Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Καινουργιο μηχανακι! KTM lc4 640 2006

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27

    Καινουργιο μηχανακι! KTM lc4 640 2006

    Καλησπερα παιδια!!!! Πηρα μηχανακι καινουργιο πριν λιγες μερες, και εχω αρχισει να το μαζευω λιγο.
    1ον και σημαντικοτερο θεμα, χανει το καρτερ απο κατω λαδακι. Μονο οταν τρεχει το μηχανακι. Ελαχιστο λαδακι, ποτε σταγονες κατω, μονο επανω στο καπακι αφου γυρναω απο βολτα. Δεν μπορω να καταλαβω απο που ειναι επειδη ειναι γλυμενο σχεδον σε ολη τη βαση απο κατω.

    2ον θελω να κανω τις εργοστασιακες εξατμισεις λιγο πιο θορυβωδεις και ελευθερες... εχει τις διπλες smc. Ξερει κανεις καποιο τροπο? Οι σιγαστηρες ειναι κολλημενοι πανω αποτι εχω καταλαβει.

    3ον Εχω καταλαβει οτι μια πατεντα για το φιλτρο αερα ειναι να βγαλεις το καπακι απο πανω τελειως. Ισχυει?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Για το πρώτο θα σου πω να το πλύνεις καλά καλά, να κάνεις μια μικρή βόλτα και να εντοπίσεις τη διαρροή. Μπορεί να χάνει από 3-4 διαφορετικά σημεία και μπορεί να είναι λάδι ή υγρό της τρόμπας συμπλέκτη επομένως πρώτα θα δεις από που βγαίνει και μετά αρχίζεις να ψάχνεις πως και αν θα το φτιάξεις.
    Για το 2 & 3 δεν ξέρω κάτι.

  3. #3
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Συχνά έχουν διαρροή και από το ματάκι ελέγχου της στάθμης λαδιού.....
    Τα 2 και 3 ασχολίαστα και από 'μένα......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Από το ματάκι του λαδιού, από το ματάκι του βολάν, από την τάπα του λαδιού, από τις 2 κάτω βίδες του κάρτερ, από την κάτω μεταλλική φλάντζα του κυλίνδρου, από την τρόμπα συμπλέκτη… ώρα να έχουμε να λέμε…

  5. #5
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Από το ματάκι του λαδιού, από το ματάκι του βολάν, από την τάπα του λαδιού, από τις 2 κάτω βίδες του κάρτερ, από την κάτω μεταλλική φλάντζα του κυλίνδρου, από την τρόμπα συμπλέκτη… ώρα να έχουμε να λέμε…
    Περιγράφεις σουρωτήρι;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm Lc4 640 2005
    από mrfield στο forum KTM
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 08:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF