Σελίδα 23 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 13181920212223242526272833 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 331 έως 345 από 604

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #331
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pehead Προβολή μηνύματος
    Άμα δεν καταλαβαίνεις..
    Μήπως φταίει το μουστάκι?
    Με προσβαλεις με αυτό που γράφεις. Το άβαταρ το έχω βάλει για πλάκα με τη μουστάκα. Αυτό ομως που μου γράφεις πιο πάνω ξεπερνάει κάθε όριο. Οκ με θεωρείς χαζό λοιπόν οπότε ειναι η τελευταία φορά που σου απαντάω.

    Δεν γνωρίζω κανέναν που πήρε καινούργια μηχανή και την πούλησε σε 5 χρόνια. Άσε που οι περισσότεροι βάζουν χρηματοδότηση.

  2. #332
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pehead Προβολή μηνύματος
    Άμα δεν καταλαβαίνεις..
    Μήπως φταίει το μουστάκι?
    Μια χαρά σου απάντησε, μάλλον εσύ δεν κατάλαβες.... Θα μας δείξεις το δικό σου μουστάκι;

    Έχουμε (μάλλον) το ίδιο μηχανάκι, ας περιμένουμε μετά την λήξη της εγγύησης να δούμε πόσα απίδια παίρνει ο σάκος....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #333
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pehead Προβολή μηνύματος
    Άμα δεν καταλαβαίνεις..
    Μήπως φταίει το μουστάκι?
    Πρόσεχε λίγο τους τρόπους σου.

  4. #334
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος

    Δεν γνωρίζω κανέναν που πήρε καινούργια μηχανή και την πούλησε σε 5 χρόνια. Άσε που οι περισσότεροι βάζουν χρηματοδότηση.
    Εγω ξερω, αλλα δεν λεει κατι αυτο. Τα 300ρια απευθυνονται σε νεους στον χωρο της μοτοσυκλετας ή σε κατασταλαγμενους που ξερουν τι και γιατι το θελουν. Οι δευτεροι δεν θα πουλησουν γρηγορα, οι πρωτοι ομως μολις νιωσουν οτι δεν τους αρκει θα πανε γι' αλλα.

    Ομως εχεις δικιο στα περι 5ετιας. Η αξιοπιστια μετριεται με χρονια, χιλιομετρα και αριθμο δειγματων. Ενα δειγμα ή δυο για 5 μηνες, ενα χρονο και 5-10 χιλ χλμ, δεν λενε τιποτα.

    Περα απο αυτο επισης κρισιμα ερωτηματα ειναι η διαθεσιμοτητα ανταλλακτικων, ο χρονος παραδοσης τους, η καλυψη της εισαγωγικης σε θεματα εγγυησης, κλπ

  5. #335
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.067
    Σίγουρα υπάρχουν αναβάτες που αγοράζουν μοτό με προοπτική μεγαλύτερη τής 5ετιας, καί σίγουρα και άλλοι με μικρότερη προοπτική.Συνηθως την μικρομεσαία κατηγορία των 250-300 κυβικών που προτιμούν οι νεοεισερχόμενοι, μετά από κάποια χρόνια προσαρμογής την αλλάζουν με κάτι μεγαλύτερο.Πλεον υπάρχει καταιγισμός νέων μοντέλων από Κίνα κυρίως,που σε βάζει σε πειρασμό.Απ την άλλη οι μεγαλύτερες κατηγορίες λόγω υψηλότερης τιμής αλλάζονται αργότερα όπως και τα μοτό εργασίας πού αν μπορούν να αποσβεσθουν αλλάζονται αλλιώς κρατούνται.Γενικα όπως και στα αυτοκίνητα ο χρόνος κατοχής μειώνεται.

  6. #336
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    324
    Υπομονή, όλοι με τον χρόνο παίρνουν την θέση που τους αξίζει στην αγορά. Είμαι περίεργος να δω τα καινούρια δικύλινδρα 350 και τα 525.

  7. #337
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Υπάρχουν και οι μεν και οι δε, χωρίς κανένα διαχωρισμό μεταξύ τους

  8. #338
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    245
    Τα κινέζικα, αν υπάρχουν σαν ανάμνηση σε 5 χρόνια, θα είναι τόσο χρέπια που θα τα έχουν ξεχάσει ήδη οι τωρινοί κάτοχοι.
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  9. #339
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    ''Σε συγκεκριμένη διαδρομή σε επαρχιακό δρόμο, μωτ=60kmh μήκος 20km με πρωίνή δροσιά, πριν, άναβε βεντιλατέρ 5-6 φορές μέχρι να φτάσω.''

    Αυτό συμβαίνει μόνο στο συγκεκριμένο μοντέλο ή είναι γενικό χαρακτηριστικό και σε άλλες σύγχρονες μοτοσυκλέτες σε αυτά τα κυβικά ;
    Λίγο παράξενο το βλέπω να ανεβάζει θερμοκρασίες και να ανάβει βεντιλατέρ σε συνθήκες χαλαρής βόλτας σε ανοιχτό δρόμο.Βασικά όποια άλλη μοτοσυκλέτα έχω οδηγήσει
    ποτέ δεν ανέβασε ψηλή θερμοκρασία - εκτός από το μποτιλιάρισμα της πόλης.
    when life gets complicated... i ride.

  10. #340
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    fight

    fight



    and dance with the devil








    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #341
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από D3300 Προβολή μηνύματος
    Τα κινέζικα, αν υπάρχουν σαν ανάμνηση σε 5 χρόνια, θα είναι τόσο χρέπια που θα τα έχουν ξεχάσει ήδη οι τωρινοί κάτοχοι.
    τα cf moto τριετιας 650αρια μια χαρα γυριζουν παντως και δεν ειναι χρεπια..υπαρχουν κινεζικα και κινεζικα,δεν μπορουν να μπουν ολα στο ιδιο καλαθι
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  12. #342
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Ελα παμε!!! Βασικά ειναι μαλακια που ανησυχουσαμε στην αρχη του πολέμου για το αν θα παρει θέση η Κίνα. Αν ρωτουσαν στο μοτο.γρ θα τους λεγαμε: "Μην ανησυχειτε ρε μ@λ@κες. Κινεζικους πυραυλους και τανκσ θα φτιαξαν οι κινέζοι."

  13. #343
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2022
    Μηνύματα
    17
    κ. moderator, δεν είχα πρόθεση να προσβάλω κανένα μουστάκι και να ξεπεράσω κάθε του όριο! Δεν θα μου απαντήσει ποτέ ξανά.. Δεν ξέρω αν θα το αντέξω αυτό. Η γάτα μου κλαίει.

    Όμως επειδή όποιος βλέπει το thread αυτό, το κάνει γιατί θέλει να διαβάσει για τα voge 300, πάμε παρακάτω.

    Είναι ποιοτικά φτιαγμένο. Αρκεί να το περιεργαστεί κάποιος 5 λεπτά για να το καταλάβει αυτό. Και να "λύσει" μερικά εξαρτήματα για να το επιβεβαιώσει.

    Φίλε D3300 έχεις άδικο σε αυτό που γράφεις.
    katsar, νομίζω έχεις δίκιο, ασυνήθιστο το φάσμα θερμοκρασιών λειτουργίας του συγκεκριμένου μοντέλου. Πιστεύω όπως και ο lakis και άλλοι ότι δεν ψύχεται σωστά. Πάντως δεν μιλάμε για επικίνδυνες θερμοκρασίες.

    Ο φίλος Νίκος Παππάς έγραψε για αξιοπιστία.
    Εγώ όμως έγραψα για ποιότητα κατασκευής.
    Κανονικά η αξιοπιστία προκύπτει από την καλή ποιότητα κατασκευής.
    Φυσικά πολλές φορές κάποιο ποιοτικό μηχάνημα ενδέχεται να "προδοθεί" από κάποιο ελαττωματικό εξάρτημα, πιθανώς περιφερειακό, από κάποιον εξωτερικό προμηθευτή.
    Από την άλλη υπάρχουν και μη ποιοτικά φτιαγμένα, με δευτερεύουσας σημασίας προβλήματα, σε κακή οπτική κατάσταση που όμως λειτουργούν γενικώς και δεν σε "αφήνουν" στο δρόμο. Άρα αξιόπιστα.
    Αλλά αυτό είναι γενική συζήτηση και όχι του παρόντος thread.

    Στο δικό μου μηχανάκι τώρα, δεν έχουν "ασπρίσει" καθόλου τα πλαστικά του παρότι "έφαγε" πολύ ήλιο. Δεν έχει καθόλου σημάδια "αρπάγματος" ή "ψωριάσματος" (εννοώ σε πρώιμα στάδια) σε αλουμίνια/μέταλλα, παρότι έχει πολλές φορές "ασπρίσει" από το αλάτι της θάλασσας όταν φυσάει..
    Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ.
    Είχα μηχανάκια στο παρελθόν με τέτοια θέματα, μετά από ενα καλοκαίρι με ήλιο και δίπλα στη θάλασσα. Και μάλιστα "premium" ακριβές μηχανές...

  14. #344
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pehead Προβολή μηνύματος
    κ. moderator, δεν είχα πρόθεση να προσβάλω κανένα μουστάκι και να ξεπεράσω κάθε του όριο! Δεν θα μου απαντήσει ποτέ ξανά.. Δεν ξέρω αν θα το αντέξω αυτό. Η γάτα μου κλαίει.

    Όμως επειδή όποιος βλέπει το thread αυτό, το κάνει γιατί θέλει να διαβάσει για τα voge 300, πάμε παρακάτω.

    Είναι ποιοτικά φτιαγμένο. Αρκεί να το περιεργαστεί κάποιος 5 λεπτά για να το καταλάβει αυτό. Και να "λύσει" μερικά εξαρτήματα για να το επιβεβαιώσει.

    Φίλε D3300 έχεις άδικο σε αυτό που γράφεις.
    katsar, νομίζω έχεις δίκιο, ασυνήθιστο το φάσμα θερμοκρασιών λειτουργίας του συγκεκριμένου μοντέλου. Πιστεύω όπως και ο lakis και άλλοι ότι δεν ψύχεται σωστά. Πάντως δεν μιλάμε για επικίνδυνες θερμοκρασίες.

    Ο φίλος Νίκος Παππάς έγραψε για αξιοπιστία.
    Εγώ όμως έγραψα για ποιότητα κατασκευής.
    Κανονικά η αξιοπιστία προκύπτει από την καλή ποιότητα κατασκευής.
    Φυσικά πολλές φορές κάποιο ποιοτικό μηχάνημα ενδέχεται να "προδοθεί" από κάποιο ελαττωματικό εξάρτημα, πιθανώς περιφερειακό, από κάποιον εξωτερικό προμηθευτή.
    Από την άλλη υπάρχουν και μη ποιοτικά φτιαγμένα, με δευτερεύουσας σημασίας προβλήματα, σε κακή οπτική κατάσταση που όμως λειτουργούν γενικώς και δεν σε "αφήνουν" στο δρόμο. Άρα αξιόπιστα.
    Αλλά αυτό είναι γενική συζήτηση και όχι του παρόντος thread.

    Στο δικό μου μηχανάκι τώρα, δεν έχουν "ασπρίσει" καθόλου τα πλαστικά του παρότι "έφαγε" πολύ ήλιο. Δεν έχει καθόλου σημάδια "αρπάγματος" ή "ψωριάσματος" (εννοώ σε πρώιμα στάδια) σε αλουμίνια/μέταλλα, παρότι έχει πολλές φορές "ασπρίσει" από το αλάτι της θάλασσας όταν φυσάει..
    Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ.
    Είχα μηχανάκια στο παρελθόν με τέτοια θέματα, μετά από ενα καλοκαίρι με ήλιο και δίπλα στη θάλασσα. Και μάλιστα "premium" ακριβές μηχανές...
    Θα παρακάμψω την ειρωνική, απαράδεκτη πρώτη παράγραφό σου, και θα σου απαντήσω οτι έχω μία μοτοσυκλέτα 18 ετών, που τουλάχιστον τα τελευταία 5 χρόνια που την έχω εγώ, την βαράει ο ήλιος, η βροχή και το χιόνι συνεχώς, μίας και τη παρκάρω σε εξωτερικό χώρο χωρίς κανένα είδους στέγαστρο και τα χρώματα δεν έχουν αλλάξει καθόλου.
    Τόσο καθόλου, που πριν απο κανα χρόνο, έβαψα τα καπάκια των καθρεπτών, με τον κωδικό χρώματος του εργοστασίου και δεν είχε καμία μα καμία διαφορά με τα υπόλοιπα πλαστικά και το ρεζερβουαρ.

    Αυτό που σου γράφουν λοιπόν οι απο πάνω που τόσο ειρωνεύεσαι, είναι οτι δεν μπορείς να κρίνεις τόσο σύντομα την ποιότητα...
    Είναι σα να λές, άφησα ένα κομμάτι σίδερο για 10 λεπτά στη βροχή και δε σκούριασε, άρα το σίδερό μου είναι καλής ποιότητας και δε σκουριάζει...

  15. #345
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Σοβαρη κουβεντα με ανθρωπο που γραφει...Δεν ξέρω αν θα το αντέξω αυτό. Η γάτα μου κλαίει...δεν γινεται.
    Εν τω μεταξυ το σχολιο ηταν περα για περα σοβαρο. Ποιος κ για ποιο λογο να σχολιασει οτι σε 5 μηνες δεν ειχε καποιο θεμα το ολοκαινουριο μοτο του?
    Απο το περιπτερο τα παιχνιδακια που αγοραζω στον μικρο δεν ''ψωριαζουν'' στο 5μηνο οχι το Voge που το πληρωνεις...

    Αφηστε να περασουν 4-5 χρονακια κ βλεπουμε ολοι μετα τι ψαρια πιανουν.
    Εδω αλλοι κατασκευαστες ειναι δεκαδες χρονια στην αγορα για να βγαλουν ενα ονομα κ εσεις το καταλαβατε σε 1 χρονο? Μωρε μπραβο...
    Ride(s) the wind of change...

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF