Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Ρε 'σύ billy84...

  1. #16
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    πολύ καλή προσπάθεια των ορειβατών, πολύ καλή η αλληλεγγύη και μπράβο τους. Αλλά βέβαια - μην ανοίξω το θέμα - είναι τραγικό να περιμένουν αυτά τα παιδιά στήριξη από δωρεές. Να υποθέσω δεν περίσσευαν πχ από τα κονδύλια που δόθηκαν για τα ΜΜΕ.

    Θυμάμαι στα νιάτα μου σε εξορμήσεις σε βουνά για ανάβαση - όχι ορειβασία - σωστή προετοιμασία, χάρτης με τα μονοπάτια, σωστός εξοπλισμός, ισοθερμικά, ειδικά μποτάκια, μπουφάν κλπ και μετά από κάποιες ώρες πεζοπορία να έρχεται φυσικά η κούραση. Και ξαφνικά έβλεπες ντόπιο 60άρι βοσκό να ανεβαίνει με πουκαμισάκι, άντε και με καμιά ζακέτα ή πουλόβερ το πολύ και με παπούτσι casual των χιλίων δραχμών το βουνό χαλαρά και γρήγορα και εκτός μονοπατιών, να σε προσπερνάει και να σε καλημερίζει βέβαια . Και σκεφτόσουν , σοβαρά τώρα ? Πάει το όνειρο του σούπερ αντβεντουρα

    Είναι μεγάλο θέμα η επανάληψη και η εμπειρία και αν πρόκειται για αθλητισμό η προπόνηση και το ταλέντο βέβαια.
    Τελευταία τροποποίηση από KAWAMANRIDER; 02/06/2021 στις 13:07.
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Αυτό με τον καιρό που είπε ο bill είναι το σημαντικότερο . Μπορεί ξεκινώντας το πρωί να βλέπεις το βουνό μια χαρά και σε 2 ώρες στην κορυφή να έχει τέτοια ομίχλη που να μην το πιστεύεις. Φυσικά και το ξέρουν φυσικά και έχουν ψάξει τον καιρό αλλά υπάρχουν είναι απρόβλεπτα.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  3. #18
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Αυτό με τον καιρό που είπε ο bill είναι το σημαντικότερο . Μπορεί ξεκινώντας το πρωί να βλέπεις το βουνό μια χαρά και σε 2 ώρες στην κορυφή να έχει τέτοια ομίχλη που να μην το πιστεύεις. Φυσικά και το ξέρουν φυσικά και έχουν ψάξει τον καιρό αλλά υπάρχουν είναι απρόβλεπτα.
    Απαράβατος κανόνας(που τον σεβόμαστε όλοι,πεζοπόροι ή εποχούμενοι) είναι ότι πάμε όχι μέχρι εκεί που θέλουμε εμείς,αλλά εκεί που μας επιτρέπει το βουνό και οι συνθήκες.
    Νόμος.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Billy παρέα με σκύλο μεσαίου μεγέθους (τουλάχιστον) εκπαιδευμένο για πορεία, θα μπορούσες να κάνεις τις αναβάσεις σου ή θα γινόσουν στόχος στα τσοπανοσκυλα;

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Billy παρέα με σκύλο μεσαίου μεγέθους (τουλάχιστον) εκπαιδευμένο για πορεία, θα μπορούσες να κάνεις τις αναβάσεις σου ή θα γινόσουν στόχος στα τσοπανοσκυλα;

    Δεν έχω ιδέα πως θα συμπεριφέρονταν τα τσοπανόσκυλα μόλις έβλεπαν έναν άλλο σκύλο.Πιθανολογώ οτι θα αγρίευαν ακόμα περισσότερο!!!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #21
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    E, καλύτερα μιά σκύλα τότε..............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    E, καλύτερα μιά σκύλα τότε..............

    Την αφήνεις για gangbang και επιστρέφεις μετά κύριος!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #23
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Billy παρέα με σκύλο μεσαίου μεγέθους (τουλάχιστον) εκπαιδευμένο για πορεία, θα μπορούσες να κάνεις τις αναβάσεις σου ή θα γινόσουν στόχος στα τσοπανοσκυλα;
    Γνωστός μου έχει χάσει σκυλί μικρού μεγέθους που το έπνιξαν τσοπανόσκυλα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #24
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω ιδέα πως θα συμπεριφέρονταν τα τσοπανόσκυλα μόλις έβλεπαν έναν άλλο σκύλο.Πιθανολογώ οτι θα αγρίευαν ακόμα περισσότερο!!!
    Όντως.... Το έχω δει να συμβαίνει όταν ήμουν μικρός, στα Μέγαρα ήταν ένας βοσκός που τα είχε βγάλει να βοσκήσουν και από δίπλα είχε 3 θηρία να λοξοκοιτανε μια εμένα μια το κοπάδι
    Σταματάει ένα αμάξι και βγαίνει ένας τύπος που ήθελε να κλείσει αρνί για το Πάσχα. Πετάχτηκε από το αμάξι ένα μεσαίου μεγέθους σκυλί να ακολουθήσει το αφεντικό του. Η συνέχεια ακατάλληλη δια ευαίσθητα στομάχια....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ρε συ...η κοπελα λεει οτι σε ξερει...
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2009, 09:34
  2. Ρε 'σύ Ζάχη...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2007, 12:08
  3. ρε συ ντερτι....
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 09:20
  4. ρε συ bikersonly
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF