Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 44

Θέμα: Οικονομικό μοτο για κανιβαλισμό

  1. #16
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Διασκεδαστικό, μεσαίο μηχανάκι, με νεύρο, κοιτάς αποκλειστικά μονοκύλινδρα (KTM) ή δικύλινδρα (ΜΤ07). Σε παρένθεση οι προτάσεις μου.

    Καλοσούζιτο!
    Life begins at 45°.

  2. #17
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Duke 390

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Με το πού το διάβασα μου ήρθε στο μυαλό ο δούκας κτμ.Οταν είδα τα 4κ ταβάνι προβληματίστηκα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2016
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris23 Προβολή μηνύματος
    Street triple 675 ξεκάθαρα γιαυτό που θες.
    ΝΑ το έχω στα υπ'οψη, worst case του πετάω ένα oem στρογγυλό φανάρι μπροστά. Είδα ότι μπαίνει και σε αυτό και στο er6n που επίσης δε μου αρέσει η μούρη του

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Εάν θες μειωμένο κόστος συντήρησης τότε 1Κ-2Κ , οτιδήποτε πιο πάνω θα έχει πιο πολλά έξοδα.
    Εγώ για σχεδόν παρόμοιους λόγους πήρα το 390 που είναι ταμάμ.

  6. #21
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Το μτ03 έχει αρκετά στοιχεία από αυτό που ίσως ψάχνεις.
    Αξιόπιστη μηχανή,ωραία επιθετική θέση οδήγησης με καρατιμόνα,στρίβει-φρενάρει αρκετά καλά ,τιμή απόκτησης-χρήσης σχετικά χαμηλή.
    porca miseria.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2016
    Μηνύματα
    15
    Επιστρέφω ψάχνοντας τα μοντέλα μετά τα μηνύματά σας.

    Κρατάω ακόμα το mt03, βλέπω κάποια ενδιαφέροντα.

    Από Street triple δε βρίσκω τίποτα, είναι μετρημένες στα δάχτυλα οι αγγελίες.

    Duke 690 εκτός budget, 390 δε με ενδιαφέρει. Προτιμώ σε μονοκιλυνδρο γυμνό το mt03 για τα χρήματα που ζητάει.

    Από motard KTM 600+ cc δεν είχα συγκεκριμένη πρόταση, σε παλιότερα thread που έβλεπα διάβαζα για διάφορα θέματα αξιοπιστίας, οπότε τα αφήνω κατά μέρους.

    Sv650 παλιό δε βρήκα, το κρατάω επίσης υπ'οψη όμως.

    Er6n θα με ενδιέφερε η δεύτερη γενιά (με το αλλαγμένο κοντέρ). Βασική προϋπόθεση είναι να αλλάξω το μπροστινό φως με κάποιο στρογγυλό universal, ή ίσως κάποιο oem τύπου mt.
    Έχω δει 1-2 video και κάποια αποτελέσματα απ' έξω, αλλά είναι παλιά και τα προϊόντα δεν υπάρχουν πλέον. Οποιαδήποτε πρόταση για οδηγίες ή προϊόντα για headlight και bracket, ευπρόσδεκτη.
    Επισης θα ήθελα γνώμες για αυτή την αγγελία.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...awasaki-er-6-n

    Και οποίο άλλο μοντέλο ευπρόσδεκτο

  8. #23
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από twisted_g Προβολή μηνύματος
    Επιστρέφω ψάχνοντας τα μοντέλα μετά τα μηνύματά σας.

    Κρατάω ακόμα το mt03, βλέπω κάποια ενδιαφέροντα.

    Από Street triple δε βρίσκω τίποτα, είναι μετρημένες στα δάχτυλα οι αγγελίες.

    Duke 690 εκτός budget, 390 δε με ενδιαφέρει. Προτιμώ σε μονοκιλυνδρο γυμνό το mt03 για τα χρήματα που ζητάει.

    Από motard KTM 600+ cc δεν είχα συγκεκριμένη πρόταση, σε παλιότερα thread που έβλεπα διάβαζα για διάφορα θέματα αξιοπιστίας, οπότε τα αφήνω κατά μέρους.

    Sv650 παλιό δε βρήκα, το κρατάω επίσης υπ'οψη όμως.

    Er6n θα με ενδιέφερε η δεύτερη γενιά (με το αλλαγμένο κοντέρ). Βασική προϋπόθεση είναι να αλλάξω το μπροστινό φως με κάποιο στρογγυλό universal, ή ίσως κάποιο oem τύπου mt.
    Έχω δει 1-2 video και κάποια αποτελέσματα απ' έξω, αλλά είναι παλιά και τα προϊόντα δεν υπάρχουν πλέον. Οποιαδήποτε πρόταση για οδηγίες ή προϊόντα για headlight και bracket, ευπρόσδεκτη.
    Επισης θα ήθελα γνώμες για αυτή την αγγελία.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...awasaki-er-6-n

    Και οποίο άλλο μοντέλο ευπρόσδεκτο
    Το μοτό της αγγελίας φοράει λάστιχα metzeller rennsport. Εξαιρετικό λάστιχο (σαν νόμιμες γόμες για τον δρόμο) είδικά όταν είναι καινούριο.
    Νομίζω όμως ότι έχει σταματήσει καιρό και άρα τα λάστιχα αυτά μάλλον θα θέλουν αλλαγή. Σε βροχή απλά κάνεις πατινάζ (παθών).
    Το νού σου ότι λογικά πας σίγουρα για λάστιχα (ή για track day και μετά λάστιχα :P)

  9. #24
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    Αν έχει κάνει βαλβίδες στο service που λέει και έχεις γραπτά την επαλήθευση του μηχανικού οκ.
    Οποιαδήποτε αλλαγή σε εξάτμιση - αέρα επιβάλει αλλαγή ποσότητας καυσίμου.
    Μπορείς να αλλάξεις χαρτογραφήσεις στην ECU ή να χρησιμοποιήσεις power commander.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2016
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αν έχει κάνει βαλβίδες στο service που λέει και έχεις γραπτά την επαλήθευση του μηχανικού οκ.
    Οποιαδήποτε αλλαγή σε εξάτμιση - αέρα επιβάλει αλλαγή ποσότητας καυσίμου.
    Μπορείς να αλλάξεις χαρτογραφήσεις στην ECU ή να χρησιμοποιήσεις power commander.
    Δεν ξέρω και κατά πόσο και η γραπτή επαλήθευση από έναν μηχανικό που δεν ξέρω έχει ιδιαίτερη βαρύτητα. Είναι κάτι που μπορεί να εξεταστεί σε έλεγχο από δικό μου μηχανικό; Κατά τ'αλλα ακούγεται αξιοπρεπεστατο ή είναι η ιδέα μου;

    Για εξηγα κάτι τις παραπάνω για την εξάτμιση. Τι είναι και πόσο κοστίζει η διαδικασία;
    Δηλαδή κάθε μηχανάκι με αλλαγμένο τελικό - πρέπει να - μπει σε αυτό το λούκι;

    Επίσης παιδιά πολύ φλέγον το ζήτημα με το φανάρι. Πραγματικά δε μπορώ να το κοιτάζω όπως είναι, αλλά από το ρεζερβουάρ και πίσω μου αρέσει πολύ

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2016
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viking Προβολή μηνύματος
    Το μοτό της αγγελίας φοράει λάστιχα metzeller rennsport. Εξαιρετικό λάστιχο (σαν νόμιμες γόμες για τον δρόμο) είδικά όταν είναι καινούριο.
    Νομίζω όμως ότι έχει σταματήσει καιρό και άρα τα λάστιχα αυτά μάλλον θα θέλουν αλλαγή. Σε βροχή απλά κάνεις πατινάζ (παθών).
    Το νού σου ότι λογικά πας σίγουρα για λάστιχα (ή για track day και μετά λάστιχα :P)
    Noted, αλλά είναι αρκετά within the budget και ειμαι οκ αν είναι να έχω καινούργια λάστιχα από τέλος καλοκαιριού (να είναι και στρωμενα και φρέσκα στις φθινοπωρινές βροχές). Αν και δε νομίζω ότι θα βγαίνει σε βροχή η μηχανή, οποία κι αν πάρω

  12. #27
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από twisted_g Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω και κατά πόσο και η γραπτή επαλήθευση από έναν μηχανικό που δεν ξέρω έχει ιδιαίτερη βαρύτητα. Είναι κάτι που μπορεί να εξεταστεί σε έλεγχο από δικό μου μηχανικό; Κατά τ'αλλα ακούγεται αξιοπρεπεστατο ή είναι η ιδέα μου;

    Για εξηγα κάτι τις παραπάνω για την εξάτμιση. Τι είναι και πόσο κοστίζει η διαδικασία;
    Δηλαδή κάθε μηχανάκι με αλλαγμένο τελικό - πρέπει να - μπει σε αυτό το λούκι;

    Επίσης παιδιά πολύ φλέγον το ζήτημα με το φανάρι. Πραγματικά δε μπορώ να το κοιτάζω όπως είναι, αλλά από το ρεζερβουάρ και πίσω μου αρέσει πολύ
    Aν ο μηχανικός του έχει γράψει - σφραγίσει την ρύθμιση βαλβίδων οκ. Αλλιώς 180ε εχθες!

    "το'χω τσεκάρει, δεν έχει θέμα κ.λπ" δεν περνάνε σε αυτό το μοντέλο 100 χρόνια μηχανικός να 'ναι.

    300ε συν 60ε οι αναμονές λαμδα στις εξαγωγές για αλλαγή χαρτών και ότι άλλο θέλεις να ακυρώσεις ή ~400ε+ για pc IV..

    Έχει λογικά (38mm) σώματα ψεκασμού και παίρνει euro 5 απο την εμφάνιση του, κοινώς έχει φτωχά μίγματα και ανεβάζει θερμοκρασίες.
    Αν ανοίγεις εξαγωγή ή αέρα κ.ο. γίνεται χειρότερο... αν είναι και οι βαλβίδες οριακά.. κραου

    Προσωπικώς έστειλα και το ψυγείο γιατί μοιάζει λαδιού και βάζω 636 ή zx10 με ~100ε.

    Το φανάρι είναι ότι πιο εύκολο, βρίσκεις πολύ φθηνά, χρειάζεσαι και φανοστάτες με καβαλέτα λίγο τσουχτερα, αν θες μασκάκι ξεκίνα με αυτό
    για να είσαι ασφαλής με τα μεγέθη των υπολοιπων.

    Στις σύγχρονες μοτό με ψεκασμό είναι αναγκαίο να ελέγξει ο μηχανικός το σύνολο των αλλαγών και να διορθώσει μίγματα.

    Αν θες μια συμβουλή: Μην λες στο μηχανικό τι θέλεις να κάνεις με οτιδήποτε, ΜΟΝΟ τι θέλεις να κάνει ο ιδιος.
    Αν του πεις τι θέλεις να κάνεις, αλλάζει η οπτική του και αισθάνεται ευθύνη με αποτέλεσμα κάτι παπαριές του στυλ "δεν ξέρει το εργοστάσιο;", "πάρε άλλη μοτό" κ.λπ.

  13. #28
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    παρε dorso..
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  14. #29
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    έτοιμος είμαι

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από twisted_g Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω και κατά πόσο και η γραπτή επαλήθευση από έναν μηχανικό που δεν ξέρω έχει ιδιαίτερη βαρύτητα. Είναι κάτι που μπορεί να εξεταστεί σε έλεγχο από δικό μου μηχανικό; Κατά τ'αλλα ακούγεται αξιοπρεπεστατο ή είναι η ιδέα μου;

    Για εξηγα κάτι τις παραπάνω για την εξάτμιση. Τι είναι και πόσο κοστίζει η διαδικασία;
    Δηλαδή κάθε μηχανάκι με αλλαγμένο τελικό - πρέπει να - μπει σε αυτό το λούκι;

    Επίσης παιδιά πολύ φλέγον το ζήτημα με το φανάρι. Πραγματικά δε μπορώ να το κοιτάζω όπως είναι, αλλά από το ρεζερβουάρ και πίσω μου αρέσει πολύ
    Σαν πρώην κάτοχος er6n 1gen,δεν έχει αλλάξει κάτι στο 2gen,να σου γράψω την γνώμη μου.
    Τίμιο all around moto με ωραίο μοτέρ.
    Στα αρνητικά για εμένα, φρένα χωρίς αίσθηση και δύναμη , κάνουν την δουλειά τους αλλά μέχρι εκεί,μαλακό μπροστινό που βυθίζεται αρκετά στα φρένα,πίσω ανάρτηση που δεν βοηθάει επίσης.
    Εγώ είχα αλλάξει αναρτήσεις και είχε μεταμορφωθεί καθώς έχει ωραίο στήσιμο και ζύγισμα που κρύβει τα κιλά του.
    Επίσης με Φ.Π.Ε φτάνει τα 70αλογα τροχό που το κάνει διαφορετική μοτό,το είχα κάνει και αυτό.
    Το φανάρι το βγάζεις και βάζεις από mt03 660 που του πάει σούπερ,το είχα κάνει και αυτό, κάπου το είχα βρει από Ευρώπη πριν λίγο καιρό στα 60€, απομίμηση αλλά καλό.
    Οσο αφορά το 390 σε συγκριση με το mt03 η το er6n ,καμία σχέση καθώς το 390 είναι πολύ καλύτερο σε όλα.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2007, 12:28
  2. νεες μοτο για την ΕΛ.ΑΣ.
    από road spirit στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 11:58
  3. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2006, 00:05
  4. μοτο για αστυνομια
    από yianvoul στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2006, 21:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF