Σελίδα 7 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 604

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #91
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Νομίζω πολύ καλύτερα έτσι, είναι σαν να βάζεις μπαγκαζιέρα οροφής σε roadster..
    Κοίταξε κάτω απο την σέλλα, μάλλον έχει κάτι να κλειδώσεις το κράνος.
    Αν δεν έχει είναι εύκολο να μπεί.

    Η "τσάντα" που χρειάζεσαι γι αυτό, αν το πάρεις απόφαση, υπάρχει σε πολλές εκδόσεις
    ή μπορείς να παραγγείλεις να σου φτιάξουν απο ότι υλικό θες.

    Αν είσαι άνετος έχω και έναν χρυσοχόο που στην τρέλα του να φτιάχνει περιφερειακά κοσμημάτων μακραμέ
    φτιάχνει τσάντα κράνους μακραμέ με αρτάνι!
    Δεν τον ρώτησα ποτέ αλλά είναι πολύ κουλ και οι τιμές του ανατολικού μπλόκ.

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dino809 Προβολή μηνύματος
    Έτσι πίστευα κι εγώ, αλλά τελικά δεν είναι τόσο απλό.

    Σε δοκιμή που έγινε σε κατάστημα φίλου με τη σχάρα της Givi για το AC φάνηκε ότι το πρόσθετο φτερό του ACX δημιουργεί θέμα και δεν μπορεί να μπει.

    Μην ξεχνάμε ότι η σχάρα δεν πιάνει στις υποδοχές που βιδώνεται το πρόσθετο φτερό αλλά σε άλλες, που δεν φαίνονται και πρέπει να τρυπηθεί και το πρόσθετο φτερό του ACX και το εσωτερικό πλαστικό που βρίσκεται κάτω από το πλαίσιο που στηρίζει τη σέλα.

    Ακόμα και αν τρυπηθούν όμως, η βάση δεν κάθεται στο σωστό ύψος και δεν μπορεί να τοποθετηθεί στις μπροστινές υποδοχές που πιάνουν πάνω στα μαρσπιέ του συνεπιβάτη.

    Γενικά, κάναμε πολλές δοκιμές εκείνη την ημέρα αλλά αποτύχαμε.
    Με έβαλες σε σκέψεις τώρα.. Γιατί προτιμώ εμφανισιακά το acx, αλλά επειδη το θέλω για καθημερινή μετακίνηση για τη δουλεια, το backpack πρέπει να ειναι σε βαλιτσάκι μαζί με τα αδιαβροχα.. Χωρίς σχάρα τρώω άκυρο..

  3. #93
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos6750 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Έχω το ds300e5. Όντως το βεντιλατερ δουλεύει υπερωρίες με την ζέστη. Μάλλον είναι θέμα με το euro5 γιατί το euro4 που έκανα τεστ πέρσι καλοκαίρι δεν είχε τέτοιο θέμα. Επίσης στο δικό μου η αλυσίδα ήταν πολύ σφιχτη και τη χαλαρωσα. Κοίταξε το και καλούς δρόμους
    καλημέρα @nikos6750 καλοταξιδη και σε σένα! Αν θες γράψε μας μερικά λογικά για τη μέχρι τώρα συμβίωσή σου με την 300ds!

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    και σε shad έτσι μπαινει η σχάρα
    https://www.shad.es/imagenes/a_shad10779.jpg
    (αντίστοιχο θέμα είχα και στη Breva μου γι'αυτο προτιμησα τη μαμισια βάση σχάρας που δεν είχε αυτά τα πλαϊνά.. Εδώ όμως δε βλέπω να εχει βγει κατι μαμίσιο..)

  5. #95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    υπάρχει σε kappa https://media.kappamoto.com/AK-Moto/..._21)_latoK.jpg

    αλλά είναι άσχημο ρε παιδιά να βάλεις τέτοιο πράμα απο πίσω

    Μελλοντικά που θα προστεθούν περισσότερα αξεσουάρ θα μπορούσε για ταξίδι να αφαιρεθεί η πίσω σέλα και να μπει εκεί rack mount αλλά και αυτό πάντα με επιφύλαξη πως θα κάτσει στο ματι



    Αυτή η σχάρα είναι για το AC και δεν μπαίνει σε ACX. Επίσης η σέλα του ACX είναι σε ένα κομμάτι και όχι σε δυο όπως του AC.

    Όσο για την ασχήμια συμφωνώ αλλά αν το θέλεις για δουλειά είναι σε πολλές περιπτώσεις χρήσιμη η μπαγκαζιέρα, έστω μια μικρή.
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  6. #96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ashton Προβολή μηνύματος
    Με έβαλες σε σκέψεις τώρα.. Γιατί προτιμώ εμφανισιακά το acx, αλλά επειδη το θέλω για καθημερινή μετακίνηση για τη δουλεια, το backpack πρέπει να ειναι σε βαλιτσάκι μαζί με τα αδιαβροχα.. Χωρίς σχάρα τρώω άκυρο..
    Συμφωνώ, εξάλλου κι εγώ προτιμώ εμφανισιακά το ACX γι αυτό και το πήρα. Για καθημερινή επαγγελματική μετακίνηση χρειάζεσαι μια μικρή μπαγκαζιέρα.

    Είμαι αισιόδοξος ότι κάτι θα εμφανιστεί όσο μεγαλώνουν οι πωλήσεις του ACX.

    Ακόμα, σε φωτογραφίες που εμφανίζουν το ανανεωμένο AC του 2021 φαίνεται ότι καταργείται το κάτω φτερό και το ανεβάζουν επάνω όπως είναι τώρα στο ACX

    Θέλω να ελπίζω ότι αν εισαχθεί στην Ευρώπη σε αυτή τη μορφή, τότε θα εμφανιστούν και σχάρες από τους κατασκευαστές που θα λύνουν το πρόβλημα του πίσω φτερού.

    Βλέπε το λινκ, στις φωτογραφίες εμφανίζεται το πίσω μέρος του νέου AC 2021 (παρατήρησε ότι έχει επάνω το φτερό όπως του ACX) με σχάρα από κινέζο κατασκευαστή.

    https://www.aliexpress.com/item/1005...53770839%22%7D
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικη φιλαρακι!!!Μόλις πήρα την ds 500 κ είδα κ την δικιά σου απο κοντά.Πανεμορφη κ πολυ καλη ποιότητα κατασκευης.Η voge απο ότι φαίνεται μπήκε δυναμικά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    παντως αυτή η προσπάθεια του κινεζικου εργοστασίου δείχνει οτι θα περπατήσει, έχουν σωστή τιμή, δείχνουν πιο ποιοτικά κατασκευαστικά απο τους ομοεθνείς ανταγωνιστές του, και χρησιμοποιούν ποιοτικούς προμηθευτές για τα περιφερειακά τους.

    μένει να φανεί στο περας των χρόνων αν αντέχουν και αν υποστηρίζονται ισάξια με τους παραδοσιακούς ανταγωνιστές.

    η cfmoto είναι απο κοντά

    η μπενέλι έχει αρκετά μελανά σημεία συγκριτικά με τους παραπάνω


    Ευχαριστώ για τις ευχές!

    Από ότι μου είπαν συζητώντας μια μέρα εκεί που το πήρα, σε κάθε παραλαβή που γίνεται (περιπου ανα 2-3 μήνες) σχεδόν όλες οι μοτοσυκλέτες είναι πουλημένες πριν φτάσουν στα καταστήματα.
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    πέρασα από την έκθεση που είναι κοντά μου (είχα πει να με ενημερώσουν όταν θα είχαν acx - το ειδα κι απο κοντά - κουκλα ειναι..) . Οπως μου ειπαν η υπάρχουσα βαση σχαρας για το AC από Givi/Shad κλπ ΔΕΝ κάνει. Περιμένουν όμως να βγάλουν βάσεις οι κατασκευαστές αφού το acx ειναι νέο μοντέλο και παίρνει κάποιο χρόνο.

  9. #99
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    παιδιά, υπάρχουν και στην ελλάδα βιοτέχνες που φτιάχνουν βάσεις.
    Αν υπάρχει τόσο μεγάλη ανάγκη απευθυνθείτε εκεί να φτιάξουν για το μοντέλο σας, τους συμφέρει.

  10. #100
    Νέο μέλος Το avatar του/της nikos6750
    Εγγραφή
    27/01/2016
    Μηνύματα
    41
    Το πήρα γιατί έψαχνα κάτι πιο γρήγορο και άνετο από το παπι και συγχρόνως να έχει έξοδα (πάγια και χρήσης) σαν παπί. Πιστεύω ότι έκανα σωστή αγορά. Πολύ καλές αναρτήσεις, καλά φρένα και αρκετά δυνατό και ροπατο με ομαλή λειτουργία. Επίσης έχει ελαφριά αίσθηση και γενικά καλή συμπεριφορά στο δρόμο. Στα μειων.Με βαλιτσα πίσω δε χωράνε άνετα δύο μαντραχαλοι. Εγω το έχω για εργάτη οπότε δε με νοιάζει. Επίσης η οθόνη με ήλιο δεν καλοφαινεται. Γενικά φαίνεται να έχει καλη ποιότητα αλλά θα το δούμε στο μέλλον. Έχω μόλις 3χιλ.χλμ.και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

  11. #101
    Νέο μέλος Το avatar του/της nikos6750
    Εγγραφή
    27/01/2016
    Μηνύματα
    41

    Talking Να ο κινεζακος

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20210909_194737.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	73,0 KB 
ID:	431693

  12. #102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos6750 Προβολή μηνύματος
    Το πήρα γιατί έψαχνα κάτι πιο γρήγορο και άνετο από το παπι και συγχρόνως να έχει έξοδα (πάγια και χρήσης) σαν παπί. Πιστεύω ότι έκανα σωστή αγορά. Πολύ καλές αναρτήσεις, καλά φρένα και αρκετά δυνατό και ροπατο με ομαλή λειτουργία. Επίσης έχει ελαφριά αίσθηση και γενικά καλή συμπεριφορά στο δρόμο. Στα μειων.Με βαλιτσα πίσω δε χωράνε άνετα δύο μαντραχαλοι. Εγω το έχω για εργάτη οπότε δε με νοιάζει. Επίσης η οθόνη με ήλιο δεν καλοφαινεται. Γενικά φαίνεται να έχει καλη ποιότητα αλλά θα το δούμε στο μέλλον. Έχω μόλις 3χιλ.χλμ.και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.


    Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι!
    .
    .
    .
    .
    .
    Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά οι κάτοχοι και οι ενδιαφερόμενοι!
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  13. #103
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Να φτιαχτει μηπως ενα θεματακι απο την αρχη, για γενικες εντυπωσεις κτλ κτλ κτλ. Ειμαστε πλεον 4-5

  14. #104
    Ναι και ίσως, αν γίνεται, να μεταφερθούν εκεί και οι 3 τελευταίες σελίδες από εδώ για να βρίσκονται μαζεμένες σε ένα μέρος όλες οι πληροφορίες.
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    παντως αυτή η προσπάθεια του κινεζικου εργοστασίου δείχνει οτι θα περπατήσει, έχουν σωστή τιμή, δείχνουν πιο ποιοτικά κατασκευαστικά απο τους ομοεθνείς ανταγωνιστές του, και χρησιμοποιούν ποιοτικούς προμηθευτές για τα περιφερειακά τους.

    μένει να φανεί στο περας των χρόνων αν αντέχουν και αν υποστηρίζονται ισάξια με τους παραδοσιακούς ανταγωνιστές.

    η cfmoto είναι απο κοντά

    η μπενέλι έχει αρκετά μελανά σημεία συγκριτικά με τους παραπάνω
    Επειδή είχα κ την trk 502 x κ πλεον εχω την ds 500 (+z1000) επιβεβαιώνω.Η ds είναι 2 επίπεδα πάνω σε ποιότητα κατασκευης,φοράει καλυτερα περιφερειακα +καταπληκτική tft ,ευανάγνωστη με πολλές πληροφορίες είναι πολύ πιο ελαφρια κ κοστίζει κ 1000 ευρω λιγότερα.Απλα η trk πλασάρεται με καλύτερο ονομα κ εχει μπούγιο...Πολυ καλύτερη επιλογή η ds

Σελίδα 7 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF