Σελίδα 25 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 15202122232425262728293035 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 361 έως 375 από 604

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #361
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Προς τους κατόχους κάποιου από τα Voge 300,

    Σε χαλαρές βόλτες εκτός πόλης τι κατανάλωση έχετε ως μέση; Είναι εφικτό ένα 2.5lt/100km;
    Μιλάω για μεγάλες βόλτες χαλαρού ρυθμού, κάτω από τα όρια στο 99% της διαδρομής.

    Ευχαριστώ!

  2. #362
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Προς τους κατόχους κάποιου από τα Voge 300,

    Σε χαλαρές βόλτες εκτός πόλης τι κατανάλωση έχετε ως μέση; Είναι εφικτό ένα 2.5lt/100km;
    Μιλάω για μεγάλες βόλτες χαλαρού ρυθμού, κάτω από τα όρια στο 99% της διαδρομής.

    Ευχαριστώ!
    Όχι.

  3. #363
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Προς τους κατόχους κάποιου από τα Voge 300,

    Σε χαλαρές βόλτες εκτός πόλης τι κατανάλωση έχετε ως μέση; Είναι εφικτό ένα 2.5lt/100km;
    Μιλάω για μεγάλες βόλτες χαλαρού ρυθμού, κάτω από τα όρια στο 99% της διαδρομής.

    Ευχαριστώ!
    Το πολύ πολύ να κατέβει ως τα 3 λίτρα και πάλι..... Δεν είναι παπί!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #364
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Το πολύ πολύ να κατέβει ως τα 3 λίτρα και πάλι..... Δεν είναι παπί!
    Τα τελευταία χρόνια καταφέρνω και βγάζω κάτω και από αυτά που λένε οι κατασκευαστές. Πχ στο CB500X σε κανονική (για μένα) χρήση 3.4lt/100km κι αν η βόλτα είναι εντελώς χάζεμα πέφτω και στα 3.2
    Έτσι το απολαμβάνω πια, στο 90% των χλμ που κάνω. Το περιστασιακό άνοιγμα θα είναι σε κανένα ορεινό στροφιλίκι ή αν για κάποιο λόγο βιάζομαι για κάτι (πράγμα σχεδόν απίθανο).

    Νομίζω πρέπει να κανονίσω ένα καλό test ride για το 300DS να δω πως μου φαίνεται στις δικές μου διαδρομές και στυλ.
    Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από την αντιπροσωπεία σχετικά με το πόσο ελαστικοί είναι στη διάρκεια ενός test; Λόγω ύψους οτιδήποτε κάτω από 1 ώρα δεν μου δείχνει και πολλά γιατί τα πιασίματα έρχονται συνήθως αργότερα.

    Το CB, που το ερωτεύτηκα με το πρώτο test ride, μου το είχανε δώσει για 4 ώρες

  5. #365
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    αν θες να κάνεις την αλλαγή γιατί έτσι σου αρέσει να την κάνεις.
    μη περιμένεις οτι θα δεις καλύτερο νουμερο κατανάλωσης απο αυτό που εχεις ήδη στο cb

    για κάτι που θα πέφτει στα 2/2,5 σε μοτοσυκλέτα θα πρέπει να πας σε 125cc, παράδειγμα ενα ωραιοτατο xsr125
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #366
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    αν θες να κάνεις την αλλαγή γιατί έτσι σου αρέσει να την κάνεις.
    μη περιμένεις οτι θα δεις καλύτερο νουμερο κατανάλωσης απο αυτό που εχεις ήδη στο cb

    για κάτι που θα πέφτει στα 2/2,5 σε μοτοσυκλέτα θα πρέπει να πας σε 125cc, παράδειγμα ενα ωραιοτατο xsr125
    Είναι κι αυτό στο radar για δοκιμή αν και προβλέπω να πέφτει μικρό όπως το CB125F.

  7. #367
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Είναι κι αυτό στο radar για δοκιμή αν και προβλέπω να πέφτει μικρό όπως το CB125F.
    Καθόλου μικρό, εκτός... αν είσαι ο γκρισίνο. Στα 125 μη περιμένεις να βρεις και ογκώδη μοτοσυκλέτα.

  8. #368
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Καθόλου μικρό, εκτός... αν είσαι ο γκρισίνο. Στα 125 μη περιμένεις να βρεις και ογκώδη μοτοσυκλέτα.
    2 μέτρα

  9. #369
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    2 μέτρα
    Θα σου φανεί πατίνι....καλύτερα το 300 ds
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #370
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Φίλε κρατά αυτό που έχεις, γιατί θα κλαίς μετά.Μαθε μπαλιτσα,πουλεγε κι ο Αλέφαντος.

  11. #371
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Φίλε κρατά αυτό που έχεις, γιατί θα κλαίς μετά.Μαθε μπαλιτσα,πουλεγε κι ο Αλέφαντος.
    Κλαίω! Γιατί για λίγους μήνες ζούσα στην ίδια πολυκατοικία με τον κύριο, που ενώ είμαι άσχετος με ποδόσφαιρο, αναγκαστικά έμαθα τα πάντα γιατί μόνιμα φώναζε στο τηλέφωνο. Παίζει να τον άκουγε όλη η (ήρεμη) γειτονιά, αλλά κανείς ποτέ δεν του είπε τίποτα!

    Κοίτα την φάση που είμαι τώρα την απολαμβάνω. Έχω μηχανή που αγαπώ ακόμη, της πήρα μάλιστα και λίγα αξεσουάρ το Σάββατο (χούφτες και ένα μπαράκι για το κινητό ψηλά).
    Σίγουρα τρώγομαι λίγο και ψάχνω την αγορά.
    Και σίγουρα θέλω να βρω κάποια να τα δοκιμάσω (Voge 300DS κυρίως) να δω πως μου κάθονται. Δυστυχώς το CB500X μπορεί να είναι πολύ καλό σε πολλά αλλά πάσχει σε χώρο για τα πόδια των ψηλών εξαιτίας της αναίτιας επιλογής να βάλουν τα μαρσπιέ τόσο πίσω και ψηλά.
    Που είναι και το μοναδικό πρόβλημα που μπορώ να σκεφτώ!

  12. #372
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Κλαίω! Γιατί για λίγους μήνες ζούσα στην ίδια πολυκατοικία με τον κύριο, που ενώ είμαι άσχετος με ποδόσφαιρο, αναγκαστικά έμαθα τα πάντα γιατί μόνιμα φώναζε στο τηλέφωνο. Παίζει να τον άκουγε όλη η (ήρεμη) γειτονιά, αλλά κανείς ποτέ δεν του είπε τίποτα!

    Κοίτα την φάση που είμαι τώρα την απολαμβάνω. Έχω μηχανή που αγαπώ ακόμη, της πήρα μάλιστα και λίγα αξεσουάρ το Σάββατο (χούφτες και ένα μπαράκι για το κινητό ψηλά).
    Σίγουρα τρώγομαι λίγο και ψάχνω την αγορά.
    Και σίγουρα θέλω να βρω κάποια να τα δοκιμάσω (Voge 300DS κυρίως) να δω πως μου κάθονται. Δυστυχώς το CB500X μπορεί να είναι πολύ καλό σε πολλά αλλά πάσχει σε χώρο για τα πόδια των ψηλών εξαιτίας της αναίτιας επιλογής να βάλουν τα μαρσπιέ τόσο πίσω και ψηλά.
    Που είναι και το μοναδικό πρόβλημα που μπορώ να σκεφτώ!
    Έχεις cb500x και θες να πας στο 300ac;;;; Μεγάλο φάουλ... Κατά πρώτον δεν θα σε χωρέσει το ds 500 ενδείκνυται για την περίπτωση σου....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #373
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Έχεις cb500x και θες να πας στο 300ac;;;; Μεγάλο φάουλ... Κατά πρώτον δεν θα σε χωρέσει το ds 500 ενδείκνυται για την περίπτωση σου....
    300DS όχι AC. H χρήση που κάνω είναι καθαρά στας εξοχάς και μου αρέσει η σχετική κάλυψη από αέρα και λοιπά στοιχεία
    Το Σάββατο κάθησα πάνω και σε ένα Benelli TRK 251 και είτε το πιστεύεις είτε όχι με χωράει καλύτερα από το CB500X (στο οποίο έχω risers 3cm και χαμηλωμένα μαρσπιέ κατά 15mm)!

  14. #374
    Νέο μέλος Το avatar του/της nikos6750
    Εγγραφή
    27/01/2016
    Μηνύματα
    41
    Eχω το 300DS και χωραω μια χαρα(1,86).Το CB500x οντως ειναι κουραστικο για ψηλους.Το οδηγησα για καμμια ωρα και δεν βολευτικα.

  15. #375
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    300DS όχι AC. H χρήση που κάνω είναι καθαρά στας εξοχάς και μου αρέσει η σχετική κάλυψη από αέρα και λοιπά στοιχεία
    Το Σάββατο κάθησα πάνω και σε ένα Benelli TRK 251 και είτε το πιστεύεις είτε όχι με χωράει καλύτερα από το CB500X (στο οποίο έχω risers 3cm και χαμηλωμένα μαρσπιέ κατά 15mm)!
    Η αλήθεια πάντως είναι ότι μετά το 500 θα ξενερώσεις με την δύναμη του 300 είναι σχεδόν τα μισά άλογα και όπως όλα στην κατηγορία των κυβικών αυτών, θέλουν δούλεμα ψηλά.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF