Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Ρε 'σύ billy84...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969

    Ρε 'σύ billy84...

    ...διάβασα αυτό. Χίλια μπράβο στα παιδιά, μην παρεξηγηθώ!

    Δεν κρατήθηκα όμως, το έκανα εικόνα, να φτάνουν στις κορφές, να σε βρίσκουν εκεί, να τους χαιρετάς και να τους λες "see you tomorrow".





    Και το ξαναλέω, μπράβο στα παιδιά για την πρωτοβουλία!

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Το έκανα κι εγώ εικόνα και....

    Και φυσικά, ένα μπράβο κι από μένα στα παιδιά αυτά!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Ρε φίλε μόλις διάβασα το ποστ


    Τεράστιο μπράβο σε αυτές τις πρωτοβουλίες!!!Το συγκεκριμένο εγχείρημα είναι πολύ δύσκολο και κοπιαστικό για να γίνει σε 10 μέρες και δύσκολα θα τα καταφέρουν αλλά και πάλι μόνο το να το τολμήσουν είναι επιτυχία.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Μπράβο στα παιδιά

    κάτι μου λέει ότι το κόστος του εγχειρήματος θα είναι μεγαλύτερο από το ποσό που θα μαζευτεί από τις δωρεές

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Σιγα τα ωα,εμεις σαν μοτο,θα οργανωσουμε τις τρεις καταβασεις απ τα ψηλοτερα βουνα της Ελλαδος σε τρεις μερες
    Θα βαλουμε απο 10 ευρω εκαστος,θα νοικιασουμε ενα ελικοπτερο πουμα του στρατου,και θα ριξουμε τον Μπιλυ στην κορφη με το μηχανακι μαζι ,και θα τον περιμενουμε στους προποδες.
    Η μονη δυσκολια που θα του βαλουμε ειναι οτι θα βαλουμε βοσκους ανα 500 μετρα καταβασης να αμολανε τσοπανοσκυλα για να κατεβαινει πιο γρηγορα.
    Ολα αυτα βουτυρο στο ψωμι του μπιλυ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    10 βουνά σε 10 μέρες. Μερα και βουνό?
    Θα βγει ρε Billy?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #7
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Nομίζω σαν moto.gr μπορεί να διοργανωθεί το αντίστοιχο εγχείρημα.
    Θα είναι μετάβαση στις δέκα καλύτερες ταβέρνες,μια κάθε μέρα.
    Εκεί νομίζω θα λάμψουν οι ικανότητες εξεχόντων μελών.
    Σιγά μην τρέχουμε στα κατσάβραχα να σκαρφαλώνουμε
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  8. #8
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    10 βουνά σε 10 μέρες. Μερα και βουνό?
    Θα βγει ρε Billy?
    Δεν θα το κάνει ο Billy αυτός ανεβαίνει και κατεβαίνει 2 βουνά την ημέρα όχι ένα...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    10 βουνά σε 10 μέρες. Μερα και βουνό?
    Θα βγει ρε Billy?

    Είναι σχεδόν απίθανο να βγουν σε 10 μέρες αυτά τα βουνά καταρχήν λόγω αποστάσεων και κατα δεύτερον σωματικά.Εκτός και αν πρόκειται για σοβαρούς αθλητές.Μακάρι να το καταφέρουν.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #10
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Είναι σχεδόν απίθανο να βγουν σε 10 μέρες αυτά τα βουνά καταρχήν λόγω αποστάσεων και κατα δεύτερον σωματικά.Εκτός και αν πρόκειται για σοβαρούς αθλητές.Μακάρι να το καταφέρουν.
    Διασώστες είναι, κάτι μου λέει ότι θα πέσει πολύ ελικόπτερο για την διαφήμιση του πράγματος.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Είναι σχεδόν απίθανο να βγουν σε 10 μέρες αυτά τα βουνά καταρχήν λόγω αποστάσεων και κατα δεύτερον σωματικά.Εκτός και αν πρόκειται για σοβαρούς αθλητές.Μακάρι να το καταφέρουν.
    Έτσι νομίζω Κι εγώ.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    559
    Ένας δρομέας Ultra αποστάσεων μπορεί να το κάνει. Οι διασώστες έχουν αρκετό χρόνο διαθέσιμο που τους επιτρέπει να προπονούνται 15-20 ώρες την εβδομάδα.

    Αν σας φαίνονται νέα όλα αυτά να σας ενημερώσω οτι ξεκίνησαν με τον Ιταλό Marino Jiakommeti στις αρχές του 90 στις ιταλικές Άλπεις. Το 2014 ο καταπληκτικός αθλητης Kilian Jornet τα εκανε γνωστά στο ευρύ κοινό και ουσιαστικά μόδα. Ο Kilian κέρδισε και τον τίτλο του adventurer of the year το 2014.

    Ακριβώς επειδή ο Billy με το μοτομαραθώνιο που έχει κάνει στα ελληνικά βουνά του μοιάζει λίγο μου αρέσει να τον αποκαλώ έτσι.

    Γενικά στην Ορειβασία άμα κάτσετε και διαβάσετε έχουν γίνει πολλά κουφά. Όχι τώρα. Εδώ και δεκαετίες.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    559
    Κάτι ακόμα που δεν λαμβάνετε υπόψη είναι ότι δεν θα ξεκινήσουν από το επίπεδο της θάλασσας. Θα κάνουν συγκεκριμένες διαδρομές που πιθανόν να τις έχουν τρέξει ή περπατήσει. Τα βουνά δεν τους είναι άγνωστα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Ένας δρομέας Ultra αποστάσεων μπορεί να το κάνει. Οι διασώστες έχουν αρκετό χρόνο διαθέσιμο που τους επιτρέπει να προπονούνται 15-20 ώρες την εβδομάδα.

    Αν σας φαίνονται νέα όλα αυτά να σας ενημερώσω οτι ξεκίνησαν με τον Ιταλό Marino Jiakommeti στις αρχές του 90 στις ιταλικές Άλπεις. Το 2014 ο καταπληκτικός αθλητης Kilian Jornet τα εκανε γνωστά στο ευρύ κοινό και ουσιαστικά μόδα. Ο Kilian κέρδισε και τον τίτλο του adventurer of the year το 2014.

    Ακριβώς επειδή ο Billy με το μοτομαραθώνιο που έχει κάνει στα ελληνικά βουνά του μοιάζει λίγο μου αρέσει να τον αποκαλώ έτσι.

    Γενικά στην Ορειβασία άμα κάτσετε και διαβάσετε έχουν γίνει πολλά κουφά. Όχι τώρα. Εδώ και δεκαετίες.


    Φίλέ τιμή μου να με συγκρίνεις έστω και στο ελάχιστο με τον Κίλιαν Ζορνέτ ο οποίος ανεβοκατέβηκε το Μάτερχορν σε 2 ώρες και 52 λεπτά! Νομίζω πάντως οτι θα γέλαγε πολύ αν μας διάβαζε εδώ όταν εγώ σε 2 ώρες και 52 λεπτά στην καλύτερη των περιπτώσεων σε ευνοϊκό τεραιν να έχω ανέβει 1000 μέτρα υψομετρικά!

    Αυτοί είναι υπεράνθρωποι και φαινόμενα του αθλητισμού,ούτε καν καλοί αθλητές.Οι υπόλοιποι χομπίστες που ανεβαίνουν βουνά (όπως και εγώ)είναι απλοί άνθρωποι που ζορίζονται περπατώντας εκεί που οι άλλοι ανεβαίνουν τρέχοντας

    Στο θέμα μας,είναι δεδομένο οτι θα επιλέξουν τις πιο σύντομες διαδρομές για τις κορυφές πιθανόν με κάποιο τζηπ που θα τους ανεβάζει ψηλά.Και πάλι όμως υπάρχουν βουνά που δε μπορείς να ''κλέψεις'' οπως η Τύμφη και όπως τόνισα,υπάρχουν και μεγάλες αποστάσεις μεταξύ των βουνών.Κάπου θα χρειαστούν υπερβάσεις.

    Επιπλέον πρέπει να συνυπολογίσουμε τον καιρό.10 μέρες να έχει πάντα καλό καιρό στα βουνά ειδικά στην Πίνδο δεν είναι εύκολο.Μακάρι να βγει το πρόγραμμα που έχουν βγάλει.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Έτσι ακριβώς είναι,ο Jornet και οι συν αυτώ είναι εξιδεικευμένοι υπερπρωταθλητές που κάνουν διάφορα τέτοια τρελά πρόνζεκτ.
    Ακόμη και σε επίπεδο ελληνικών διοργανώσεων όπως είναι ο μαραθώνιος του Ολύμπου η ο Εύαθλος στην Κόνιτσα,αν τους δείς πως κατεβαίνουν το μονοπάτι,κόβοντας ευθεία τα εσάκια,θα πεις πάει,σκοτώθηκαν!
    Φυσικά αντέχουν για κάποια χρόνια,μετά έχουν διαλυμένα γόνατα!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ρε συ...η κοπελα λεει οτι σε ξερει...
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2009, 08:34
  2. Ρε 'σύ Ζάχη...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2007, 11:08
  3. ρε συ ντερτι....
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 08:20
  4. ρε συ bikersonly
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 09:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF