Σελίδα 38 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 28333435363738394041 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 556 έως 570 από 604

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #556
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2019
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Μάλλον αρκετά συχνό εν τέλει, εντωμεταξύ την ημέρα που πήγα να το κλείσω, υπήρχε ένα ds που έσταζε λάδι από άλλο σημείο του κινητήρα, αλλά για πολύ ποσότητα, φαντάσου μια σταγόνα κάθε λίγα λεπτά. Αυτό για παράδειγμα με ενημέρωσαν ότι ήταν το πρώτο περιστατικό τους που είχαν (Αθήνα όλα αυτά, εκεί όπου την αγόρασα). Το θέμα είναι ότι στην επαρχία όπου ζω, όλα γίνονται με πολύ πιο αργούς ρυθμούς, και μέχρι να γίνει η διάγνωση, να έρθουν ανταλλακτικά, να να να, και σε συνδυασμό με το ότι εμένα είχε θέμα και το καντράν, έχω καταλήξει μαζί με την σημερινή επίσκεψη, να έχω πάει 6 φορές στο συνεργείο. Υπόψη, με μόλις 700 χλμ. Πήρα καινούριο μηχανάκι να γλιτώσω τα διάφορα συμμάζεματα ενός μτχ, και κατέληξε να μου έχει φάει πολύ χρόνο από τη ζωή μου με τα πέρα δώθε του συνεργείου, και βλέποντας ότι με το Κιτ επισκευής της αντλίας δεν λύθηκε, αρχίζει σιγά σιγά να εξαντλείται η υπομονή μου. Ελπίζω να είναι το τελευταίο θέμα και να λυθει οριστικά, αλλιώς δε βλέπω να συνεχίζει να μένει στα χέρια μου...
    Τι να πω , κουράγιο.
    Καλά που έπεσα από αριστερά
    ......χθες άλλαξα εξατμιση

  2. #557
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Ευχαριστώ, πιστεύω θα είσαι πιο τυχερός και δε θα ταλαιπωρηθεις, και αν είσαι Αθήνα, θα στα λύνουν και πολύ πιο γρήγορα. Τουλάχιστον είναι όλα περιφερειακα και υπάρχουν λύσεις!

  3. #558
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Νέο update: μετά την επίσκεψη στην αντιπροσωπεία, τελικά δεν χάνει εκ νέου η αντλία, αλλά η διαρροή προέρχεται από το καπάκι σύμπλεκτη. Περιμένουμε ανταλλακτικο (φλάντζα μάλλον)... άντε να δούμε.. ούτε 1000 χλμ και έχω πάει αντιπροσωπεία 8 φορές...

  4. #559
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2019
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Νέο update: μετά την επίσκεψη στην αντιπροσωπεία, τελικά δεν χάνει εκ νέου η αντλία, αλλά η διαρροή προέρχεται από το καπάκι σύμπλεκτη. Περιμένουμε ανταλλακτικο (φλάντζα μάλλον)... άντε να δούμε.. ούτε 1000 χλμ και έχω πάει αντιπροσωπεία 8 φορές...
    Σου έκατσε λαχείο μου φαίνεται.
    Ποτέ το πήρες;

  5. #560
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Ιούνιος 2023 (και είναι παρτίδα 2023 γιατί τα λάστιχα πρώτης τοποθέτησης είναι του 2023)

  6. #561
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο. Έχουν καλή ανάρτηση λόγω μοχλικού. 106 λέει εδώ. Μην αλλάξεις γρανάζια, το έκαναν και άλλοι αλλά δεν κέρδισαν κάτι. Θες να το μακρύνεις;
    https://www.aliexpress.com/i/1005004764385464.html
    Τόσο δεν κάνει ούτε η αλυσίδα για Hayabusa.....

  7. #562
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2012
    Μηνύματα
    113
    Είμαι σε σκέψεις για το 300 ds. Διαβάζω όμως τελευταία περιστατικά με διαρροή από την αρχή στην αντλία νερού αν έχω καταλάβει καλά.
    Αυτό που μου κάνει περισσότερο εντύπωση είναι ότι κάποιοι παραπονιούνται ότι το πρόβλημα δεν διορθώθηκε μετά την 1ηνεπισκευη. Χωρίς να γνωρίζω πολλά λογικά θα έπρεπε να είναι ένα απλό πρόβλημα που με νέες φλάντζες.θα έπρεπε άμεσα να επισκευάζεται. Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει. Δεν μπορώ να πιστέψω πως τα κατά τόπους συνεργεία δυσκολεύομαι σε μια τέτοια επιδιόρθωση. Τι θα γίνει όταν το μηχανάκι θα αρχίσει να μαζεύει χιλιόμετρα και χρόνια αν δεν μπορούν να διορθώσουν κάτι τόσο απλό.

  8. #563
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Σωστές οι σκέψεις σου. Κι εμένα χάνει μετά από 200 χλμ από την επισκευή της αντλίας νερού. Αναμένω την νέα επισκευή να δω αν θα λυθεί οριστικά (σε διαφορετικό εξουσιοδοτημένο συνεργείο αυτή τη φορά)

  9. #564
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από archi Προβολή μηνύματος
    Είμαι σε σκέψεις για το 300 ds. Διαβάζω όμως τελευταία περιστατικά με διαρροή από την αρχή στην αντλία νερού αν έχω καταλάβει καλά.
    Αυτό που μου κάνει περισσότερο εντύπωση είναι ότι κάποιοι παραπονιούνται ότι το πρόβλημα δεν διορθώθηκε μετά την 1ηνεπισκευη. Χωρίς να γνωρίζω πολλά λογικά θα έπρεπε να είναι ένα απλό πρόβλημα που με νέες φλάντζες.θα έπρεπε άμεσα να επισκευάζεται. Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει. Δεν μπορώ να πιστέψω πως τα κατά τόπους συνεργεία δυσκολεύομαι σε μια τέτοια επιδιόρθωση. Τι θα γίνει όταν το μηχανάκι θα αρχίσει να μαζεύει χιλιόμετρα και χρόνια αν δεν μπορούν να διορθώσουν κάτι τόσο απλό.
    και εγω ειμαι με την σκανδαλη στο χερι για το 300 ds αλλα αναμενω να δω τι γινεται με αυτες τις βλαβες γιατι δεν ειμαι να βαζω μπελα στο κεφαλι μου

    επισης ειδα κ αυτο κ απλα το αφηνω εδω

    https://advride.gr/threads/voge-300-...-2#post-443236
    Τελευταία τροποποίηση από omhros; 03/10/2023 στις 07:26.

  10. #565

    SR 1

    Παρέλαβα χτες το SR 1.

    Πρώτες εντυπώσεις, μαζεμένες διαστάσεις, συμπαγές, άνετο και πάρα πολύ ήσυχο.

    Με πολλά γκατζετάκια που - σαν πιο παραδοσιακός - μου προκαλούν ένα μικρό άγχος για το τι θα γίνει αν αρχίσουν να χαλάνε.

    Τα υπόλοιπα στην πορεία.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SR1.jpg 
Προβολές:	278 
Μέγεθος:	89,3 KB 
ID:	446712
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  11. #566
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Καλοτάξιδο! Το 300acx το έδωσες ή το πήρες παράλληλα με αυτό; Ήταν απροβληματιστο το 300acx;

  12. #567
    Ευχαριστώ πολύ!

    Το ACX το έχω κρατήσει. Δεν μου έβγαλε κανένα απολύτως προβλημα πέρα του ότι μου έκαψε δύο φορές το πίσω φανάρι που αλλάχτηκε στην εγγύηση. Έχω κάνει 9.000 χλμ.
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  13. #568
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2012
    Μηνύματα
    113
    Ανεμοθώρακα για το 300ds πιο ψηλό έχετε να προτείνετε;
    Επίσης υπάρχει κάποια λύση για τοποθέτηση βαλίτσας givi με monokey; Σε όσα καταστήματα ρώτησα δεν μου έδωσαν λύση.
    Τέλος έχει γίνει κάποια ανάκληση τελευταία για το μοντέλο αυτό;

  14. #569
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Παραλαβή επιτέλους του επισκευασμένου Voge 300ds. Να θυμίσω πως μετά από 300 χλμ από την αγορά, παρατήρησα διαρροή λαδιού στην αντλία νερού, η οποία επισκευάστηκε αλλά μετά από 300 χλμ ξανά, πάλι τα ίδια. Ο αντιπρόσωπος που το επισκεύασε, αρνούνταν ότι την δεύτερη φορά σταζει από το ίδιο σημείο, λέγοντας πως είναι από αλλού, όπου φτάσαμε σε σημείο που αρνήθηκε την εξυπηρέτηση. Έτσι, αναγκάστηκα να αλλάξω πόλη για να βρω λύση. Μετά την διάγνωση, αλλαχθηκε η αντλία λαδιού και εκ νέου το κιτ επισκευής της αντλίας νερού. Μένει να κάνω χιλιόμετρα για να δω εάν λύθηκε το θέμα οριστικά.

    Υπενθυμίζω ότι μιλάμε για πρώτο χέρι μηχανάκι με ελάχιστα χλμ όταν συνέβη για δεύτερη φορά η διαρροή. Ελπίζω να ήταν κακή δουλειά του πρώτου μάστορα και πλέον να λύθηκε οριστικά, διότι η υπομονή μου έχει εξαντληθεί και δε ξέρω τι θα πρέπει να κάνω αν δω πάλι να χάνει.

    Υ.Γ 1: η αντλία λαδιού δεν ήταν ετοιμοπαραδοτη. Έκανε σχεδόν ένα μήνα να έρθει. Το κιτ αντλίας νερού όμως ήταν ετοιμοπαραδοτο. Στα κεντρικά πολύ πρόθυμα να εξυπηρετήσουν, σε αντίθεση με τον τοπικό αντιπρόσωπο. Βέβαια, εν τέλει η μόνη αποδεκτή λύση που προτάθηκε ήταν να αλλάξω πόλη, που έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δε θα γίνονταν να πάω αυθημερόν, οπότε και το έστειλα με μεταφορική (=κόστος για εμένα)

    Υ.Γ. 2: Απ' ότι διαβάζω, και κάποια 525dsx έχουν αρχίσει να έχουν διαρροή στην αντλία νερού.

    Εν κατακλείδι, αν γύριζα τον χρόνο πίσω και ήξερα α. με τι τοπικό αντιπρόσωπο έχω να κάνω, β. ότι πολλά 300αρια έχουν το θέμα με τη διαρροη, και μάλιστα είναι κι άλλες περιπτώσεις που μετά την πρώτη επισκευή άρχισαν να χάνουν, αλλά όταν το πήρα σε όσα γκρουπ/φόρουμ κι αν διάβαζα δεν κατάφερα εγώ να βρω τέτοια ποστ), δε νομίζω ότι θα το επέλεγα, όπως επίσης και εάν πάω σε μεγαλύτερο, δεν θα πάω σε Voge για τους προαναφερθέντες λόγους. Βασίστηκα στα καλά λόγια που είχα ακούσει για τον εισαγωγέα (και ισχύουν), αλλά όταν ο τοπικός σου λέει πχ ότι παρήγγειλε ανταλλακτικά ενώ στα κεντρικά σου λένε ότι δεν υπάρχει παραγγελία, όταν για την πρώτη διαρροή έχετε κάνει πολλά ραντεβού πήγαινε έλα για μια απλή διάγνωση διαρροής - και μάλιστα γνωστή από άλλα μηχανάκια υποτίθεται- και όταν καταλήγουμε να σου αρνηθεί την εξυπηρέτηση λέγοντας σου να πας αλλού για επισκευή την δεύτερη φορά, εεε προφανώς και σε τοπικό επίπεδο η εταιρία αυτή βγαίνει από τις υποψήφιες προς αγορά στο μυαλό μου.

  15. #570
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Παραλαβή επιτέλους του επισκευασμένου Voge 300ds. Να θυμίσω πως μετά από 300 χλμ από την αγορά, παρατήρησα διαρροή λαδιού στην αντλία νερού, η οποία επισκευάστηκε αλλά μετά από 300 χλμ ξανά, πάλι τα ίδια. Ο αντιπρόσωπος που το επισκεύασε, αρνούνταν ότι την δεύτερη φορά σταζει από το ίδιο σημείο, λέγοντας πως είναι από αλλού, όπου φτάσαμε σε σημείο που αρνήθηκε την εξυπηρέτηση. Έτσι, αναγκάστηκα να αλλάξω πόλη για να βρω λύση. Μετά την διάγνωση, αλλαχθηκε η αντλία λαδιού και εκ νέου το κιτ επισκευής της αντλίας νερού. Μένει να κάνω χιλιόμετρα για να δω εάν λύθηκε το θέμα οριστικά.

    Υπενθυμίζω ότι μιλάμε για πρώτο χέρι μηχανάκι με ελάχιστα χλμ όταν συνέβη για δεύτερη φορά η διαρροή. Ελπίζω να ήταν κακή δουλειά του πρώτου μάστορα και πλέον να λύθηκε οριστικά, διότι η υπομονή μου έχει εξαντληθεί και δε ξέρω τι θα πρέπει να κάνω αν δω πάλι να χάνει.

    Υ.Γ 1: η αντλία λαδιού δεν ήταν ετοιμοπαραδοτη. Έκανε σχεδόν ένα μήνα να έρθει. Το κιτ αντλίας νερού όμως ήταν ετοιμοπαραδοτο. Στα κεντρικά πολύ πρόθυμα να εξυπηρετήσουν, σε αντίθεση με τον τοπικό αντιπρόσωπο. Βέβαια, εν τέλει η μόνη αποδεκτή λύση που προτάθηκε ήταν να αλλάξω πόλη, που έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δε θα γίνονταν να πάω αυθημερόν, οπότε και το έστειλα με μεταφορική (=κόστος για εμένα)

    Υ.Γ. 2: Απ' ότι διαβάζω, και κάποια 525dsx έχουν αρχίσει να έχουν διαρροή στην αντλία νερού.

    Εν κατακλείδι, αν γύριζα τον χρόνο πίσω και ήξερα α. με τι τοπικό αντιπρόσωπο έχω να κάνω, β. ότι πολλά 300αρια έχουν το θέμα με τη διαρροη, και μάλιστα είναι κι άλλες περιπτώσεις που μετά την πρώτη επισκευή άρχισαν να χάνουν, αλλά όταν το πήρα σε όσα γκρουπ/φόρουμ κι αν διάβαζα δεν κατάφερα εγώ να βρω τέτοια ποστ), δε νομίζω ότι θα το επέλεγα, όπως επίσης και εάν πάω σε μεγαλύτερο, δεν θα πάω σε Voge για τους προαναφερθέντες λόγους. Βασίστηκα στα καλά λόγια που είχα ακούσει για τον εισαγωγέα (και ισχύουν), αλλά όταν ο τοπικός σου λέει πχ ότι παρήγγειλε ανταλλακτικά ενώ στα κεντρικά σου λένε ότι δεν υπάρχει παραγγελία, όταν για την πρώτη διαρροή έχετε κάνει πολλά ραντεβού πήγαινε έλα για μια απλή διάγνωση διαρροής - και μάλιστα γνωστή από άλλα μηχανάκια υποτίθεται- και όταν καταλήγουμε να σου αρνηθεί την εξυπηρέτηση λέγοντας σου να πας αλλού για επισκευή την δεύτερη φορά, εεε προφανώς και σε τοπικό επίπεδο η εταιρία αυτή βγαίνει από τις υποψήφιες προς αγορά στο μυαλό μου.
    Που άκουσες ότι το 525 έχει διαρροή γιατί μέχρι στιγμής όλα είναι απροβλημάτιστα

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF