Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Suzuki Address 125 Fl (injection)

  1. #1
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450

    Suzuki Address 125 Fl (injection)

    Λοιπον, προσφατα πηρα ενα σουζουκι αντρες 125 ιντζεξιον. Θελω να πω 2 λογια για το συγκεκριμενο παπι γιατι ειχα ακουσει πολλα και διαφορα πριν το αγορασω.
    Το παπι καταρχας εχει πολυ ωραια θεση οδηγησης πανω κ λιγο μεσα στο μηχανακι.Εχει αρκετη και ικανοποιητικη δυναμη εκει που την θελει καποιος στα χαμηλα και μεσαια για μεσα στη πολη αλλα χωρις αυτο να σημαινει οτι στα ψηλα δεν εχει.Πιανει 110-115 ισως και 120 (δεν το σπαω) τελικη σε νορμαλ δρομο και σε ανηφορα κραταει ευκολα με 1 ατομο τα 100.
    Τα πλαστικα του ειναι αριστα συναρμολογημενα,χωρις τριγμους και πολυ καλης ποιοτητας JAPAN.Το φως του την νυκτα ειναι σταθερης τασης και ακρως ικανοποιητικο.Τα φρενα του ειναι αρκετα καλα με δισκο μπροστα και ταμπουρο πισω και οι αναρτησεις του με ωραιο βυθισμα και γλυκια λειτουργια τοσο οσο.
    Ο κινητηρας δουλευει σαν βουτηρο,χωρις θορυβους και το σασμαν (γιατι εχω ακουσει πολλα) δεν ξερω αν στο δικο μου εχει βγαλει το θεμα με την 3η ταχυτητα,καθοτι ειμαι ο 3ος ιδιοκτητης με 94.000χλμ,δουλευει μια χαρα σαν βουτηρο,πολυ γλυκα και χωρις αστοχιες και θορυβους και με μια απο τις δυνατοτερες μπιελες της κατηγοριας.
    Ο ψεκασμος δουλευει μια χαρα χωρις μπερδεματα και κομπιασματα στα ξεκινηματα η' στα κατεβασματα.
    Η σελα του ειναι αν οχι η καλυτερη που εχω συναντησει σε παπι,μια απο τις καλυτερες σελες σε ανεση και φαρδος.
    Η καταναλωση του ειναι αριστη καθοτι ψεκαστο οπως ολα τα ψεκαστα 125 παπια της κατηγοριας.
    Ανταλλακτικα υπαρχουν,κυριως γνησια,και αυτο το ψεμα περι "ειναι ακριβα τα πλαστικα του η' τα ανταλλακτικα του" θα πω το εξης : Οταν παιρνεις ενα αφτερμακετ πλαστικο 20-25€ για ενα αστρεα,τοτε τα 30-60€ για γνησιο σουζουκι δεν νομιζω οτι ειναι πολλα. Και ξαναλεω γαι ΓΝΗΣΙΟ πλαστικο και για ενα πλαστικο το οποιο δεν εχει τριγμους και εχει πολυ καλη ποιοτητα υλικου.
    Γενικα ειμαι της αποψης αν μπορεις και εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να συντηρεις αυτο που εχεις με γνησια ανταλλακτικα να το κανεις. Γι αυτο αλλωστε πηρα παπι και δεν πηρα π.χ σκουτερ 200cc που μου περασε σαν ιδεα καποια στιγμη.

    Εν κατακλειδι προκειται για ενα πολυ καλο,γνησιο JAPAN παπι,καλοσυναρμολογημενο,με ανεση,με δυναμη τοση οση,χωρις τριγμους,θορυβους,οικονομικο και πανω απ ολα JAPAN!!! Αυτα φιλοι μου....

    (Το παπι μου ειναι 2008 με 94.000χλμ)
    Τελευταία τροποποίηση από Akalestos; 21/06/2021 στις 09:48.

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2021
    Μηνύματα
    1
    +1
    Καλουτσικο
    Αφτερμαρκετ πλαστικά ή και ανταλλακτικά για το μοτέρ δεν υπάρχουν όμως.
    Ο κύλινδρος είναι νικασιλ όποτε αν πάθει ζημιά πληρώνεις..
    Το πρόβλημα με την 3ή ταχύτητα μου το έβγαλε αλλά επισκευάστηκε δωρεάν από την αντιπροσωπεία, και όσο να ναι δεν είναι ότι καλύτερο να σου ανοίγουν το μοτέρ όταν έχει μόνο 15Κ χλμ.
    Άλλαζε λάδια όταν πρέπει και μην ξεχνάς να ρυθμίζεις βαλβίδες, το διάκενο στην εξαγωγής ανοίγει μετά από 8Κ χλμ
    Αν το αμελήσεις θα κάνει μπαμ, εγγυημένα αν όχι θα βγάλει αλλά τόσα χλμ

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Οι μοτοσυκλέτες της Suzuki σταμάτησαν να εισάγονται στην Ελλάδα? Το ρωτάω αυτό γιατί απ ότι βλέπω ο αντιπρόσωπος στην Θεσσαλονίκη (Νικητάκης Αντώνιος) έπαψε να φέρνει

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Κάποια ανταλλακτικά από το innova ταιριάζουν και στο Address, πχ η καδένα εκκεντροφόρου.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Το ότι στο συγκεκριμένο μηχανάκι τα ανταλλακτικά είναι ακριβά, μήπως έχει να κάνει με το γεγονός ότι πουλήθηκαν πολύ λίγα κομμάτια?

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Οι μοτοσυκλέτες της Suzuki σταμάτησαν να εισάγονται στην Ελλάδα? Το ρωτάω αυτό γιατί απ ότι βλέπω ο αντιπρόσωπος στην Θεσσαλονίκη (Νικητάκης Αντώνιος) έπαψε να φέρνει
    Στη Θεσσαλονίκη επίσημος αντιπρόσωπος είναι ο Πρεβεδουράκης.

Παρόμοια θέματα

  1. suzuki address 125 injection
    από alekos ctam στο forum Suzuki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2015, 10:29
  2. Suzuki address 125 Injection
    από Nikos291 στο forum Suzuki
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2015, 10:59
  3. suzuki address 125 injection
    από alekos ctam στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2015, 10:46
  4. Suzuki address 125 injection-yoshimura
    από NEAPOLI S3 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2014, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF