Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 73

Θέμα: Honda crf 300l...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στα χέρια μου.

  1. #16
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thakokk6 Προβολή μηνύματος
    Μεγαλωσε για να πάρει euro 5 και λιγα αλογακια δεν μπορείς να πουλας 6χηνες ενα 250 αρι με 20 άλογα στον τροχο
    Δεν ξέρω αν είσαι απόλυτα σωστός σε αυτή την τοποθέτηση.
    Θυμάμαι το είχα οδηγήσει απο φίλο που το πήρε κούτα κανα χρόνο αφού είχε κυκλοφορήσει. Νομίζω γύρω στα 5Κ,λίγο πάνω λίγο κάτω δε θυμάμαι.
    Αυτό που θυμάμαι να του λέω, πέραν από το πόσο γαμάτα φώτα είχε, ότι μήπως ρε φίλε τόσα λεφτά για τόσο μικρό μοτεράκι (ο φίλος ήταν κοντά 1,90και γερός) είναι λάθος επιλογή για σένα;
    Μου απάντησε αποστομοτικα με τις καταναλώσεις... Αστεία χαμηλές!
    Τώρα με 300κ.εκ όμως γίνεται σαφώς πιο θελκτικό για πιο λαρτζ αναβάτες
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #17
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Η οδήγηση με μοτοσυκλέτες μικρού κυβισμού επαναφέρουν μνήμες μοτοσυκλετισμού μιας άλλης εποχής και το λέω αυτό κυρίως για τους παλιούς και έμπειρους μοτοσυκλετιστές. Ξαναθυμόμαστε μια άλλη οδήγηση που δεν είναι εξαρτημένη από τη δύναμη της μοτοσυκλέτας. Επίσης, όλες οι μοτοσυκλέτες έχουν το δικό τους πεδίο δράσης όπου πλεονεκτούν έναντι άλλων για αυτό δεν πρέπει να υποτιμούμε καμία μοτοσυκλέτα.

  3. #18
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Το έχουμε ξαναπεί,400 ελαφρά μονοκύλινδρα κυβικά είναι το καλύτερο όχημα για να ταξιδεύεις επί παντός εδάφους.
    Αισίως και σε μερικά χρονάκια κανένα ηλεκτρικό,βζιιιιν κι ούτε συμπλέκτες,ούτε ταχύτητες μόνο πλανάρισμα στα κατσάβραχα.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #19
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Η οδήγηση με μοτοσυκλέτες μικρού κυβισμού επαναφέρουν μνήμες μοτοσυκλετισμού μιας άλλης εποχής και το λέω αυτό κυρίως για τους παλιούς και έμπειρους μοτοσυκλετιστές. Ξαναθυμόμαστε μια άλλη οδήγηση που δεν είναι εξαρτημένη από τη δύναμη της μοτοσυκλέτας. Επίσης, όλες οι μοτοσυκλέτες έχουν το δικό τους πεδίο δράσης όπου πλεονεκτούν έναντι άλλων για αυτό δεν πρέπει να υποτιμούμε καμία μοτοσυκλέτα.
    οι λέξεις απλοποίηση και απλοικοτητα έρχονται με την εμπειρία όταν έχεις διασχίσει διάφορα "μονοπάτια" στο διάβα της ζωής. Το ίδιο συμβαίνει και στις μοτοσυκλέτες.




    καλορίζικο sebastian αντε με αυτό να στεριώσεις!
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    οι λέξεις απλοποίηση και απλοικοτητα έρχονται με την εμπειρία όταν έχεις διασχίσει διάφορα "μονοπάτια" στο διάβα της ζωής. Το ίδιο συμβαίνει και στις μοτοσυκλέτες.




    καλορίζικο sebastian αντε με αυτό να στεριώσεις!
    ΑΜΗΝ.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Christos ktm R
    Εγγραφή
    03/03/2012
    Μηνύματα
    206
    Καλοταξιδο,πολυ όμορφο μηχανακι!

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    όταν γεράσω θα βγάλει και η yamaha wr300r. καλοτάξιδος, ειναι ωραιο μηχανάκι.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Καλοριζικο, καλοταξιδο , καλολασπωτο να ειναι.

    Θα του βαλεις/ εβαλες μπαγκαζιερα πισω για το πρακτικο του πραγματος; Το σκεφτομαι σοβαρα κι εγω αλλα δεν το εχω βρει σε κανα δυο μαγαζια που ρωτησα.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Απλά λατρεμένο._ Ζαχάρωνα για καιρό το 250 αλλά χρειαζόμουν κάτι μεγαλύτερο για τη χρήση που κάνω.

    Το 300άρι είναι απλά τέλειο. Ο καλύτερος σύντροφος. Πιστεύω θα το χαρείς.

    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Για τον φιλο gavro που εδωσε μια απάντηση πιο πανω 6 χιλιάδες εχει σήμερα δεν θυμάμαι πόσο ειχε πιο παλια, εν πάση περιπτώσει μια που αναφερθήκαμε σαυτη την μηχανή καλορίζικη στον φίλο, ειχα αγοράσει το xl 250cc προ αμνημονευτων ετων κούτα είχα μια κακη εμπειρία και ειπα honda ποτε ξανα οσο για τα κυβικά είμαι της άποψης η 125 για μεσα στην πόλη και γύρω γύρω η 500 και πανω για ταξίδια

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    137
    Καλορίζικο φίλε! Ζαχαρώνω εδώ και πολύ καιρό την έκδοση rally και όλο κάνω δεύτερες σκέψεις για το πόσο εύκολα και γρήγορα μαζεύει χιλιόμετρα, πόσο άνετο είναι σε ταξίδι κλπ κλπ.

  12. #27
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mike_4 Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο φίλε! Ζαχαρώνω εδώ και πολύ καιρό την έκδοση rally και όλο κάνω δεύτερες σκέψεις για το πόσο εύκολα και γρήγορα μαζεύει χιλιόμετρα, πόσο άνετο είναι σε ταξίδι κλπ κλπ.
    Δε μπορείς να μαζέψεις γρήγορα χιλιόμετρα σε αυτές τις μηχανές, ούτε άνεση μπορείς να έχεις και το δικάβαλο είναι πρόβλημα.
    Αν ταξιδεύεις; Φυσικά και ταξιδεύεις με εντελώς διαφορετικό τρόπο όμως. Θες μια στάση ανά 100 χλμ για να φτάσεις ατσαλάκωτος. Ο επαρχιακός είναι το ψωμοτύρι τους και όσα λεφτά γλιτώνεις από τα διόδια τα κάνεις ταβερνάκια στην πανέμορφη Ελληνική επαρχία.
    Ο χρόνος μπαίνει σε δεύτερη μοίρα, μιλάμε για ταξίδια που απολαμβάνεις τη διαδρομή, δεν διεκπεραιώνεις χιλιόμετρα. Κατεβαίνεις φωτογραφίζεις, πίνεις ένα καφέ, τρως σε ένα ταβερνάκι...
    Αν σου αρέσει αυτός ο τρόπος ταξιδιού, αν θέλεις να γνωρίσεις αυτόν τον τρόπο ταξιδιού... θα βρεις έναν πιστό σύντροφο.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    καλοριζικο..καλοβολτο...αγραΤΖουνιστο...
    σουσις καν'ς ?

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Καλόβολτο!

    Κράτα μας ενήμερους, είναι ένα μηχανάκι που το καλοβλέπω.

  15. #30
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    . Ο επαρχιακός είναι το ψωμοτύρι τους και όσα λεφτά γλιτώνεις από τα διόδια τα κάνεις ταβερνάκια στην πανέμορφη Ελληνική επαρχία.
    Ο χρόνος μπαίνει σε δεύτερη μοίρα, μιλάμε για ταξίδια που απολαμβάνεις τη διαδρομή, δεν διεκπεραιώνεις χιλιόμετρα. Κατεβαίνεις φωτογραφίζεις, πίνεις ένα καφέ, τρως σε ένα ταβερνάκι...
    Αν σου αρέσει αυτός ο τρόπος ταξιδιού, αν θέλεις να γνωρίσεις αυτόν τον τρόπο ταξιδιού... θα βρεις έναν πιστό σύντροφο.
    Η επιτομή του meaning of (moto) life!

    Keep calm and ride up to 250cc motorcycle

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ασφάλεια (με δίπλωμα... που δεν το έχω στα χέρια μου)
    από Deorum στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2014, 00:35
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2009, 14:37
  3. ειναι στα χερια μου!
    από theodosisv στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2008, 14:55
  4. το καινουργιο μου κρανακι μολις το πηρα στα χερια μου!
    από GTZ750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2007, 05:44
  5. Το μικρό Κ6 επιτέλους στα χέρια μου!!!!
    από mirrorofsorrow στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF