Σελίδα 19 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819202122232429 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 604

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #271
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    318
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dino809 Προβολή μηνύματος
    Συνημμένο 436680Συνημμένο 436681

    Μπήκε σχάρα και μπαγκαζιέρα πριν λίγες ημέρες.

    Και οι δυο της Givi.
    Ποια λάστιχα; Εντυπώσεις και τιμή;

  2. #272
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dino809 Προβολή μηνύματος
    Συνημμένο 436680Συνημμένο 436681

    Μπήκε σχάρα και μπαγκαζιέρα πριν λίγες ημέρες.

    Και οι δυο της Givi.
    Με τέτοιο παρτάλι που έμπλεξες, καλά να πάθεις

    Ωραίο!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #273
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    Μια χαρά δειχνει με τη σχάρα και τη μπαγκαζιέρα.
    Με γειες !

  4. #274
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Ποια λάστιχα; Εντυπώσεις και τιμή;

    Παρόλο που τα μαμά λάστιχα δεν είχαν γλυστρίσει ποτέ ακόμα και σε δυνατά φρεναρίσματα, ένιωθα σα να οδηγούσα πάνω σε δυο φουσκωμένα μπαλόνια που έκαναν τη μοτοσυκλέτα να έχει μια αργή αίσθηση στις αντιδράσεις της και στις αλλαγές πορείας.

    Τα άλλαξα πριν από δυο μήνες ακριβώς με τα Battlax s22 που βρήκα τότε διαθέσιμα και είμαι πολύ ευχαριστημένος παρόλο που δεν έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα. Η μοτοσυκλέτα έχει γίνει πολύ πιο ευέλικτη, το μπροστινό έχει ελαφρύνει, ο θόρυβος από τα ελαστικά έχει μειωθεί πολύ και γενικότερα μου δίνει σιγουριά στις στροφές και οι αλλαγές της πορείας γίνονται πια πανεύκολα.

    Κόστος 210€ με την τοποθέτηση.
    Τελευταία τροποποίηση από dino809; 30/06/2022 στις 22:13.
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  5. #275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Με τέτοιο παρτάλι που έμπλεξες, καλά να πάθεις

    Ωραίο!
    Χάλι μαύρο, ευχαριστώ για τη συμπαράσταση στα δύσκολα!

    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  6. #276
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ashton Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά δειχνει με τη σχάρα και τη μπαγκαζιέρα.
    Με γειες !

    Ευχαριστώ πολύ, η αλήθεια είναι ότι βόλεψαν πολύ!
    Voge SR1 - Voge 300 ACX - Sym HD300 - Suzuki 650 Freewind - Modenas Kristar - Honda AX-1 - Yamaha F1z

  7. #277
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dino809 Προβολή μηνύματος
    Χάλι μαύρο, ευχαριστώ για τη συμπαράσταση στα δύσκολα!

    Έχω το ac με την ίδια σχάρα και βαλίτσα φαντάσου συμπαράσταση,

    Καλά να είμαστε να τα χαιρόμαστε!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #278
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Το μηχανακι ειναι πραγματικα ωραιοτατο, και πολυ το σκεφτομαι καθε φορα που το βλεπω.

    Η μπαγκαζιερα απο την αλλη σε αυτες τις κατηγοριες ειναι για τ' αναθεμα, εγω θα κοιτουσα για κατι στο ντεποζιτο αν μπορει να μπει, αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε και στο χωριο μου.

    Να μας ενημερωνετε για το πως παει η συμβιωση και οι δυο σας, θεωρω οτι η voge ηρθε για να μεινει και να καθιερωθει σιγα σιγα σε μια αξιολογη οικονομικη εταιρια.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  9. #279
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    318
    2700χλμ. με το acx, και μια μικρή ανασκόπηση.
    Η μηχανή συμπεριφέρεται πολύ καλά στο δρόμο και είναι στιβαρή. Τα φρένα είναι υπεραρκετά και το abs δεν ενεργοποιείται εύκολα. Τα φώτα εξαιρετικά. Το μοτέρ είναι πολύ πρόθυμο και δεν ζητάει βενζίνη. Έχω δει 144 κοντέρ χωρίς να το σπάσω, πιστεύω έχει ακόμα 8-10 αν ανοίξει καλά. Αν ήμουν 75-80 κιλά (είμαι 110) θα έβαζα δυο δόντια μικρότερο γρανάζι πίσω. Η εξάτμιση έχει ωραίο ήχο και σκασίματα. Τις λακούβες τις φιλτράρει καλά. Η μηχανή είναι πολύ προσεγμένη και κάτω από τα πλαστικά, φίσες, πλεξούδα, μονάδα ψεκασμού είναι πολύ τακτοποιημένα. Στα μείον η μικρή σέλα συνεπιβάτη (εις γνώσιν όταν την πήρα) και τα τακουνάτα λάστιχα που κάνουν θόρυβο όταν ανέβει η ταχύτητα.
    Όσον αφορά την αντιπροσωπεία οι εντυπώσεις είναι άριστες, γιατί την χρειάστηκα σε δύο θέματα. Είχε ξεκολλήσει η άκρη του λογότυπου στο ρεζερβουάρ, και είδα μια ελάχιστη διαρροή λαδιού από την αριστερή μεριά του μοτέρ. Η διαρροή ήταν από ένα εξάρτημα κάτω από το γρανάζι (γράφει yf300), και είναι ο αισθητήρας που διαβάζει την ταχύτητα στο κιβώτιο. Επειδή το άφησα να εξελιχθεί μου έσταζε μια κηλίδα μεγέθους δίευρου στα 500χλμ. Έστειλα email, με πήραν τηλέφωνο σε μία ώρα, έκλεισα ραντεβού σε 3-4 μέρες και μου τα έφτιαξαν.
    Για την ιστορία ο αισθητήρας είναι ένα βαρελάκι που μπαίνει στο κάρτερ, και δεν έχει φλάντζα αλλά o-ring. Αντί για το o-ring μου το άλλαξαν ολόκληρο.
    Τελευταία τροποποίηση από Lakisss; 01/07/2022 στις 23:08.

  10. #280
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    η σελα συνεπιβάτη στο acx είναι περισσοτερο βολική απο το ac ή λιγότερο ;

  11. #281
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ashton Προβολή μηνύματος
    η σελα συνεπιβάτη στο acx είναι περισσοτερο βολική απο το ac ή λιγότερο ;
    Έχοντας δει από κοντά του acx, θεωρώ ότι δεν έχουν σημαντική διαφορά δεδομένου ότι έχουν το ίδιο πλάτος.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #282
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    318
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ashton Προβολή μηνύματος
    η σελα συνεπιβάτη στο acx είναι περισσοτερο βολική απο το ac ή λιγότερο ;
    Νομίζω ελαφρά λιγότερο.

  13. #283
    Μέλος Το avatar του/της kotlos
    Εγγραφή
    16/06/2022
    Μηνύματα
    34
    300km στο κοντέρ με το 300acx

    Γενικά πολύ ευχαριστημένος, δεν νομίζω ότι μπορούσα να βρω κάτι καλύτερο για μένα γιατί ήθελα κάτι ελαφρύ, χαμηλή σέλα, καλή συμπεριφορά στο δρόμο αλλά και σε χώμα ενίοτε, οικονομικό, και σχετικά όμορφο. Το πήγα μέχρι και σε κατσάβραχα και ήταν μία χαρά. Για μένα τα scrambler ειναι ιδανική κατηγορία πέρα απο το αισθητικό κομμάτι. Μοτερ πολύ καλό, φρένα υπεραρκετα, ήχος εξάτμησης απλά απολαυστικός.

    'Εχω μόνο κάποιες ελάχιστες ενοχλήσεις:
    1. Βεντιλατέρ θορυβώδες. Δουλεύει αρκετά συχνά, αλλά ακούγετε μόνο μέσα στη πόλη σε χαμηλές ταχύτητες. Δεν είμαι σίγουρος αν κάποια στιγμή μπορώ να βρω κάτι με λιγότερο θόρυβο.
    2. Ένδειξη βενζίνης μόνο κατα προσέγγιση. Αρκετές φορές θα σου δείξει άδειο, το αναβοσβήνεις και επανέρχεται. Αν και στα 10 λίτρα μείον από γεμάτο (λογικά με 6 λίτρα μέσα στο ντεπόζιτο) έμεινε στο άδειο. Θα προσπαθήσω να μου το φτιάξουν γιατί δεν νομίζω ότι από τη μάνα του πρέπει να δουλεύει έτσι.
    3. Μου έχει κάνει κάποια σβησίματα (~5) τα οποία έχουν αραιώσει βέβαια. Συνήθως κρύο αλλά ακόμα μία φορά και ζεστό. Θα περιμένω λίγο ακόμα πριν το πάω στο σέρβις.
    4. 1->2 ταχύτητα καμιά φορά δυσκολεύεται να μπεί, από ότι διαβάζω όμως αυτό θα βελτιωθεί με το στρώσιμο.
    5. Κάθισμα προς το σκληρό.
    6. Λίγο σκληρές αναρτήσεις για το βάρος μου (~75κιλά). Αναρωτιέμαι αν μπορούν να αλλαχτούν σε κάποια φάση.

    Το μόνο έξτρα που χρειάζεται είναι κάτι σε σχάρα πίσω για πιάνεται ο συνεπιβάτης και να μπορούν να δεθούν πράγματα πάνω στη μηχανή. Απέριψα το Givi καθώς δεν θέλω μπαγκαζιέρα και δεν μου αρέσει κιόλας. Θα δώ αν βρω κανένα μεταλά να μου φτιάξει κάτι ανάλογο με το κινέζικο που ανέφερα πιο πάνω.

  14. #284
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kotlos Προβολή μηνύματος
    ....................... Θα δώ αν βρω κανένα μεταλά να μου φτιάξει κάτι ανάλογο .....

    Ειναι ενα παλικαρι εδω, "αμανικο μελος" που ισως μπορει να βοηθησει.. Ισως και ο karellen αν θυμαμαι καλα παο το avatar
    Quod me nutrit... me destruit.....

  15. #285
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ειναι ενα παλικαρι εδω, "αμανικο μελος" που ισως μπορει να βοηθησει.. Ισως και ο karellen αν θυμαμαι καλα παο το avatar
    Οι Nazareth λεγόντουσαν hard rock τότε.

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF