Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: Voge ds525x

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2023
    Μηνύματα
    28

    Voge ds525x

    Παίδες καλησπέρα νεος στο φόρουμ

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2023
    Μηνύματα
    28
    Λιγουρεύομαι το dsx525 έχουμε κανα feedback ;το έχει κανεις ;

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos77yk Προβολή μηνύματος
    Παίδες καλησπέρα νεος στο φόρουμ
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos77yk Προβολή μηνύματος
    Λιγουρεύομαι το dsx525 έχουμε κανα feedback ;το έχει κανεις ;
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες

    Αυτήν την στιγμή, δεν νομίζω να το έχει κάποιος από εδώ μέσα. Το έχει παραγγείλει ο Lakis αλλά το περιμένει Οκτώβριο...
    Πάντως στη σελίδα της ομάδας στο Facebook λένε τα καλύτερα. Εγώ έχω το ac 500 και αρκετά μέλη εδώ το ds 500...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    324
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos77yk Προβολή μηνύματος
    Λιγουρεύομαι το dsx525 έχουμε κανα feedback ;το έχει κανεις ;
    Το οδήγησα και έμεινα ικανοποιημένος, πολύ μηχανή για τα λεφτά της. Η ζελατίνα είναι κοντή για εμένα, και το σασμάν ήταν λίγο σκληρό αφού είχε περίπου 700χλμ συνολικά. Περισσότερο σε λίγες μέρες.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Το οδήγησα και έμεινα ικανοποιημένος, πολύ μηχανή για τα λεφτά της. Η ζελατίνα είναι κοντή για εμένα, και το σασμάν ήταν λίγο σκληρό αφού είχε περίπου 700χλμ συνολικά. Περισσότερο σε λίγες μέρες.
    Άμα κάνει περισσότερα χιλ θα φτιάξει το σασμάν η με αλλαγή διαφορετικού λαδιού ( πιστεύω )

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos77yk Προβολή μηνύματος
    Λιγουρεύομαι το dsx525 έχουμε κανα feedback ;το έχει κανεις ;
    Μόνο τα καλυτερα λέγονται. Εγω εχω 2 χρόνια το 500ds και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Με τοσα που εχω ακουσει, μου λένε και εχω διαβάσει για το 525dsx το άλλαζα για πλάκα. Απλα δεν μου αρέσει εμφανισιακά.
    Κατι που διάβασα και ειναι εντυπωσιακό ειναι οτι στην Ιταλική αγορά τον Ιουλιο ήταν τρίτο σε πωλήσεις και τον Αυγουστο πρώτο

    https://motorbike.gr/%CE%BD%CE%AD%CE...-%CE%B1%CF%8D/

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Μόνο τα καλυτερα λέγονται. Εγω εχω 2 χρόνια το 500ds και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Με τοσα που εχω ακουσει, μου λένε και εχω διαβάσει για το 525dsx το άλλαζα για πλάκα. Απλα δεν μου αρέσει εμφανισιακά.
    Κατι που διάβασα και ειναι εντυπωσιακό ειναι οτι στην Ιταλική αγορά τον Ιουλιο ήταν τρίτο σε πωλήσεις και τον Αυγουστο πρώτο

    https://motorbike.gr/%CE%BD%CE%AD%CE...-%CE%B1%CF%8D/
    Το μόνο που με ανησυχεί είναι η τιμή . Στα 6 χιλ δίνει παρα πολλά και αναρωτιέμαι από που έχει κόψει για να πετύχει αυτή την τιμή .

  8. #8
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos77yk Προβολή μηνύματος
    Το μόνο που με ανησυχεί είναι η τιμή . Στα 6 χιλ δίνει παρα πολλά και αναρωτιέμαι από που έχει κόψει για να πετύχει αυτή την τιμή .
    Οι κινεζολάγνοι (sic) θα υποστηρίξουν ότι δεν έχουν κόψει από κάπου, ότι οι άλλοι πουλάνε υπερτιμημένα, κι ότι οι μισθοί των κινέζων εργατών είναι χαμηλοί...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 30/09/2023 στις 11:28.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2023
    Μηνύματα
    28
    Και από που κόβουν λες

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos77yk Προβολή μηνύματος
    Το μόνο που με ανησυχεί είναι η τιμή . Στα 6 χιλ δίνει παρα πολλά και αναρωτιέμαι από που έχει κόψει για να πετύχει αυτή την τιμή .
    Μεγάλη συζήτηση. Εγω πιστευτώ από πουθενά. Είναι σιγουρο ότι ακόμα και με αυτη την τιμή εχουν κερδος. Ειναι σιγουρο οτι εχει κερδος και η Honda στο cb500x που το παιρνεις ουσιαστικά γυμνό και πληρώνεις ~1300 πάνω. Προφανως, τα περιθώρια κέρδους ειναι πολυ μεγάλα.

    Πριν καμια 15ετια εψαχνα για ενα SUV και διαπιστωσα οτι η audi και η vw είχαν απο ιδιο κινητήρα μέχρι και τα πλαστικα ίδια. Οριακά και η scoda το ιδιο. Τηρουμένων των αναλογιών και φυσικά με διαφορες στις λεπτομέρειες. Απλα αν ήθελε το κωλαρακι μου audi, θα επρεπε να δωσω +15Κ. Μιλώντας για Audi kai VW η συζήτηση για αξιοπιστία παει περίπατο. Το μονο που τους σωζει ειναι οτι είναι γερμανικα και η ευρωπη θεωρει οτι apriori το γερμανικό ειναι αξιόπιστο. Οι τσεπουλες των παθόντων το ξερουν.


    Η Voge με καποιο τρόπο επρεπε να μπει στην αγορά. Πως θα εμπαινε αν ειχε ιδια τιμη με το cb500x? Με τόσα που προσφέρει, φυσικά και το σκέφτεσαι και μάλλον θα το επιλέξεις. Και κάτι τελευταιο, πιστευεις οτι το παρακάτω που κανει 1500 αν εθρει στη ευρώπη θα πωλειται 1500? Και η honda μπορει να πουλησει φθηνα. Αλλα όταν στις πωλησεις ειναι πρώτη, δεν υπαρχει λογος να το κανει.

    https://www.bikeit.gr/nea-montela-ho...siasthke-india

  11. #11
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Οι κινεζολάγνοι (sic) θα υποστηρίξουν ότι δεν έχουν κόψει από κάπου, ότι οι άλλοι πουλάνε υπερτιμημένα, κι ότι οι μισθοί των κινέζων εργατών είναι χαμηλοί...
    Ένα πιάτο ρύζι ενώ των designers δύο πιάτα ρύζι.

  12. #12
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos77yk Προβολή μηνύματος
    Και από που κόβουν λες
    Πιστεύω από ποιότητα πλαστικών, από περιφερειακά πχ ποιότητα στα τακάκια, γρανάζια, αλυσίδες, διακόπτες...πχ τα πλαστικά που έχουν τα Benelli και τα QJ είναι ενδεικτικά της ποιότητάς τους. Η CFMoto στο καινούριο της 700MT έχει ελαστικά πρώτης τοποθέτησης κάτι CST Migra νομίζω, τα οποία σε τεστ που διάβασα, ανέφεραν ότι γλιστράνε και δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη...γιατί λες να διάλεξε αυτά;...επειδή είναι επιδόσεων και ταιριάζουν με τον χαρακτήρα της μοτοσυκλέτας, ή λόγω κόστους; Λες να κόστιζε το ίδιο να βάλουν CST, το ίδιο να βάλουν πχ Pirelli ή Dunlop;

    Το θεμελιώδες συστατικό μια επιχείρησης είναι το ΚΕΡΔΟΣ, αυτό είναι το άλφα και το ωμέγα, ΚΕΡ-ΔΟΣ!!! Αναφέρθηκε παραπάνω ότι η Honda πουλάει υπερτιμολογημένα, κι η Voge συμπιέζει τα περιθώρια κέρδους της, για να μπορεί να είναι τιμολογιακά ανταγωνιστική, και να μπορεί να πλασαριστεί στην αγορά. Θα συμφωνήσω απόλυτα, προσωπικά θεωρώ το CB500X μια από τις πλέον υπερτιμολογημένες μοτό της αγοράς. Δεν νομίζω όμως ότι Honda και Voge "ψωνίζουν" από τον ίδιο προμηθευτή, ίδιο ράφι, ίδια ποιότητα...Αν η Honda το παίρνει 10 δολάρια το πλαστικό και το πουλάει 15, η Voge δεν νομίζω να το παίρνει επίσης 10 δολάρια για να το πουλάει 11...αφού συμπιέζει το κέρδος της, δεν είναι λογικό να συμπιέζει και το κόστος των προμηθευτών της;
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 30/09/2023 στις 13:44.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2023
    Μηνύματα
    28
    Απ ότι έχω διαβάσει το μοτέρ και το πλαίσιο είναι κορυφή τώρα τα πλαστικά και τα περιφερειακά δεν γνωρίζω .
    Εάν όμως το 500ds βγήκε καλό και αξιόπιστο δεν νομίζετε ότι το 525 θα είναι έστω ίδιας αξιοπιστίας ;

  14. #14
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Define κορυφή.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Το αν θα αντέξουν τα κινέζικα μεγάλα μηχανάκια θα φανεί σε βάθος χρόνου.
    Το φλέγον ζήτημα με το που αγοράσεις ,ειναι το εμπιστεύεσαι για ένα ταξίδι στο νορντκαπ με τη καλή σου πίσω,ή φοβάσαι;

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Voge
    Απαντήσεις: 603
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2024, 12:55
  2. Voge DS525X πρώτα συμπεράσματα
    από akisk19 στο forum Voge
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2023, 09:58
  3. Voge Motorcycles
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2021, 22:13
  4. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  5. Voge
    από Potis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2020, 09:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF