Σελίδα 7 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 276

Θέμα: CF MOTO 65OMT

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Πολύ λογικό, οι αγοραστές ευρωπαϊκών δεν έχουν πρόβλημα να αντιμετωπίσουν παιδικές ασθένειες..
    Με πρόλαβες

    Πάντως εγώ βλέπω θετική την δυνατή επέλαση των Κινέζικών μοτο.



















    Θα σταματήσουν να μας τρολάρουν οι Γιαπανόφιλοι
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  2. #92
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    245
    Σε συζήτηση με 2 ιδιοκτήτες Zontes (αγορασμένα από καινούρια), πολλά θεματάκια με διαρροές λαδιού, ηλεκτρικά και διακόπτες τιμονιού.
    Έχουν όντως πολύ δρόμο ακόμη οι κινέζοι...καβαλάω το C50 το δωδεκάβολτο του 1986 και γελάω, ειλικρινά.
    Μετά από 30 τόσα χρόνια λέω να του αλλάξω δισκάκια γιατί μάλλον πατινάρει λίγο...
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  3. #93
    Ιδιοκρητης tkk 500 που μιλαγαμε , πολυ απογοητευμενος απο ποιοτητα κατασκευης .
    Δεν θυμαμαι καν τι μου ελεγε , αλλα δεν θα ξεχασω που μου ανεφερε για σκουριες σε σημεια ...απο σχεσον κοινουριο.

    Ακριβως δηλ οπως σε μερικα ΥαμαχΑ τωρα τελευταια

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παιδιά το θέμα είναι το cfmoto 650 mt κ όχι οι Κινέζοι γενικα.Ουτε όλα τα κινέζικα είναι ιδια ποιοτικά ούτε τα Japan ούτε καν τα ευρωπαϊκά.Ειναι σαν είναι το θέμα πχ vstrom 650 κ να γράφω εγώ ξες το tracer 700 έχει μουφα αναρτήσεις κ πλαστικά..
    Το voge 500 ds που πήρα πρόσφατα πχ είναι 2 επίπεδα ανώτερο σε ποιότητα κατασκευης ,περιφερειακα κ ποιότητα κύλισης απο zontes κ trk (το είχα παλια)..
    Το crf 1100 είναι 2 επίπεδα πάνω σε ποιότητα κατασκευης απο το tracer 900..κ.ο.κ..
    Τελευταία τροποποίηση από fatsas35; 10/12/2021 στις 13:11.

  5. #95
    Ενα δικιο το χεις .

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Το θέμα είναι όταν φτάνεις στο ταμείο και δεν βλέπεις λεφτά στην τσέπη, να πάρεις αυτό που θέλεις.Ετσι μοιραία πας στο κινέζικο και προσεύχεσαι να σου βγει καλό.Ολα είναι σχέση τιμής προς απόδοση,και ελάχιστων ορίων ποιότητος που έχει βάλει ο καθένας .Τα cfmoto είναι από το κινέζικο "πάνω ράφι" για τα λεφτά που δίνεις,και αν και σίγουρα σε "απόλυτη" ποιότητα ανεξαρτήτως χρημάτων, δεν μπορούν να συναγωνιστούν τα γιαπωνέζικα,τα ανταγωνίζονται σε κάποια εκτός made in japan ,γιαπωνέζικα μοντέλα σε σχέση τιμής προς απόδοση.Το μέλλον σίγουρα θα δείξει καλύτερα.

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι όταν φτάνεις στο ταμείο και δεν βλέπεις λεφτά στην τσέπη, να πάρεις αυτό που θέλεις.Ετσι μοιραία πας στο κινέζικο και προσεύχεσαι να σου βγει καλό.Ολα είναι σχέση τιμής προς απόδοση,και ελάχιστων ορίων ποιότητος που έχει βάλει ο καθένας .Τα cfmoto είναι από το κινέζικο "πάνω ράφι" για τα λεφτά που δίνεις,και αν και σίγουρα σε "απόλυτη" ποιότητα ανεξαρτήτως χρημάτων, δεν μπορούν να συναγωνιστούν τα γιαπωνέζικα,τα ανταγωνίζονται σε κάποια εκτός made in japan ,γιαπωνέζικα μοντέλα σε σχέση τιμής προς απόδοση.Το μέλλον σίγουρα θα δείξει καλύτερα.
    Σωστή τοποθέτηση.Συμφωνω απολυτα

  8. #98
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Εγώ πάντως δεν έχω σκουριές στο nk 250. Αν το δεις φαίνεται σαν καινούριο το δικό μου. Ούτε με ηλεκτρικά θέματα και διαροες λαδιού. Μόνο ο αισθητήρας των ταχυτήτων είναι ελαττωματικός.

  9. #99
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Δε νομίζω πως υπάρχει κάποιος που να συζητάει σοβαρά και να μη θέλει ένα καλό συνολικά αποτέλεσμα από μια μοτοσυκλέτα με προσγειωμένη τιμή.
    Εγώ -όπως ήδη έχω ομολογήσει- κουβαλάω ακόμη στερεότυπα που με εμποδίζουν να σκεφθώ μια τέτοια μελλοντική αγορά αλλά θέλω να ελπίζω ότι δεν φοράω παρωπίδες. Στη δική μου πραγματικότητα αποφεύγω οτιδήποτε είναι κατασκευασμένο εκτός Japan ή Ευρώπης ακόμη και αν είναι Honda ή BMW.

    Θα κάνω όμως ένα σχόλιο που αφορά τα προϊόντα που προέρχονται από τη Ιαπωνία, αφού μπήκαμε σε τέτοια σύγκριση. Κάποτε και οι Ιάπωνες με αντιγραφές ξεκίνησαν. Η διαφορά είναι πως όταν μπήκαν στην Ευρωπαϊκή και Αμερικάνικη αγορά ήταν σημαντικά φθηνές και σημαντικά αξιόπιστες, από day one (με τεράστιες γραμμές παραγωγής). Αυτό ήταν και το Ιαπωνικό θαύμα. Δυστυχώς δεν συνέβη το ίδιο με τη Κινέζικη μοτο-βιομηχανία που ακολούθησε άλλες οδούς (φθήνια και όχι φθηνό, εξαγορές εμπορικών επωνυμιών κτλ). Αυτά μέχρι σήμερα, μακάρι να αλλάξει η φιλοσοφία. Είμαι πεπεισμένος όμως πως ένα πραγματικά premium Κινέζικο προϊόν δεν θα έχει Κινέζικη τιμή. Έχουν αποδείξει σε άλλους τομείς ότι "βαράνε" και αυτή άσχημα στις τιμές ή αν θέλετε με ανάλογο τρόπο του ανταγωνισμού τους. Δηλαδή αυτό που έκαναν οι Ιάπωνες κάποτε δε θα το ξαναδούμε. Έχουν αλλάξει και οι εποχές βέβαια και θα ήταν έτσι και αλλιώς ουτοπικό να προσδοκώ κάτι τέτοιο.

    Δεν χρειάζεται να υπερασπίζεται κανείς τις επιλογές του γιατί θα ήταν πολύ άσχημο να "παίζω" με τις οικονομικές δυνατότητες ενός συναδέλφου που αγαπάει τον μοτοσυκλετισμό και προσπαθεί να τον εκφράσει μέσα από μια φθηνή μοτοσυκλέτα γιατί μόνο έτσι μπορεί (είτε έχει, είτε δεν έχει λεφτά). Από εκεί και πέρα μακάρι να βγουν καλά τα μηχανάκια (και το 650 και το 800).

    Προσωπικά από όσες Κινέζικες μοτοσυκλέτες έχω δει η CFMOTO μοιάζει να κάνει τη σοβαρότερη προσπάθεια χωρίς ασπίδες Ευρωπαϊκών ονομάτων. Την έχω παρακολουθήσει αρκετά και αν δει κανείς τη πληρότητα που έχει στη γκάμα των μοντέλων της παρά μόνον να εντυπωσιαστεί μπορεί.

    Εύχομαι να είμαστε τυχεροί και να έχουμε αντικειμενικές παρουσιάσεις από μελλοντικούς ιδιοκτήτες και μακάρι να είναι και μόνο θετικές.

  10. #100
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2020
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι όταν φτάνεις στο ταμείο και δεν βλέπεις λεφτά στην τσέπη, να πάρεις αυτό που θέλεις.Ετσι μοιραία πας στο κινέζικο και προσεύχεσαι να σου βγει καλό.Ολα είναι σχέση τιμής προς απόδοση,και ελάχιστων ορίων ποιότητος που έχει βάλει ο καθένας .Τα cfmoto είναι από το κινέζικο "πάνω ράφι" για τα λεφτά που δίνεις,και αν και σίγουρα σε "απόλυτη" ποιότητα ανεξαρτήτως χρημάτων, δεν μπορούν να συναγωνιστούν τα γιαπωνέζικα,τα ανταγωνίζονται σε κάποια εκτός made in japan ,γιαπωνέζικα μοντέλα σε σχέση τιμής προς απόδοση.Το μέλλον σίγουρα θα δείξει καλύτερα.
    Πες τα ρε panavouri! Ξεκίνησα να πάρω ένα μηχανάκι γιατί μερακλώθηκα στα 46 να πάρω μηχανή. Άε λέω να δώσω 3000. Ψάχτηκα για τα γνωστά on off μεταξύ άλλων και του nc που έχει και ο Μπίλης που γράφει πιο πάνω και καμαρώνει και καλά κάνει. Έφτασα στα 4000 χιλιάρικα για μηχανάκια 50 με 100 χιλιάδες χιλιόμετρα 10 με 17 έτη ανάλογα το μοντέλο με τον φόβο ότι τα χλμ μπορεί να μην είναι αληθινά και με την προοπτική να σκάσω κανένα 500άρικο αργά ή γρήγορα. Πήρα το κινεζάκι καινούριο τζιτζί με δυο χρόνια εγγύηση ακόμη και 7500χλμ. Ξέρω ότι δεν είναι σαν τα japania αλλά αν την βγάλω με κανένα ντεπόζιτο ή καμιά χαζομάρα άλλη είμαι αρχηγός. Μακάρι να περίσσευαν 10000 χιλιάρικα να έπαιρνα ένα τενεράκι!

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από a_christoforos Προβολή μηνύματος
    Πες τα ρε panavouri! Ξεκίνησα να πάρω ένα μηχανάκι γιατί μερακλώθηκα στα 46 να πάρω μηχανή. Άε λέω να δώσω 3000. Ψάχτηκα για τα γνωστά on off μεταξύ άλλων και του nc που έχει και ο Μπίλης που γράφει πιο πάνω και καμαρώνει και καλά κάνει. Έφτασα στα 4000 χιλιάρικα για μηχανάκια 50 με 100 χιλιάδες χιλιόμετρα 10 με 17 έτη ανάλογα το μοντέλο με τον φόβο ότι τα χλμ μπορεί να μην είναι αληθινά και με την προοπτική να σκάσω κανένα 500άρικο αργά ή γρήγορα. Πήρα το κινεζάκι καινούριο τζιτζί με δυο χρόνια εγγύηση ακόμη και 7500χλμ. Ξέρω ότι δεν είναι σαν τα japania αλλά αν την βγάλω με κανένα ντεπόζιτο ή καμιά χαζομάρα άλλη είμαι αρχηγός. Μακάρι να περίσσευαν 10000 χιλιάρικα να έπαιρνα ένα τενεράκι!

    Φίλε Χριστόφορε ειλικρινά ότι έγραψα το έγραψα λογω του ότι το 650 το πήρε άτομο που γνωρίζω 12 χρόνια και θεωρώ πως καλό είναι να γνωρίζουν οι κάτοχοι τι μπορεί να αντιμετωπίσουν. Με αυτά που μου είπε θεωρώ πως μέχρι στιγμής ο αντιπρόσωπος είναι πολύ σωστός και καλύπτει ότι παρουσιάζεται. Απλά καλό είναι να γνωρίζουν οι ενδιαφερόμενοι τι παίζει αλλά και οι κάτοχοι για το πως θα πράξουν. Επιπλέον τα φθηνά ανταλλακτικά ότι και αν συμβεί είναι πάντα μεγάλο πλεονέκτημα δεν το συζητάμε αυτό. Ελπίζω να μη σε προβλημάτισα με όσα έγραψα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #102
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Χριστόφορε ειλικρινά ότι έγραψα το έγραψα λογω του ότι το 650 το πήρε άτομο που γνωρίζω 12 χρόνια και θεωρώ πως καλό είναι να γνωρίζουν οι κάτοχοι τι μπορεί να αντιμετωπίσουν. Με αυτά που μου είπε θεωρώ πως μέχρι στιγμής ο αντιπρόσωπος είναι πολύ σωστός και καλύπτει ότι παρουσιάζεται. Απλά καλό είναι να γνωρίζουν οι ενδιαφερόμενοι τι παίζει αλλά και οι κάτοχοι για το πως θα πράξουν. Επιπλέον τα φθηνά ανταλλακτικά ότι και αν συμβεί είναι πάντα μεγάλο πλεονέκτημα δεν το συζητάμε αυτό. Ελπίζω να μη σε προβλημάτισα με όσα έγραψα.
    Ναι αλλά ρε μπιλι 84 του λες πως σίγουρα στα 17.000 χλμ θα έχει βούτυρο δισκοφρενα επειδή έτυχε σε ένα γνωστό και το έκανες κανόνα
    Τελευταία τροποποίηση από Nikos77; 11/12/2021 στις 03:16.

  13. #103
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2020
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Χριστόφορε ειλικρινά ότι έγραψα το έγραψα λογω του ότι το 650 το πήρε άτομο που γνωρίζω 12 χρόνια και θεωρώ πως καλό είναι να γνωρίζουν οι κάτοχοι τι μπορεί να αντιμετωπίσουν. Με αυτά που μου είπε θεωρώ πως μέχρι στιγμής ο αντιπρόσωπος είναι πολύ σωστός και καλύπτει ότι παρουσιάζεται. Απλά καλό είναι να γνωρίζουν οι ενδιαφερόμενοι τι παίζει αλλά και οι κάτοχοι για το πως θα πράξουν. Επιπλέον τα φθηνά ανταλλακτικά ότι και αν συμβεί είναι πάντα μεγάλο πλεονέκτημα δεν το συζητάμε αυτό. Ελπίζω να μη σε προβλημάτισα με όσα έγραψα.
    Όλα καλά παιδιά δεν υπάρχει πρόβλημα ο χρόνος θα δείξει. Έτσι κι αλλιώς μια βόλτα το κάνω στην πόλη άντε να πάω και καμιά Χαλκιδική. Μέχρι στιγμής το στροφόμετρο δεν έχει ανέβει πάνω από τις 5000 στροφές. Δύσκολα χαλάει μηχανάκι στα χέρια μου.

  14. #104
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Για τα θεματα που γραψαν οι απο πανω , γραψαν: ενας γνωστός μου που το εχει του εβγαλε το ταδε, ειτε δεν ειναι ευχαριστημένος.
    Μιλανε για μια περιπτωση στις εκατοντάδες.
    Ενδεικτικά το T310 πουλαει 250 τεμ το χρόνο(οταν η best seller μοτοσυκλετα πουλαει 320) και το trk502 150, δε ειναι ασφαλή συμπεράσματα ο ενας

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά ρε μπιλι 84 του λες πως σίγουρα στα 17.000 χλμ θα έχει βούτυρο δισκοφρενα επειδή έτυχε σε ένα γνωστό και το έκανες κανόνα

    Νίκο το θέμα της δισκόπλακας το έχω δει και με κινέζικη σε παπί όπως είπα. Δε μιλάμε για στραβή ή για κάποια που ράγισε ώστε να να πούμε οτι ήταν αστοχία υλικού. Απλά είναι μαλακές. Μπορεί κάποιος άλλος να βγάλει 50.000km με πολύ ήπια οδήγηση ή βάζοντας οργανικά τακάκια, με ότι συνεπάγεται σε θέμα απόδοσης. Δηλαδή τι συνέβη? Δεν πέτυχε η πρόσμιξη υλικού σε 2 δισκόπλακες και έτυχε να τις φοράει και τις 2 ένα μηχανάκι?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 7 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CF Moto
    από athletico στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 220
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2024, 23:22
  2. CF Moto 250NK
    από GiorgosRC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2020, 08:15
  3. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF