Σελίδα 31 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 212627282930313233343536 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 451 έως 465 από 604

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #451
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    @skritikos Το είδα ναι, απλώς και σε αυτό (όπως και στα υπόλοιπα) δεν δείχνει απόθεμα, αλλά κατόπιν παραγγελίας σε 4-10 μέρες, που πολλές φορές δεν ισχύει κιόλας..σε κάθε περίπτωση μια ερώτηση σε βουλκανιζατέρ θα λύσει τις απορίες πέρι χρόνων

  2. #452
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    @skritikos Το είδα ναι, απλώς και σε αυτό (όπως και στα υπόλοιπα) δεν δείχνει απόθεμα, αλλά κατόπιν παραγγελίας σε 4-10 μέρες, που πολλές φορές δεν ισχύει κιόλας..σε κάθε περίπτωση μια ερώτηση σε βουλκανιζατέρ θα λύσει τις απορίες πέρι χρόνων
    Δε καταλαβαίνω γιατί κολλιέσαι με το χρονικό της παραλαβής…είναι με λινά τα λάστιχα σου;
    Αν όχι, τι θα γίνει αν τα βάλεις σε 30μερες(λεω τώρα) από σήμερα;

    Ζούμε την εποχή που επιβάλει να προγραμματίζονται όλες οι παροχές.

  3. #453
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/06/2018
    Μηνύματα
    17
    Καταρχήν να ευχαριστήσω όλους σας που απαντήσατε και με γεμίσατε με νέες απορίες (μηδεν εμπειρία στο θέμα, αν και καβαλάω δανεικά απο πιτσιρικάς)

    Η κίνηση μου ειναι 90% πόλη, προς το παρόν καμία όρεξη για μεγάλο ταξίδι/ταχύτητες. Θα ήθελα όμως να μπορώ να έχω λίγο γκριπ σε χώμα/εξοχή καθώς ως παιδί του χωριού με τρώει
    Όπως σωστά ειπωθηκε, όπωσδήποτε ο δείκτης ταχύτητας θα ειναι μικρός και όχι ο supersport που επέλεξαν για ένα παπάκι 300κυβικών.
    Τα ερωτήματα ξεκίνησαν απο τώρα με σκοπό να γίνει η αγορά αμέσως μετά το καλοκαίρι... οπότε και χρόνος υπάρχει.

    Πήγα μόνο σε ένα μαγαζί έως τώρα, καλοβλέπωντας τα Dunlop Mutant (φαντάζομαι οτι σε κάτι τετοιο θα πηγαινα για να παταω χωματάκι που και που) όπου και με γείωσαν καθώς δεν υπάρχει στις διαστάσεις μου.
    Επίσης το θέμα με τους ABS (30 χρόνια επιτυχίες :P) προέκυψε διαβάζοντας το σχετικό group της voge στο fb, όπου δυστυχώς η πληροφορία ειναι διάσπαρτη και κρυμμένη σε σχόλια.

    Ο λαστιχάς έδωσε μια ιδέα - να βάλω οπωσδήποτε ίδιο μπροστα (μιας κι εκει μετράει το abs πολύ περισσότερο) και να κλέψω λίγο στο πίσω, κι οτι γίνει.
    Είναι ξεκάθαρα θέμα λογισμικού, με τους κινέζους να δίνουν 0 documentation για το ζήτημα, περιοριζόμενοι μόνο να αναγράφουν οτι χρησιμοποιούν Bosch 2κάναλο.
    Σε μηχανές προηγμένων κατασκευαστών διαβάζω οτι έχουν προβλέψει είτε auto calibration ή χειροκίνητη ρύθμιση.... στην αντιπροσωπεία το καλύτερο που είπαν ειναι πως θα εισάγουν τα ίδια σάπια κινεζολάστιχα.

    Συνεχίζω να είμαι στα χαμένα καθώς ακόμα και σε Road 6 (2η προτιμηση) και ΒΤ46 (3η προτίμηση) δεν υπάρχει σε σετ τίποτα, και δε ξέρω τους κανόνες για mix-n-match.
    Την Heidenau την ακούω πρώτη φορά


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    εφόσον έχετε θέμα με τα 110/70(ποιος ξέρει γιατί παραμετροποιείται η μονάδα), βάλτε 110/80/17, όχι 120 το έχω δοκιμάσει σε 250ρι δεν ταιριάζει
    δεν είναι μονο η μεγαλύτερη τριβή, δεν είναι η δυσκολία να πέσει στην στροφή είναι και οτι δε ματσάρει γεωμετρικά το 120 με το 150 για να πέφτει με ευκολία στην στροφή (δεδομένου οτι είναι μικρομεσαίο).
    Για όλα τα παραπάνω 110 sport touring όπως τα bt46
    Κι αυτά τα λεγόμενα του doctora με έκαναν να αισθάνομαι ακόμα πιο άσχετος απο πριν, μιας και καταλαβαίνω οτι παίζουν πολλοί περισσότεροι παράγοντες απο τα απλά νουμεράκια

    Βοηθάτε!

  4. #454
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Καλησπέρα στην ομάδα. Λοιπόν αυτό το 300 ds το βλέπω αρκετά πλέον και η αλήθεια είναι ότι είναι πανέμορφο. Μπορούν οι κάτοχοι ή πρώην κάτοχοι να μας πούνε μερικά πράγματα όσον αφορά την άνεση του επιβάτη αλλά και του συνεπιβάτη ; Άμα τους έβγαλε κάτι σοβαρό; Γενικά πρώτες εντυπώσεις;

  5. #455
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/06/2018
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην ομάδα. Λοιπόν αυτό το 300 ds το βλέπω αρκετά πλέον και η αλήθεια είναι ότι είναι πανέμορφο. Μπορούν οι κάτοχοι ή πρώην κάτοχοι να μας πούνε μερικά πράγματα όσον αφορά την άνεση του επιβάτη αλλά και του συνεπιβάτη ; Άμα τους έβγαλε κάτι σοβαρό; Γενικά πρώτες εντυπώσεις;
    Εγώ που ειμαι 1.85 και 95κιλά η σέλα με στριμώχνει υπερβολικά με το σχήμα και μέγεθος που έχει και στο 20λεπτο με εκνευρίζει... θα σκάσω το 150ρι για να την αναβαθμίσω.
    Πίσω μου χωράει κοπελίτσα περιορισμένων κυβικών μόνο, καθώς έχω και βαλίτσα. Δε θεωρώ οτι είναι για δικάβαλο εκτός αν τα 2 άτομα ειναι περιορισμένου όγκου
    Στα 2500 που έφτασα το νιώθω να ανοίγει σταδιακά ολο και περισσότερο και για πόλη είναι σούπερ, ενώ η κατανάλωση εφτασε τα 3.3 λίτρα, αλλά δε νομίζω οτι κάνει για ταξίδι με πάνω απο 100χλμ/ωρα.
    Αν τα παραπάνω σου αρκούν, τότε απο προβλήματα λένε οι παλιότεροι οτι είναι οκ, και σε αυτό το 4μηνο το επιβεβαιώνω κι εγω.

    Να είχε και επώνυμα σετ λάστιχα στις διαστάσεις του....

  6. #456
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Έχω heidenau στο σκούτερ. Είναι γερμανικά ελαστικά και είναι πάρα πολύ καλά και στο βρεγμένο, ενώ στο φρενάρισμα είναι επίσης μέρα με την νύχτα. Δεν είναι φτηνά. Τα έβαλα γιατί δεν έβρισκα Dunlop η Pirelli λόγω ελλείψεως στην αγορά.
    Έχω ένα θέμα με αυτα. Μεταξύ 65-75 km/h, βγάζουν ένα ελαφρύ τρέμουλο στο τιμόνι αισθητό μόνο όταν το αφήσεις τελείως ή το κρατάς με ένα χέρι. Γίνεται χειρότερο με την μπαγκαζιερα επάνω. Σε γνωστό κατάστημα ελαστικών που πηγα για ζυγοστάθμιση (όχι αυτό που τα τοποθέτησα) μου είπαν ότι είναι εξαιρετικά ελαστικά, αλλά τους έχει συμβεί το ίδιο και σε δικό τους πελάτη με την διαφορά ότι σε εκείνον το έκανε σε μεγαλύτερο εύρος χιλιομέτρων. Προσωπικά δεν με ενοχλεί.
    Σαν εταιρεία εγώ την προτείνω, και θα την έβαζα ξανά.

  7. #457
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dith Προβολή μηνύματος
    Εγώ που ειμαι 1.85 και 95κιλά η σέλα με στριμώχνει υπερβολικά με το σχήμα και μέγεθος που έχει και στο 20λεπτο με εκνευρίζει... θα σκάσω το 150ρι για να την αναβαθμίσω.
    Πίσω μου χωράει κοπελίτσα περιορισμένων κυβικών μόνο, καθώς έχω και βαλίτσα. Δε θεωρώ οτι είναι για δικάβαλο εκτός αν τα 2 άτομα ειναι περιορισμένου όγκου
    Στα 2500 που έφτασα το νιώθω να ανοίγει σταδιακά ολο και περισσότερο και για πόλη είναι σούπερ, ενώ η κατανάλωση εφτασε τα 3.3 λίτρα, αλλά δε νομίζω οτι κάνει για ταξίδι με πάνω απο 100χλμ/ωρα.
    Αν τα παραπάνω σου αρκούν, τότε απο προβλήματα λένε οι παλιότεροι οτι είναι οκ, και σε αυτό το 4μηνο το επιβεβαιώνω κι εγω.

    Να είχε και επώνυμα σετ λάστιχα στις διαστάσεις του....
    Οκ Σε ευχαριστώ πολύ!! Θα κλείσω για τεστ ντραιβ άμεσα.

  8. #458
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    324
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dith Προβολή μηνύματος
    αλλά δε νομίζω οτι κάνει για ταξίδι με πάνω απο 100χλμ/ωρα.
    Προσωπικά έχω κάνει μεγάλη απόσταση με +130 χωρίς πρόβλημα. Δεν έχει θέμα το μοτέρ, απλά τσιμπάει παραπάνω βενζίνη.

  9. #459
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Λοιπόν έκανα τέστ ντραιβ το 300 ds . Πολύ μαρεσε πρώτα από όλα η εμφάνιση. Φαίνεται ποιοτικό το εξωτερικό περίβλημα. Στην οδήγηση τώρα τα θετικά. Δίχως προβλήματα οι αλλαγές ταχυτήτων.Κόβει το τιμόνι αρκετά, ωραία η ζελατίνα μπροστά, ικανοποιητικό στις λακούβες όσον αφορά τις αναρτήσεις, επαρκές γκάζι για μέσα στην πόλη ( δεν τρέχω γενικά) . Έχει δυνατό ήχο η εξάτμιση για μαμά. Διέκρινα καλά φρένα.Τώρα τα αρνητικά
    - τεράστια εξάτμιση και κάποιες φορές βρίσκει το πόδι σου
    - Το βεντιλατερ ( συγκριτικά με το cf που δεν ανοίγει συχνά) λειτουργεί σχεδόν συνέχεια.

    Για μελλοντικά μπήκα στον πειρασμό.

  10. #460
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Αυτό με το βεντιλατερ είναι θέμα μιας και ακόμα δεν έπιασαν οι ζέστες. Δουλεύει σε όλους τους κατόχους δηλαδή μόνιμα;

  11. #461
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/06/2018
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά έχω κάνει μεγάλη απόσταση με +130 χωρίς πρόβλημα. Δεν έχει θέμα το μοτέρ, απλά τσιμπάει παραπάνω βενζίνη.
    Καλά προφανώς και πάει το μηχάνημα. Εδώ πάνε 125ρια ή σαπάκια παλιά
    Αν και δεν είχα ποτέ μηχανή δική μου στα 40+, ίσως οι απαιτήσεις μου ειναι υπερβολικές απο θέμα ανεσης κραδασμών, σταθερότητας, αισθησης ασφάλειας κτλ
    Διορθώνω λοιπόν οτι εγώ προσωπικά δε θα πήγαινα ταξίδι με παραπάνω απο 100χλμ/ωρα για τους παραπάνω λόγους.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το βεντιλατερ είναι θέμα μιας και ακόμα δεν έπιασαν οι ζέστες. Δουλεύει σε όλους τους κατόχους δηλαδή μόνιμα;
    Ναι δουλέυει πολύ πυκνά σε ζεστές μέρες και έχει υψίσυχνο θόρυβο επειδή το μοτερακι ειναι μικρό. Δεν είναι τόσο πρόβλημα, οσο ενοχλητικό
    Ήδη έχει γίνει μετατροπή απο Lakisss που το βελτιώνει πολύ όπως λέει. Αλλά έχει κάνει δουλειά που ουτε εργοστάσιο δεν κάνει

  12. #462
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Ναι, την έχω δει την μετατροπή και είναι φοβερή, απλώς θα ήθελα να μάθω σε περίπτωση που κάποιος δεν κάνει αυτό, αν παλεύεται ή αν δημιουργεί κάποιο θέμα (ρωτάω ως υποψήφιος αγοραστής)

  13. #463
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    προσωπικά θα εκανα το πιο απλό ...
    θα αλλαζα τον θερμοστάτη τοποθετώντας αλλον που να ανοίγει σε μεγαλύτερη θερμοκρασία ,
    οπως κάνουμε χρόνια τώρα σε ιχ κ μοτο ...με θετικά αποτελέσματα

  14. #464
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    324
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dith Προβολή μηνύματος
    Ναι δουλέυει πολύ πυκνά σε ζεστές μέρες και έχει υψίσυχνο θόρυβο επειδή το μοτερακι ειναι μικρό.
    Ο ανεμιστήρας δεν είναι μικρός, ίσα ίσα που είναι δυνατός. Το καπάκι δημιουργεί τον θόρυβο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Ναι, την έχω δει την μετατροπή και είναι φοβερή, απλώς θα ήθελα να μάθω σε περίπτωση που κάποιος δεν κάνει αυτό, αν παλεύεται ή αν δημιουργεί κάποιο θέμα (ρωτάω ως υποψήφιος αγοραστής)
    Δεν έχεις κάποιο θέμα. Κάποιος έκανε αρκετές τρύπες στο καπάκι και είχε γράψει ότι βελτιώθηκε, δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει όμως.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    προσωπικά θα εκανα το πιο απλό ...
    θα αλλαζα τον θερμοστάτη τοποθετώντας αλλον που να ανοίγει σε μεγαλύτερη θερμοκρασία ,
    οπως κάνουμε χρόνια τώρα σε ιχ κ μοτο ...με θετικά αποτελέσματα
    Δεν φταίει ο θερμοστάτης, ούτε θα πετύχεις κάτι.

  15. #465
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Ο ανεμιστήρας δεν είναι μικρός, ίσα ίσα που είναι δυνατός. Το καπάκι δημιουργεί τον θόρυβο.


    Δεν έχεις κάποιο θέμα. Κάποιος έκανε αρκετές τρύπες στο καπάκι και είχε γράψει ότι βελτιώθηκε, δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει όμως.

    Δεν φταίει ο θερμοστάτης, ούτε θα πετύχεις κάτι.
    απο που παίρνει εντολή για να αρχισει να δουλεύει το βεντιλατέρ ?
    φυσικά απο τον αισθητηρα θερμοκρασίας ,ας βάλει αλλον μεγαλύτερον σε βαθμούς π.χ. απο 80c σε 90c για να ανοίγει πιο αργά

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF