Σελίδα 3 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 168

Θέμα: Εμβολιασμός Covid-19

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Στο τρίμηνο η δεύτερη δόση ε; Νομίζω είπαν ότι μπορείς να την αλλάξεις να τη βάλεις σχεδόν στο δίμηνο.
    λάθος μου, 25 Ιουνίου η 2η δόση
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της jimpap
    Εγγραφή
    19/08/2012
    Μηνύματα
    68
    40 ετών νεότατος

    30/5 Πρώτη δόση Astra
    Μόνο την επόμενη μέρα κάποιες κομάρες για 3-4 ώρες, ύπνος μεσημεριανός και το απόγευμα περδίκι.

    Δεύτερη δόση μέσα ιουλίου, 2,5 μήνες μετά την πρώτη.
    Έκανα όποιο εμβόλιο ήταν διαθέσιμο και λόγω ηλικίας ήταν αυτό.
    Από το να περάσω αυτά που πέρασε ο πατέρας μου (νοσηλεύτηκε - ευτυχώς όλα καλά), χίλιες φορές άστρα.

    Η σύζυγος έκανε pfizer από τον ιανουάριο

    Με το καλό να το φτάσουμε το γα....δι να γίνει μια αρρώστια σαν όλες τις άλλες.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    5 Μαΐου η πρώτη δόση, 26 Μαΐου η δεύτερη δόση... Pfizer.
    Καμια παρενέργεια μέχρι τώρα εκτός από το γεγονός ότι έμαθα ξαφνικά να στρίβω
    Κανένα πρόβλημα εκτός από έναν πόνο στο σημείο της ένεσης και τις δύο φορές ο οποίος πέρασε μετά από μισή μέρα.
    Είμαι 41.

  4. #34
    Δεύτερη δόση μοντέρνα. Χθες. Το βράδυ ήταν σαν να έχω καταπιεί κομπρεσέρ. Εμένα η γάτα μου πάντως ήταν στο δωμάτιο με πρόσεχε. Χεχεχεχε.
    Πυρετός πονοκέφαλος ρίγος πόνος σε όλο το σώμα. 24ωρες μετά πλέον μόνο πονοκέφαλο έχω.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    3 βδομάδες από την πρώτη δόση άστρα.
    Στο 8ωρο ανέβασα 40 πήρα μερικά depon και το πρωί ήμουν οκ.
    Από εκεί και πέρα τίποτα απολύτως.
    2η δόση 28/7.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της YianPep
    Εγγραφή
    23/08/2013
    Μηνύματα
    113
    41 ετών.Αστρα κι εγώ Μ.Πέμπτη 1η δόση,13 Ιουλίου πάω για τη 2η.
    Συμπτώματα : δεκατα μέχρι 37,2 κόπωση για μία μέρα και πόνος στο χέρι.

    ΥΓ.Να αναφέρω επίσης οτι ενώ τον σωματικό πόνο τον αντέχω γενικά ,τον πυρετό δε τον πάλεψα ποτέ!
    Εχω σπάσει χέρι,εχω κάταγμα σε πλευρά,ράματα εχω κάνει 2 φορές με τοπική αναισθησία και έβλεπα το γιατρό να με ράβει..με 38 πυρετό νομίζω οτι εφτασε το τέλος.
    Γυναίκα βγάλε τα μαύρα ,πεθαίνω

  7. #37
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.059
    Αστρα μη με μαλωνετε δυο δοσεις 61 χρονωνε.Καμμια παρενεργεια εκτος απ την πρωτη δοση που το βραδυ που κοιμηθηκα ειδα κατι ονειρα οτι ημουνα δοκιμαστης εργοστασιακος οδηγος της LAVERDA την 10ετια του 70.
    Μολις ξυπνησα δυστυχως καταλαβα οτι ηταν ονειρο και περασε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    18
    γατακια σας εχω! (69 Πρωταπριλιες και κατι ψιλα, μεχρι τουτη τη στιγμη). Α.Ζ και οι δυο δοσεις.Στην πρωτη δοση πονοι στο μπρατσο, ριγη ,πυρετος 38.4 για 12 περιπου ωρες. Στη δευτερη κανενα.
    (κι αλλες πληροφοριες) : η γυναικα μου επισης Α.Ζ. τα ιδια συμπτωματα με εμενα και επιπλεον λιποθυμια και εμετος μετα την πρωτη δοση.μετα απο 24 ωρες καλα.
    Εν αναμονη της 2ης δοσης την αλλη βδομαδα σκφτομαι μηπως δεν πρεπει να παει.....(που να ψαχνω στη ηλικια μου για αλλη ρονταρισμενη αλλα με λιγα χιλιομετρα)!

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Γνωστό μου πρόσωπο απο την επόμενη που το έκανε, δε μπορεί να πει την άποψη του σε κανένα φόρουμ πια...(δε ξέρω μάρκα,αλλά και να ήξερα δε θα την έλεγα για ευνόητους λογους).
    Σχετίζεται με το εμβόλιο; Στην Ελλάδα είχαμε μετρημένες στα δάχτυλα απώλειες από εμβολιασμούς. Τουλάχιστον αυτούς που ξέρουμε.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Τζόνσον και Τζόνσον στο οφθαλμιατρείο μονοδοσικό αλλά
    βλέπω παντού μηχανάκια και ειδικά στο γκαράζ μου


    Επιτέλους ελεύθερος

  11. #41
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    45. Pfizer 1/6 η πρώτη δόση, πόνος στο χέρι μετά από 3-4 σαν να το είχα μωλωπίσει η αίσθηση, τίποτα το ενοχλητικό μόνο όταν το κουνούσα. Έφυγε σε κάνα διήμερα εντελώς αλλά ήδη από το πρωί την επόμενης ήταν ανεπαίσθητο.
    Μια σχετική υπνηλία μου έφερε τις πρώτες μέρες αλλά χωρίς τελικά να καταλήγει σε ύπνο.
    Για το prizer μου είπαν ότι ενδεχομένως να έχω περισσότερες παρενέργεις στη δεύτερη.

    Γνωστός μου με moderna, αρχές στα πρώτα ήντα πρώτη δόση τίποτα δεύτερη έντονη κούραση για μερικές μέρες

  12. #42
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AK-47 Προβολή μηνύματος
    γατακια σας εχω! (69 Πρωταπριλιες και κατι ψιλα, μεχρι τουτη τη στιγμη). Α.Ζ και οι δυο δοσεις.Στην πρωτη δοση πονοι στο μπρατσο, ριγη ,πυρετος 38.4 για 12 περιπου ωρες. Στη δευτερη κανενα.
    (κι αλλες πληροφοριες) : η γυναικα μου επισης Α.Ζ. τα ιδια συμπτωματα με εμενα και επιπλεον λιποθυμια και εμετος μετα την πρωτη δοση.μετα απο 24 ωρες καλα.
    Εν αναμονη της 2ης δοσης την αλλη βδομαδα σκφτομαι μηπως δεν πρεπει να παει.....(που να ψαχνω στη ηλικια μου για αλλη ρονταρισμενη αλλα με λιγα χιλιομετρα)!
    Συνήθως αν έχεις έντονα συμπτώματα στην πρώτη στη δεύτερη δεν καταλαβαίνεις πολλά

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    τωρα που τα ξαναβλεπω, νομιζω οτι θα επρεπε απο την αρχη να λεμε και τη ηλικια μας ....στατιστικως και μονο, να δουμε........

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  14. #44
    41μαίων με ζενεκα .
    Πηρα οτι μου δωσαν για να μην χρειαστει να νοσηλευτω ή τιποτα χειροτερο.Και εγω εχω γνωστους που νοσηλεύτηκαν και καποιους που εφυγαν .
    1η δοση και ολα οκ .
    Δεκατα και μεχρι 38.5 για κανα 10ωρο ...αλλα αυτος ο πυρετος και τα δεκατα που εκανα , δεν ειχαν καμια σχεση με οταν εχω δεκατα απο αλλους λογους .
    Δηλ ...οταν εγω εχω δεκατα ,ειμαι του κατω κοσμου και νομιζω πως ηρθε το τελος.
    Μετα το εμβολιο και ενω ειχα πυρετο και δεκατα , αισθανομουν πολυ καλα .

  15. #45
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.059
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Μόνο-γυναίκα-που-έχει-γεννήσει-μπορεί-να-καταλάβει-τ.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	67,0 KB 
ID:	428624
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Supercross 19/20-02-2005
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2005, 17:21
  2. Athens Supercross 2005 19-20/2
    από Julius στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 15:23
  3. Streetαδικη Βολτουλα Για 19/12 ???
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2004, 11:40
  4. Κυριακάτικη εκδρομή...19/12
    από athfot στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2004, 17:15
  5. 19-8 τσιπουραδικο ν. φιλαδελφεια...
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2004, 09:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF