Σελίδα 2 από 41 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 601

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #16
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Χωρις παρεξηγηση, δεν θα σου πουλουσα μηχανακι με πανω απο 12 δοσεις..
    1)δεν ψωνιζω με δοσεις (εκτος καρτας)
    2)οι δοσεις στον εμπορο πληρωνονται στην τραπεζα που παιρνεις το δανειο και οχι στον εμπορο (δεν ειναι γραμματια),και οι τραπεζες για να σε δανεισουν κοιτανε την ηλικια ,την εισοδηματικη σου κατασταση και οχι τα κιλα.
    3)αν ημουν εμπορος ουτε εγω θα μου πουλουσα μηχανακι κατω απο 500 κυβικα γιατι θα μου το δυσφημιζα ως αναιμικων επιδοσεων.
    4)αμα ξερεις καμμια καλη διαιτα που να ΜΗΝ πεινας, στειλτην με π.μ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #17
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    1)δεν ψωνιζω με δοσεις (εκτος καρτας)
    2)οι δοσεις στον εμπορο πληρωνονται στην τραπεζα που παιρνεις το δανειο και οχι στον εμπορο (δεν ειναι γραμματια),και οι τραπεζες για να σε δανεισουν κοιτανε την ηλικια ,την εισοδηματικη σου κατασταση και οχι τα κιλα.
    3)αν ημουν εμπορος ουτε εγω θα μου πουλουσα μηχανακι κατω απο 500 κυβικα γιατι θα μου το δυσφημιζα ως αναιμικων επιδοσεων.
    4)αμα ξερεις καμμια καλη διαιτα που να ΜΗΝ πεινας, στειλτην με π.μ.
    Η δίαιτα της πάπιας

  3. #18
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Άσε τα κινέζικα και πάρε ένα παλιό ιταλικό. Από το πολύ σπρώξιμο κάτι θα γίνει...
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Ειδα χθες το 300DS σε κοκκινο παρκαρισμενο. Βασικα παρκαρε διπλα μου κι μου αρεσε ο ηχος του και το χρωμα του. Ειχε βαθος. Για κινεζικο ηταν εντυπωσιακο. Δυστυχως βιαζομουν και ο κατοχος μιλουσε στο τηλεφωνο οποτε δεν εκατσα να τον ρωτησω πως και τι.

  5. #20
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Η δίαιτα της πάπιας
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	189126600_10219999396439460_2604308298649811920_n.jpg 
Προβολές:	426 
Μέγεθος:	52,5 KB 
ID:	428161
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ενα διαφορετικο τεστ.
    βαλτε την αυτοματη μεταφραση στους αγγλικους η οτι αλλη γλωσσα ξερετε υποτιτλους.

    Ωραία παρουσίαση. Είναι καλή διαφήμιση για την εταιρεία, να δείχνει κάποιος έμπειρος τις δυνατότητες του μοτοσακού. Όπως κάνει η KTM και η Yamaha που προσλαμβάνουν επαγγελματίες για προωθητικά video.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913

    ρε τι γινεται ...τι διαβαζω?
    και ουτε 5 χρονια δεν περασαν !

  8. #23
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος

    ρε τι γινεται ...τι διαβαζω?
    και ουτε 5 χρονια δεν περασαν !
    Οντως αλλαζει ο χάρτης, παίρνουν μερίδιο, ομως οι ποιοτικες διαφορες με τους ιαπωνες εχουν ίδιες αποστάσεις

  9. #24
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Οντως αλλαζει ο χάρτης, παίρνουν μερίδιο, ομως οι ποιοτικες διαφορες με τους ιαπωνες εχουν ίδιες αποστάσεις
    μικραινουν αργα αλλα σταθερα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #25
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    μικραινουν αργα αλλα σταθερα.
    όχι δε μικραίνουν γιατί και το δικό τους R&D εξελίσσει δε είναι σε αναστολή για να μικραίνει η ψαλίδα

    μπορείς να πεις οτι μικραίνει η ψαλίδα απο κάποιους ευρωπαιους κατασκευαστες όπως bmw - ktm που είναι κλειστές συνεργασίας για την παραγωγή κινητήρων (για κάποια μοντέλα) εξολοκλήρου loncin για την πρώτη και bajaj για την δεύτερη. Και ακολουθούν mvagousta και στο άμεσο μέλλον harley, triumph

    τα τζαπανια έχουν τον δικό τους χώρο
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    όχι δε μικραίνουν γιατί και το δικό τους R&D εξελίσσει δε είναι σε αναστολή για να μικραίνει η ψαλίδα

    μπορείς να πεις οτι μικραίνει η ψαλίδα απο κάποιους ευρωπαιους κατασκευαστες όπως bmw - ktm που είναι κλειστές συνεργασίας για την παραγωγή κινητήρων (για κάποια μοντέλα) εξολοκλήρου loncin για την πρώτη και bajaj για την δεύτερη. Και ακολουθούν mvagousta και στο άμεσο μέλλον harley, triumph

    τα τζαπανια έχουν τον δικό τους χώρο
    Νομιζω πως μικραινει γιατι αλλη προοδο προσπαθει ο Κινεζος και αλλη ο καταξιωμενος ειτε Ιαπωνας ειτε Ευρωπαιος. Ο ενας θελει να παει απο το 60 στο 70 η το 80 και ο αλλος απο το 90 στο 91 η απο το 92 στο 92,5


    Φυσικα οσο μειωνεται η αποσταση τοσο θα αυξανεται και η τιμη γιατι δεν γινεται διαφορετικα. Οπως πριν 20 χρονια τα Κορεατικα αυτοκινητα ηταν πολυ φθηνοτερα των Ευρωπαικων και με καλυτερο εξοπλισμο, σημερα οι διαφορες εχουν μικρυνει πολυ.

    Σε αλλα νεα αυριο εκλεισα test ride για το συγκεκριμενο στην αντιπροσωπεια του. Πολυ ευγενικος και προθυμος ο κυριος που μου τηλεφωνησε. Για να δουμε θα βολευτουν τα 187 εκατοστα μου πανω του;

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    όχι δε μικραίνουν γιατί και το δικό τους R&D εξελίσσει δε είναι σε αναστολή για να μικραίνει η ψαλίδα

    μπορείς να πεις οτι μικραίνει η ψαλίδα απο κάποιους ευρωπαιους κατασκευαστες όπως bmw - ktm που είναι κλειστές συνεργασίας για την παραγωγή κινητήρων (για κάποια μοντέλα) εξολοκλήρου loncin για την πρώτη και bajaj για την δεύτερη. Και ακολουθούν mvagousta και στο άμεσο μέλλον harley, triumph

    τα τζαπανια έχουν τον δικό τους χώρο
    Mιλαω για το τελικο προιον στον καταναλωτη,δεν μιλαω για R&D του καθε κατασκευαστη,διοτι πλεον ελαχιστες φιρμες που πουλουν μηχανακια εχουν δικο τους R&D.
    π.χ. εκει που μια κινεζικη εταιρεια εβαζε no name φρενα τωρα βαζει NISSIN,εκει που εβαζε κινεζικη ηλεκτρονικη τωρα βαζει bosch.Oπως και ABS.
    Ξερω οτι η CF ΜOTO π.χ δεν θα φτασει την καβασακι στο R&D ,παντα θα υπαρχει ψαλιδα,ομως το CF 650 βλεπω οτι βελτιωνεται σ αυτο που πουλιεται και στην τιμη που πουλιεται σε σχεση με το βερσυς 650 που ανταγωνιζεται λογω κυβισμου.Ο κιτρινος δρακος ειναι εδω και ηρθε για να μεινει.Αλλωστε αυτο δειχνουν και οι πωλησεις.
    Οτι εγινε και με τους ιαπωνες πριν 60 χρονια.Τα ιδια λεγαν στην αρχη τοτε οι καταναλωτες για τα γιαπωνεζικα προιοντα.
    Η ιστορια τους διεψευσε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Νομιζω πως μικραινει γιατι αλλη προοδο προσπαθει ο Κινεζος και αλλη ο καταξιωμενος ειτε Ιαπωνας ειτε Ευρωπαιος. Ο ενας θελει να παει απο το 60 στο 70 η το 80 και ο αλλος απο το 90 στο 91 η απο το 92 στο 92,5


    Φυσικα οσο μειωνεται η αποσταση τοσο θα αυξανεται και η τιμη γιατι δεν γινεται διαφορετικα. Οπως πριν 20 χρονια τα Κορεατικα αυτοκινητα ηταν πολυ φθηνοτερα των Ευρωπαικων και με καλυτερο εξοπλισμο, σημερα οι διαφορες εχουν μικρυνει πολυ.

    Σε αλλα νεα αυριο εκλεισα test ride για το συγκεκριμενο στην αντιπροσωπεια του. Πολυ ευγενικος και προθυμος ο κυριος που μου τηλεφωνησε. Για να δουμε θα βολευτουν τα 187 εκατοστα μου πανω του;
    Έλα ρε αποφάσισες για μηχανή ή έτσι για την εμπειρία;;
    Τελευταία τροποποίηση από Nitse3; 25/05/2021 στις 11:09.

  14. #29
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Και ακολουθούν mvagousta
    https://motorbike.gr/%CE%BD%CE%AD%CE...F%CE%B5%CF%82/

    Καποτε είχα βρει ενα πιο ολοκληρωμένο άρθρο για το θέμα (οχι ελληνικο) αλλα δεν μπορω να το βρω.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Έλα ρε αποφάσισες για μηχανή ή έτσι για την εμπεορία;;
    Χαχαχα. Αρχικα για την εμπειρια. Ταυτοχρονα το σκουτερ καιει λαδακια πλεον αρκετα, πανω απο 1 λιτρο συμπληρωνω στα 5.000 χλμ και θα χρειαστει επισκευη. Μαλλον θελει και πισω αμορτισερ, συν σερβις στο μπροστα. Βαλε και τακακια συν σερβις, θα παει 1,000ρικο η δουλεια, μπορει και παραπανω. Οποτε κανω σκεψεις, φτιαχνω το 14 ετων σκουτερ μου η δοκιμαζω κατι αλλο; Αν το φτιαξω θα εχω ενα λειτουργικα αψογο σκουτερ αλλα 14 ετων. Αν το αλλαξω με το Voge θα εχω ενα κινεζικο μηχανακι που δεν εχω ιδεα πως θα ειναι σε 5 χρονια.

Σελίδα 2 από 41 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2021, 00:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 23:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2004, 00:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 11:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 16:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF