Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 117 από 117

Θέμα: ΑΓΟΡΑ NC 750X DCT -ΒΟΗΘΕΙΑ!!

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978
    Καλημέρα σε όλους.
    Με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο μηχανάκι αλλά για χρήση αποκλειστικά σε ταξίδια.
    Χαίρομαι που διαβάζω καλά σχόλια για χώρους, φόρτωμα και οδική συμπεριφορά, ενώ στο κομμάτι της κατανάλωσης πραγματικά παίζει χωρίς αντίπαλο.

  2. #107
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Στο Stelvio οποιος ανεβει κορυφη με ενα δισκοφρενο καλουν οδικη να τον κατεβασουν...
    Εχει κ ταμπελα κατω χαμηλα πριν αρχισουν τα φιδια...μονο με 2 δισκοφρενα.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #108
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Στο Stelvio οποιος ανεβει κορυφη με ενα δισκοφρενο καλουν οδικη να τον κατεβασουν...
    Εχει κ ταμπελα κατω χαμηλα πριν αρχισουν τα φιδια...μονο με 2 δισκοφρενα.
    Ο Βασίλης έχει λάστιχα με τακούνια που κόβουν με την αεροδυναμική τριβή. Γι' αυτό δε μασάει.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #109
    Η Honda ρε παιδιά δεν είχε ποτέ πρόβλημα με τα φρένα με τα άλογα είχε πάντα θεμα

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Σκέφτομαι την αλλαγή απο το MT-07 2018 στο NC750 κυρίως λόγο άνεσης (είμαι 1.90) και αξιοπιστίας (σκουριές).

    Αξίζει αυτό? Έχει κάποια σημαντική διαφορά απο τα νεότερα μοντέλα εκτός απο το τελευταίο?
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...9-honda-nc-750

    Το DCT δε με ενδιέφερε αλλά δε με χαλάει να πώ την αλήθεια.
    Όχι ότι έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με το ΜΤ εκτός απο ότι σε 3 χρόνια θα φαίνεται >10ετίας.


    Βλέπω έχουν ξεθωριάσει τα πλαστικά και έχει σκουριάσει η σχάρα της GIVI αλλά με €100 φτιάχνονται αυτά.

    Στα χιλιόμετρα αν είναι πραγματικά (θα το δώ και απο το ΚΤΕΟ) είναι καινούργιο οπότε μόνο τις φθορές του χρόνου πρέπει να υπολογίζω.
    Το μεγάλο μείον που σκέφτομαι είναι ότι δεν καίγομαι να το αλλάξω και θα πάω σε ένα μεταχειρισμένο που δε ξέρω τί του έχει κάνει.
    Οπότε πιο πολύ γέρνω στο να μείνω στα αυγά μου και να περιμένω ένα πιο κοντά μου για να μπορώ να το πάω και σε έμπιστο μηχανικό.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Σκέφτομαι την αλλαγή απο το MT-07 2018 στο NC750 κυρίως λόγο άνεσης (είμαι 1.90) και αξιοπιστίας (σκουριές).

    Αξίζει αυτό? Έχει κάποια σημαντική διαφορά απο τα νεότερα μοντέλα εκτός απο το τελευταίο?
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...9-honda-nc-750

    Το DCT δε με ενδιέφερε αλλά δε με χαλάει να πώ την αλήθεια.
    Όχι ότι έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με το ΜΤ εκτός απο ότι σε 3 χρόνια θα φαίνεται >10ετίας.


    Βλέπω έχουν ξεθωριάσει τα πλαστικά και έχει σκουριάσει η σχάρα της GIVI αλλά με €100 φτιάχνονται αυτά.

    Στα χιλιόμετρα αν είναι πραγματικά (θα το δώ και απο το ΚΤΕΟ) είναι καινούργιο οπότε μόνο τις φθορές του χρόνου πρέπει να υπολογίζω.
    Το μεγάλο μείον που σκέφτομαι είναι ότι δεν καίγομαι να το αλλάξω και θα πάω σε ένα μεταχειρισμένο που δε ξέρω τί του έχει κάνει.
    Οπότε πιο πολύ γέρνω στο να μείνω στα αυγά μου και να περιμένω ένα πιο κοντά μου για να μπορώ να το πάω και σε έμπιστο μηχανικό.


    Αν είναι να πας σε αυτό το 750 καλύτερα να πας σε 700 που ειναι ίδιο εμφανισιακά.Το 750 σε DCT αξίζει περισσότερο απο το 2016 και μετά(και οπτικά).
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #112
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Αν μεταβείς σε Honda NC 750:

    Θετικά:
    + Καλύτερη λειτουργία κινητήρα στις χαμηλές στροφές.
    + Πιο αξιόπιστος κινητήρας.
    + Πολύ καλό αυτόματο κιβώτιο.
    + Ποιότητα κατασκευής όλης της μοτοσυκλέτας.
    + Καλύτερα φρένα. Βέβαια, αν δεν πηγαίνεις τρικάβαλος, φορτωμένος με τριπλέτα, με 150 km/h και χρειαστούν 3 απανωτά φρένα πανικού σε κατηφόρα, επειδή έχει μονό δισκόφρενο μπροστά.
    + Καταλληλότερο για το σωματότυπό σου (2 μέτρα Κρητίκαρος).

    Αρνητικά:
    - Εμφάνιση. Υποκειμενικό, αλλά το MT-07 μού φαίνεται πιο όμορφο.
    - Φεύγεις από μοτοσυκλέτα τριετίας που γνωρίζεις και πας σε κάποια επταετίας που δεν ξέρεις τι πρόβλημα μπορεί να έχει.
    - Χάνεις σε ισχύ σε μεσαίες και υψηλές στροφές.
    - Θα χάσεις χρήματα στη μεταπώληση. Καλύτερα να κρατήσεις το MT-07 μέχρι να γίνει θρύψαλα.
    - Πιο φαρδύ και βαρύ το NC, οπότε σε ενδοαστικούς ελιγμούς χάνεις.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 24/07/2021 στις 15:06.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Με καλύψατε 100%.

    Κάθομαι στα αυγά μου και περιμένω κάποιο πιο φρέσκο
    Μέχρι να βαρεθώ και να χτυπήσω ένα καινούργιο αλλά λυπάμαι το 2χίλιαρο που θα χάσω αν τα υπολογίζω σωστά.

    Αθήνα/Θεσσαλονίκη έχετε πολλές επιλογές. Αν κάτσει ταξίδι μπορεί να το συνδυάσω να δώ μερικά μεταχειρισμένα.

    Σας ευχαριστώ
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    745
    Για απλή χρήση πόλης και κάνα μικροταξιδακι(για αυτό που έχει φτιαχτεί δηλαδή) μια χαρά είναι η μόνη δισκοπλακα και η αλυσιδιτσα 520.Επισης μεγαλο συν ο σκουτοκουβάς σε αυτή τη χρήση.

  10. #115
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Ταχουμε ξαναπει,αν θες να μαθεις για ταξιδακια με το NC ρωτα τον μπιλυ με τα 300000 χιλιομετρα και με αυθημερον ταξιδια 1000 χιλιομετρων.
    Μην βασιζεσαι σε γνωμες ανθρωπων που δεν την εχουν ταξιδεψει,και το κυριωτερο δεν την εχουν καβαλησει
    ΤΕΛΟΣ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Για απλή χρήση πόλης και κάνα μικροταξιδακι(για αυτό που έχει φτιαχτεί δηλαδή) μια χαρά είναι η μόνη δισκοπλακα και η αλυσιδιτσα 520.Επισης μεγαλο συν ο σκουτοκουβάς σε αυτή τη χρήση.
    Ασε μας κουκλιτσα μου που θα μας πεις τι μπορει να κανει απο τα περιοδικα και τα βιντεακια


    https://www.youtube.com/watch?v=MuUkahST5X4

  12. #117
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Ασε μας κουκλιτσα μου που θα μας πεις τι μπορει να κανει απο τα περιοδικα και τα βιντεακια


    https://www.youtube.com/watch?v=MuUkahST5X4
    Με τοσα χλμ που πας απορω τι το θελει κιολας το 1 μπροστα...
    Απορω που βγηκες τοσα χλμ μακρια απο την πολη.
    Αφου δεν δημιουργηθηκε για τετοιες εξορμησεις.
    Ειναι σαν τα ηλεκτρικα πατινια...
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. CB 500X vs NC 750X (χωρίς DCT)
    από jimsakpt3 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 240
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2022, 17:20
  2. BMW F 750GS VS HONDA NC 750X
    από Morelo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2020, 08:42
  3. αγορα μηχανης απο αρχαριο.βοήθεια!
    από makro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2010, 09:05
  4. Βοηθεια για αγορα αυτοκινητου...
    από Koufalonix στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 13:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF