβλήματα του και όχι ο ίδιος εκείνη την στιγμή.(φαντάζομαι).
    Επίσης ανέφερα το θέμα που με πιέζουν γυναίκα και αδελφή να την πουλήσω ενώ δεν χτύπησα , γιατί είδαν τον φάκελο στην ασφαλιστική που άνοιξε και την περιγραφή του ατυχήματος και του άλλου οδηγού και τρόμαξαν. (έχω κοινό λογαριασμό με άλλα 2 αυτοκίνητα) .
    Απλώς θεωρούσα τον εαυτό μου κακό οδηγό που δεν πήγαινα όσο γρήγορα πηγαίνουν οι άλλοι στον δρόμο (γιατί φοβάμαι κυρίως) και τώρα νιώθω τυχερός που δεν τους μιμήθηκα.
    Τώρα οι ειρωνείες κλπ δεν ξέρω που αποσκοπούν, πιθανό ο Blitzer να έχει τα δικά του προβλήματα και να τα ξεσπάει εδώ μέσα ως θεματοφύλακας του μοτοσυκλετισμού και είναι οκ. Όλοι κάπου πρέπει να αντισταθμίζουμε πράγματα
    οχι ρε συ,ο χορχοδειλας ειναι ψυχουλα κατα βαθος ,απλως τωρα που ταχει πουλησει ΟΛΑ και ειναι μονο με αυτοκινητο ,του εχει βγει ασχημα που δεν ̶μ̶π̶ο̶ρ̶ε̶ι̶
    θελει να αγορασει κατι σε μηχανακι και να το πουλησει σε 24 ωρες,Ασε που εξ αιτιας αυτου εχουν μεσιστιες τις σημαιες οι εμποροι στην ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 24/04/2021 στις 14:15.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #45
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Μια χαρά μπορώ. Απλά δεν το χρειάζομαι, άρα δεν υπάρχει λόγος.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 21:37
  2. ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ?
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2004, 02:49
  3. Μεγάλο Ταξίδι (Όχι το κακό): HELP!
    από jtoros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 11:03
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2004, 20:49
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF