Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Συναγερμός Pandora Moto eu ή Scorpio SRX-800 Premium ?

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της Unknown
    Εγγραφή
    07/06/2021
    Μηνύματα
    3

    Lightbulb Συναγερμός Pandora Moto eu ή Scorpio SRX-800 Premium ?

    Καλώς σας βρήκα ,θέλω να βάλω στο σκούτερ μου έναν "καλό" σχετικά συναγερμό ,ναι μεν δύσκολοι καιροί απλά μπόρεσα έστω και μετά από καιρό να μαζέψω ένα σεβαστό ποσό , των 200€ (τόσο κοστίζει η αγορά του , συν τα περαστικά του Scoprio SRX-800 Premium) έναντι των 250€ που ζητάει η αγορά του Pandora Moto EU .
    Ναι ,μεν το Pandora έχει μεγαλύτερο κοστολόγιο αλλά , δεν έχω βρεί πολλά στοιχεία για την ετάιρια στο Google, και στο δίκτυο Θεσσαλονίκης δεν βλέπω κάποιον που να είναι της εταιρίας αντιπρόσωπος.
    Το σκούτερ είναι ένα Medley 150 ,και θα προτιμούσα να αποφύγω τα κόψε ράψε , των καλωδιών .

    Έχετε καθόλου γνώμη πάνω στο θέμα ;

    Ευχαριστώ

  2. #2
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Έχω τον Pandora από το 2018 με το φουλ πακέτο,
    δεν έχω κάποιο παράπονο πέρα από το
    αυτόματο σύστημα κλειδώματος ξεκλειδωματος,
    που πήγα το κατεργησα και ησύχασα,
    παραμένει το σύστημα anti-hijack ενεργό
    αλλά ο συναγερμός ενεργοποιείται από μένα.

    Για τον Scorpio ή για το ποιος είναι όντως καλύτερος δεν ξέρω
    η νεκροψία θα δείξει.

    Πάρε ένα τηλ στα κεντρικά στην Αθήνα να σου πουν με ποιον συνεργάζονται
    στη Σαλονικα, είναι πολύ εξυπηρετικοί.
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της Unknown
    Εγγραφή
    07/06/2021
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nic mor Προβολή μηνύματος
    Έχω τον Pandora από το 2018 με το φουλ πακέτο,
    δεν έχω κάποιο παράπονο πέρα από το
    αυτόματο σύστημα κλειδώματος ξεκλειδωματος,
    που πήγα το κατεργησα και ησύχασα,
    παραμένει το σύστημα anti-hijack ενεργό
    αλλά ο συναγερμός ενεργοποιείται από μένα.

    Για τον Scorpio ή για το ποιος είναι όντως καλύτερος δεν ξέρω
    η νεκροψία θα δείξει.

    Πάρε ένα τηλ στα κεντρικά στην Αθήνα να σου πουν με ποιον συνεργάζονται
    στη Σαλονικα, είναι πολύ εξυπηρετικοί.
    Η αλήθεια είναι ότι πήρα τηλ. το πρωί και με είπαν θα με καλέσουν σε 5' , αλλά δεν έγινε ποτέ και ξανά μίλησα τώρα μαζί τους (δεν μου άρεσε αυτό , που έπρεπε να τους "ξανά πάρω").
    Μου είπαν ότι δεν μπορώ να αγοράσω χωριστά τον συναγερμό ,και να γίνει η τοποθέτηση, πράγμα περίεργο. Καθότι ο συναγερμός έχει 249€ και Θεσσαλονίκη από τον συνεργάτη τους , χρεώνεται 289€ + εργατικά .
    Περίεργο , το "καπέλωμα" από πάνω.

  4. #4
    Εσυ δηλαδη τι ακριβως θα ηθελες ;
    Να τον παρεις απο τον συνεργατη τους ...δηλ τον αντιπροσωπο σρην τιμη αγορας και να ασχοληθει με το σκουτερ σου ενας θεος ξερει ποση ωρα και αυτος να μην πληρωθει ;
    Δεν υπαρχει κενενα καπελωμα .
    Υπαρχουν τιμες ανταλλακτικων , αξεσουαρ και διαφορων ειδων τελος παντων και η εργασια .

    Και απο οτι καταλαβαινω χωρις να ξερω ,εχουν καποιον συμβεβληνενο στη θεσσαλονικη για αυτην την δουλεια .
    Δεν εμπιστευονται δηλ εσενα να τον βαλεις οπου να ναι ή ακομα και μονος σου και μετα να τους ζητας ρεστα και εγγυηση για λαθος η βλαβη απο δικο σου λαθος.

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Το προϊόν θα έπρεπε να είναι ξεχωριστό από τα περαστικα. Δηλαδή αν πας και του πεις έχω αυτό το συναγερμό από την παλιά μου μηχανή, δεν θα στο περασει;
    Τα 40 ευρώ πάνω είναι πάρα πολύ για μένα. Ενημέρωσε τους ότι από τα μέσα του 90 υπάρχει ίντερνετ.

    Είχα καταλήξει να πάρω ένα δικο τους συναγερμό, αλλά σχεδόν κλείδωσα μέσα μου ότι θα πάρω άλλο.

  6. #6
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Γιατι να μην τον αγορασεις απο Αθηνα στην τιμη των 249 κ να στον τοποθετησει ο τοπικος αντιπροσωπος/συνεργατης?
    Προφανως η τοποθετηση θα πρεπει να πληρωθει. Απλα μαθε ποσο κοστιζει κ προχωρα.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Γιατι να μην τον αγορασεις απο Αθηνα στην τιμη των 249 κ να στον τοποθετησει ο τοπικος αντιπροσωπος/συνεργατης?
    Προφανως η τοποθετηση θα πρεπει να πληρωθει. Απλα μαθε ποσο κοστιζει κ προχωρα.
    Αυτο

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Unknown Προβολή μηνύματος
    Μου είπαν ότι δεν μπορώ να αγοράσω χωριστά τον συναγερμό ,και να γίνει η τοποθέτηση,
    Μα αυτο ειπε το παιδι. Οτι δεν του το επιτρέπουν. Το οποίο ειναι γελοιο

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Από τη μία δεν είναι καθόλου γελοίο....αυτό πρέπει να κάνουν όλοι οι σωστοί εισαγωγείς/κεντρικοί αντιπρόσωποι, έτσι σέβονται το δίκτυό τους.....από την άλλη όμως θα έπρεπε η τιμή να είναι fixed, να πουλάνε όλοι το ίδιο ώστε να μην δημιουργούνται αυτά τα φαινόμενα....όπως γίνεται με τις αντιπροσωπείες αυτοκινήτων και γνήσιων ανταλλακτικών
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Βασικά δεν ειμαι τις αγοράς και δεν εχω καμια σχέση με αυτην, περα του -τοσα δινω -ποσα θες. Αλλα ρε συ Κοντε, άλλο το προιόν, αλλο η υπηρεσία. Αν θέλει να εχει καβατζωμένα τα περαστικά άς τα περάσει στην τιμή. Εδω απλα ο μάγκας ο Σαλονικιος εβαλε ενα 40αρι πανω γιατι έτσι.

    Unknοwn ρωτα τους, στην Καβάλα και τα Γιάννενα ποιος περναει τον συναγερμο; Μήπως πρεπει να πληρωσω διαμονη και μεταφορικά για καποιον απο τους ηλεκτρολόγους σας;

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Εννοώ ότι η τιμή σαν ανταλλακτικό/προϊόν πρέπει να είναι η ίδια...249€ η Αθήνα, 249€ και η Θεσσαλονίκη, Ζάκυνθος κλπ...τα εργατικά είναι άλλο θέμα αλλά και εκεί πρέπει να υπάρχει έλεγχος από τον εισαγωγέα/κεντρικό αντιπρόσωπο στο δίκτυό του
    ....κάποτε που ήμασταν οικογενειακά στην αγορά αυτοκινήτου οι τιμές των ανταλλακτικών ήταν fixed....μάλιστα μας είχε κάνει καταγγελία ένας γιατί του χρεώσαμε την courier (μιλάμε για 20+ χρόνια πίσω) ενώ είχε συμφωνήσει να την πληρώσει για να έρθει το ανταλλακτικό 2 μέρες νωρίτερα
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  12. #12
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Μα αυτο ειπε το παιδι. Οτι δεν του το επιτρέπουν. Το οποίο ειναι γελοιο
    Εγω δεν εχω καταλαβει αν του αρνηθηκαν να τον αγορασει απο αυτους ξεχωριστα κ να τον τοποθετησει ο αντιπροσωπος στην Σαλονικη. Μου κανει τρομερη εντυπωση αυτο.
    Η θα παει μετα στην Piaggio να του βαλουνε τον συναγερμο ή να παει να βαλει αλλον κ να τελειωνει.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #13
    Νέο μέλος Το avatar του/της Unknown
    Εγγραφή
    07/06/2021
    Μηνύματα
    3
    Ακριβώς αυτό που λέει ο Dr.Mondy με κατάλαβε τι εννοώ. Πήγε φακέλωμα εξτρά χωρίς λόγο.
    Δεν μιλάμε για την εργασία , φυσικά θα το πληρώσω ,όπως έιπα και στο πρώτο μήνυμα είναι +συν .
    Αλλά , να μου βάζεις με το έτσι θέλω και να μη μου επιτρέπεις , να το κάνω με +40€ μου φαίνεται περίεργο.
    Τελικά , μου βγήκε μια άλλη δαπάνη και δεν θα προχωρήσω τώρα σε αυτή τη αγορά αυτό το καιρό . Θα γίνει όμως μέσα στο καλοκαίρι , και θα είναι Scorpio δεν μου άρεσε η συμπεριφορά pandora καθόλου.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Γιατί δεν βάζεις της gemini που συνεργάζεται με την Piaggio και τη βάζουν δωρεάν στην αντιπροσωπεία; Έχει έτοιμη συνδεσμολογία χωρίς κόψιμο ράψιμο καλωδίων. Είναι καλός συναγερμός και κοστίζει κανά κατοστάρικο.

Παρόμοια θέματα

  1. Συναγερμος Pandora
    από Thodoris_vara στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2018, 09:41
  2. Scorpio Sri 800 μπορει να γεινει sr-i900
    από polke στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2011, 13:56
  3. Συναγερμος scorpio sr 900
    από OzZzZzY στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2008, 09:25
  4. Συναγερμος Scorpio στην Θεσσαλονικη?
    από ivyhae στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2008, 08:35
  5. Συναγερμός για Moto
    από Stayrozzz στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 10:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF