Σελίδα 27 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 17222324252627282930313237 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 391 έως 405 από 604

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #391
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Καλοτάξιδο! Περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις μετά τα πρώτα χιλιόμετρα! Ωραία και η γνήσια μπαγκαζιέρα, αν επιτρέπεται σε τι τιμή βγαίνει;

  2. #392
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδο! Περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις μετά τα πρώτα χιλιόμετρα! Ωραία και η γνήσια μπαγκαζιέρα, αν επιτρέπεται σε τι τιμή βγαίνει;
    Σ' ευχαριστώ πολύ..
    Το μηχανάκι το πήρα μτχ μαζί με την μπακαζιέρα, αλλά απ' ότι βλέπω στο σάιτ του καταστκευαστή βγαίνει στα 285€.


    ΥΓ. Πρέπει να είναι ίδιο σχέδιο με την μπακαζιέρα του X-Cape 650 του συμφορουμίτη που βλέπω εδώ.

  3. #393
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Έχω ακούσει ότι η voge και η kymco είναι στην ουσία μια εταιρεία εταιρεία. Αυτό ισχύει ή απλά ο εισαγωγέας τους είναι ο ίδιος;

  4. #394
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    o εισαγωγεας ειναι ο ιδιος.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #395
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Έχω ακούσει ότι η voge και η kymco είναι στην ουσία μια εταιρεία εταιρεία. Αυτό ισχύει ή απλά ο εισαγωγέας τους είναι ο ίδιος;
    Οι εταιρίες είναι άσχετες μεταξύ τους απλώς εδώ έχουν τον ίδιο αντιπρόσωπο
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #396
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Οκ λάθος πληροφορία τότε.

  7. #397
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/03/2021
    Μηνύματα
    10

    VOGE 300 AC-DS-RALLY

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pehead Προβολή μηνύματος
    Έχω μετρήσει μέση κατανάλωση 2.6
    Στο 300ds.
    Είμαι 1.80 και χωράω ok, αλλά σίγουρα θέλει δοκιμή για πιο ψηλούς
    Έχω 13k χλμ μέχρι σήμερα και όλα ok, εκτός από ένα πρόβλημα, βραχνιασε η κόρνα.. θα τα παίξει σύντομα.
    Για όσους το σκέφτονται να το αγοράσουν, γενικώς είναι σούπερ.
    Αλλά και μερικά αρνητικά στα υπόψιν:

    Το θέμα με τις θερμοκρασίες στα euro 5 και ο κακος εξαερισμός του ψυγείου.
    Παραπάνω συζητιέται αρκετά.

    Η σέλα κάπως κρατάει νερό. Νομίζω στις ραφές. Λίγο αλλά μου βρέχει το παντελόνι.

    Η ένδειξη της κατανάλωσης είναι πολύ λάθος.

    Τα κάγκελα προεξέχουν πολύ.

    Το προστατευτικό της εξάτμισης ενοχλεί λίγο, με το πόδι κάτω.

    Σέλα για συνεπιβάτη μικρή.

    Τα όργανα δεν φαίνονται στον ήλιο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Εκτός από την ένδειξη κατανάλωσης και την μικρή σέλα (μόδα γενικότερα), τα υπόλοιπα φτιάχνουν εύκολα. Με κομμένα κάγκελα είναι πολύ πιο όμορφο.
    Εκανα test drive στο 300DS και στο 300 AC.
    To AC πολυ ευκινητο για την πολη οτι πρεπει, εμπνει πολυ μεγαλη σιγουρια στην οδηγηση-στριψιμο-φρεναρισμα
    Το DS αν και δειχνει ιδανικο για τον μεσο ελληνα (μαλακο, ανετο, με ζελατινα για τον αερα, εντυπωσιακο εξωτερικα για τα κυβικα του, και με ωραια σχαρα απο την μανα του για να μπει βαλιτσα) ειχε (αυτο που δοκιμασα) ενα ασχημο κουσουρι που δεν αναφερθηκε ποτε και πουθενα οσο και αν εψαξα. Το μηχανακι οταν αφηνεις χερια στην πορεια ΤΡΑΒΑΕΙ δεξια. Και τραβαει ΑΜΕΣΩΣ απο το πρωτο δευτερολεπτο, οχι μετα απο 5-6 δευτερολεπτα οπου θα μπορουσεις να υποθεσεις οτι καπως εχεις στραβοκατσει στην σελλα. Ξαναλεω , απο το ΠΡΩΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. Παραδοξως , αν και ιδιο πλαισιο, το AC αφηνεις χερια και παει ΟΛΟΙΣΙΑ. Στο μαγαζι που εκανα το τεστ ντραιβ το ανεφερα και μαλιστα ΚΑΙ γραπτως το προβλημα του τραβηγματος και αφου το δοκιμασε ο ιδιος μετα την βολτα που εκανε μου ειπε οτι καπως το τιμονι .....εχει μπει στραβα...!!!!!! Οταν το ελεγε αυτο κομπιαζε και ο ιδιος....
    Για να πω ολη την αληθεια , δεν μου συμβαινει πρωτη φορα να τραβαει ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μηχανακι (suzuki gsr 600, KTM prestige), ειναι ομως η πρωτη φορα που τραβαει τοσο τρανταχτα και χωρις αμφιβολια μηπως φταιει κατι αλλο (πχ, βαρια εξατμιση, λαθος ευθυγραμιση πισω τροχου, στραβο καθισμα στη σελλα η ακομα και να γερνει καπως η σπονδυλικη μου στηλη). Δεν ξερω αν επεσα σε προβληματικο μηχανακι η αν ειναι ολα τα DS ετσι, ουτε θελω να τρομαξω τους κατοχους, γιατι ακομα και ολα να ειναι ετσι, δεν αλλαζει κατι. Απλως ξερεις οτι αν αφησεις χερια, τοτε τραβαει. Πιο πολυ ειναι ψυχολογικο το θεμα, παρα πρακτικο, αφου δεν ειναι χιλιαρα των 200 ιππων.
    Να πω επισης οτι στο ιδιο το μηχανακι του τεστ το πισω φαναρι (λεντ) ηταν το μισο καμμενο......
    Και τελος να πω οτι βρηκα επικινδυνη την εξατμιση οπου σε καποια μανουβρα η ελιγμο με το δεξι ποδι κατω (ειδικα αν εισαι κοντος και πατας με τις μυτες και οχι ολο το πελμα), μπορει το πελμα να εγκλωβιστει ειτε εμπρος απο την εξατμιση, ειτε μεταξυ εξατμισης και ασφαλτου σε σημειο να το σπασεις.
    Περιμενω παντως απο κατοχους να γραψουν αν βρισκουν αληθη τα οσα εγραψα, γιατι δεν τα γραφω κακοπροαιρετα, ουτε μου την σπαει η VOGE λογω Κινας, δεν εχω τετοια κομπλεξ. Αντιθετως ζαχαρωνω ιδιαιτερα το 300 RALLY, που και αναρτησαρες που σιδερωνουν τα παντα εχει, και διπλο ψυγειο εχει ωστε να μην μπαινει διαρκως το σπαστικο βεντιλαντερ (ετσι ελπιζω...), και σχαρα μανισια εχει για καμια βαλιτσα οπως τα on-off του 1980-90 για να κανεις τις δουλειες σου, και πας και παντου...
    Τι θελει? χαμηλωμα για εμενα τον κοντο, δηλαδη ενα ζευγος dog bones για το μοχλικο, και 3 εκατοστα κατεβασμα η τιμονοπλακα στις μπουκαλες, που ομως αναγκαστικα θα χρειαστει και bar riser για το τιμονι. Αντε και λιγο ακομα αφρωδες στη σελλα να μη ποναει ο πισινος, και να το τελειο μηχανακι!

  8. #398
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    412
    Είμαι σίγουρος πως έχουν βιδώσει κάτι λάθος στο PDI ή έχουν βάλει ανάποδα κανέναν αποστάτη. Ή το έχουν ρίξει καλά και δεν φτιάχτηκε σωστά.
    Μου φαίνεται τρελό να τραβάει τόσο έντονα και άμεσα από design.

  9. #399
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    324
    Το ACX εμένα δεν τραβάει, και είσαι ο πρώτος που το λες. Κάτι παίζει με το συγκεκριμένο.

  10. #400
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/03/2021
    Μηνύματα
    10
    Προφανως φιλε Λακη δεν διαβασες καλα τι εγραψα πριν
    Κανω κοπυ πεηστ τωρα για να σου αποδειξω οτι πρεπει να διαβαζεις πιο προσεκτικα.....
    """ Ξαναλεω , απο το ΠΡΩΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. Παραδοξως , αν και ιδιο πλαισιο, το AC αφηνεις χερια και παει ΟΛΟΙΣΙΑ."""
    Αμαν ρε παιδια, σε κουβεντα να βρισκομαστε....
    Το DS ειναι που εντοπισα τα συγκεκριμενα προβληματα που προανεφερα.

  11. #401
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από shamrock Προβολή μηνύματος
    Προφανως φιλε Λακη δεν διαβασες καλα τι εγραψα πριν
    Κανω κοπυ πεηστ τωρα για να σου αποδειξω οτι πρεπει να διαβαζεις πιο προσεκτικα.....
    """ Ξαναλεω , απο το ΠΡΩΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. Παραδοξως , αν και ιδιο πλαισιο, το AC αφηνεις χερια και παει ΟΛΟΙΣΙΑ."""
    Αμαν ρε παιδια, σε κουβεντα να βρισκομαστε....
    Το DS ειναι που εντοπισα τα συγκεκριμενα προβληματα που προανεφερα.
    Κι εγώ το ac300 έχω (για 3 μέρες ακόμα....) μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για το ds, έχει πουλήσει αρκετά και δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.
    Προφανώς πρόκειται για καλή "σφαλιάρα" που έφαγε (μην ξεχνάμε ότι είναι test ride μηχανακι) και είτε δεν πήραν χαμπάρι στο μαγαζί είτε δεν ασχολήθηκαν....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #402
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Έχω βολταρει ένα test ride 300ds και δεν είχα τέτοια εικόνα ούτε εγώ. Δεν θα το έπαιρνα για άλλους λόγους, αλλά κανένας από αυτούς δεν έχει να κάνει με το πώς "στέκεται" στον δρόμο.

    Επίσης το 300 rally, το οποίο θα αγόραζα χθες για αυτό που είναι. Εκεί, ο ίδιος κινητήρας, κατά την γνώμη μου είναι ότι πρέπει.

    Το ίδιο και το 500ds που πάλι μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις σε test ride.

  13. #403
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    324
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από shamrock Προβολή μηνύματος
    Προφανως φιλε Λακη δεν διαβασες καλα τι εγραψα πριν
    Κανω κοπυ πεηστ τωρα για να σου αποδειξω οτι πρεπει να διαβαζεις πιο προσεκτικα.....
    """ Ξαναλεω , απο το ΠΡΩΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. Παραδοξως , αν και ιδιο πλαισιο, το AC αφηνεις χερια και παει ΟΛΟΙΣΙΑ."""
    Αμαν ρε παιδια, σε κουβεντα να βρισκομαστε....
    Το DS ειναι που εντοπισα τα συγκεκριμενα προβληματα που προανεφερα.
    Σε διάβασα με προσοχή.

  14. #404
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Καλή χρονιά παιδιά με υγεία! Να κάνω μια ερώτηση: σε σχέση με το 300ds, τα 300ac/acx τι στάση σώματος εχουν στην οδήγηση; Είναι τόσο όρθια η στάση όπως του ds ή κάθεσαι πιο σκυφτός; Λόγω θέματος με τη μέση ψάχνω κάτι άνετο και δεν έχω δει από κοντά ac/acx, στο ds είναι αρκετά όρθια (θεμιτό για εμένα)

  15. #405
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Καλή χρονιά παιδιά με υγεία! Να κάνω μια ερώτηση: σε σχέση με το 300ds, τα 300ac/acx τι στάση σώματος εχουν στην οδήγηση; Είναι τόσο όρθια η στάση όπως του ds ή κάθεσαι πιο σκυφτός; Λόγω θέματος με τη μέση ψάχνω κάτι άνετο και δεν έχω δει από κοντά ac/acx, στο ds είναι αρκετά όρθια (θεμιτό για εμένα)
    Έχω το ac, γέρνεις ελαφρά (πολύ ελαφρά) εμπρός (έχω ύψος 1,80) είναι η πλέον κατάλληλη στάση για να αποφορτίζεται η μέση και άνετο, βεβαίως.
    Τόσο που το δίνω τώρα για το 500
    Τελευταία τροποποίηση από Bowleno; 02/01/2023 στις 18:23.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF