Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 168

Θέμα: Εμβολιασμός Covid-19

  1. #76
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Μπα...

    https://www.naftemporiki.gr/story/17...us-plithusmous

    Ψυχραιμίαααααααααααααααα...

    Δέκα μέρες μου μείνανε για το δεύτερο, όχι και να χάσουμε το πιστοποιητικό στο παρα πέντε

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Έκανα και τη 2η δόση Φέιζερ το Σάββατο. Καμία παρενέργεια, ούτε καν πόνος στο χέρι που είχα στην 1η δόση.
    Μπορεί να βοήθησε η Κυριακάτικη βόλτα..
    Ούτε μια σχετική αδυναμία στις χαμηλές στροφές;


  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Τώρα που το λες…
    (Και νόμιζα πως φταίει το μηχανάκι!)

  4. #79
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Ριπορτο με το Μοντερνα. Πρωτη δοση δε καταλαβα τιποτα η μονη παρενέργεια ηταν που εκανα test ride σε orange days

    Δευτερη δοση την πρωτη ωρα προλαβα εκανα καμια 100ρια χλμ με το μηχανάκι, μετα απο 3 ωρες ένοιωθα περιεργα, σε 5ωρες μυαλγια και σε 8 ωρες ξεκινησε πυρετός μεχρι 38 μαζι με πονοκεφαλο για 24ωρες. Ενα ντεπον ανα τρίωρο. Ιδρώτας αρκετος, 4 λιτρα νερο και 4/5 ταινιες
    Οψόμεθα.

    Πιστοποιητικά κατεβασα και τα δυο, ελληνικο και ευρωπαικο

  5. #80
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2018
    Μηνύματα
    17
    41 ετών, έκανα πριν 12 ώρες το Johnson, καμία παρενέργεια (μέχρι τώρα), ούτε καν πόνος στο σημείου του εμβολιασμού!

    Παρατήρησα μόνο μια αύξηση στην ιπποδύναμη της μηχανής και πτώση στην κατανάλωση........μάλλον θα είναι το τσιπάκι!!

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Το εμβόλιο επηρεάζει το αποτέλεσμα του pcr/rapid τεστ?

    Την τριτη κάνω την πρωτη δόση pfizer και την τεταρτη έχω προγραμματίσει pcr test επειδή πετάω την παρασκευή για Αθήνα. Υπάρχει πιθανότητα να βγει θετικό λόγω του εμβολιου?
    Καλου κακου θα πάω την τριτη να κανω αλλο ενα pcr πριν το εμβόλιο, νομιζω μετράνε 72 ώρες και όχι 3 ημερολογιακές μερες, οπότε 72 ωρες με πιανουν μέχρι την πτήση.

    Εχει κανεις ιδέα τι παίζει με εμβόλιο και πτήση? Θα ρωτήσω και το γιατρό που θα μου το κάνει (αν και το κάνω εντός της εταιρείας).

    Επιπλέον, επιστρέφω δευτέρα, οπότε τη δευτέρα πρέπει να κάνω πάλι rapid test. Εκει φοβαμαι μην τον πιω αν η επίδραση του εμβολίου δεν έχει περάσει.

  7. #82
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Το εμβόλιο επηρεάζει το αποτέλεσμα του pcr/rapid τεστ?

    Την τριτη κάνω την πρωτη δόση pfizer και την τεταρτη έχω προγραμματίσει pcr test επειδή πετάω την παρασκευή για Αθήνα. Υπάρχει πιθανότητα να βγει θετικό λόγω του εμβολιου?
    Καλου κακου θα πάω την τριτη να κανω αλλο ενα pcr πριν το εμβόλιο, νομιζω μετράνε 72 ώρες και όχι 3 ημερολογιακές μερες, οπότε 72 ωρες με πιανουν μέχρι την πτήση.

    Εχει κανεις ιδέα τι παίζει με εμβόλιο και πτήση? Θα ρωτήσω και το γιατρό που θα μου το κάνει (αν και το κάνω εντός της εταιρείας).

    Επιπλέον, επιστρέφω δευτέρα, οπότε τη δευτέρα πρέπει να κάνω πάλι rapid test. Εκει φοβαμαι μην τον πιω αν η επίδραση του εμβολίου δεν έχει περάσει.
    Όσον αφορά το rapid test δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα. Συνέβη και σε μένα να κάνω rapid 2 μέρες μετά την 1η δόση pfizer. Ενημέρωσα και τον γιατρό πριν μου κάνει το τεστ ότι μόλις έκανα το εμβόλιο και μου απάντησε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και με το pcr.

  8. #83
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2018
    Μηνύματα
    17
    Επειδή και εμένα με ενδιέφερε το θέμα με το τεστ, το εμβόλιο επηρεάζει μόνο σε τεστ αντισωμάτων όπως μου είπε και ο οικογ. γιατρός αλλά και ο γιατρός που μου έκανε το εμβόλιο.
    Αλλά και το τεστ αντισωμάτων εάν δείξει κάτι, είναι διαφορετικά τα αντισώματα που σχηματίζονται από το εμβόλιο σε σχέση με αυτά από έναν ιό εάν κατάλαβα καλά. Εάν πρόκειται να κάνεις και τεστ αντισωμάτων, καλύτερα συμβουλέψου έναν γιατρό!

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    31χρονω 1δοση pfizer το Σάββατο. Το έκανα μεσημέρι κ μέχρι το βράδυ είχα τον κλασικό πόνο στο χέρι. Από Κυριακή ούτε αυτό.

  10. #85
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.093
    Τα ίδια κι εγώ, έναν μικρό πόνο στο σημείο της ένεσης. 1η δόση Pfizer την Κυριακή. 32

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Χτες χτύπησα κι εγω την πρωτη δόση pfizer. 40 ετων και 3 ημερών ακριβως.
    Νομίζω ένοιωσα ελάχιστα βαρύ το κεφάλι μου, δεν ξέρω αν ήταν λόγω εμβολιου ή απλά έτυχε.
    Σημερα μια χαρα.

    Για το Pcr όλοι μου ειπαν ότι δεν υπάρχει θέμα. Το εκανα σημερα το πρωι, περιμένω να ερθει η επιβεβαιωση για να πετάξω.

  12. #87
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248
    47 ετών και έκανα την 1η δόση με Pfizer. Πόνος στο σημείο της ένεσης για 2-3 μέρες (σαν μια ελαφριά τενοντίτιδα). Το πρώτο βράδυ (το έκανα στις 20:30) ένιωσα ένα πονοκέφαλο και λίγους πόνους στα κόκαλα σαν να κουράστηκα πολύ. Πήρα ένα αναβράζον ντεπόν και την άλλη μέρα ήμουν περδίκι. Πυρετό δεν ανέβασα ούτε ένα δέκατο (σταθερά στο 36,8).

  13. #88
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Έκανα και τη 2η δόση Φέιζερ το Σάββατο. Καμία παρενέργεια, ούτε καν πόνος στο χέρι που είχα στην 1η δόση.
    Μπορεί να βοήθησε η Κυριακάτικη βόλτα..
    Φιλαράκι το φειζερ έχει το καλυτερο τιμόνι για ταξίδι δεν πιάνονται τα χερια

  14. #89
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nic mor Προβολή μηνύματος
    39 χρονωνέ περίμενα να ανοίξει η πλατφόρμα
    και έκανα 1η δόση MODErNA(S) εχθές το πρωί .
    Λίγο πόνος στο σημείο που έγινε η ένεση, απο δύο ντεπονακια
    μεσημέρι και βράδυ και όλα καλά.
    Δεύτερη δόση 6/6 με ακατεβατο πυρετό 38.8 όλη την επόμενη μέρα, σήμερα έπεσε στο 37 και είμαι πολυ καλύτερα.
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  15. #90
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Και εγω Αstra. 12/15 (οχι στατιστικα -πραγματικα νουμερα) που καναμε ολοι μαζί (Αστρα) οι παρενεργειες ξενικνησαν στις 12 ωρες και κράτησαν 24 περιπου. Περιελάμβαναν εντονη μυαλγια και κουραση και πυρετο στους περισσότερους ~37,5 ενω πολυ λίγοι είχαν ~39.
    Δευτερη δόση με ΑΖ πριν 8 μερες. Καμια παρενέργεια. Ισχυει και για οσους ειχαν παρενέργειες στην πρωτη δόση

Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Supercross 19/20-02-2005
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2005, 17:21
  2. Athens Supercross 2005 19-20/2
    από Julius στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 15:23
  3. Streetαδικη Βολτουλα Για 19/12 ???
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2004, 11:40
  4. Κυριακάτικη εκδρομή...19/12
    από athfot στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2004, 17:15
  5. 19-8 τσιπουραδικο ν. φιλαδελφεια...
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2004, 09:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF