Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Αγορα Fazer 600

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275

    Αγορα Fazer 600

    Γεια σας παιδια ειμαι πρώην κάτοχος honda cb500x 2015 και σκέφτομαι να παρω fazer 600 (εχω βρει ενα του 04 με 70.000 χωρις abs σε καλη τιμη κοντα στην περιοχή μου). Αρχικα να πω οτι είχα αποφασίσει να παρω το vstrom 650 του 2021 κουτα(υπάρχουν τα χρήματα απλά λόγω μιας αναποδιας που μου εχει τυχει θα χρειαστεί να εχω αρκετά μετρητα στην άκρη για παν ενδεχόμενο). Επειδη δεν μπορώ να μεινω χωρις μοτοσυκλέτα εστω και για ενα καλοκαιρι καθώς αποτελεί μεσω αποσυμφόρησης του αγχους για μενα σκεφτομαι μηπως πάρω κατι φθηνό και σχετικα κοντα σε αυτο που θέλω που να ειναι εμπορευσιμο ομως ωστε να το δώσω εύκολα χωρις μεγαλη χασουρα και να παρω το στρωμα αργότερα. Θεωρείτε λογική μια τετοια επιλογή ή να κάτσω στα αυγά μου και να κανω υπομονη γιατι θα το παντρευτώ και δεν θα μπορώ να το δωσω σε 1-2 χρόνια? Εννοείται οτι θα γίνει έλεγχος πριν το παρω και το βασικοτερο να μην ειναι στραβό το μηχανάκι. Κοιταω και vstrom του 7-9 με abs αλλα θεωρώ υπερβολικά τα χρηματα που ζητάνε για μοτοσυκλετες @14-15 χρονων. Εχεται να προτείνεται να κοιταξω και κατι άλλο μέχρι τα 3000€ που να φευγει εύκολα όμως? Βασικό κριτήριο να εχει fairing και να φευγει εύκολα εκτος απο SS.

  2. #2
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    xj6 diversion '09-'10

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Δεν ξερω για αλλα, αλλα αυτο που λες ουτε εμπορευσιμο ειναι, ουτε φευγει ευκολα,ειναι ψηλοροπο ,σχετικα σπορ,και ειναι και 17 ετων μηχανη.
    Κοιτα αλλου.
    Με 3000 κοιτα αλλου,υπαρχουν πολλες επιλογες.Ειχες το καλυτερο (χοντα) και το εδωσες.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    xj6 diversion '09-'10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    xj6 diversion '09-'10
    Θα φυγει ευκολα το συγκεκριμένο γιατι δεν βλεπω να κυκλοφορούν πολλα...?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω για αλλα, αλλα αυτο που λες ουτε εμπορευσιμο ειναι, ουτε φευγει ευκολα,ειναι ψηλοροπο ,σχετικα σπορ,και ειναι και 17 ετων μηχανη.
    Κοιτα αλλου.
    Με 3000 κοιτα αλλου,υπαρχουν πολλες επιλογες.Ειχες το καλυτερο (χοντα) και το εδωσες.
    Δυστυχως δεν με καλυπτε περα απο καταναλωση και ευκολοδηγητο δεν με ευχαριστουσε σε κατι αλλο καθώς λογω υψους 1.88 μετα απο καποια ωρα και πανω με κουραζε στα γονατα και δυστυχως οταν το εδωσα δεν μου ειχε τυχει η αναποδια και πηγαινα ξεκαθαρα για αγορα vstrom 650 το καλοκαιρι ομως καθώς χειμωνα δεν χρησιμοποιω μοτοσυκλέτα (Το cb το εχω δωσει απο τον νοεμβρη)

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Εχεις ανέβει σε Fazer 600?Αν σε κούραζε το CB500Χ είναι 100% βέβαιο οτι το Fazer θα σε κουράζει στο μισό χρόνο καβάλα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Κανα Bandit 650 ίσως;

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εχεις ανέβει σε Fazer 600?Αν σε κούραζε το CB500Χ είναι 100% βέβαιο οτι το Fazer θα σε κουράζει στο μισό χρόνο καβάλα.
    Δεν εχω ανεβει αλλα δυστυχώς σε αυτα τα χρήματα δεν κοιταζω βολικοτητα παρα μονο αποσυμφόρηση απο τα προβλήματα της καθημερινότητας καθως οταν καβαλω τα ξεχναω όλα και ειμαι 100% στην οδήγηση χωρις αυτό να σημαινει οτι τρέχω... Και το cb να ειχα θα το κρατουσα με αυτη την κατάσταση που μου εχει τυχει και οπως αναφερω προκειται για κατι προσωρινό μεχρι να παρω το Vstrom(επειδη οταν το διαβαζω μου βγαζει κάτι επιθετικό αυτο που εγραψα για να μην παρεξηγηθω δεν το γράφω επιθετικά απλά αναφέρω τα γεγονότα)
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 23/04/2021 στις 13:34.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Κανα Bandit 650 ίσως;
    Και αυτο μου αρέσει αλλα αν δεν ειναι κινησιμο το Fazer ειναι το bandit?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Στα 3000 € αν το κριτήριο σου αποκλειστικά είναι μόνο πόσο εύκολα θα φύγει μπορώ να σκεφτώ το ΧΤΧ, το V strom, το Ζ 750.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Δεν εχω ανεβει αλλα δυστυχώς σε αυτα τα χρήματα δεν κοιταζω βολικοτητα παρα μονο αποσυμφόρηση απο τα προβλήματα της καθημερινότητας καθως οταν καβαλω τα ξεχναω όλα και ειμαι 100% στην οδήγηση χωρις αυτό να σημαινει οτι τρέχω... Και το cb να ειχα θα το κρατουσα με αυτη την κατάσταση που μου εχει τυχει και οπως αναφερω προκειται για κατι προσωρινό μεχρι να παρω το Vstrom(επειδη οταν το διαβαζω μου βγαζει κάτι επιθετικό αυτο που εγραψα για να μην παρεξηγηθω δεν το γράφω επιθετικά απλά αναφέρω τα γεγονότα)

    Εύχομαι να βγεις σύντομα απο αυτήν την κατάσταση. Υπο αυτό το πρίσμα θα έλεγα οτι προχωράς άφοβα στο Fazer 600 το οποίο είναι ένα εξαιρετικό μηχανάκι!Να το παντρευτείς δύσκολο γιατί υπάρχει κόσμος που κοιτάει για μεταχειρισμένο φθηνό γκάζι+σχετικά άνετη οδήγηση.Να χάσεις λεφτά ακόμα πιο δύσκολο σε μεταχειρισμένο τέτοιας χρονολογίας.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Προχωράς σε fazer κ κατά πάσα πιθανότητα δεν θα θέλεις να το δώσεις μετά για vstrom...
    Πολύ εμπορικό μηχανάκι δεν υπάρχει περίπτωση να σου "μείνει" εάν αποφασίσεις να το δώσεις (που δεν θα θέλεις να το δώσεις)
    Από τα καλύτερα all round μηχανάκια, επιδόσεις ακόμη κ με σημερινά συγκρινόμενο, έχανε λίγο σε ποιότητα από το gsr της εποχής του, το οποίο όμως είναι σχετικά δύσκολο στην μεταπώληση του.
    Πάντως το μοτερακι του περνάει άνετα τις 200.000χλμ(έχουμε δύο τρεις στην λέσχη που τα έχουν καβατζωσει) με τυπικές συντηρήσεις

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Και εγώ πιστεύω τι το fazer είναι γενικά από τα πιο κινήσημα μοντέλα. Βέβαια που να βρεις ιδιοκτήτη που να μην του εχει πιει το αίμα αλλα αυτο είναι άλλο θέμα. Κατάταξε και τα TDM εκτός αν δεν θέλεις 900
    Πάτα το 0

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Στα 3000 € αν το κριτήριο σου αποκλειστικά είναι μόνο πόσο εύκολα θα φύγει μπορώ να σκεφτώ το ΧΤΧ, το V strom, το Ζ 750.
    Ευχαριστώ για τις προτασεις αλλα δεν θελω γυμνο μηχανάκι χωρίς fairing
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εύχομαι να βγεις σύντομα απο αυτήν την κατάσταση. Υπο αυτό το πρίσμα θα έλεγα οτι προχωράς άφοβα στο Fazer 600 το οποίο είναι ένα εξαιρετικό μηχανάκι!Να το παντρευτείς δύσκολο γιατί υπάρχει κόσμος που κοιτάει για μεταχειρισμένο φθηνό γκάζι+σχετικά άνετη οδήγηση.Να χάσεις λεφτά ακόμα πιο δύσκολο σε μεταχειρισμένο τέτοιας χρονολογίας.
    Ωραία σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου. Με καλυψες πληρως.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Προχωράς σε fazer κ κατά πάσα πιθανότητα δεν θα θέλεις να το δώσεις μετά για vstrom...
    Πολύ εμπορικό μηχανάκι δεν υπάρχει περίπτωση να σου "μείνει" εάν αποφασίσεις να το δώσεις (που δεν θα θέλεις να το δώσεις)
    Από τα καλύτερα all round μηχανάκια, επιδόσεις ακόμη κ με σημερινά συγκρινόμενο, έχανε λίγο σε ποιότητα από το gsr της εποχής του, το οποίο όμως είναι σχετικά δύσκολο στην μεταπώληση του.
    Πάντως το μοτερακι του περνάει άνετα τις 200.000χλμ(έχουμε δύο τρεις στην λέσχη που τα έχουν καβατζωσει) με τυπικές συντηρήσεις
    Δεν νομιζω να μην θελω να το δώσω αλλα ποτε δεν ξέρεις. Μου χει κολησει το Vstrom και δεν φευγει εύκολα απο το κεφαλι μου. Οτιδηποτε αλλο το θεωρώ υποκατάστατο αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Καλα να μαστε να καβαλάμε.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Και εγώ πιστεύω τι το fazer είναι γενικά από τα πιο κινήσημα μοντέλα. Βέβαια που να βρεις ιδιοκτήτη που να μην του εχει πιει το αίμα αλλα αυτο είναι άλλο θέμα. Κατάταξε και τα TDM εκτός αν δεν θέλεις 900
    Υπαρχουν και μεγαλυτεροι άνθρωποι που τα προσεχουν και δεν τα σκιζουν. Το καλοκαιρι που περασε πετυχα εναν τυπο τον οποίο τον έβλεπα καθε ημερα που πηγαινα για δουλεια με fazer 600. Ποιο ηρεμο οδηγο μηχανης δεν ειχα ξαναδει σε σημειο που απορούσα τι τα θελει τα 100 αλογα. Βεβαια θα μου πεις εγω τι τα θέλω τα 100 αλογα μια χαρα ειναι μέχρι 50-60 αλλα να χαμε να λεγαμε. Το Tdm το σκεφτομαι και αυτο αλλα δεν ξερω αν ειμαι ετοιμος να ανεβω τοσο πολυ σε κυβικά από τα 500 στα 900
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 23/04/2021 στις 15:53.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Το vstrom θα σου προσφερει ανεση,καλυψη απο τον αερα,φορτωμα.
    Το fazer θα σου προσφερει συγκινησεις λογω πολυστροφου μοτερ + φρενα + σπορ ελαστικα.

    παρε fazer η ζωη ειναι μικρη

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Πάρε βε στρομ τώρα μέχρι 3000 και σε 2 χρόνια το πουλάς οσο το πήρες και χτυπάς το καινούργιο μοντέλο.

    Όσο για το φειζερ είναι γαμω τα μηχανάκια αλλά δεν έχει την αξία μεταπώλησης του στρομ.
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Fazer 600 s2 σε αρχάριο για 1η μηχανή ή όχι;
    από vaggelis23 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2014, 11:30
  2. ΑΓΟΡΑ Ζ750 Ή FAZER 600
    από Kyriakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2013, 18:26
  3. αγορα fazer 600 03
    από axilleas samos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2011, 06:37
  4. fazer 600 αγορα
    από TROOPER στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2008, 17:19
  5. Αγορα fazer 600 ABS παραεισαγωγη
    από xtx660 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2006, 12:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF