Σελίδα 17 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 276

Θέμα: CF MOTO 65OMT

  1. #241
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Το VFM είναι υπερεκτιμημένος δείκτης.
    Για μένα ο σωστότερος.ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

  2. #242
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Esperos Προβολή μηνύματος
    η αστυνομία για να κάνει μια παραγγελία κ μάλιστα μαζική, περνάει διαγωνισμό όπου πρέπει να πληρούνται αρκετοί όροι κ μάλιστα ασφαλείας. Η τιμή παίζει ρόλο αλλά κ πολλά άλλα. Μην ξεχνάτε πως ότι έχει προμηθευτεί μέχρι σήμερα σε οχήματα κ μηχανές είναι από επώνυμες εταιρείες. Το πιο μη famous αν μπορείς πλέον θεός φυλαξοι να πεις όχημα ήταν τα skoda. Οπότε για να μπαίνουν υπογραφές για κάτι τέτοιο δεν είναι εντελώς τυχαίο.
    Aυτο που εβλεπα και βλεπω ειναι οτι αν δεν σε λενε "Σ" και δεν εννοω τον εισαγωγεα της Honda, δεν πουλας περιπολικα.

  3. #243
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/01/2022
    Μηνύματα
    37
    Πράγματι όλα από Σ ξεκινάνε! Δε το είχα προσέξει ποτέ

  4. #244
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    251
    .....

  5. #245
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    251
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Που διακρίνεις χολή; Ειλικρινά... Αναφέρομαι ΞΕΚΑΘΑΡΑ στα επιχειρήματα που διαβάζω και ακούω κατά καιρούς... Δεν γίνεται κάποιος να αναφέρει σαν χαρακτηριστικό αξιοπιστίας το ότι ο κινητήρας είναι αντιγραφή του Versys, και μετά από λίγο να αναφέρει ότι τα Versys αν και ιαπωνικά, κάρφωναν βαλβίδες... αυτοαναιρείσαι, απλά! Δεν γίνεται να λες ότι είναι μια ποιοτική κατασκευή με επώνυμα περιφερειακά, και να αναφέρεις ότι υγρά φρένων, ρουλεμάν, τακάκια, είναι όχι απλά άθλια, αλλά και εν δυνάμει επικίνδυνα και ανεπαρκή... όταν είσαι ποιοτική κατασκευή, είναι ΣΥΝΟΛΙΚΑ, όχι μόνο για τη μονάδα ABS που φοράς. Έχω βαρεθεί να διαβάζω στον "ειδικό" τύπο για CFM, Voge, Daytona, Zontes και λοιπές δυνάμεις, για το πόσο premium είναι, και το πόσο ποιοτικές κατασκευές είναι, για το πόσο είναι πάνω από τον ανταγωνισμό... και ξαναλέω, ότι τόσο αυτοί που θάβουν τα κινέζικα χωρίς να τα έχουν δει, δοκιμάσει, όσο και αυτοί που τα έχουν και τα υπερασπίζονται φανατικά με κλειστά μάτια, μόνο κ μόνο επειδή τα έχουν, τους βάζω στην ίδια κατηγορία...

    Καμία χολή λοιπόν, απορώ κ πάλι που την είδες, προσωπικά τα made in China με αφήνουν αδιάφορο γτ τα βρίσκω άσχημα έως αδιάφορα σχεδιαστικά (με εξαίρεση το Moto Morini X Cape το οποίο είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ), έχω σχεδιάσει test ride το 650MT απλά και μόνο για να δω προς τι ο ντόρος, ήθελα να κάνω και το 800, αλλά μόλις το άκουσα να δουλεύει με ξενέρωσε τόσο πολύ ο ήχος του κινητήρα, που μου κόπηκε η διάθεση... αυτά.
    Ναι δεν είναι χολή σε πιστεψα. Ολο αυτό που λες είναι ο ορισμός της χολής.
    Μάλιστα βασίζεται στις αλλαγές που έκανε ένας χρήστης για να επιχειρηματολογήσεις.
    Γεγονός ήταν ότι κάρφωναν βαλβίδες τα βερσους. Δεν είναι μυστικό.
    Εδώ όμως φαίνεται να διορθώθηκε το πρόβλημα όπως και στα μετέπειτα βερσους.
    Όταν έρχεται μια μηχανή με όλα επώνυμα πάνω της με 3 χρόνια εγγύηση,με ρυθμιζομενες αναρτήσεις, με εξοπλισμό που άλλες βλεπουν με κυαλια και ικανή αντιπροσωπεία....τότε μόνο χολή βγαίνει στο κείμενο σου και ψειριζουμε τη μαϊμού

  6. #246
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.801
    Το να συγκρίνουμε αντιπροσωπείες Ελλάδας με ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ είναι εξ αρχής λάθος.
    Πριν λίγο καιρό ένα παλικάρι είχε φτιάξει θρεντ για την Triumph και πόσο όμορφα του συμπεριφέρθηκαν σε ένα μηχανάκι που θεωρείται Premium αγορά.
    Έχω και εγώ παραδείγματα και για BMW και φυσικά προσωπική εμπειρία Honda. Που αν σου σπάσει κάτι το εξάρτημα έρχεται με +400% της αξίας του από τα διάφορα καπέλα που ο κάθε ενδιάμεσος βάζει.
    Επίσης το αν ένα μηχανάκι είναι σωστό ή όχι πέρα από το τι λέει το βιβλίο έχει να κάνει και με το για ποιον σκοπό το πήρες.
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ έχοντας μια TRANSALP/CBX600/NC750 δεν περιμένω να έχω επιδόσεις και πάει λέγοντας.
    Τέλος και εγώ είμαι εξαιρετικά επιφυλακτικός με τα κινέζικα brands. Είχα μπει στο τρυπάκι να αγοράσω κούτα μία Voge DS αλλά βγήκα γιατί απλά δεν μου κάνει το κλικ και ούτε τα εμπιστεύομαι ακόμα καθώς δεν ξέρω πως γίνεται να προσφέρουν τόσα και να έχουν τέτοια απόκλιση από τα υπόλοιπα στα χρήματα.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  7. #247
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Έχουν τέτοια απόκλιση διότι παίρνουν λιγότερα,θέλουν να μπουν στις αγορές, επιδοτούνται στον φ.π.α.απ το κινέζικο κράτος,έχουν χαμηλότερη φορολογία,ΘΕΛΟΥΝ να κερδίσουν λιγότερα,ΔΕΝ έχουν έξοδα εξέλιξης,ΔΕΝ πουλ-μουριαζουν,κλπ,και έχουν και ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ αγορά,που τους καλύπτει τα κόστη.

  8. #248
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.736
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    ...βαλβίδες τα βερσους...
    ...στα μετέπειτα βερσους...
    Πως λέγεται το μοντέλο, ξέρεις;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #249
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Έχουν τέτοια απόκλιση διότι παίρνουν λιγότερα,θέλουν να μπουν στις αγορές, επιδοτούνται στον φ.π.α.απ το κινέζικο κράτος,έχουν χαμηλότερη φορολογία,ΘΕΛΟΥΝ να κερδίσουν λιγότερα,ΔΕΝ έχουν έξοδα εξέλιξης,ΔΕΝ πουλ-μουριαζουν,κλπ,και έχουν και ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ αγορά,που τους καλύπτει τα κόστη.
    Ναι οκ...αλλα τωρα που εψαχνες μοτο γιατι κοιτουσες ιαπωνικο 15ετιας?
    Ενα κινεζικο θα ηταν VFM κατα τα λεγομενα σου.
    Ride(s) the wind of change...

  10. #250
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ναι οκ...αλλα τωρα που εψαχνες μοτο γιατι κοιτουσες ιαπωνικο 15ετιας?
    Ενα κινεζικο θα ηταν VFM κατα τα λεγομενα σου.
    Για συναισθηματικούς λόγους όπως ανέφερα,(λόγω παλιμπαιδισμου),για αισθητικούς όπως ανέφερα γιατί κακά τα ψέματα Μ αρέσουν τα μηχανάκια μέχρι το 2010, και γιατί σαν ηλικιωμένος ανδρωμένος με το ιαπωνικό θαύμα,ΔΕΝ έχω ξεπεράσει ακόμη τον φόβο μου για τα κινέζικα.Ευχαριστω για την όποια, κατανόηση.

  11. #251

  12. #252

  13. #253
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    https://www.youtube.com/watch?v=2QTL...channel=CFMOTO

    η ίδια μοτό σε review από τρελό

  14. #254
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    247
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Επικοινώνησα με αντιπροσωπεία και μου είπανε ότι τα πρώτα κομμάτια θα έρθουνε Ιανουάριο 2023 και με τιμή 6300€. Για να δούμε.

  15. #255
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Ερώτηση προς τους κατόχους. Σε ήρεμη/χαλαρή βόλτα/εκδρομή κάτω από τα όρια ταχυτήτων πόσο σας καταναλώνει μέση;
    Είμαι με CB500X και έχω καλομάθει σε 3.4lt/100km με τον δικό μου τρόπο βόλτας (απολαμβάνουμε τα τοπία χαλαράααα).

    Ευχαριστώ!

Σελίδα 17 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CF Moto
    από athletico στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 220
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2024, 23:22
  2. CF Moto 250NK
    από GiorgosRC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2020, 08:15
  3. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF