Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 55

Θέμα: Suzuki GSX-S 950 2021

  1. #16
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    λιγα αλογα απο πολλα κυβικα σημαινουν ροπατη ευχαριστη οδηγηση
    4κ σημαινει γραμμικη και ομαλη λειτουργια
    μοτερ του 2005 χωρις πιεση σημαινει εγγυημενη αξιοπιστια
    δεν βλεπω κατι κακο αρκει να ξερεις τι ψωνιζεις
    Θεωρώ ότι τέτοια χαρακτηριστικά ταιριάζουν γάντι σε γυμνό. Βέβαια ως τετρακύλινδρο θα έχει αυξημένη κατανάλωση και κόστος συντήρησης, οπότε δεν θα είναι κατάλληλο για καθημερινό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #17
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Θα προτιμουσα να εξελιχθει το 750 που ηταν εξαιρετικο μηχανακι παρα να βγει ενα ακομα πιο φτηνο 1000. Η σουζουκι το παρακανε με τον συντηρητισμο και εικαζω πως το z900 θα ειναι πιο ελκυστικη προταση.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #18
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Η suzuki θεωρω οτι ασπαζεται την πολιτικη της honda με το μοτερ cbr1000rr 2005 που το εκανε detuned και το εβαλε σε ενα σωρό μοντελα οπως cbf1000, cb1000r οπου συνεχίζει ακαθεκτα και ανεπηρέαστα την πορεια του ενω ηδη θα το φορεσει στο νεο cbr1000r

    Στο 950 οπως και στο 1000 εχει καποια κομμάτια αλουμινίου στα πλαινά στη περιοχή του ψυγείου
    Αν "κολλουσαν" ενα μοντερνο στρογγυλό φανάρι οπως του cb1000r θεωρω οτι θα κολουσε πιο πολυ απο την πολυ alien μουρη αλλα κυνηγός με τον σβατζο
    Ομως ολα θα κριθουν στο πλασάρισμα
    Αν πλασαριστει στα ιδια φραγκα με το 750cc δηλαδη στα 9.5k πιστευω θα ανταγωνιστεί το z900 σε πωλησεις επαξια

    Εμενα μου αρεσει το μοτερ στο 950 επειδη το ξερω απο αναλογη εμπειρία με cbf1000

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Άσχετο με το σουζούκι του θέματος (καλούτσικο φαίνεται , ανάλογα και την τιμή βεβαια) αλλά γιατί τα μηχανάκια της κατηγορίας είναι τόσο άχρηστα;; Θέλω να πω, αυτό λένε θα βγει έκδοση με fairing να μπορείς να πας και ένα ταξιδάκι ρε αδερφέ. Ωραία! Το τριβάλιτσο που θα το βάλω; Έστω τα σαμάρια! Στον πάτο μου; Θέλω να πω ότι πάντα έβγαιναν μηχανάκια γυμνά να ούμε αλλά είχαν χώρο να βάλεις έναν άνρθωπο κανονικό πίσω, αυτά δεν μπορείς να βάλεις ούτε κορίτσι λυκείου πάνω. Δεν ξέρω ίσως είναι λάθος ο προβληματισμος μου, πάντως δεν είμαι γεροπερίεργος σίγουρα.

  5. #20
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Άσχετο με το σουζούκι του θέματος (καλούτσικο φαίνεται , ανάλογα και την τιμή βεβαια) αλλά γιατί τα μηχανάκια της κατηγορίας είναι τόσο άχρηστα;; Θέλω να πω, αυτό λένε θα βγει έκδοση με fairing να μπορείς να πας και ένα ταξιδάκι ρε αδερφέ. Ωραία! Το τριβάλιτσο που θα το βάλω; Έστω τα σαμάρια! Στον πάτο μου; Θέλω να πω ότι πάντα έβγαιναν μηχανάκια γυμνά να ούμε αλλά είχαν χώρο να βάλεις έναν άνρθωπο κανονικό πίσω, αυτά δεν μπορείς να βάλεις ούτε κορίτσι λυκείου πάνω. Δεν ξέρω ίσως είναι λάθος ο προβληματισμος μου, πάντως δεν είμαι γεροπερίεργος σίγουρα.
    τωρα τα κοριτσια του λυκειου,ή gs1250 θελουν ή αμαξι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Ειλικρινά εδώ ταιριάζει αυτό που λένε ''που πας με αυτά τα μούτρα''
    porca miseria.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Άσχετο με το σουζούκι του θέματος (καλούτσικο φαίνεται , ανάλογα και την τιμή βεβαια) αλλά γιατί τα μηχανάκια της κατηγορίας είναι τόσο άχρηστα;; Θέλω να πω, αυτό λένε θα βγει έκδοση με fairing να μπορείς να πας και ένα ταξιδάκι ρε αδερφέ. Ωραία! Το τριβάλιτσο που θα το βάλω; Έστω τα σαμάρια! Στον πάτο μου; Θέλω να πω ότι πάντα έβγαιναν μηχανάκια γυμνά να ούμε αλλά είχαν χώρο να βάλεις έναν άνρθωπο κανονικό πίσω, αυτά δεν μπορείς να βάλεις ούτε κορίτσι λυκείου πάνω. Δεν ξέρω ίσως είναι λάθος ο προβληματισμος μου, πάντως δεν είμαι γεροπερίεργος σίγουρα.
    Προφανώς και έχει να κάνει με την εξέλιξη των ΟΝ off για αυτή τη δουλειά. Μηχανές τύπου Bandit/VFR κτλ τείνουν να εκλείψουν.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  8. #23
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Σωστά, να δούμε και τι χρήματα θα ζητήσει. Λογικά, θα πρέπει να είναι αντίστοιχη τιμή από όσο κόστιζε το bandit 1250
    Τι σχέση εχει αυτό με το Bandit που ειναι ολο σίδερο?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Υπολογίζω κοντά στα 8,5-9 χιλιάρικα.
    Μπα, λιγο παραπάνω σιγουρα.

    Τα νούμερα ειναι πολύ παραπλήσια με το Hornet 900 του 2005 που έχω το οποίο ειναι πολύ ροπάτο απο πολύ χαμηλα.
    Λιγο πιο ψοφιο το Suzuki σε ιπποδύναμη αλλά την εχει ακόμα πιο χαμηλα, η μεγιστη ροπή ιδια και στις ιδιες σχεδόν στροφές.
    Πολυ χαμηλα στροφαρει για 4κυλινδρο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Πω, η μουρη του ειναι σαν τον predator οταν εβγαλε τη μασκα.
    Απλά άθλια

  10. #25
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    επίσης αν όντως αποδειχθεί σε πλάστιγγα το παρακάτω
    Βάρος γεμάτο: 214 κιλά.

    είναι εντυπωσιακό νουμερο για μηχανή δρόμου, λίτρου, Ι4, 43ρι usd, 19lt tank & με κάμποσα ηλεκτρονικά και πλαστικά για την κατηγορία αλλά και συγκριτικά με το άμεσο παρελθόν
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #26
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    καποτε αυτη η εταιρεια εφτιαχνε τα πιο ομορφα μηχανακια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    758
    Θα διατίθεται και μειωμένης ισχύος 35Kw έκδοση.
    Λογικά και αυτή με δύο δίσκους μπροστά και αλυσίδα 525 όπως η έκδοση των 70kw.

  13. #28
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    επίσης αν όντως αποδειχθεί σε πλάστιγγα το παρακάτω
    Βάρος γεμάτο: 214 κιλά.

    είναι εντυπωσιακό νουμερο για μηχανή δρόμου, λίτρου, Ι4, 43ρι usd, 19lt tank & με κάμποσα ηλεκτρονικά και πλαστικά για την κατηγορία αλλά και συγκριτικά με το άμεσο παρελθόν
    Δεν βλέπω κατι το εντυπωσιακό. Σαν τα υπολοιπα γυμνά της αγορά ειναι αλλά με χαμηλότερη ιππδυναμη.
    To CB1000R ειναι λιγο ελαφρυτερο στα 212 κιλα αλλά με 15 λιτρα τεποζιτο, εχει βεβαια καμμια 40ρια αλογα παραπάνω.
    To Z900 επίσης λιγο ελαφρυτερο στα 210 με 17 λιτρα με 30 ιππους πανω..
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 17/06/2021 στις 14:12.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.136
    Το CB1000R έχει 15 χιλιάρικα.
    Το Ζ900 περίπου 11.

    Αν το σουτζουκι μείνει κάτω απο τα 10 δεν θα πάει τόσο άπατο. Δεν είναι απίθανο δεδομένου ότι δεν μιλάμε για εντελώς καινουργιο μοτέρ άρα και χαμηλότερο κόστος εξέλιξης. Μόνο το Ζ900 θα έχει να φοβηθεί πρακτικά.

    Με 7 χιλιάρικα παίρνεις SV650 με 76 ίππους, με 9 το gsx με 95. Not a bad deal. Η αισθητική βέβαια είναι ένας ακόμη παράγοντας και δεν καταλαβαίνω πως αποφάσισε η σουζουκι να κινηθεί τόσο τολμηρά αισθητικά ακολουθώντας πιο συντηρητικές μηχανολογικές λύσεις.

    Έτσι όπως πάνε τα πράματα με τους ρύπους στην ευρώπη της οικολογίας τα κυβικά δεν παίζουν κανένα ρόλο πλέον. Και ο κόσμος μάλλον δεν κοιτάει την ειδική ισχύ. Το ότι μείνανε 2-3 νοματαίοι με υψηλές ιπποδυνάμεις για τα κυβικά τους ή είναι η εξαίρεση στον κανόνα ή είναι θέμα χρόνου να "συνετιστουν" κι εκεινοι.

  15. #30
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Μα καλα που αλλου θα μπει αυτη η μοτερουκλα?!!

    Περιμενω το Τ εγω παντως.
    Το 950 περιεργη κινηση.
    Αντε να δουμε πως θα το κανεις απο 95-->150 κ οχι Α2.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αφιερωμένο στα Suzuki GSX-R K5
    από alexk στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2024, 02:29
  2. Suzuki GSX-S 1000 2021
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2022, 16:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF