Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: ΟΔΗΓΗΣΗ ΔΙΚΥΚΛΟΥ (ΚΩΔ.121) ΜΕ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ-ΤΙΜΗ???

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36

    ΟΔΗΓΗΣΗ ΔΙΚΥΚΛΟΥ (ΚΩΔ.121) ΜΕ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ-ΤΙΜΗ???

    Kαλησπέρα σε όλους. Οποιος γνωρίζει να ενημερώσει σχετικά με το ανωτέρω θέμα. Για Θεσσαλονίκη, γνωρίζετε κάποια σχολή οδηγών και πόσο συνολικά κοστίζει για την επέκταση διπλώματος αυτοκινήτου σε δίπλωμα οδήγησης μοτοσικλέτας εως 125 κ.εκ. (ΚΩΔ.121)????
    Στην επαρχία που ζώ (κοντά στην Θεσσαλονίκη) οι σχολές οδηγών μου ζητάνε 200-220 Ευρω και μου φαίνονται πολλά. Την γνώμη σας.

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από newmember41 Προβολή μηνύματος
    Kαλησπέρα σε όλους. Οποιος γνωρίζει να ενημερώσει σχετικά με το ανωτέρω θέμα. Για Θεσσαλονίκη, γνωρίζετε κάποια σχολή οδηγών και πόσο συνολικά κοστίζει για την επέκταση διπλώματος αυτοκινήτου σε δίπλωμα οδήγησης μοτοσικλέτας εως 125 κ.εκ. (ΚΩΔ.121)????
    Στην επαρχία που ζώ (κοντά στην Θεσσαλονίκη) οι σχολές οδηγών μου ζητάνε 200-220 Ευρω και μου φαίνονται πολλά. Την γνώμη σας.
    ολοι τα ιδια ζητανε,η καμορα μπροστα τους ειναι γατακι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Πολλά μου φαίνονται. Περυσι ξεκίνησα να δώσω για απεριόριστο και μου έβγαινε γύρω στα 250, μου έκαναν φιλική τιμή 220. Στο ποσο ηταν τα παραβόλα και 10 μαθήματα. Για διαφορους λογους δεν εδωσα ποτε και τωρα εχει μεγαλη αναμονη οποτε λεω να κανω μια επεκταση να βολευτω πιο αμεσα. Για την επεκταση λοιπον χρειάζεσαι 5 μαθήματα (αντί για 10) και παράβολο που απ'οτι μου είπε ο δάσκαλος υπολόγιζε οτι θα είναι γύρω στα 60-70 (αντί για 90 που ηταν για το απεριόριστο αν θυμάμαι καλά). Αν κάποιος ξέρει κατι διαφορετικό ας με διορθώσει.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Ομοίως με εσένα phovos, ακόμα και στην επαρχία η αναμονή είναι μεγάλη για απεριόριστο, γιαυτο και σκεφτηκα προσωρινα να κάνω την επέκταση του διπλώματος.
    Δηλαδή από ότι κατάλαβα και στη Θεσσαλονίκη, πάνω κάτω το ίδιο ποσό ειναι 200-220 Ευρώ. Σκεφτόμουν να το κάνω Θεσσαλονίκη, μπας και γλυτώσω κανα ευρουλάκι.

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Απ'οσο ξέρω δεν υπάρχει ακόμη επισημη ενημέρωση για το παράβολο και για το ποτε θα ανοιξει η διαδικασία για τις αιτήσεις επέκτασης του διπλωματος. Το σχετικό ΦΕΚ δημοιευτηκε πριν απο δέκα μέρες, ελπίζω να μην καθυστερήσει πολύ. Υπομονή και (κατα τη γνώμη μου) ψάξε για λίγο καλύτερη τιμη. Ιδανικά ρίξε αυτα τα λιγα παραπανω χρήματα σε ενα riding school σαν συμπληρωματική εκπαίδευση.

Παρόμοια θέματα

  1. Οδηγηση παπιου 125cc με δίπλωμα 50cc
    από Kostasyamaha στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2020, 19:07
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2020, 15:01
  3. Οδήγηση moto με δίπλωμα αυτοκινήτου
    από ggs στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2017, 19:12
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2014, 00:19
  5. Honda FMX 650 με δίπλωμα Α1
    από nmk_extreme στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 19:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF