Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 121

Θέμα: κρασπεδα, ξεπαρκαρισμα, ευαγγελισμος, και αλλα τετοια ομορφα...

  1. #1
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309

    κρασπεδα, ξεπαρκαρισμα, ευαγγελισμος, και αλλα τετοια ομορφα...

    την καλησπερα μου απ'το κρεββατι του πονου... (νταξ καρεκλα γραφειου για να λεμε την αληθεια..)

    Τεταρτη 21-4 περι την 9:30 το πρωι, μαρινου αντυπα ηλιουπολη.

    πηγαινοντας για δουλεια βλεπω στα 20 μετρα μπροστα μου αυτοκινητο να ξεπαρκαρει. του κορναρω, δεν ακουει και συνεχιζει.
    τραβιεμαι οσο αριστερα μπορω για να τον αποφυγω. (η ταχυτητα μου περιπου στα 60) βλεπω οτι δεν προλαβαινω τσαρουχωνω
    φρενα κανω κι αλλον ελιγμο προς τα αριστερα χανω το μηχανακι και καρφωνομαι στο κρασπεδο το οποιο εχει καμια 40 ποντους
    υψος και περιπου 3 μετρα φαρδος. κουτρουβαλαω στο κρασπεδο και προσγειωνομαι στο αντιθετο ρευμα. ο τυπος ευτυχως εκανε
    10 μετρα παραπερα και σταματησε. οι περιοικοι με μπροσταρισα μια κυρια που δηλωσε αυτοπτης και εναν νεαρο καλουν εκαβ και
    τροχαια, το προσωπικο του απεναντι βουλκανιζατερ (στο οποιο για καλη μου τυχη δουλευα παλιοτερα) ερχονται και με σηκωνουν
    και αφου διαπιστωσα οτι εκτος απο εναν ενοχλητικο πονο αριστερα στη πλατη δεν εχω καποιο αλλο προβλημα βγαζω το κρανος και
    αναζητω τον οδηγο του αλλου οχηματος (δεν ηξερα αν ειχε σταματησει η εφυγε ακομα. τη μηχανη δεν ειχα τα κουραγια να παω να
    τη δω. ερχονται (αρκετα γρηγορα και σχεδον ταυτοχρονα) εκαβ και τροχαια δινουμε στοιχεια και μπαινω ασθενοφορο να παμε στον
    ευαγγελισμο.

    στο νοσοκομειο καλα καλα δε προλαβαν να με κατεβασουν απο το ασθενοφορο και πεσαν 5-6 ατομα πανω μου, εξεταση, πιεσεις,
    καρδιογραφημα, και με πανε αμεσα για αξονικη και ακτινογραφιες (σε σημειο να αρχιζω να πιστευω οτι τη βγαζω δε τη βγαζω τη
    μερα ) τεστ κοβιντ κτλ.. η διαγνωση ηταν ρογμωδη καταγματα σε 2 πλευρα και με βαζουν μεσα για νοσηλεια και παρακολουθηση
    για κανα 2 μερες..

    την επομενη μερα με πηρε τηλ η γυναικα του οδηγου (παρουσα κι αυτη στο συμβαν) να δει πως ειμαι και να με ενημερωσει οτι
    πηγαν στη τροχαια να παρουν αντιγραφο της καταγραφης και οτι τους ειπαν οτι θα μας καλεσουν σε κανα τριμηνο για καταθεση και οτι
    ο συζυγος της σκοπευει να πει τα πραγματα οπως ακριβως εγιναν οτι δλδ δεν υπηρξε επαφη κι εγω απλα τρομαξα και τσακιστηκα..

    παρακευη πρωι χτυπαει το τηλ απο αγνωστο νουμερο. το σηκωνω και ειναι λεει απο μια υπηρεσια πργματονομωνων ιατρων που τους
    ορισε η ασφαλιστικη του αλλου εμπλεκομενου για να με εξετασουν ωστε να προχωρησει το θεμα της αποζημιωσης μου.. ο τυπος δλδ
    ειχε παει ηδη εκανε δηλωση κι εγω δεν ηξερα τιποτα περα απ'την πινακιδα του αμαξιου του το οποιο φροντισα να φωτογραφησω οσο
    περιμεναμε εκαβ και τροχαια.. θετικοτατη εξελιξη για μενα αυτη φυσικα, και η πρωτη εντυπωση ειναι οτι εχω να κανω μαλλον με
    σοβαρη εταιρεια..
    στην επικοινωνια με τη δικη μου ασφαλιστικη μου ειπαν οτι επειδη ειναι ατυχημα χωρις επαφη, αποζημιωνομαι μεν, αλλα η περιπτωση
    δεν υπαγεται στον φιλικο διακανονισμο κι ετσι μιλαω απ'ευθειας με την ασφαλιστικη του αλλου χωρις να εμπλεκεται η δικη μου, οποτε
    δε χρειαζεται να κανω καποια δηλωση εγω εκτος και αν μου ζητηθει απ τους αλλους.

    εν το μεταξυ χθες το μεσημερι βγηκα και απο ττο νοσοκομειο και ειμαι πλεον σπιτι μου. τρωω μεγαλο ζορι οταν παω να σηκωθω απο
    το κρεββατι και απο την τουαλετα, αλλα παρ'ολα αυτα το παλευω.

    παμε στο μηχανακι τωρα.
    το μεσημερι της τεταρτης που πηγα στον θαλαμο αφου τακτοποιηθηκα πηρα τη την οδικη να παει να τη μαζεψει. ειχα συννενοηθει με τα
    παιδια απ'το βουλκανιζατερ απεναντι να τη παραδοσουν, και ετυχε ο διαολος ο οδηγος που τη φορτωσε και τη πηγε στο μαγαζι που δουλευω
    να ειναι και πελατης μας. σημερα πηγα και την ειδα..
    εκ πρωτης οψεος δεν δειχνει να εχει στραβωσει κατι σε σκελετο η μπροστινο συστημα (εσκασε στο κρασπεδο με το αριστερο πλαινο) εχει μια
    γουβιτσα το ρεζερβουαρ, εχει σπασει το καπακι της καμπανας, εχει στραβωσει ο αξονας του λεβιε των ταχυτητων, και εφυγε το μαρσπιε του οδηγου.
    επισης εχει σε διαφορα σημεια γδαρσιματα-κιτρινιλες απο το κρασπεδο με πιο εντονα στην αριστερη μποτα. μπροστα παιρνει κανονικα, δουλευει καλα,
    πιεση λαδιου ανεβαζει, αλλα φυσικα οταν δουλευει χανει απο το σπασιμο στο καπακι. δε με απασχολει ιδιεταιρα το υψος των ζημιων καθως απο τη
    προηγουμενη εμπειρια μου με το γιαμαχα, εχω πολυ αξιοπιστο συνεργειο γι αυτη τη δουλεια και δε θα χρειαστει καν να βαλω το χερι στη τσεπη.

    αυτα τα ολιγα.. να ειμαστε καλα, και εις αλλα με υγεια

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    3.985
    Σιδερενιος και η επομενη με ABS.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.585
    ρε αχαρακτήριστε, αφού είχες τη γυναίκα σου μέσα, γιατι δεν της έλεγες να σου κάνει λίγο κουμάντο να ξεπαρκάρεις;
    Επρεπε να γκρεμοτσακίσεις κάποιον αλλο δυστυχή μεροκαματιάρη;

    Μικέ περαστικά!
    Τυγχαίνει να έβαλα χοντρό χέρι σε ενα πεζό μπάρμπα εκεί στα Κανάρια προχτές που αμόλαγε χαρταετό καταμεσής του δρόμου και παραλίγο να τρακάρω με το προπορευόμενο αμάξι που δεν ήξερε ο άνθρωπος που να πάει για να μην τον πετύχει.
    Ο μπάρμπας έβριζε τον αμαξάκια αλλά όταν ακουσε τα σχολιανά του απο μένα (δε το περίμενε) έκανε το παπί.


    το μηχανάκι στο γκιώνη σου. τα πλευρά θέλουν υπομονή.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #4
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.119
    Σιδερένιος φίλε και ποτέ ξανά!

  5. #5
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.058
    Καλή ανάρρωση

  6. #6
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.153
    Yπομονή και όλα οκ αφου δεν είναι τίποτα σοβαρότερο.......

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #7
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Σιδερενιος και η επομενη με ABS.
    το μηχανακι δεν το εχασα επειδη δεν εχει abs.. το εχασα γιατι πηγαινα γραμμη για το κρασπεδο ενω ειχα το νου στο αμαξι μη βγει κι αλλο κι εχουμε χειροτερα abs δεν ειχα ποτε μου και με τις παρουσες συνθηκες ουτε προβλεπεται να αποκτησω ποτε..

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ρε αχαρακτήριστε, αφού είχες τη γυναίκα σου μέσα, γιατι δεν της έλεγες να σου κάνει λίγο κουμάντο να ξεπαρκάρεις;
    Επρεπε να γκρεμοτσακίσεις κάποιον αλλο δυστυχή μεροκαματιάρη;
    αναγνωριζω το γεγονος οτι παιζει να μη με ειδε γιατι μπορει να εκατσε ο διαολος και να ημουν στη νεκρη γωνια του, αλλα ρε φιλε ΣΟΥ ΚΟΡΝΑΡΩ... τη κορνα δεν την ακους?? τες πα τουλαχιστον μου κανει η συμπεριφορα του στα μετ'επειτα παρ'ολο που (προφανως για απο το σοκ της στιγμης) αμεσως μετα το συμβαν μιλησαμε και οι δυο ξερα και καπως αποτομα, η μετ' επειτα συμπεριφορα του μου δειχνει οτι εχω να κανω με σωστο και ευγενικο ανθρωπο..

  8. #8
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    περαστικά και δώσε ξεκούραση και χρόνο στα πλευρά.





    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    του κορναρω, δεν ακουει και συνεχιζει.
    στην φάση που κόρναρες έπρεπε να είχες είδη τσιμπήσει φρένα,πάντα μα πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού σου να έχεις ότι δεν σε ακούσουν δεν θα σε δουν.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Περαστικά !
    Ασχημη περιπετεια ,ειδικα στις υπαρχουσες συνθηκες.
    Ολα καλα ομως! Καλη αναρρωση.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    945
    Περαστικά και σιδερένιος...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    997
    Μαλακίες συμβαίνουν, τα σίδερα γίνονται

    Περαστικά, σιδερένιος και υπομονή Mike
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.231
    Περαστικά ρε Μικέ!

  13. #13
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.057
    Περαστικα!

    Ενας τρελούτσικος ιταλός γιατρός μου είχε πει όταν είχα ραγίσει πλευρό, πως αν θέλω να κολλήσει γρήγορα να τρέφομαι μόνο
    με αλκαλικές τροφές και να κοιμάμαι πριν τις 00:00.
    Δεν ξέρω αν είχε δίκιο, σε λιγότερο απο 2 εβδομάδες έκανα παλι το κατσίκι και αυτός πανηγύριζε..

  14. #14
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    Ελα ρε mike περαστικα και στους δυο σας.Το μηχανακι βεβαια δεν ποναει.Γρηγορη αναρωση και ξανα στους δρομους.
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

  15. #15
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Περαστικα!

    Ενας τρελούτσικος ιταλός γιατρός μου είχε πει όταν είχα ραγίσει πλευρό, πως αν θέλω να κολλήσει γρήγορα να τρέφομαι μόνο
    με αλκαλικές τροφές και να κοιμάμαι πριν τις 00:00.
    Δεν ξέρω αν είχε δίκιο, σε λιγότερο απο 2 εβδομάδες έκανα παλι το κατσίκι και αυτός πανηγύριζε..
    μαλακιες σου ειπε... το πλευρο για να θρεψει θελει καλοψημενα παϊδακια και αριστης ποιοτητας ακριβα κιτρινα τυρια που ειναι πλουσια σε ασβεστιο..

    σας ευχαριστω ολους παιδες..

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. tinnitus (εμβοες αυτιων) και αλλα τετοια ωραια....
    από pilotos_xtreme στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2013, 15:46
  2. Αστεία και αλλα
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 10:16
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 22:59
  4. Και Αλλα Ανεκδοτα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2004, 16:55
  5. και άλλα...
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 14:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF