Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 51 από 51

Θέμα: Συμβάν με ταρίφα

  1. #46
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Να ξερεις παντα οτι η σφαιρα ειναι πιο γρηγορη απ την γροθια ,οπως επισης και το μαχαιρι πιο επικινδυνο,ειδικα αν σου κοψει καμμια βασικη αρτηρια οπως ειναι η μηριαια.Εστω και κατα λαθος απο ασχετο αλλα πανικοβλημενο χρηστη.ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Να ξερεις παντα οτι η σφαιρα ειναι πιο γρηγορη απ την γροθια ,οπως επισης και το μαχαιρι πιο επικινδυνο,ειδικα αν σου κοψει καμμια βασικη αρτηρια οπως ειναι η μηριαια.Εστω και κατα λαθος απο ασχετο αλλα πανικοβλημενο χρηστη.ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ.
    Και πάντα υπάρχει και κάποιος ποιό τρελός απο εσένα.
    Αν είσαι εσύ ποιό τρελός τον ξυλοφορτωνεις και μετά σου τραβάει μία μινηση που τρέχεις και δε φτάνεις. Αν είναι αυτός ποιό τρελός σε αφήνει κάτω αναίσθητο.

    Οταν ξέρεις πολεμικές τέχνες προσπαθείς με παντιους τρόπους να αποφύγεις τη φασαρία. Αν δεις ότι δε γίνεται τίποτα απλά φεύγεις. Μονο οταν απειλειθεις έχεις το δικαίωμα να χρησιμοποιήσεις τη τέχνη σού για να ακινητοποιήσεις τον αντίπαλο σού.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν θέλω να λέγομαι σοφός
    κατ αρχήν και το σπίτι μου είναι σπηλιά.
    Αν έμπαινες στον κόπο να διαβάσεις το νήμα απ την αρχή
    θα καταλάβαινες ότι δεν ήμουν που τον άφησα να με ακολουθήσει
    ως το σπίτι.
    ΕΜΕΝΑ δεν θα μπορούσε να ακολουθήσει με το αυτοκίνητο έτσι κι αλλιώς
    και δεν θα ήμουν ευγενικός απ την 1η στιγμή έτσι κι αλλιώς.
    Τώρα αν έφτανε έξω απ το σπίτι μου με κάποιο τρόπο
    και με απειλούσε η επόμενη στάση θα ήταν ΚΑΤ
    Αν έμπαινε και μέσα θα είχε γίνει σκυλοτροφή.
    Τόσο απλά

    Αν κάτι συχαίνομαι στη ζωή αυτή είναι τους ψευτόμαγκες και τους τσαμπουκάδες
    συχνά και τους εξυπνάκηδες για αυτό πέρασα αρκετά χρονάκια κάνοντας πολεμικές τέχνες
    για να μην με ανησυχούν τέτοιοι αλήτες.
    Εσείς μιλήστε ευγενικά, καλέστε το 100 που έρθει σε 2 ώρες και γενικά κάντε ότι σας επιτρέπει
    η ηλικίας σας και το βάρος σας
    Δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο στο νήμα εκτός του ότι η επιβίωση επιβάλει
    να το σκάσεις ή να πολεμήσεις.
    Όταν δεν κάνεις τίποτε από τα 2 απλά την έβαψες

    Περί βλακόμετρου οι απόψεις διίστανται
    Τι τέχνη έχεις διδαχθεί?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #49
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    617
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Και πάντα υπάρχει και κάποιος ποιό τρελός απο εσένα.
    Αν είσαι εσύ ποιό τρελός τον ξυλοφορτωνεις και μετά σου τραβάει μία μινηση που τρέχεις και δε φτάνεις. Αν είναι αυτός ποιό τρελός σε αφήνει κάτω αναίσθητο.

    Οταν ξέρεις πολεμικές τέχνες προσπαθείς με παντιους τρόπους να αποφύγεις τη φασαρία. Αν δεις ότι δε γίνεται τίποτα απλά φεύγεις. Μονο οταν απειλειθεις έχεις το δικαίωμα να χρησιμοποιήσεις τη τέχνη σού για να ακινητοποιήσεις τον αντίπαλο σού.
    Ελλάδα είσαι.
    Δεν έχεις δικαίωμα να χρησιμοποιήσεις τίποτα.
    Εγώ απειλούμενος πήρα στο 100 και τους είπα ότι έχει τραβήξει ένας ένα χασαπομαχαιρο και απειλεί να με σφάξει, και μου απαντήσανε :όταν σας σφάξει καλέστε να έρθουμε, αφού δεν σας έχει χτυπήσει δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.
    Άλλη φορά ρώτησα στο Α. Τ. αν μπορώ να πάρω άδεια να κουβαλάω μαζί μου αποκλειστικά στη διαδρομή σπιτι-δοεια-σπιτι ένα μικρό γκλομπ ή ένα σπρεϋ επειδή απειλουμαι καθημερινά (και το ξέρανε αυτό από διάφορα συμβάντα) και μου είπαν ότι απαγορεύεται, θα πρέπει να κάτσω να φάω ξύλο για να επέμβουν, διαφορετικά αν θέλω να γλιτώσω το ξύλο και χρησιμοποιήσω γκλοπ, θα πάω εγώ κατηγορουμενος.
    Βέβαια μου είπε ο αστυφυλαξ, άμα έρθω εγώ στο συμβάν, δεν θα το δω το γκλοπ, άμα έρθει άλλος ουδείς ξέρει.

    Γενικά πάντως το νού σας, συνάδελφος επειδή κορναρε στον μπροστινό, ο μπροστινος κατέβηκε, άνοιξε πορτμπαγκάζ, έβγαλε λοστό και του άνοιξε το κεφάλι.


    Υπήρξε εποχή, πιο νέος και πιο σβελτος, που παρακαλούσα ενδομυχα να σταματήσει κάποιος για τσαμπουκά.
    Ευτυχώς πολλές φορές έφτασα στο παρά τσακ, αλλά ποτέ δεν δόθηκε αφορμή για χειροδικια.
    Τωρα, απλά προσπερνάω.
    Ποτε δεν ξέρεις....

  5. #50
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    και μόνο που γράφει κάπου αυτό:

    Οι Αθηναίοι λοιπόν ήταν μια πολύ κλειστή κοινωνία και δεν ήθελαν να έρθουν σε επιγαμίες με καμία άλλη πληθυσμιακή ομάδα, ούτε μετέπειτα με τους Αλβανούς (οι οποίοι εξελληνιστήκαν και ενσωματώθηκαν πλήρως υπό την κυριαρχία των Καταλανών).

    Χάνει την όποια αξιοπιστία. Αρβανίτες προφανώς, και όχι Αλβανοί, δεν μπορεί να γράφει άρθρο για την Αθήνα, και να πετάει τέτοιο βατράχι ασχετοσύνης.

    Οι οποίοι Αρβανίτες αποίκισαν την Αττική, Βοιωτία και Εύβοια γύρω στο 1650 γιατί δεν είχε μείνει κανείς από τους ιθαγενείς κατοίκους.
    Δεν το έβαλα και σαν εγκυκλοπαίδεια, το ερώτημα εξάλλου είναι αν η περιοχή κατοικείται διαρκώς όχι τι εθνικότητες υπάρχουν.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2020
    Μηνύματα
    133
    δεν εχει παρατηρηθει τίποτα περίεργο, δεν την πολυκουνησα μεχρι χθες βράδυ.
    που πάλι είχα το νου μου για τίποτα περίεργα.
    95% κλασσικος μαλακας

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11
  2. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 10:17
  3. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF