Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 121

Θέμα: κρασπεδα, ξεπαρκαρισμα, ευαγγελισμος, και αλλα τετοια ομορφα...

  1. #91
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Τα λεφτά από τα προστιμα,
    ή απλά τα πρόστιμα είναι ψιλοσιγουρα και αποτρεπτικά?
    Τα λεφτά από τα πρόστιμα.
    Τα πρόστιμα είναι αποτρεπτικά μόνο όταν οι έλεγχοι είναι τακτικοί (εκεί δεν χρειάζεται καν να είναι κι ιδιαίτερα ακριβά). Αν είναι η κλασσική φάση γράφουμε κάθε πάσχα και χριστούγεννα για το δώρο δεν γίνεται δουλειά

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    768
    Για να ευθυμησουμε και λίγο,πρέπει να ναι περιπου κάνας μήνας που κατεβαινα προς παραλία από περιφερειακό Ηλιούπολης.
    Ήταν μέρα που γνωστή ευρωπαϊκή εταιρεία οργάνωνε ομαδική οδήγηση δοκιμή στη περιοχή.Δεξια εγώ(50 όριο έχει ο περιφερειακός
    μέσα στην Ηλιούπολη),με προσπερνάει μια ομάδα αναβατών που δοκίμαζαν τα μηχανάκια.
    Μπροστά ένας με ανακλαστικό γιλέκο,ακολουθούν οι υποψήφιοι πελάτες αναβάτες,και ουραγός πάλι κάποιος με γιλεκο.
    Προς τιμήν των οργανωτών ούτε σφήνες, καφριλλήκια,γενικά συγκρατημένη ταχύτητα (είχε και κίνηση ο δρόμος, απογευματάκι Σαββάτου ή Κυριακής ήταν).
    Εκείνη τη στιγμή μας προσπερνά από την αριστερή λωρίδα,αστυνομικό αγροτικό φορτηγάκι με τουλάχιστον 100χαω.. χωρίς σειρηνα..
    Δυστυχώς δεν υπάρχει σωτηρία...

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    παντως αυτο που εχω να πω εγω οσον αφορα την οδικη παιδεια στην ελλαδα του 2021, και με αφορμη ενα
    προσφατο ποστ στο φβ του μοτοτριτη, ειναι οτι σε ενα ατυχημα το ποιος φταιει εχει να κανει κυριως με τη
    θεση του παρατηρητη..
    και εξηγουμαι:
    προσφατα στη κρητη (χανια νομιζω) μια μηχανη χτυπησε ενα 10χρονο παιδι.. κανει ποστ το μοτοτριτη με το
    βιντεο απο το ατυχημα. το βιντεο δειχνει ξεκαθαρα ενα αμαξι να ξεκιναει, ενα αμαξι να δινει προτεραιοτητα στους
    πεζους (δεν υπηρχε διαβαση στο σημειο) το αντιθετο ρευμα καθαρο απο κινηση, το παιδακι να περναει τρεχοντας
    απεναντι , και τη μηχανη να κινειται αναποδα ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ και να χτυπαει το παιδακι...
    στο λαϊκο δικαστηριο που στηθηκε απο κατω, το 80% των σχολιαστων εριχνε ξεκαθαρη ευθυνη στο παιδι, και στον
    πατερα του που δεν το εμαθε πως να περναει δρομους και κοντεψε το κωλοπαιδο να σκοτωσει τον μοτοσυκλετιστη..
    μαλιστα καποιος ειπε οτι αμα ο μηχανοβιος ειναι λιγο εξυπνος μπορει να κυνηγησει δικαστικα τον πατερα του παιδιου
    και να αξιωσει αποζημιωση για υλικες ζημιες σωματικες βλαβες κτλ..
    αυτο φυσικα για μια περιπτωση που ΞΕΚΑΘΑΡΑ εφταιγε ο μοτοσυκλετιστης, αλλα ως "μηχανοβιοι" που ειναι οι θαμωνες
    της εν λογο σελιδας, φυσικα υποστηριζαν τον δικο τους..οταν σχολιασα εγω για να τους επισημανω το λαθος που κανουν
    πεσανε να με φανε...
    φυσικα στη χωρα που με λιγο λαδι τα διπλωματα μας ερχοντουσαν σπιτι με κουριερ χωρις εμεις να κουνησουμε δαχτυλακι
    σιγα μην υπαρχει εστω και βασικη γνωση του κοκ..

    προφανως σε καποια διαφορετικη σελιδα ο φταιχτης του συμβαντος θα ηταν αλλος.. οποιος τους βολευει το αφηγημα ωστε να
    υποστιρηχθει "ο δικος τους" δλδ...
    Σοβαρολογεις; Δηλαδη την μηχανη που πηγαινε στο αντιθετο με ταχυτητα θεωρησαν οτι εχει δικαιωμα να το κανει; Το παιδι ειναι παιδι, δεν εχει μαθει να τριπλοτσεκαρει στον δρομο ολες τις κατευθυνσεις για να ειναι σιγουρο οτι δεν θα βρεθει προ εκπληξεων.
    Ο μοτοσυκλετιστης αν ηθελε να προσπερασει τα αυτοκινητα, το οποιο ειναι παρανομο στην διπλη διαχωριστικη αλλα λεμε, οφειλε να το κανει κοντα στην διαγραμμιση με μικρη ταχυτητα.

  4. #94
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Σοβαρολογεις; Δηλαδη την μηχανη που πηγαινε στο αντιθετο με ταχυτητα θεωρησαν οτι εχει δικαιωμα να το κανει; Το παιδι ειναι παιδι, δεν εχει μαθει να τριπλοτσεκαρει στον δρομο ολες τις κατευθυνσεις για να ειναι σιγουρο οτι δεν θα βρεθει προ εκπληξεων.
    Ο μοτοσυκλετιστης αν ηθελε να προσπερασει τα αυτοκινητα, το οποιο ειναι παρανομο στην διπλη διαχωριστικη αλλα λεμε, οφειλε να το κανει κοντα στην διαγραμμιση με μικρη ταχυτητα.
    Ωραια τα λες φιλε,αλλα αλλο η θεωρια αλλο η πραξη.
    Ξερεις ποσες φορες θελησα να δωσω προτεραιοτητα σε πεζους και ποσες φορες οι απο πισω περασαν απο τα πλαγια,η ποσες φορες κινδυνεψα απο τον πισω που παραλιγο να πεσει επανω μου?Ειτε με το αμαξι μου ,ειτε με την μηχανη?Δυστυχως στην Ελλαδα ΔΕΝ εχουμε αναπτυξει ΑΚΟΜΑ την νοοτροπια ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ και ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ στον ΠΕΖΟ.Επι της αρχης εχεις δικηο,αλλα επι της ουσιας ειναι ΑΚΟΜΑ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ λογω νοοτροπιας.
    Και ειδικα στην ΚΡΗΤΗ με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ -λογω νοοτροπιας και παραδοσης- ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΟΤΗΤΑ σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις,συμπεριλαμβανομενης της οδικης ασφαλειας.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ωραια τα λες φιλε,αλλα αλλο η θεωρια αλλο η πραξη.
    Ξερεις ποσες φορες θελησα να δωσω προτεραιοτητα σε πεζους και ποσες φορες οι απο πισω περασαν απο τα πλαγια,η ποσες φορες κινδυνεψα απο τον πισω που παραλιγο να πεσει επανω μου?Ειτε με το αμαξι μου ,ειτε με την μηχανη?Δυστυχως στην Ελλαδα ΔΕΝ εχουμε αναπτυξει ΑΚΟΜΑ την νοοτροπια ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ και ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ στον ΠΕΖΟ.Επι της αρχης εχεις δικηο,αλλα επι της ουσιας ειναι ΑΚΟΜΑ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ λογω νοοτροπιας.
    Και ειδικα στην ΚΡΗΤΗ με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ -λογω νοοτροπιας και παραδοσης- ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΟΤΗΤΑ σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις,συμπεριλαμβανομενης της οδικης ασφαλειας.
    Εφοσον θεωρουμε "δικαιωμα" μας την κινηση στο αντιθετο, την διηθηση με +40 χαω, την υπερβαση του οριου ταχυτητας στις πολεις, την κινηση σε πεζοδρομους/πεζοδρομια, πως ακριβως θα προστατευτει ο οποιοσδηποτε πεζος η εποχουμενος; Πως θα αλλαξει κατι αν δεν αλλαξουμε εμεις;


    ΕΕΠ, δεν εχω σταματησει ποτε σε διαβαση για αν περασουν πεζοι ως πρωτος με την μηχανη. Οχι γιατι ειμαι γαιδαρος αλλα γιατι φοβαμαι μην με παρουν παραμαζωμα οι αδιαφοροι. Μονο με το αμαξι.

  6. #96
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Εφοσον θεωρουμε "δικαιωμα" μας την κινηση στο αντιθετο, την διηθηση με +40 χαω, την υπερβαση του οριου ταχυτητας στις πολεις, την κινηση σε πεζοδρομους/πεζοδρομια, πως ακριβως θα προστατευτει ο οποιοσδηποτε πεζος η εποχουμενος; Πως θα αλλαξει κατι αν δεν αλλαξουμε εμεις;


    ΕΕΠ, δεν εχω σταματησει ποτε σε διαβαση για αν περασουν πεζοι ως πρωτος με την μηχανη. Οχι γιατι ειμαι γαιδαρος αλλα γιατι φοβαμαι μην με παρουν παραμαζωμα οι αδιαφοροι. Μονο με το αμαξι.
    οπως λοιπον καταλαβαινεις ακριβως το ιδιο λεμε,εγω δεν δινω ουτε με το αυτοκινητο,τουλαχιστον αν δεν δω στον καθρεφτη οτι ο πισινος μου ειναι στα 100 μετρα τουλαχιστον πιο πισω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #97
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Τα σαμαράκια οι λακούβες ή τα οδοφράγματα φάγανε πολύ κόσμο πρίν οι διάνοιες που μας κυβερνούνε καταλάβουν ότι δεν δουλεύουν.
    Πως φάγανε κόσμο?
    Οι μόνες περιπτώσεις που μπορώ να σκεφτώ είναι να τρέχεις με τέτοια ταχύτητα που το σαμαρακι λειτούργησε σαν ράμπα και να εκτοξευτείς σε κάποιο απέναντι μπαλκόνι,
    Β) από την ανατάραξη όταν περνάς το σαμαρακι να σου πέσει ο καφές που έχεις σφηνωμένο στα μπούτια , να σου κάψει τα παπαρια και να πέσεις στην παρακείμενη γεμάτη κόσμο στάση λεοφωρειου,
    γ) να βρεις με το χαμηλωμένο κατά 80000000 χιλιοστά Daewoo Lanos στο ίδιο το σαμαρακι, να σκορπισει σε χίλια κομμάτια, και να σε πατήσει το Kia rio από πίσω επειδή έχει φιμέ παρμπρίζ και δεν σε είδε.

    Με νορμάλ, ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ, ταχύτητα, δεν μπορώ να φανταστώ είτε αυτοκίνητο είτε μηχανάκι να κινδυνεύει.

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Οσοι εχετε παει εξωτερικο πιθανον να εχετε δει οτι κολονακια...σαμαρακια δεν υπαρχουν.
    Εδιμβουργο που πηγα...οριο ταχυτητας 25 μιλια και το τηρουσαν ολοι μα ολοι ευλαβικα.
    Αποτελεσμα αυτου ειναι να μην εχει μποτιλιαρισμα ουτε για δειγμα πουθενα.

    Οποτε η παιδεια μας λειπει και δεν μας φταινε τα σαμαρακια.

  9. #99
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οποτε η παιδεια μας λειπει και δεν μας φταινε τα σαμαρακια.
    Αυτό νομίζω δεν το αμφισβητεί κανείς.
    Τα θέμα είναι τι πρέπει να γίνει μέχρι να αποκτηθεί αυτή η ρημαδα η παιδεία από όλους , δηλαδή ποτέ.

  10. #100
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Πως φάγανε κόσμο?
    Οι μόνες περιπτώσεις που μπορώ να σκεφτώ είναι να τρέχεις με τέτοια ταχύτητα που το σαμαρακι λειτούργησε σαν ράμπα και να εκτοξευτείς σε κάποιο απέναντι μπαλκόνι,
    Β) από την ανατάραξη όταν περνάς το σαμαρακι να σου πέσει ο καφές που έχεις σφηνωμένο στα μπούτια , να σου κάψει τα παπαρια και να πέσεις στην παρακείμενη γεμάτη κόσμο στάση λεοφωρειου,
    γ) να βρεις με το χαμηλωμένο κατά 80000000 χιλιοστά Daewoo Lanos στο ίδιο το σαμαρακι, να σκορπισει σε χίλια κομμάτια, και να σε πατήσει το Kia rio από πίσω επειδή έχει φιμέ παρμπρίζ και δεν σε είδε.

    Με νορμάλ, ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ, ταχύτητα, δεν μπορώ να φανταστώ είτε αυτοκίνητο είτε μηχανάκι να κινδυνεύει.
    ποιος παλαιουρας θυματε τον διαχωρισμο των λεωφορειοδρομων με την ΣΚΛΗΡΗ κιτρινη υπερυψωμενη λωριδα πλαστικου?
    Εκει τσακιστικα το 92 και εσπασα το γονατο με αποτελεσμα 3 μηνες ταλαιπωρια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #101
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Αυτό νομίζω δεν το αμφισβητεί κανείς.
    Τα θέμα είναι τι πρέπει να γίνει μέχρι να αποκτηθεί αυτή η ρημαδα η παιδεία από όλους , δηλαδή ποτέ.
    Ποια παιδεία μωρέ...ο άλλος έλεγε κάτι για Youtubers που λένε το κράνος είναι μαγκιά και στα καπάκια ανεβάζει ο άλλος Video με 10 μηχανές να πηγαίνουν με 300χλμ στην αττική οδό.
    Απλά λέμε για να λέμε

  12. #102
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οσοι εχετε παει εξωτερικο πιθανον να εχετε δει οτι κολονακια...σαμαρακια δεν υπαρχουν.
    Εδιμβουργο που πηγα...οριο ταχυτητας 25 μιλια και το τηρουσαν ολοι μα ολοι ευλαβικα.
    Αποτελεσμα αυτου ειναι να μην εχει μποτιλιαρισμα ουτε για δειγμα πουθενα.

    Οποτε η παιδεια μας λειπει και δεν μας φταινε τα σαμαρακια.
    Δεν υπάρχουν στο Εδιμβούργο σαμαράκια; Ποτε τα έβγαλαν; Γιατί εγώ που ζούσα εκεί μέχρι το 2019, υπήρχαν.

    Να συμπληρώσω ότι όντως έχουν τσουχτερά πρόστιμα για παραβάτες. Επίσης, ναι μέσα στο Εδιμβούργο και γενικά στις μεγάλες πόλεις όντως τηρούνται ευλαβικά, αλλά αν πας πιο έξω, ειδικά σε επαρχιακούς δρόμους γίνεται της τρελής. Βέβαια, υπάρχουν κάμερες ελέγχου ταχύτητας, αλλά οι ντόπιοι ξέρουν που είναι τοποθετημένες, καθώς και που τη στήνουν οι τροχαιοι και σ όλο τον υπόλοιπο δρόμο πάνε κομμάτια.

    Τέλος, το ότι δεν έχει μποτιλιάρισμα οφείλεται σε 2 λόγους:

    1. Υπάρχουν ΜΜΜ που σε πάνε παντού σε ανθρώπινες συνθήκες
    2. Δεν μπορεί να παρκάρεις πουθενά στο κέντρο του εδιμβουργου, όποτε φυσικό κι επόμενο να μην κυκλοφορούν πολλά αυτοκίνητα
    Τελευταία τροποποίηση από sam4g; 08/07/2021 στις 12:33.

  13. #103
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Το θέμα «δίνω προτεραιότητα στον πεζό» είναι μεγάλη συζήτηση.

    Αν δείτε τις χώρες που θεωρούμε πολιτισμένες ως προς την οδήγηση θα δείτε που λένε ΜΗΝ δίνετε προτεραιότητα σε πεζό ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ σε σημείο που δεν επιτρέπεται, και ο λόγος είναι ακριβώς αυτό που έγινε στο συγκεκριμένο παράδειγμα.

    Ποιος φταίει ή δεν φταίει δευτερεύουσα συζήτηση, το πρώτο μέλημα πρέπει να είναι να μην γίνει το ατύχημα.

    Στο συγκεκριμένο δεν είναι άσπρο μαύρο. Το παιδί πετάγεται χωρίς καν να κοιτάξει, ο φίλος του από πίσω στάματησε, από το βίντεο που έχω δει δεν ξέρω αν το αμάξι σταματάει για να περάσουν ή είναι διπλοπαρκαρισμένο, η μηχανή περνάει διπλή απρόσεκτα και γενικά το όλο σκηνικό είναι μια κλασσική ιστορία από όλες τις πλευρές έτσι γουστάρω έτσι κάνω και για τους τρεις συμμετέχοντες

  14. #104
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οσοι εχετε παει εξωτερικο πιθανον να εχετε δει οτι κολονακια...σαμαρακια δεν υπαρχουν.
    Εδιμβουργο που πηγα...οριο ταχυτητας 25 μιλια και το τηρουσαν ολοι μα ολοι ευλαβικα.
    Αποτελεσμα αυτου ειναι να μην εχει μποτιλιαρισμα ουτε για δειγμα πουθενα.

    Οποτε η παιδεια μας λειπει και δεν μας φταινε τα σαμαρακια.
    Άσε τη Σκωτία, η Σκωτία στο θέμα νοοτροπίας οδήγησης τόσο από τους οδηγούς όσο και από την αστυνομία είναι σε άλλο επίπεδο. Ειδικά εκτός μεγάλων πόλεων που δεν έχεις και την πολύ κίνηση. Έχω κάνει σχεδόν 10.000 χιλιόμετρα εκεί (με αμάξι) και το απόλαυσα πραγμστικά. Α και το 25 που λες είναι μίλια και είναι μια χαρά λογική ταχύτητα για κάποια σημεία.

    Τώρα σαμαράκια θα βρεις και σε Λουξεμβούργο και σε Βέλγιο και Γαλλία και γενικά τριγύρω αλλά λίγα και μόνο σε εισόδους/εξόδους δρόμων με όριο 30 (χιλ) αυτό που κάνουν και εννίοτε είναι επικίνδυνο (κι ανάλογα την κίνηση ενοχλητικό) είναι σε εισόδους/εξόδους οικισμών/χωριών ερχόμενος από επαρχιακούς δρόμους (με όριο 90 κατά κανόνα) είναι στενώματα οπότε αναγκάζεσαι να κόψεις ή και να σταματήσεις εντελώς αν έρχεται άλλως από απέναντι. Κάποια είναι καλοφτιαγμένα κάποια αν δεν το γνωρίζεις και παίζει τίποτα περίεργος καιρός μπορεί και να καρφωθείς πάνω τους γιατί θα το δεις στα 3-4 μέτρα (δεν τα φτιάχνουν κι όλα τέλεια).
    Αυτό που παίζει πολύ τάκτικά και είναι ωραίο είναι τα «vous roulez» (αλλιώς λέγονται αλλά δεν ξέρω πώς) που τέλος πάντων σου δείχνουν πόσο πας, τα συναντάς συχνά σε εισόδους σε οικισμούς/χωριά οπότε σχεδόν πάντα όταν σε πιάνει είσαι σαφώς πάνω από 50 καθώς είσαι ακόμα στο όριο των 90 ή 70 οπότε έμμεσα (το ευγενικά εξαρτάται από το δήμο έχουν διάφορα που βάζουν) σου θυμίζει πόσο είμαι το όριο καιμσε «ξυπνάει» αν είσαι παραπάνω χωρίς την απειλή κλήσης.

    Τώρα βέβαια θα μου πεις στα δικά μας χωριά θα το πατάνε και θα το χρησιμοποιούν σαν απόδειξη του πόσα πιάνει το πειραγμένο παπί, μπορεί και να γράφουν το «ρεκόρ» στην κολώνα, αλλά σαν ιδέα είναι καλή.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	486E3C96-0614-4984-86CA-0227B4C76E81.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	81,2 KB 
ID:	429352
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3B4D5DB3-0588-426F-B7C2-2B1C4DA53DA7.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	43,6 KB 
ID:	429353

  15. #105
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ποιος παλαιουρας θυματε τον διαχωρισμο των λεωφορειοδρομων με την ΣΚΛΗΡΗ κιτρινη υπερυψωμενη λωριδα πλαστικου?
    Εκει τσακιστικα το 92 και εσπασα το γονατο με αποτελεσμα 3 μηνες ταλαιπωρια.
    Πω πω πολύ ηλίθιο σύστημα το θυμάμε. Ευτυχώς που το έβγαλαν

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. tinnitus (εμβοες αυτιων) και αλλα τετοια ωραια....
    από pilotos_xtreme στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2013, 14:46
  2. Αστεία και αλλα
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 09:16
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 21:59
  4. Και Αλλα Ανεκδοτα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2004, 15:55
  5. και άλλα...
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 13:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF