Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: blue tooth ακουστικά μέσα στο κράνος ?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/05/2011
    Μηνύματα
    12

    blue tooth ακουστικά μέσα στο κράνος ?

    Γεια σε όλους ! Τι blue tooth ακουστικά χρησιμοποιείτε για να έχετε ευκρινή τον ήχο του κινητού μέσα στο κράνος και στο αυτί σας ? Τι από την εμπειρία σας είναι αξιόπιστη λύση που να μπορεί να ανταποκριθεί και σε χρήση ταξιδίου (οδηγίες GPS κλπ ) Ευχαριστώ !

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.178
    Ενσύρματα ακουστικά ψείρες της Samsung.Μικρά όσο πρέπει χωρίς να τα πιέζει το κράνος στο αυτί.
    Από κει κι ύστερα ή 1) τα συνδέω απ' ευθείας στο κινητό που το έχω σε ένα gps holder ή 2) τα συνδέω σε ένα blue tooth της Sony μέσα στη τσέπη μου και αυτό πλέον επικοινωνεί ασύρματα με το κινητό/gps.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	TEL.029868.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	11,3 KB 
ID:	428097

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	TEL.046052.jpg 
Προβολές:	207 
Μέγεθος:	58,4 KB 
ID:	428098

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.137
    Έχω δοκιμάσει airpods και πραγματικά τρόμαξα να βγάλω το κράνος. Αυτό το ματσουκι που προεξεχει από το αυτί δεν είναι καλό.

    Τα ενσύρματα φαίνονται πιο ασφαλή αλλά δεν ξέρω τι παίζει με ομιλία καθώς το μικρόφωνο θα είναι μάλλον εκτός κράνους.

    Η πιο αξιόπιστη λύση κα'εμέ είναι να πάρεις ένα bluetooth σύστημα για το κράνος. Υπάρχουν αρκετές αξιόπιστες κινέζικες λύσεις με κόστος από 50-80 ευρώ μαξ.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της hot_sauce
    Εγγραφή
    14/07/2020
    Μηνύματα
    15
    Εγώ πήρα αυτά:

    https://www.skroutz.gr/s/16164765/Fr...l?from=catspan

    και, ύστερα από μερικές μέρες που βαζωέβγαζα συνεχώς τα μαξιλαράκια μέχρι να βρω τη βέλτιστη θέση που δεν θα με ενοχλούσαν τα ακουστικά στο βαλε/βγάλε του κράνους, τώρα δεν ασχολούμαι καθόλου. Μόνο φορτίζω την μονάδα μια φορά τη βδομάδα.

    Ο ήχος στη μουσική δεν είναι ο τέλειος αλλά δεν περίμενα και κάτι τέτοιο σε αυτή την τιμή. Ήχος στις κλήσεις ικανοποιητικότατος.

    Μόνο βασικό παράπονο (που δεν δικαιολογώ) είναι η USB θύρα που έχουν βάλει πάνω, που ακόμα δεν έχω βρει τί τύπος έιναι ώστε να πάρω 3-4 καλώδια ακόμα να έχω και αναγκάζομαι να κουβαλάω τον έναν φορτιστή, που είχε η συσκευασία, στη δουλειά πχ. Συν το άγχος του ότι αν χαθεί δεν θα έχω πώς να το φορτίσω.

    edit:
    Αφού έγραψα αυτό το μήνυμα ξαναμπριζώθηκα και έκατσα και το ξανάψαξα. Τελικά το βρήκα. Είναι ο υπότυπος UCE6 σε USB...
    Τελευταία τροποποίηση από hot_sauce; 19/05/2021 στις 10:54. Αιτία: Νέα δεδομένα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Οποιοδήποτε ενσύρματο και σφηνώνεις το μικρόφωνο στό μαξιλαράκι στο μάγουλο

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Είχα δοκιμάσει ακουστικά ψείρες. Καλή ποιότητα ήχου, αλλά πίεζαν τα αυτιά μου λόγω του κράνους.

    Κατέληξα σε σύστημα ενδοεπικοινωνίας bluetooth. Χαμηλότερη ένταση ήχου, αλλά δεν πιέζονται τα αυτιά, ούτε υπάρχει μεγάλη δυσκολία όταν βάζεις ή βγάζεις το κράνος.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/05/2011
    Μηνύματα
    12
    Καλησπέρα κατ αρχήν σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σας στη παραπάνω ερώτηση . Όσα μου γράφετε είναι πολύ σημαντικά και τα διαβάζω με προσοχή . Αγόρασα λίγες μέρες πριν τα samsung buds live νομίζοντας οτι θα λύσω το θέμα εύκολα . Δεν κλειδώνουν σωστά στα αφτιά μου με αποτέλεσμα να τα ψάχνω συχνά . Σε κάποια δοκιμή γύρισα 1 κμ πίσω να βρώ το αριστερό ακουστικό χαχαχα. Γι αυτό και ζήτησα τη γνώμη σας , Ευχαριστώ !

Παρόμοια θέματα

  1. Λαδι στο μεσα στο φιλτροκουτι
    από apsogos στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2008, 20:48
  2. αερας στο κρανος
    από CMAR στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2008, 08:33
  3. Δυστύχημα μέσα στο Πολυτεχνείο
    από Balthier στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2007, 10:43
  4. Ονομα & ομαδα αιματος στο κρανος
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2006, 12:43
  5. μικροκαμερα στο κρανος
    από zolotas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2005, 00:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF