Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ 15/5

  1. #16
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    γνωστα και μη εξαιρετεα αλλα θελω ακριβη απαντηση αν γινεται απ τον χρηστη για το συγκεκριμενο προφιλ διαδρομης.
    εκτος βεβαια αν ξερει καποιος αλλος να μας πει.
    Αν βοηθάει, το φιούελι δίνει 4,9 έως 6,5 L/100 km. Σε επαρχιακό δρόμο φαντάζομαι ότι θα είναι κοντά στα 5 L/100 km.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #17
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ τώρα που το είδα θα ήθελα αν έχεις την διάθεση να έγραφες και δυο λόγια για το μηχανάκι. Δεν κυκλοφορούν πολλά εκεί εξω και θεωρητικά πρέπει να είναι ιδανικό μηχάνημα για τα ελληνικά δεδομένα
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2898944

    εκτος απο τα παραπάνω που ειχα γραψει καποια στιγμη θα σου πω το εξης.
    ηθελα παντα να παρω ενα μεγαλο ον οφ γτ μου αρεσε σαν σουλουπι και γτ θεωρω οτι ταιριαζει στο σωματοτυπο μου (1,86 100+ κιλα). στην εποχη του η τιμη ηταν εκτος συναγωνισμου με οτι αλλο κοιτουσα και ετσι το αποφασισα φευγοντας απο το μεχρι τοτε αγαπημενο μου fazer 600 naked /2005. ειμαι τυπος που δεν αλλαζει συχνα μηχανακι, οποτε ηθελα καποιο να αραξω κατα καποιο τροπο και να ειναι εντος του μπατζετ μου. απο φωτο για να πω την αληθεια δεν μου πολυγεμιζε το ματι ,αλλα απο κοντα μου αρεσε πολυ.
    εχοντας το στην κατοχη μου ακριβως 7 χρονια ειμαι ενθουσιασμενος ακομα με το συγκεκριμενο μηχανημα. προφανως και δεν ειμαι ο πλεον απαιτητικος στην οδηγηση ουτε και κανα χερι τρελο ετσι?? μου αρεσει να ταξιδευω και το μηχανακι κανει μονο αυτο το πραγμα...δεν του κανω αλλη χρηση. κοντα στα 55000 χλμ αυτα τα χρονια λοιπον το μηχανακι με εχει παει απροβληματιστα και το κυριοτερο ακουραστα οπουδηποτε κ αν εχω οδηγησει. ειμαι λατρης του επαρχιακου δικτυου στο οποιο στριβει για τα δεδομενα μου τελεια...δεν ξυνω και γονατα κατω.. εχω οδηγησει σερι 1200 χλμ σε 15 ωρες χωρις να πω οτι τα παρατάω και δεν συνεχιζω (με τις απαραιτητες στασεις εννοειται).. στην εθνικη ταξιδευεις ανετα και με 170 χλμ/ω αλλα με μεση ω.τ. 140-150 η ειναι οτι πιο οικονομικο εχω δει στην ενδειξη καταναλωσης που εχει.
    στην πολη μεσα η λειτουργια του δυσκολευει γ αυτο δεν το προτιμω....εχω δει βεβαια οτι εχουν βγει καποια κιτ που ρυθμιζουν τις χαμηλες του και δεν χαρχαλευει στην 1η και 2α.
    εδω να πω οτι του κανω αποκλειστικα ασφάλτινη χρηση.
    απο σερβις κατα τα κλασικα και ενα θεμα που εχει με το δεξι καλαμι λογω του μονου σταντ απ οτι εχω διαβασει (εχανε η τσιμουχα). απο εξτρα χρειαζεται κατατην γνωμη μου μονο το διπλο σταντ και την πιο ψηλη ζελατινα (puig) . μπαρες προστασιας μπαγκστερ και προβολακια απλα μου αρεσαν και τα εβαλα...
    οσον αφορα τις αποσκευες μου ειχαν κανει δωρο ενα top case givi trekker 52lt. το οποιο χρησιμοποιησα μολις σε 2-3 ταξιδια και το πουλησα καθως δεν μου αρεσε οπτικα και νομιζα οτι με κουνουσε και λιγο. πλεον ταξιδεω με 2 side cases και οτι αλλο προκυψει σε σακκο..

    ελπιζω να σε καλυψα
    ..without engineers, science is just philosophy..

  3. #18
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Το πρώτο μισό της διαδρομής μέχρι Στενή-Κύμη είναι απλά μαγεία.
    Απλά εκεί είναι η κεντρική Εύβοια (καλά μην βαράτε , αλλά έτσι είναι) .
    Εν τω μεταξύ το κομμάτι Κύμη-Αλιβέρι-Χαλκίδα πρέπει να είναι από τα πιο άσχημα , επικίνδυνα (λόγω οδηγών) και γλιστερά χιλιόμετρα πανελληνίως.
    εχεις δικιο κεντρικη λοιπον ευβοια, σκεφτηκα να παω μεχρι Καρυστο αλλα φοβηθηκα τον καιρο...το γλιστερο κομματι ηταν αυτο που λες με το τελευταιο να φαινεται πιο πολυ απο το 1ο. προσοχη θελει ολη η Ελλαδα στους δρομους της γτ κρυβουν παγιδες
    ..without engineers, science is just philosophy..

  4. #19
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    γραψε μας την μεση καταναλωση του οδοιπορικου αν θες.
    οπως αναφερει ο συντροχος Κωστας λογω του κινητηρα V η μεση καταναλωση ειναι περιπου 6,5 lt/100km. τωρα αν το ματσουκωνεις στις ευθειες μπορει να φτασει και μεχρι το 6,8. νομιζω οτι καπου εκει ηταν και η καταναλωση μου στην συγκεκριμενη βολτα.
    ..without engineers, science is just philosophy..

  5. #20
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    οπως αναφερει ο συντροχος Κωστας λογω του κινητηρα V η μεση καταναλωση ειναι περιπου 6,5 lt/100km. τωρα αν το ματσουκωνεις στις ευθειες μπορει να φτασει και μεχρι το 6,8. νομιζω οτι καπου εκει ηταν και η καταναλωση μου στην συγκεκριμενη βολτα.
    Ευχαριστω για την απαντηση
    Η ερωτηση μου εγινε γιατι ,το συγκεκριμμενο μηχανακι το θεωρω ισως το πιο υποτιμημενο στην κατηγορια του στην Ελλαδα,λογω ΙΣΩΣ της αναφερομενης ΠΟΛΥ υψηλης καταναλωσης του απο τον ''ειδικο'' ηλεκτρονικο και εντυπο ''τυπο''.
    Εβλεπα στην στιγμιαια καταναλωση στο κοντερ στην εθνικη σε καποιο βιντεο στα 190 να εχει 14,5 λιτρα/100 ,και ομολογουμενως ειχα ''φρικαρει''.
    ΔΕΝ γνωριζω αν ''αποτυπωνεται'' με ακριβεια τελικα στην ΣΥΝΟΛΙΚΗ καταναλωση ,η συγκεκριμμενη ενδειξη γι αυτο ρωτησα.
    Ειναι αποριας αξιον,ΓΙΑΤΙ ενα τετοιο μηχανακι,αυτης της ποιοτητας κατασκευης και αυτου του βαρεος ονοματος ,να ΜΗΝ εχει τυχει της ΑΠΟΔΟΧΗΣ που αξιζει,εφ οσον μαλιστα ειναι και σημαντικα φθηνοτερο απ τους ανταγωνιστες του,εχει ''ασπαστο'' αξονα,αξιοπιστο ABS,και βελουδινο και αξοπιστο κινητηρα.
    Ας υποθεσουμε οτι εχει και 2 λιτρα μεση καταναλωση περισσοτερο απο τους ανταγωνιστες του,ποσα εχει γλυτωσει κανεις ΟΜΩΣ απο την ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΧΟΝΤΑ εν σχεσει με τους ανταγωνιστες του??
    Δηλαδη στην συγκεκριμμενη διαδρομη που εκανες ,εαν ερχοταν μαζι σου καποιος με μια αντιστοιχου χαρακτηρα μοτο, και πηγαινοντας διπλα σου με τον ιδιο τροπο οδηγησης ,ποσα λιτρα λιγωτερο θα εκαιγε/100?
    Αυτα τα ολιγα.
    Ευχαριστω και παλι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω για την απαντηση
    Η ερωτηση μου εγινε γιατι ,το συγκεκριμμενο μηχανακι το θεωρω ισως το πιο υποτιμημενο στην κατηγορια του στην Ελλαδα,λογω ΙΣΩΣ της αναφερομενης ΠΟΛΥ υψηλης καταναλωσης του απο τον ''ειδικο'' ηλεκτρονικο και εντυπο ''τυπο''.
    Εβλεπα στην στιγμιαια καταναλωση στο κοντερ στην εθνικη σε καποιο βιντεο στα 190 να εχει 14,5 λιτρα/100 ,και ομολογουμενως ειχα ''φρικαρει''.
    ΔΕΝ γνωριζω αν ''αποτυπωνεται'' με ακριβεια τελικα στην ΣΥΝΟΛΙΚΗ καταναλωση ,η συγκεκριμμενη ενδειξη γι αυτο ρωτησα.
    Ειναι αποριας αξιον,ΓΙΑΤΙ ενα τετοιο μηχανακι,αυτης της ποιοτητας κατασκευης και αυτου του βαρεος ονοματος ,να ΜΗΝ εχει τυχει της ΑΠΟΔΟΧΗΣ που αξιζει,εφ οσον μαλιστα ειναι και σημαντικα φθηνοτερο απ τους ανταγωνιστες του,εχει ''ασπαστο'' αξονα,αξιοπιστο ABS,και βελουδινο και αξοπιστο κινητηρα.
    Ας υποθεσουμε οτι εχει και 2 λιτρα μεση καταναλωση περισσοτερο απο τους ανταγωνιστες του,ποσα εχει γλυτωσει κανεις ΟΜΩΣ απο την ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΧΟΝΤΑ εν σχεσει με τους ανταγωνιστες του??
    Δηλαδη στην συγκεκριμμενη διαδρομη που εκανες ,εαν ερχοταν μαζι σου καποιος με μια αντιστοιχου χαρακτηρα μοτο, και πηγαινοντας διπλα σου με τον ιδιο τροπο οδηγησης ,ποσα λιτρα λιγωτερο θα εκαιγε/100?
    Αυτα τα ολιγα.
    Ευχαριστω και παλι.
    η παρεα που ταξιδευουμε απαρτιζεται απο super tenere 1200 xt , africa twin cfr1000, bmw 1150gs, multistrada 1100 και το δικο μου. αν εξαιρεσεις το μουλτι που δεν εχει αξιοπιστο οργανο συμφωνα με τον κατοχο του οι υπολοιποι σε μικτους δρομους με ταχυτητες ταξιδιου εχουμε καταναλωσεις που παιζουν απο 5,7 ως 6,5 lt/100km. θεωρω οτι οι αποκλισεις ειναι μικροτερες καθως υπαρχει και ο παραγοντας χερι-αναβατης με πολυ διαφορετικα οδηγικα στυλ...πχ αλλα κατεβασματα αλλα φρενα αλλα γκαζια κλπ. οποτε μια αυξομειωση της ταξης του 0,5 λιτρου στα 100 χλμ για τα μηχανακια μας μιλαμε για 1 ντεποζιτο περιπου σε ενα ταξιδι 5000χλμ. νομιζω δεν ειναι αξιο συζητησης και συγκρισης. οπως και να χει αν η κυρια λειτουργια του ειναι για λογους αναψυχης και οχι εργασιας ,οποτε θα κανεις και περισσοτερα χλμ και πιο πολλα πολεως ενδεχομενως , δεν υπαρχει νομιζω διαφορα μπατζετ σε μια εκδρομη....

    αν το χρειαστω για δουλεια θα το κανω αεριο.....
    Τελευταία τροποποίηση από airmav; 27/05/2021 στις 12:31.
    ..without engineers, science is just philosophy..

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω για την απαντηση
    Η ερωτηση μου εγινε γιατι ,το συγκεκριμμενο μηχανακι το θεωρω ισως το πιο υποτιμημενο στην κατηγορια του στην Ελλαδα,λογω ΙΣΩΣ της αναφερομενης ΠΟΛΥ υψηλης καταναλωσης του απο τον ''ειδικο'' ηλεκτρονικο και εντυπο ''τυπο''.
    Εβλεπα στην στιγμιαια καταναλωση στο κοντερ στην εθνικη σε καποιο βιντεο στα 190 να εχει 14,5 λιτρα/100 ,και ομολογουμενως ειχα ''φρικαρει''.
    ΔΕΝ γνωριζω αν ''αποτυπωνεται'' με ακριβεια τελικα στην ΣΥΝΟΛΙΚΗ καταναλωση ,η συγκεκριμμενη ενδειξη γι αυτο ρωτησα.
    Ειναι αποριας αξιον,ΓΙΑΤΙ ενα τετοιο μηχανακι,αυτης της ποιοτητας κατασκευης και αυτου του βαρεος ονοματος ,να ΜΗΝ εχει τυχει της ΑΠΟΔΟΧΗΣ που αξιζει,εφ οσον μαλιστα ειναι και σημαντικα φθηνοτερο απ τους ανταγωνιστες του,εχει ''ασπαστο'' αξονα,αξιοπιστο ABS,και βελουδινο και αξοπιστο κινητηρα.
    Ας υποθεσουμε οτι εχει και 2 λιτρα μεση καταναλωση περισσοτερο απο τους ανταγωνιστες του,ποσα εχει γλυτωσει κανεις ΟΜΩΣ απο την ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΧΟΝΤΑ εν σχεσει με τους ανταγωνιστες του??
    Δηλαδη στην συγκεκριμμενη διαδρομη που εκανες ,εαν ερχοταν μαζι σου καποιος με μια αντιστοιχου χαρακτηρα μοτο, και πηγαινοντας διπλα σου με τον ιδιο τροπο οδηγησης ,ποσα λιτρα λιγωτερο θα εκαιγε/100?
    Αυτα τα ολιγα.
    Ευχαριστω και παλι.
    Πολύ ωραία τοποθέτηση και να συμπληρώσω πως το θεωρώ ένα από τα πιο σικάτα μηχανάκια της κατηγορίας.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #23
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    και όχι μονο ακολούθησαν την διάταξη και κυλινδρισμό οι ιταλοί των ducati multi & aprilia

    το μηχανάκι δεν ξέρω πως τα πηγε στην ευρώπη αλλά στην ελλάδα ήρθε σε λάθος εποχή, την πενταετία 2005-2010 θα πουλούσε παντού, οι φανς του βαραντερο και χοντα γενικότερα το '12 με τα μνημόνια μετακινηθήκαν χαμηλότερα, ενώ οι φανς των gs ξαναγόρασαν gs ή μετακινήθηκαν το πολύ μέχρι 1190 αντβε


    Ωραία βόλτα!
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ειναι αποριας αξιον,ΓΙΑΤΙ ενα τετοιο μηχανακι,αυτης της ποιοτητας κατασκευης και αυτου του βαρεος ονοματος ,να ΜΗΝ εχει τυχει της ΑΠΟΔΟΧΗΣ που αξιζει,εφ οσον μαλιστα ειναι και σημαντικα φθηνοτερο απ τους ανταγωνιστες του,εχει ''ασπαστο'' αξονα,αξιοπιστο ABS,και βελουδινο και αξοπιστο κινητηρα.
    Νομίζω αυτό που το χαντάκωσε είναι το μεγάλο βάρος του και ο v4. Προσωπικά μου κάνει περισσότερη εντύπωση το ότι δεν πούλησε το τενερέ.

  10. #25
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    και όχι μονο ακολούθησαν την διάταξη και κυλινδρισμό οι ιταλοί των ducati multi & aprilia

    το μηχανάκι δεν ξέρω πως τα πηγε στην ευρώπη αλλά στην ελλάδα ήρθε σε λάθος εποχή, την πενταετία 2005-2010 θα πουλούσε παντού, οι φανς του βαραντερο και χοντα γενικότερα το '12 με τα μνημόνια μετακινηθήκαν χαμηλότερα, ενώ οι φανς των gs ξαναγόρασαν gs ή μετακινήθηκαν το πολύ μέχρι 1190 αντβε


    Ωραία βόλτα!
    Εαν ισχυε αυτο που λες δεν θα ταβανιαζαν τα BMW 1200-1250 GS που εχουν απο 5-15 χιλιαρικα περισσοτερο απο το χοντα,και με την μιση αξιοπιστια παντου.Απλως λεφτα ΥΠΑΡΧΟΥΝ για ΠΟΥΛ-ΜΟΥΡ, που αυτο ειναι και το ζητουμενο αλλωστε, στις ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ (και οχι μονο )εισοδηματικες ταξεις.Και ΔΕΝ το παρεχει η χοντα
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Εαν ισχυε αυτο που λες δεν θα ταβανιαζαν τα BMW 1200-1250 GS που εχουν απο 5-15 χιλιαρικα περισσοτερο απο το χοντα,και με την μιση αξιοπιστια παντου.Απλως λεφτα ΥΠΑΡΧΟΥΝ για ΠΟΥΛ-ΜΟΥΡ, που αυτο ειναι και το ζητουμενο αλλωστε, στις ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ (και οχι μονο )εισοδηματικες ταξεις.Και ΔΕΝ το παρεχει η χοντα
    Εκτός απο το πουλ μουρ μην ξεχνάς το χρηματοδοτικό της BMW που αν δεν υπήρχε θα έβλεπες στο δρόμο τόσα GS όσα και VFR1200.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εκτός απο το πουλ μουρ μην ξεχνάς το χρηματοδοτικό της BMW που αν δεν υπήρχε θα έβλεπες στο δρόμο τόσα GS όσα και VFR1200.
    Συμφωνω εν μερει,το χρηματοδοτικο ΔΕΝ ειναι πανακεια,οι τραπεζες ΔΕΝ σε χρηματοδοτουν ΑΝ ΔΕΝ εχεις το ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Επειδή το έκανα πρόσφατα τεστ ράιντ, μπορώ να πω πως είναι ένα υπέροχο εργαλείο για να καταπίνει χλμ στην Εθνική. Πολύ άνετο, ένα μοτέρ που δεν δείχνει να λαχανιάζει πουθενά και σου δίνει μια αίσθηση ώθησης πολύ ιδιαίτερη, σταθερό.
    Επίσης το DCT είναι χάρμα για τουρισμού.
    Όμως είναι βαρύ και του φαίνεται, ο Σαρακάκης Honda είναι λίγο αρτηριοσκληρωτικός και δεν κάνει παροχές. Γενικά, νομίζω πως δεν είναι τόσο ισορροπημένο όσο τα άλλα onoff για all round χρήση, βάλε και το πουλ Μουρ που αναφέρθηκε. Στην Ελλάδα από πάντα είναι συγκεκριμένα τα μηχανάκια που πουλάνε πολύ.

  14. #29
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Εαν ισχυε αυτο που λες δεν θα ταβανιαζαν τα BMW 1200-1250 GS που εχουν απο 5-15 χιλιαρικα περισσοτερο απο το χοντα,και με την μιση αξιοπιστια παντου.Απλως λεφτα ΥΠΑΡΧΟΥΝ για ΠΟΥΛ-ΜΟΥΡ, που αυτο ειναι και το ζητουμενο αλλωστε, στις ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ (και οχι μονο )εισοδηματικες ταξεις.Και ΔΕΝ το παρεχει η χοντα
    Τα 15χιλιαρικα παραπάνω πως ακριβώς προκύπτουν? 16-17.000 κοστίζει το VFR στη βασική έκδοση.
    Όσο για τη μισή αξιοπιστια των BMW (ή τη διπλάσια της Honda) πως ακριβώς συνάγεται το συμπέρασμα αυτό? Υπάρχει καμμιά εμπεριστατωμένη αξιολόγηση ή ομιλούμε γενικώς?

  15. #30
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Τα 15χιλιαρικα παραπάνω πως ακριβώς προκύπτουν? 16-17.000 κοστίζει το VFR στη βασική έκδοση.
    Όσο για τη μισή αξιοπιστια των BMW (ή τη διπλάσια της Honda) πως ακριβώς συνάγεται το συμπέρασμα αυτό? Υπάρχει καμμιά εμπεριστατωμένη αξιολόγηση ή ομιλούμε γενικώς?
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-bmw-r-1250-gs
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...honda-vfr-1200

    Σου εβαλα οτι τιμες βρηκα στο car την φτηνοτερη απο την χοντα και την ακριβωτερη απο την μπεμπα.καινουργιες παντα
    Δεν αναφερομαι στο γεγονος οτι οι περισσοτεροι που πουλουν καινουργιες BMW ΔΕΝ αναφερουν τιμη αλλα το (προσβλητικο για μενα) ρωτηστε τιμη.Εχω δε την εντυπωση οτι η τιμη που βρηκα σαν ακριβωτερη στο BMW δεν ειναι η ακριβωτερη αλλα εχει και πιο πανω (δεν ειμαι ομως σιγουρος).
    Οσον αφορα για το 2ο σου ερωτημα ,στο καθ υπερβολην αναφερομενο απο εμενα ποσοστο αναξιοπιστιας του συγκεκριμμενου BMW σχετικα με το συγκεκριμμενο χοντα,δεν νομιζω να υπαρχει πουθενα στοιχειοθετημενο επιχειρημμα για το αντιθετο,ουτε ακομα στα BMW forum.Ειναι σαν να αμφισβητησουμε οτι αυριο ο ηλιος θα ανατειλλει απο την ανατολη και θα δυσει στην δυση.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2010, 04:44
  2. Πολύ χαλαρή βόλτα στην Εύβοια, αύριο Σάββατο 5/5
    από npat στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2007, 09:27
  3. Ημερήσια βόλτα στην Εύβοια
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2007, 09:58
  4. Βολτα στην Κεντρικη Ευβοια (18/2/06)
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 15:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF